مردم حضور نامشروع استکبار در خلیج فارس و دریای عمان را نمی‌پذیرند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. حوادث
مردم حضور نامشروع استکبار در خلیج فارس و دریای عمان را نمی‌پذیرند

مردم حضور نامشروع استکبار در خلیج فارس و دریای عمان را نمی‌پذیرند

مهرخبرگزاری مهر |
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه مردم حضور نامشروع استکبار در منطقه خلیج فارس و دریای عمان را نمی پذیرند، گفت: در آینده نزدیک، نشستی با آژانس دریایی کشور پاکستان خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، به منظور تحکیم روابط مرزی با کشورهای همسایه حوزه خلیج فارس و دریای عمان، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا با علی بن سیف المقبالی فرمانده گارد ساحلی کشور عمان در تهران دیدار و گفت و گو کرد.

سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا با اظهار خوشحالی از دیدار با این هیئت گفت: ما با ۱۵ کشور همسایه هستیم و یکی از آن کشورها، عمان است؛ خوشبختانه روابط ایران با کشور عمان در سطح خوبی قرار دارد و ۶۷۱ کیلومتر مرز مشترک با این کشور مرز مودت و دوستی است.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر تهدیدات در حوزه مرزهای دو کشور محدود شده و خوشبختانه هیچ گونه ناامنی در مرزهای مشترک نداریم.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان وظایف نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: بخشی از کارهای اجرایی بر عهده نیروی انتظامی است که بخشی پلیسی و بخشی نظامی و دفاعی است؛ نیروی انتظامی تحت هدایت فرماندهی معظم کل قوا، مسئولیت حراست از فرودگاه‌ها و شهرها، جاده‌ها و مرزها را بر عهده دارد.

سردار رضایی تصریح کرد: مرزبانی در ایران متفاوت‌تر از سایر کشورهاست، به جهت اینکه با تهدیداتی مثل قاچاق مواد مواد مخدر رو به رو است ما به نیابت از کل منطقه از جمله کشور شما در مقابل قاچاق و ترانزیت مواد مخدر ایستادگی می‌کنیم.

وی با اشاره به کشفیات انواع مواد مخدر در ۸ ماه گذشته، عنوان کرد: طی ۸ ماه گذشته نسبت به سال قبل بیش از ۵۰ درصد کشفیات مواد مخدر داشتیم که قریب بر ۶۴ تن رسیده است.

سردار رضایی با بیان اینکه، آمریکا تولید مواد مخدر را از ۲۰ سال گذشته به ۵۰ برابر در افغانستان افزایش داده است، گفت: در حوزه چابهار، کشفیات مواد مخدر داشتیم که این موضوع مهم را باید به گوش امت بزرگ عمان برسانید که ایران در مقابل مواد افیونی با قدرت ایستاده است.

این مقام عالی در مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه امنیت منطقه باید توسط کشورهای منطقه تأمین شود، گفت: در طول تاریخ روابط ملت‌های منطقه بسیار عالی بوده و تجار و صیادان ارتباطات قوی و تاریخی داشتند که استمرار این موضوع، خواست ملت‌های منطقه است که باید همراه با امنیت و آرامش باشد.

وی تأکید کرد: در دیداری که با تجار کشورهای مختلف در جنوب ایران داشتم، دغدغه آنها حفظ آرامش منطقه بود و اعلام کردند حضور نامشروع ناوگان کشورهای استکباری را که امنیت منطقه را مختل می‌کند، نمی‌پسندند.

سردار رضایی مرزبانی را مسئول استیفای حقوق مرزنشینان دانست و تصریح کرد: مرزبانی در هر کشور جایگاه حقوقی دارد و بایستی علاوه بر حراست و حفاظت از کیان، از حقوق مرزنشینان نیز دفاع کند و آرامش را برای آنها به ارمغان بیاورد و در محافل سیاسی و سازمان ملل، آن را پیگیری کند.

خبری: اخبار حوادث واقعی

فرمانده مرزبانی ناجا به فتنه موادمخدر و مسیر انتقالش از خشکی به دریا اشاره کرد و افزود: با توجه به کنترل مرزهای خشکی ایران، مسیر انتقال مواد افیونی از خشکی به سمت دریا انتقال پیدا کرده که ضرورت دارد نشست‌های مشترکی بین ایران، قطر، عمان و امارات برگزار و این موضوع مدیریت شود.

