بوی نامطبوع تهران ناشی از چیست؟؛ بازگشت بوی بد تهران پس از یک سال
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. اجتماعی
بوی نامطبوع تهران ناشی از چیست؟؛ بازگشت بوی بد تهران پس از یک سال

بوی نامطبوع تهران ناشی از چیست؟؛ بازگشت بوی بد تهران پس از یک سال

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

بوی نامطبوع تهران مجددا بازگشته است. رسانه‌ها گزارش‌ می‌دهند که بوی بد تهران در نقاط مختلف مجددا به مشام رسیده و وضعیت نه چندان مساعدی را ایجاد کرده است.

در رسانه‌ها می‌خوانیم که «پرونده بوی نامطبوع سال گذشته» مجددا باز شده است. در دی‌ماه سال ۹۷ نیز در خبرها می‌خواندیم که بوی منامطبوعی فضای تهران را در برگرفته است. گزارش‌های مردمی در رسانه‌های اجتماعی نیز این موضوع را تایید می‌کرد. سال گذشته مسئولان هیچ توضیح قابل قبولی برای این منظور نیافتند.

در وب‌سایت جماران نوشته شده است: ‌ «هیچگاه منشاء دقیق این بو اعلام نشد و این موضوع مسکوت ماند تا اینکه در ۱۰ آذرماه دوباره بوی مرموز بخش‌هایی از پایتخت را فرا گرفت و باعث شد که پرونده بوی نامطبوع پایتخت مجدد گشوده و گمانه‌زنی‌ها و اقداماتی درباره شناسایی منشاء آن آغاز شود از جمله اینکه دو سازمان مدیریت بحران و آتش‌نشانی ماموریت یافتند منشأ بوی نامطبوع را پیدا کنند.»

علت بوی نامطبوع تهران چیست؟؛ بوی بد تهران دوباره برگشت!

روزنامه شرق نیز در خصوص بازگشت مجدد بوی نامطبوع تهران می‌نویسد: «بوی نامطبوع بار دیگر بخش‌هایی از تهران را فراگرفت و بارش باران هم نتوانست مانع از انتشارش شود.» یگانه خدامی، خبرنگار، در توئیتر نوشت:

کلکسیون مشکلات تهرانبویبد رو کم داشت که تکمیل شد.

از سال گذشته که برای اولین بار چنین بوی به مشام رسید، فرضیه‌های مختلفی روی کار آمد. از جمله شیرابه‌های آرادکوه، فاضلاب شهری و ماده شیمیایی مرکاپتان در گاز شهری به عنوان منشاء این بوی نامطبوع تهران معرفی شدند. اما همه آنها در حد یک فرضیه باقی ماندند و هیچگاه منشاء دقیق این بو مشخص نشد.

صبح امروز ۱۷ آذر ۹۸ در صحن شورای شهر تهران، آرش حسینی میلانی، یکی از اعضای شورا، با اشاره به تکرار بوی بد تهران اذعان داشت: «با توجه به تکرار مساله بوی نامطبوع در آذرماه سال جاری، همچنان شاهد عدم واکنش سریع برای شناساسایی منشاء آن هستیم.» خبرگزاری ایسنا نیز در این خصوص در توئیتر می‌نویسد: ‌ «بوی نامطبوع بار دیگر بخش‌هایی از تهران را فراگرفت و بارش باران هم نتوانست مانع از انتشارش شود.

بوی نامطبوع تهران ناشی از چیست؟؛ بازگشت بوی بد تهران پس از یک سال - 9

خبرگزاری فارس در اینباره در توئیتر نوشت {چند روز پیش}: «بیش از یک سال پس از بوی بدی که در تهران پیچید و منشا آن مشخص نشد، حالا از ساعتی پیش بویی نامطبوع و کمی شبیه به بوی سال قبل در مناطق مرکزی شهر تهران به مشام می‌رسد.» در ادامه این رشته توئیت می‌خوانیم (چند ساعت پیش):

مدیرکل محیط زیست شهرداری تهران: از ساعتی پیش شکایت‌هایی درخصوص انتشار بوی نامطبوع در مناطق مرکزی تهران به دست ما رسید که در پی آن گروه‌هایی برای پیگیری موضوع و مشخص شدن منشأ بو مسئولیت پیدا کردند.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

رئیس شورای شهر تهران: استاندار گفت منشاء بو پیدا نشده و شرکت آب و فاضلاب نیز مسئولیت آن را نپذیرفته. البته یکی از دوستان به طنز گفت گندی زدیم که بویش درآمده است.

