اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. اقتصادی

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند!

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
به تازگی یک اثر هنری ایجاد شده به دست یک هنرمند ایتالیایی که به شکل یک موز چسبانده شده روی دیوار است، در نمایشگاه میامی، به قیمت ۱۲۱ هزار دلار فروخته شد. به همین بهانه در این مطلب می‌خواهیم شما را با ۱۰ وسیله ساده و معمولی، اما بسیار گران قیمت جهان آشنا کنیم.

برترین‌ها: این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که چیز‌های بی نظیر و کمیاب در جهان بسیار گران قیمت بوده و این امر کاملا قبل درک است. علاوه بر این برخی اوقات چیز‌هایی ساده و بسیار کم اهمیت به چنان ارزش پولی دست پیدا می‌کنند که وقتی قیمت آن‌ها را می‌شنویم دهانمان از تعجب باز می‌ماند.

از این اقلام ساده که ناگهان هر یک به دلیلی خاص قیمتی گزاف پیدا می‌کنند می‌توان به یک سیگار، کتاب، مهره شطرنج، پیانو، خودکار و حتی یک ساعت اشاره کرد.

به تازگی یک اثر هنری ایجاد شده به دست یک هنرمند ایتالیایی که به شکل یک موز چسبانده شده روی دیوار است، در نمایشگاه میامی، به قیمت ۱۲۱ هزار دلار فروخته شد.

موزی که به دیوار چسبانده شده و در تصویر مشاهده می‌کنید، در نمایشگاه میامی فلوریدا، به قیمت ۱۲۱ هزار دلار فروخته شد.

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 5

گفتنی است، این اثر که «کمدین» نام گرفته، توسط هنرمندی ایتالیایی به نام Maurizio Cattelan، ایجاد شده و بیان کرده که انتخاب این میوه و چسباندن آن روی دیوار، بسیار خاص انجام شده است! این موز، از یکی از سوپرمارکت‌های محلی در میامی خریداری شده است.

قابل ذکر است که از این اثر، سه مورد موجود بوده که دو اثر تا کنون به فروش رسیده، و به گفته صاحب این نمایشگاه، انتظار می‌رود که نسخه سوم آن تا قیمت ۱۵۰ هزار دلار فروخته شود. وی همچنین اذعان داشت که این اثر هنری نمادی برای تجارت جهانی، سخنی دو پهلو و نشانی کلاسیک برای طنز است.

به همین بهانه در ادامه این مطلب می‌خواهیم شما را با ۱۰ وسیله ساده و معمولی، اما بسیار گران قیمت جهان آشنا کنیم.

پر پرنده منقرض شده هویا

قیمت: ۱۰٫۰۰۰ دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 11

اگر چه این موضوع واقعیت دارد، اما برای یک انسان معمولی باورنکردنی خواهد بود اگر به او گفته شود که یک پر ساده بیش از ۱۰٫۰۰۰ دلار قیمت دارد. پر پرندگان چنان چیز بی ارزشی است که از آن برای اشاره به چیز‌های سبک و بی ارزش استفاده می‌شود. اما در کمال ناباوری پری وجود دارد که در واقع گران قیمت‌ترین پر جهان نامیده می‌شود. این پر گران قیمت در نیوزیلند بوده و علت گرانقیمت بودن آن نیز این است که در واقع پر یک پرنده منقرض شده به نام هویا است. این پر در یک حراجی در نیوزیلند به قیمت ۱۰٫۰۰۰ دلار فروخته شد.

سیگار گورخا بلک دراگون

قیمت: ۱٫۱۵۰ دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 15

سیگار یک کالای بسیار ساده است که در حالت عادی قیمت آن به ندرت بیش از یک دلار است، اما وقتی که بدنبال گران قیمت‌ترین سیگار جهان باشید با سیگار گورخا بلک دراگون موا=جه خواهید شد. این نوع سیگار برگ چنان گران قیمت است که هر نخ از آن ۱٫۱۵۰ دلار قیمت دارد. این سیگار برگ گران قیمت هندوراسی در سال ۲۰۰۶ برای اولین بار به بازار عرضه شد. در واقع این سیگار با یک جعبه ساخته شده از استخوان شتر به در خانه شما ارسال می‌شود. جالبتر این که تنها ۵ جعبه سیگار از این نوع در جهان تولید شده است.