وی بیان کرد: در آینده نزدیک، سفری به کشور پاکستان خواهیم داشت و نشستی با آژانس دریایی این کشور داریم که یکی از موضوعات مطروحه، مدیریت مشترک دوجانبه در حوزه دریا است.

سردار رضایی با بیان اینکه آمادگی داریم نشست سه جانبه با حضور ایران، عمان و پاکستان برگزار کنیم، تصریح کرد: این نشست می‌تواند تعاملات ما را تعریف کرده و خیلی از اتفاقات در دریا را مدیریت و از جرایم پیشگیری کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به ارتباط و تعاملات مطلوب مرزبانان دو کشور، گفت: ارتباطات به شکل مطلوبی برقرار است و از این موضوع خرسندیم، تجربه نشان می‌دهد روابط دوستانه، آرام بخش منطقه بوده و می‌تواند مودت و دوستی را ارتقاء دهد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: در حوزه تعاملات، هیچ محدودیتی با کشور دوست و همسایه عمان نداریم و آرزوی امنیت و آرامش را برای کشور و امت عمان داریم.

از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در امر مبارزه با قاچاق مواد مخدر مطلع هستیم

مهندس علی‌بن‌سیف المقبالی فرمانده گارد ساحلی کشور عمان نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از دیدار با فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، گفت: بنده با کمیته اقتصادی کشور عمان به عنوان نماینده کل پلیس عمان به ایران سفر کرده‌ام.

وی افزود: گارد ساحلی جزئی از ساختار پلیس عمان است که شامل گمرکات، روادید، گذرنامه، مواد مخدر، یگان ویژه، امنیت اماکن و فرودگاه‌ها و موارد امنیتی تحت نظارت پلیس را بر عهده دارد و تابع پادشاه عمان است، گارد ساحلی جزئی از پلیس و همچنین کمیته‌های سیاسی و نظامی است.

فرمانده گارد ساحلی کشور عمان با بیان اینکه آمادگی داریم میزبان شما در عمان باشیم، گفت: از اقدامات ایران در امر مبارزه با موادمخدر مطلع هستیم و می‌دانیم بخش عمده از قاچاق مواد مخدر توسط جمهوری اسلامی ایران کشف می‌شود.

