مدارس سنگی استان باید نوسازی شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
مدارس سنگی استان باید نوسازی شوند

مدارس سنگی استان باید نوسازی شوند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/کردستان مدیر کل آموزش و پرورش کردستان، با اشاره به برنامه ریزی برای بازسازی مدارس سنگی، گفت: ۱۳۰ مدرسه سنگی با ۴۱۷ کلاس درس به  ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

رشید قربانی امروز (۱۷آذر) در جلسه شورای آموزش و پرورش که سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه امسال از هفته دوم مهر ماه کلاس بدون معلم در استان نداشته‌ایم، گفت: ۳۰ هزار ساعت در قالب یک هزار و ۵۰۰ نفر نیرو کمبود نیرو داشته‌ایم که با نیروهای همکاران شاغل و حق التدریس تامین شد.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای بازسازی مدارس سنگی، بیان کرد: برای بازسازی ۱۳۰ مدرسه سنگی با ۴۱۷ کلاس درس، ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان، با اشاره به طرح مقاوم سازی مدارس استان، ذکر کرد: در سال گذشته هفت مدرسه با ۴۸ کلاس درس را مقاومسازی کردیم که امسال نیز با اختصاص اعتبارات تعدادی از مدارس را برای سال تحصیلی ۹۹ استاندارد خواهیم کرد.

در ادامه ماجد احمدی، مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس استان کردستان، اظهار کرد: با توجه به وضعت صنایع آموزشی در سال ۹۸ با همت اعتبارات استانی و ملی توانسیم از متوسط سالانه کشوری بیشتر باشیم.

وی افزود: در سال جاری از ۳۲۴ فضای آموزشی در مدارس سطح استان بازدید به عمل آمد که از این تعداد ۱۱۲ مدرسه غیر استاندارد و نیاز به بازسازی دارد، تعداد ۱۳۴ استفاده مشروط و ۸۸ مورد دیگر با شرایط خاصی نیازمند تخریب است.

مدیرکل نوسازی و توسعه مدارس استان کردستان، بیان کرد: اعتبارات استانی در سال ۹۳ تا پایان سال گذشته سیر سعودی داشته و تخصیص به ترتیب به نسبت سال‌های قبل ۶۶ میلیارد اضافه شده است.

احمدی ذکر کرد: اعتبارات در راستای تکمیل سیستم گرمایشی، تکمیل فضاهای آموزشی و کمک به تجهیزات مناطق محروم تخصیص شده است.

نظام مرادی، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان، گفت: تا پایان مهر ماه سال گذشته در بحث مسکن مهر مجموعا در ۱۰ منطقه ۱۳ هزار و ۷۵۷ واحد ساخته شده است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی افزود: در این راستا برای این تعداد مسکن مهر فقط در شهرستان سنندج و بیجار دو مدرسه ۱۲ کلاسه ساخته شده و مابقی اجرا نشده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش کردستان، بیان کرد: با توجه به آمار حدود ۲۰٫۳ دهم درصد جمعیت استان دانش آموز وجود دارد، جمعیت ساکن در هر خانواده براساس نتایج آمار سال ۹۵ در کردستان ۳٫۷۳ صدم است.

مرادی عنوان کرد: با توجه جمعیت ذکر شده ۵۱ هزار و ۳۱۴ نفر جمعیت ساکن داریم که از این تعداد ۱۰ هزار و ۶۲ نفر دانش آموز است، لذا به ۲۱ مدرسه با ۴۱۰ کلاس درس نیازمند هستیم.

در ادامه طالب محمدی، معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش کردستان، با اشاره به نظام جامع برنامه ریزی آموزش و پرورش استان کردستان در سال جاری، گفت: برنامه اجرای سند تحول استان در قالب ۱۹۷ برنامه و برنامه‌های عملیاتی آموزش و پرورش در قالب ۱۹۶ برنامه است.

محمدی خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش کشور در تلاش است در سال ۹۸ تمام برنامه‌های آموزش و پرورش را محور سند تحول تدوین کند.

در ادامه این نشست فرانک قدسی معاون امور اجتماعی استانداری گفت: در چهار سال گذشته ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای تجهیز و هوشمندسازی مدارش حاشیه تخصیص داده شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال نیز بخشی از اعتبارات برای تجهیز هنرستان کار و دانش در نظر گرفته شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برای دیدن این نمایش باید پاسپورت بگیرید!