اتاق هتل رییس جمهور ویلسون در ژنو

قیمت: هر شب ۶۵٫۰۰۰ دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 19

معمولا بهترین، بزرگ‌ترین و مجلل‌ترین هتل‌های جهان در شهر لاس وگاس قرار دارند و هزینه اقامت در این رستوران‌ها با توجه به خدمات و تعداد ستاره‌هایی که دارند متفاوت است. در این شهر قیمت اجاره یک سوییت هتل بین ۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار است. اما گران‌ترین هتل جهان در شهر ژنو واقع است و هتل رییس جمهور ویلسون نام دارد. این هتل تنها دارای ۱۰ اتاق است که هزینه اقامت در هر یک از این اتاق‌ها برای هر شب ۶۵٫۰۰۰ دلار خواهد بود.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

تلفن همراه آیفون ۳ جی اس سوپریم رز ساخته شده توسط استورات هیوز

قیمت:۲٫۹۷ میلیون دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 24

تلفن همراه دیگر به یک وسیله بسیار عادی تبدیل شده است که در دسترس همگان قرار دارد و حتی کودکان نیز از آن استفاده می‌کنند. تلفن‌های همراه معمولا بین ۲۰ تا ۲۰۰۰ دلار قیمت دارند. اما گران قیمت‌ترین تلفن همراه جهان یک تلفن همراه آیفون ۳ جی اس سوپریم رز ساخته شده توسط استوارت هیوز است که قیمت ۲٫۹۷ میلیون دلار برای آن تعیین شده است.

پیانو هینتزمن کریستال

قیمت: ۳٫۲۲ میلیون دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 28

یک پیانو معمولی را حتی می‌توان با قیمت ۱۵ دلار نیز خریداری کرد، اما پیانو هینتزمن کریستال ۳٫۲۲ میلیون دلار قیمت دارد که در پکن چین ساخته شده وحدود ۳ متر طول دارد و توسط یک فرد ثروتمند در یک حراجی خریداری شد.

ساعت هاوت جوایلری از شوپارد

قیمت: ۲۵ میلیون دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 32

یک ساعت ساده به طور متوسط ۲۵ دلار قیمت دارد، اما ساعت هاوت چوایلری از شوپارد با الماس‌های بسیار گران قیمتی تزیین شده و ظاهری بسیار خیره کننده دارد. این ساعت هیچ استفاده‌ای به جز گفتن زمان ندارد و برای داشتن آن باید ۲۵ میلیون دلار بپردازید.

تلویزیون پرستیژ اچ دی سوپریم رز

قیمت: ۲٫۳ میلیون دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 36

یک تلویزیون خانگی معمولی دستکم صد دلار قیمت دارد، اما گران قیمت‌ترین تلویزیون خانگی جهان پرستیژ اچ دی سوپریم رز نام دارد که با ۲٫۳ میلیون دلار قیمت هر کسی توان خرید آن را ندارد. بدنه این تلویزیون از پوست کروکودیل ساخته شده که با دست دوخته شده است. علاوه بر این در بخشی از قسمت‌های این تلویزیون از تکه‌های الماس استفاده شده است.

زمین توکیو

قیمت: هر متر مربع ۱٫۲۰۰ دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 40

در قسمت‌های مختلف جهان قیمت هر متر زمین متفاوت است و قیمت هر متر زمین در کمترین حالت جند پنی خواهد بود، اما سخت است باور کرد که قیمت زمین در توکیو ژاپن به طور متوسط ۱٫۲۰۰ دلار برای هر متر است. جالب‌تر این که شهر توکیو پرجمعیت‌ترین و شلوغ‌ترین شهر جهان بر اساس فضای آن است. خریدن یک تکه زمین در توکیو روز به روز غیرممکن‌تر می‌شود. تنها ده سال بعد این عنوان در اختیار شهر لندن بود و ۲۰ سال قبل نیز پاریس چنین شرایطی داشت، اما در سال ۲۰۱۷ هر سه شهر گران قیمت جهان در ژاپن واقع هستند.

دوربین سوسی فررس داگورو

قیمت: ۷۷۵٫۰۰۰ دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 44

دوربین وسیله‌ای عادی برای ثبت تصاویر است که کمترین قیمت ان ۳۰ دلار است، اما گران قیمت‌ترین دوربین دنیا سوسی فررس داگورو نام دارد که قیمت آن ۷۷۵٫۰۰۰ دلار است. این دوربین بسیار گران قیمت از نوع داگورو در سال ۱۸۳۹ ساخته شده و قدیمی‌ترین دوربین جهان است که به شیوه‌ی تجاری و کارخانه‌ای ساخته شده است.

جعبه شطرنج چارلز هالندر

قیمت: ۶۰۰٫۰۰۰ دلار

اشیای معمولی که به قیمت‌های عجیبی فروخته شدند! - 48

گران قیمت‌ترین جعبه شطرنج در جهان بیش از ۶۰۰٫۰۰۰ دلار قیمت دارد. این جعبه شطرنج گران قیمت توسط چارلز هالندر ساخته شده و ۳۲۰ قیراط الماس سیاه و سفید در ساخت قطعات آن به کار رفته است.

منبع: wonderslist

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم هواپیمای آمریکایی منهدم شده در افغانستان +جزئیات حادثه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به نوشته خبرگزاری فرانسه، «بت ریوردان» سخنگوی فرماندهی مرکزی آمریکا در منطقه غرب آسیا (سنتکام) با اعلام آغاز تحقیقات در مورد این حادثه، گفت هنوز هویت هواپیمای حادثه‌دیده در منطقه «غزنی» واقع در مرکز افغانستان، مشخص نیست. صبح امروز گزارش شد که یک فروند هواپیما در منطقه غزنی سقوط کرده است. پس از آن اداره هوانوردی افغانستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچگونه مشکلی برای پروازهای مسافربری در این کشور پیش نیامده و سقوط هواپیمای مسافربری را تکذیب کرد. در همین حال برخی گمانه‌زنی‌ها درباره پرواز این هواپیما از هرات به دهلی نو نیز قوت گرفت. قطعه‌ای گمشده که ممکن است به تکمیل پازل سقوط هواپیما در غزنی کمک کند.

