سرانه هزینه هر زندانی ۲۰ برابر سرانه یک دانش‌آموز است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
سرانه هزینه هر زندانی ۲۰ برابر سرانه یک دانش‌آموز است

سرانه هزینه هر زندانی ۲۰ برابر سرانه یک دانش‌آموز است

مهرخبرگزاری مهر |
بوشهر- مدیرکل دفتر پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: بسته بزرگ نماد باید با همکاری همه آحاد جامعه به ویژه خیران و داوطلبان متخصص اجرا شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌محمد زنگانه ظهر یکشنبه در همایش دو روزه علمی و آموزشی کشوری دست‌اندرکاران حوزه بهداشت روان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بوشهر اظهار داشت: باید به مداخلات لازم در سنین طلایی و رشدمدار دانش‌آموزان برای پیشگیری از آسیب‌ها توجه شود.

وی تصریح کرد: در صورت جدی نگرفتن و انجام ندادن مداخلات لازم در سنین رشدمدار در زیر ۱۸ سال، طرح‌های ناکارآمد منجر به بروز آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

باید پیشگیری رشدمدار از آسیب‌های اجتماعی مدنظر قرار گیرد

زنگانه با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی همه جهان را تهدید می‌کند و کشورهای زیادی با این مسئله روبه‌رو هستند افزود: باید پیشگیری رشدمدار از آسیب‌های اجتماعی مدنظر قرار گیرد که این نوع پیشگیری مدرسه محور و محله محور است و طرح «نماد» هم یک نوع طرح پیشگیری رشدمدار مدرسه محور محسوب می‌شود که سن زیر ۱۸ سال را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه سن طلایی رشدمدار انسان را قبل از دبستان تا سه سال اول دبستان است گفت: بر اساس بررسی و مطالعات نمودار و منحنی که برای هزینه کرد منابع شده بیش از ۸۰ درصد آن برای قبل از دبستان و تا سه سال اول دبستان بوده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

سرانه هزینه کرد برای یک زندانی ۲۰ برابر سرانه یک دانش‌آموز است

مدیرکل دفتر پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: سرانه هزینه کرد در کشور برای یک زندانی ۲۰ برابر سرانه یک دانش‌آموز است که ناگزیر هستیم به صورت شبکه‌ای و ائتلافی عمل کنیم و در این راستا ایجاد شبکه‌ها برای اجرای پروژه‌ها کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی ضروری است.

کاهش آسیب‌های اجتماعی با عزم همگانی

زنگانه با تأکید بر کاهش آسیب‌های اجتماعی با عزم همگانی اضافه کرد: کارهای فردی نتیجه‌ای ندارد چرا که اگر هم‌افزایی وجود نداشته باشد کار نیز نتیجه‌ای نخواهد داشت.

مدیرکل دفتر پیشگیری‌های فرهنگی اجتماعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خاطرنشان کرد: مدل ائتلافی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سه مرحله و در سه اقلیم اجرا شد که در مرحله نخست در ۷۲ مدرسه صورت گرفت و سپس فراگیری بیشتری پیدا کرد و بعد از یک شهرستان به صورت پایلوت انتخاب و در کلیه مدارس آن طرح اجرا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا5 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

دشمنان سردار سلیمانی را خواهیم زد

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی در آیین معارفه خود که امروز (دوشنبه) با حضور فرماندهان و مسئولان عالی رتبه نیرو‌های مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم در واقع میثاق با فرماندهی دلاور، مردمی و ولایت مدار است و ما گرد هم آمدیم تا با این الگوی قهرمان مقاومت و انسان ملکوتی پیمان ببندیم که راهش همچنان استمرار خواهد داشت. وی با بیان اینکه دشمن ناجوانمردانه سردار سلیمانی ما را به شهادت رساند، گفت: آنان مرد میدان جنگ نبودند که در میدان با حاج قاسم درگیر شوند؛ در اوج ناجوانمردی سردار عالی مقام ما را به شهادت رساندند، اما به لطف الهی و به همت همه آزاد مردانی که در سرتاسر عالم خونخواه او هستند، جوانمردانه دشمن او را خواهیم زد. فرمانده نیروی قدس سپاه خاصیت شیطان بزرگ را شیطنت، دشمنی و خباثت عنوان و اظهار کرد: دشمنان ما زبانی غیر از زور را نمی‌فهمند، از این رو باید در مقابل آنان مستحکم بایستیم؛ اگر ما به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم همه تهدید‌ها قابلیت تبدیل شدن به فرصت را دارد. سردار قاآنی در توصیف سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: هر چند زبان از توصیف فضائل اخلاقی حاج قاسم قاصر است، اما تبعیت محض از ولایت شاخص اصلی و محور اقدامات این سردار سربلند بود، همواره با اخلاص عمل می‌کرد و خالصانه درمسیر گام برمی داشت و سرانجام پس از سال‌ها مجاهدت در مسیر اعتلای اسلام، به آرزوی دیرین خود_ شهادت_رسید. فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان یگانه راه غلبه بر دشمن را ایستادگی و مقاومت برشمرد و تاکید کرد: راه و مسیر روشنی که حاج قاسم در آن با اقتدار و صلابت گام برمی داشت، همانگونه که در حکم فرماندهی معظم کل قوا تصریح شده است، با قدرت استمرار خواهد داشت.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
سی‌ام دی‌ماه سه سال قبل بود که آتش‌سوزی جزئی ساختمان پلاسکو منجر به سوختن کل ساختمان و درنهایت فروریختن آن شد. فراز: سی‌ام دی‌ماه سه سال قبل بود که آتش‌سوزی جزئی ساختمان پلاسکو منجر به سوختن کل ساختمان و درنهایت فروریختن آن شد. یکی از معروف‌ترین بناهای قدیمی که کارشناسان معتقدند به سرنوشت پلاسکو دچار می‌شود، ساختمان آلومینیوم واقع در خیابان جمهوری و نرسیده به پل حافظ است که اصطلاحا «برادر دوقلوی پلاسکو» خوانده می‌شود. آن روزها مطالب زیادی از مسئولان درباره چرایی این حادثه و چگونگی پیشگیری از حوادث این‌چنینی شنیده شد، اما بازبینی دوباره ساختمان آلومینیوم نشان از این دارد که با فروخوابیدن تب آتش‌سوزی پلاسکو، دیگر بناهای قدیمی شهر عملا رها شده‌اند. مالک هر دو این ساختمان‌ها بنیاد مستضعفان است.

نظرها

اخبار بیشتر