ایرناایرنا1 روز قبل
«پرواز عمود کبوتر دریایی دودی بر فراز آب‌های سرد و معتدل اقیانوس اطلس» نمایشی تعاملی است. افرادی که علاقه‌مند به تعامل در اثر نباشند، می‌توانند درخواست پناهندگی بدهند. این نمایش تا بیست بهمن در سالن شماره دو تماشاخانه سپند روی صحنه است.
سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: توییت محمد حمزه‌زاده، رییس سازمان سینمایی حوزه هنری در پاسخ به حسن روحانی و لایک سیدمحمود رضوی سوژه خبرسازی است که شاید به قطع شدن بودجه حوزه هنری توسط دولت بیانجامد! به گزارش سینماپرس، حسن روحانی روز گذشته در اکانت توییتری خود هشتگ #انتخابات_تشریفاتی را زد. حال محمد حمزه‌زاده، رییس سینمایی حوزه‌ی هنری با انتشار توییتی که سیدمحمود رضوی، تهیه‌کننده‌ی سینما آن را لایک زده نوشت: «آقای ‌رییس جمهور؛ ای‌کاش قدری ‌فکر می‌کردید و ‌حرف می‌زدید. مشروعیت خودتان حاصل همین #انتخابات_تشریفاتی است.»
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به مناسبت سالروز شهادت حضرت زهرا (س) فرهنگسرای عترت چندین سال است با جمع آوری نذورات مردمی، مراسم سنتی سمنو پزان را در میدان امام حسین (ع) برگزار می‌کند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، همه ساله بین ۴ تا ۵ هزار ظرف سمنو میان سوگواران و عزاداران شهادت حضرت زهرا (س) در میدان امام حسین توزیع می‌شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ۱۱ هنرستان فنی و حرفه‌ای و کاردانش با هدف حمایت از تولید ملی، شکوفایی اقتصاد و رونق اشتغال در استان فعالیت می‌کنند. محمدعلی واقعی، امروز سه شنبه ۸ بهمن، در نشست مشترک شورای معاونین اداره‌کل با مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان، اظهار کرد: این هنرستان‌ها در زمینه تولید البسه و لباس فرم مدارس، قاب عکس، کیف سوغاتی، میز و کمد، سیفی‌جات، پک تغذیه و تولید انواع ترشی‌جات فعالیت می‌کنند. وی با اشاره به ارائه خدمات خودرویی مانند عیب‌یابی، سرویس، نگهداری و تعمیر خودرو، تصریح کرد: هنرآموزان هنرستان‌های طراحی و دوخت لباس سالانه بیش از ۲۰ هزار دست البسه و لباس فرم مدارس تولید کرده و در اختیار دانش‌آموزان محروم استان قرار می‌دهند. به گزارش ایسنا، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی از راه‌اندازی کارگاه اقتصاد مقاومتی در هنرستان فنی و حرفه‌ای خلیج فارس بیرجند خبرداد و ادامه داد: در این کارگاه رایانه‌های مستعمل سایر ادارات جمع‌آوری، تعمیر و تجهیز شده و دوباره به شریان شبکه مدارس برگشتند. واقعی با اشار به جذب بیش از ۹۹ درصدی دانش‌آموزان دوره ابتدایی، یادآور شد: انسداد مبادی بی سوادی رویکرد مهم آموزش و پرورش خراسان جنوبی به منظور ریشه کن شدن پدیده شوم بی‌سوادی در روستاها و مناطق دوردست استان به شمار می‌رود.

فیلم هایی که بیشترین جایزه اسکار را کسب کردند + عکس

5+
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین23 ساعت قبل

محسن یگانه به کانادا مهاجرت کرد؟

خبر فوریخبر فوری4 ساعت قبل
مدیربرنامه‌های محسن یگانه اظهار داشت این خواننده برای برگزاری کنسرت‌هایش به زودی به ایران باز می‌گردد. محمد حاتم‌پور تهیه کننده و مدیر برنامه محسن یگانه؛ خواننده پاپ درباره مهاجرت او به کانادا و شایعه کلاهبرداری میلیاردی از وی توضیحاتی ارائه کرد.

نظرها

اخبار بیشتر