ویدیویی تاثیرگذار از قرنطینه شدن مردم چین

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مردم شهر ووهان چین، که به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه‌هایشان قرنطینه هستند، به بالکن خانه‌ها آمده و یکدیگر را به مقاومت و پایداری تشویق کردند.

خبر خوش برای کسانی که اولین بار یارانه معیشتی می‌گیرند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

آن روی ممنوعیت واردات/ انتقال فعالیت از صرافی به بانک‌ها، خوب یا بد؟

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
مدیرعامل شرکت نگارین طب بهنام درخصوص سابقه فعالیت این مجموعه گفت: شرکت نگارین طب بهنام از سال ۱۳۹۵ به صورت تخصصی در زمینه کیت‌های تشخیص دامی مشغول به فعالیت است. ندا قلیچ‌خانی در گفتگو با برنامه مدیران موفق به ورود به بازار اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه کیت‌های ما وارد بازار شده و ازطرفی به کمک تیم رباتیک و نخبه توانستیم پرینتر هوشمند را ثبت کنیم. آرش ارشادی مدیر عامل شرکت مانا پوشاک دی درخصوص مجموعه فعالیتش گفت: حدود ۸ سال است که به صورت تخصصی و نمایندگی، کار واردات پوشاک را انجام می‌دهیم اما متأسفانه امسال باتوجه به قانون ممنوعیت واردات پوشاک نتوانستیم کارمان را به سرانجام برسانیم. احسان همت‌پور رئیس هیئت مدیره یکتا تجارت دایا به فعالیتش اشاره و مطرح کرد: عرضه کالاهای ساخته‌شده و آماده به مصرف برای واردات دچار مشکل شده‌اند درصورتی که قبلا توسط صرافی‌ها و بدون انتقال ارز انجام می‌شد.

تمامی اتباع خارجی حاضر در همدان از نظر ابتلا به کرونا کنترل شدند

ایرناایرنا1 روز قبل
منوچهر کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: پیرو شرایط جهان مبنی بر انتشار ویروس جدید کرونا در آسیای جنوب شرقی و برگزاری جشنواره ملی «ایران باشکوه» در همدان، اقداماتی برای کنترل گروه‌های خاصی که با هماهنگی قبلی وارد استان همدان شدند، توسط علوم پزشکی همدان صورت گرفت. وی اضافه کرد: در گام نخست تمامی بیمارستان‌ها و اتاق‌های ایزوله تنفسی به حال آماده باش درآمدند و مکاتباتی با واحدهای بهداشتی و مراکز تابعه درباره حساسیت این موضوع، ضرورت آموزش و اطلاع رسانی صورت گرفت. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: به دنبال رایزنی با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان، تمامی گردشگران خارجی ساکن در هتل‌های استان معاینه شدند و هیچکدام مشکلی نداشتند. کرمی افزود: به بانک‌های ملی و دیگر بانک هایی که اقدام به فروش ارز مسافرتی می‌کنند نیز حساسیت این موضوع اطلاع رسانی شده است. وی ادامه داد: شهروندان در صورت داشتن علائم خاص و شدید مثل تب بالا، لرز شدید بدن، خلط خونی، تنگی نفس و مشکل ریوی می‌توانند به مراکز زیر نظر علوم پزشکی همدان مراجعه کنند.

ویدئو / خطر حذف از یونسکو، بیخ گوش ژئوپارک قشم

ایسناایسنا8 ساعت قبل
ژئوپارک بین المللی قشم این روزها به دلیل ساخت بخشی از مرکز پرورش میگو در حریم آن، خبرساز شده است. ژئوپارک قشم به عنوان اولین ژئوپارک خاورمیانه در شبکه جهانی ژئوپارک‌ها (GGN) در نشست پاریس در سال ۱۳۸۵ به ثبت رسید، اما در سال ۱۳۹۱ به دلیل اجرا نشدن معیارهای ثبت جهانی از سوی مدیران منطقه آزاد قشم، این ژئوپارک از فهرست یونسکو خارج شد. ژئوپارک قشم در اردیبهشت ۹۶ بار دیگر به عنوان یک ژئوپارک جهانی برای یک دوره چهارساله تأیید شد اما عملیات ساخت مرکز پروش میگو در این منطقه ادامه یافته است. همین مسأله موجب شده خطر خروج ژئوپارک قشم از فهرست جهانی یونسکو بار دیگر قوت بگیرد. خبرنگار: لیدا رضایی / تصویربردار: مصطفی چشم به‌راه و امیرحسین طالبی / تدوینگر: آرام توکلی

نظرها

اخبار بیشتر