مهندس المقبالی با اشاره به نشست سه جانبه ایران، پاکستان و عمان، خاطرنشان کرد: ما علاقه زیادی به برگزاری این نشست داریم و امیدواریم این امور روز به روز قوی‌تر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
این مقام انتظامی بیان کرد: نتیجه تحقیقات صورت گرفته در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت و دستور شناسایی و دستگیری متهم از سوی قاضی پرونده صادر شد. سرهنگ نادر مرادیدستگیری خواننده لس آنجلسیمعاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس پایتخت از دستگیری خواننده لس آنجلسی خبر داد. کلانتر محله تهرانسر افزود: هر دو طرف دعوی برای بررسی موضوع به کلانتری منتقل شدند و تحت تحقیقات پلیسی قرار گرفتند. سرهنگ مالمیر با اشاره به اعتراف متهم به جرم ارتکابی، افزود: متهم برای اخذ دستور قضائی به مرجع قضائی معرفی شد. سرهنگ نثاری ابراز داشت: متهم با دستور شعبه اول دادیاری دادسرای ناحیه ۱۵ تهران روانه زندان شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
بارش سنگین برف و سقوط بهمن برای ساعتی باعث مسدود شدن مقطعی جاده سقز به بانه شد که با تلاش راهداران سقزی محور پاکسازی و در حال حاضر تردد خودروها برقرار است. رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز شامگاه پنجشنبه اظهار داشت: چند ساعت قبل سقوط بهمن در محور سقز بانه منجر به مسدود شدن جاده شد. رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سقز به کلیه رانندگان و مسافران عزیز توصیه کرد در صورت امکان از تردد غیرضروری در این محورها بخصوص جاده سقز - بانه اجتناب کنند چون جاده لغزنده و تردد به سختی انجام می‌شود. جاده خلخال - اسالم مسدود شدجاده ارتباطی خلخال - اسالم (در استان گیلان) به علت بارش برف و کولاک شدید تا اطلاع ثانوی مسدود اعلام شد. سه شنبه هفته جاری نیز ۱۵۰ گردشگر گرفتار در برف منطقه تاراز استان توسط هلال احمر امدادرسانی شدند.
عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: زنی که به دلیل اختلافات خانوادگی همسر ۳۵ ساله‌اش را به قتل رسانده بود، توسط پلیس این شهرستان دستگیر شد. سرهنگ بیژن جنتی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام مفقودی یک ماهه مردی ۳۵ ساله توسط همسر و مادرش، رسیدگی به موضوع در دستورکار ماموران کلانتری ۱۱ مرکزی شهرستان فردیس قرار گرفت. وی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه ماموران مشخص شد فرد مفقود شده اختلاف خانوادگی با همسرش داشته که این موضوع احتمال قتل وی توسط همسرش افزایش داد. فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند شب قبل از مفقودی، مقتول با همسرش دچار اختلاف شده و با هم درگیر شده‌اند. جنتی افزود: در ادامه همسر مقتول به کلانتری دعوت و در تحقیقات ابتدا منکر وجود هرگونه اختلاف و درگیری با همسرش شد، اما با مشاهده مستندات به ناچار لب به اعتراف گشود و بیان کرد که از ابتدای ازدواج با همسرش اختلاف داشتند و طبق معمول در شب حادثه با همسرش درگیری لفظی پیدا کرده‌اند که این درگیری منجر به قتل همسرش شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
با این حال جوان با تبسم اصرار داشت که همسر من همراه من و در صندوق عقب اتومبیل است. خندیدم و گفتم که: خوب اشکالی ندارد وقتی که به مقصد رسیدیم در صندوق عقب را باز می‌کنید تا من صندوق عقب را ببینم. به ندرت کسی چنین نظارت و کنترلی را برخودش می‌پذیرد و قبول می‌کند همسرش در چنین شرایطی زندگی کند. ازطرفی نظارت عجیب و غریب تو و این نوع همراهی‌ات و تحمل زندگی در صندوق عقب ماشین نشان‌دهنده شدت علاقه تو به اوست. اینکه با بودن خانمی در صندوق عقب اگر حادثه‌ای و تصادفی رخ دهد چه خواهد شد و چندین پرسش دیگر.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴6 ساعت قبل
روی دست راستش یک گل تتو شده می‌پرسم تتو کرده‌ای؟ می‌گوید برای الان نیست سال ۸۷، ۸۸ بود که پیش از یکی از دوستام رفتم که بدنم را تتو کند. به مهرداد گفتم داری می‌آیی تخم‌مرغ و نان بخر، قبل از اینکه مهرداد بیاید پلیس ریخته بود. اما میلاد می‌گوید راحت بگو. افسر پرونده که می‌آید در خصوص مهرداد و میلاد می‌پرسم. ستوان یوسفی با دست به مهرداد و میلاد اشاره می‌کند و می‌گوید: این دو نفر اعضای اصلی باند سرقت هستند.
فراروفرارو6 ساعت قبل
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران با اشاره به تصادف بامدادی در بزرگراه نیایش تهران، گفت: این حادثه دو کشته و سه مصدوم برجای گذاشت. وی در خصوص محل وقوع حادثه، اظهار کرد: این حادثه مرگبار در مسیر غرب به شرق بزرگراه نیایش حد فاصل بین محله فرحزاد و بزرگراه یادگارامام به وقوع پیوسته است. وی افزود: بلافاصله پس از وقوع حادثه طی تماس با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران، دو ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند. همچنین یک مرد جوان لحظاتی قبل از واژگونی خودرو از ماشین خارج شده بود که از ناحیه مچ پای چپ، دچار جراحت شدید شده بود. ملکی ادامه داد: خودور به محل امنی منتقل شد وایمن سازی محل حادثه نیز صورت گرفت و محل برای بررسی علت حادثه تحویل عوامل پلیس راهور شد.

نظرها

اخبار بیشتر