از دقایقی پیش بوی نامطبوع دوباره در مناطق مرکزی تهران از جمله ۶، ۱۱، و همچنین مناطق ۱۸ و ۱۹ را در بر گرفته و برخی از شهروندان اعلام کردند که این بود بد در منطقه ۱۹خیلی شدید شده است.بازگشت بوی بد تهران؛ علت بوی بد در مناطق مختلف پایتخت چیست؟

شهردار تهران، آقای حناچی نیز در واکنش به این موضوع گفته که اطلاعات بوی نامطبوع پایتخت به ستاد بحران تحویل داده شده است. وی افزود که در روزی که «بوی تعفن» در نقاط مختلف شهر احساس شده «باد جنوبی در تهران می‌وزید و ممکن است بوی منطقه آرادکوه و حوالی فرودگاه امام خمینی را به تهران آورده باشد.»

به نقل از ایسنا سال گذشته استاندار تهران محدوده احساس این بو را اینگونه توصیف کرد: «از فرودگاه حضرت امام خمینی تا مرقد ایشان، ۲۸ نقطه و کانون شناسایی شده که بعد از ۳۰سال بوی بد به مشام می‌رسد. باید بفهمیم که منشاء این بوی بد از کجاست.»

از ابتدای صبح روز گذشته بوی نامطبوع تهران مجددا در مناطق ۶، ۱۱، ۱۸ و ۱۹ به مشام می‌رسد و برخی از شهروندان گفته‌اند که شدت این بو در منطقه ۱۹ بسیار بیشتر از سایر مناطق است. علاوه بر سال گذشته چند روز پیش نیز این بوی نامطبوع در تهران گزارش شده بود که نه منشاء آن مشخص شد و نه صورت گرفتن اقدامی در این خصوص مشاهده شد. معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران، محمد رستگاری، بیان داشت: «در حال پایش منشاء بو هستیم و برای تحلیل آن نیاز به زمان است.»

Jalal Rohani یکی از کاربران توئیتر در نقدی درباره مقابله با بوی نامطبوع تهران می‌نویسد:

همش یک سال از #بوی_بد_تهران#بوی_نامطبوع#تهران گذشته و چند تا تیم سنسور و پهپاد درست کردید؟ هیچی. چند تا سنسور زمینی ایجاد کردید؟ هیچی چقدر برای پایش هوایی آماده‌تر شدید؟ هیچی چقدر پول هدر دادید؟ خیلی آقا خیلی چقدر حرف مفت برای #تهران_هوشمند زدید؟ خیلی آقا خیلی.

بیشتر بخوانید:رمز دوم پویا چیست ؛ روش فعالسازی رمز دوم یک بار مصرف چگونه است؟فروش ساعتی صندلی اتوبوس های تهران ؛ مردم و مسئولان در توئیتر چه می‌گویند؟حذف صفحه فیس‌بوک رهبری ؛ فیسبوک صفحه عربی khamenei.ir را پاک کرد

منبع: parsine

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا3 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
برترین‌هابرترین‌ها18 ساعت قبل
اینفوگرافیکمردم ایران در دی‌ماه چند سال اخیر، شاهد رویداد‌های مختلف و اغلب ناگواری بوده‌اند؛ اما دی‌ماه پرحادثه، محدود به این حوادث نیست. حتی دهه‌ها قبل، دی‌ماه آبستن وقایع مختلفی بوده است. خبرگزاری ایسنا: مردم ایران در دی‌ماه چند سال اخیر، شاهد رویدادهای مختلف و اغلب ناگواری بوده‌اند؛ اما دی‌ماه پرحادثه، محدود به این حوادث نیست. حتی دهه‌ها قبل، دی‌ماه آبستن وقایع مختلفی بوده است؛ از تصویب قانون مشروطه در سال ۱۲۸۵ گرفته تا اشتباه پدافند سپاه در هدف قرار دادن هواپیمای اوکراینی در سال ۱۳۹۸. در این اینفوگرافیک برخی از مهمترین وقایع دی‌ماه را مرور می‌کنیم؛ هرچند که رویدادهای مهم این ماه، بسیار بیش از اینهاست.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل

دشمنان سردار سلیمانی را خواهیم زد

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی در آیین معارفه خود که امروز (دوشنبه) با حضور فرماندهان و مسئولان عالی رتبه نیرو‌های مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد، اظهار داشت: این مراسم در واقع میثاق با فرماندهی دلاور، مردمی و ولایت مدار است و ما گرد هم آمدیم تا با این الگوی قهرمان مقاومت و انسان ملکوتی پیمان ببندیم که راهش همچنان استمرار خواهد داشت. وی با بیان اینکه دشمن ناجوانمردانه سردار سلیمانی ما را به شهادت رساند، گفت: آنان مرد میدان جنگ نبودند که در میدان با حاج قاسم درگیر شوند؛ در اوج ناجوانمردی سردار عالی مقام ما را به شهادت رساندند، اما به لطف الهی و به همت همه آزاد مردانی که در سرتاسر عالم خونخواه او هستند، جوانمردانه دشمن او را خواهیم زد. فرمانده نیروی قدس سپاه خاصیت شیطان بزرگ را شیطنت، دشمنی و خباثت عنوان و اظهار کرد: دشمنان ما زبانی غیر از زور را نمی‌فهمند، از این رو باید در مقابل آنان مستحکم بایستیم؛ اگر ما به وظیفه خود به خوبی عمل کنیم همه تهدید‌ها قابلیت تبدیل شدن به فرصت را دارد. سردار قاآنی در توصیف سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، گفت: هر چند زبان از توصیف فضائل اخلاقی حاج قاسم قاصر است، اما تبعیت محض از ولایت شاخص اصلی و محور اقدامات این سردار سربلند بود، همواره با اخلاص عمل می‌کرد و خالصانه درمسیر گام برمی داشت و سرانجام پس از سال‌ها مجاهدت در مسیر اعتلای اسلام، به آرزوی دیرین خود_ شهادت_رسید. فرمانده نیروی قدس سپاه در پایان یگانه راه غلبه بر دشمن را ایستادگی و مقاومت برشمرد و تاکید کرد: راه و مسیر روشنی که حاج قاسم در آن با اقتدار و صلابت گام برمی داشت، همانگونه که در حکم فرماندهی معظم کل قوا تصریح شده است، با قدرت استمرار خواهد داشت.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

مهم‌ترین رویدادهای امروز دنیای IT و تکنولوژی؛ از گوشی «می ۱۰ شیائومی» تا هشدار مدیر عامل گوگل درباره هوش مصنوعی

انتخاب7 دقیقه قبل

علاقه شدید یوونتوس به ساندرو تونالی؛ پاراتیچی مشکلی با قیمت ۵۰ میلیون یورویی او نخواهد داشت

طرفداری8 دقیقه قبل

«آفلاتوکسین» چیست؟

ایسنا8 دقیقه قبل

نوشدارو یا نسخه پرخطر برای بازار پول؟

فرارو9 دقیقه قبل

با وجود انتقال امبوانا ساماتا از خنک، استون ویلا به جذب مهدی طارمی علاقه‌مند است

طرفداری11 دقیقه قبل

دستبردهای هیجانی با وینچستر! +عکس

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

اعتراض سازمان‌های حقوق بشری به اقدام پلیس انگلیس

صدا و سیما12 دقیقه قبل