واردات نفت خام چین در ماه نوامبر رکورد زد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

واردات نفت خام چین در ماه نوامبر رکورد زد

الفخبرگزاری الف |
در ماه نوامبر در حالی که پالایشگاه‌های چین برای استفاده کامل از سهمیه سالانه خود به تکاپو افتاده‌اند، واردات روزانه نفت چین رکورد زد.

به گزارش مهر به نقل از رویترز، در ماه نوامبر در حالی که پالایشگاه‌های چین برای استفاده کامل از سهمیه سالانه خود به تکاپو افتاده‌اند، واردات روزانه نفت چین رکورد زد.

طبق داده‌های منتشر شده از سوی اداره کالای چین در روز یکشنبه، بزرگترین خریدار نفت جهان در ماه نوامبر ۴۵٫۷۴ میلیون تن نفت خام وارد کرده است که این معادل ۱۱٫۱۳ میلیون بشکه در روز است.

این در حالی است که در ماه اکتبر واردات نفت چین در سطح ۱۰٫۷۲ میلیون بشکه در روز قرار داشت و در نوامبر سال گذشته هم ۹٫۶۱ میلیون بشکه در روز وارد شده بود.

در ۱۱ ماه ابتدای امسال چین در کل ۴۶۱٫۸۸ میلیون تن، یا ۱۰٫۰۹ میلیون بشکه در روز نفت وارد کرده است. این داده‌ها نشان دهنده یک افزایش ۱۰٫۴ درصدی نست به بازه زمانی مشاه یک سال قبل است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

این میزان خرید بالا نشان‌دهنده افزایش فعالیت پالایشگاهی می‌باشد. داده‌های اداره آمار نشان می‌دهد که در ماه نوامبر چین ۷٫۳۱ میلیارد تن محصولات پالایشگاهی فروخته است که این ۶۳٫۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است. صادرات محصولات پالایشگاهی برای ۱۱ ماه ابتدایی امسال به ۶۰٫۲۲ میلیون تن رسید که ۱۴٫۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

۴۲درصد ثبت‌نام شدگان طرح اقدام ملی مسکن واجد شرایط نیستند

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین7 ساعت قبل
با توجه به اینکه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (وابسته به وزارت راه و شهرسازی) به روزرسانی نمی‌شود، قیمت‌های مسکن اعلام شده در جدول مربوط به آگهی‌های فروش است. جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمانروزانه به سرویس «قیمت مسکن» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

مجری طرح پنبه: افزایش ۴۰ درصدی تولید پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او در پاسخ به این پرسش که چرا سطح زیر کشت پنبه در ۱۷ سال اخیر کاهش یافته است؟ گفت: پنبه یکی از محصولات راهبردی است که مورد استفاده صنعت نساجی قرار می‌گیرد. در سال‌های دورتر شاهد رونق پنبه و نساجی بودیم اما به علل مختلفی از جمله واردات، مزیت اقتصادی کشت پنبه کاهش و هزینه‌های آن افزایش یافت بنابراین سال‌های پررونق کشت پنبه کم شد. وی درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای پنبه کاران با اشاره به اینکه امسال سال پررونقی در تولید پنبه بود، گفت: قیمت تضمینی پنبه در سال‌های گذشته استفاده می‌شد اما در دو سال اخیر با توجه به رونق بازار و خرید پنبه به قیمت مناسب و حتی بیشتر از قیمت تضمینی از کشاورزان, دولت در قیمت گذاری, ورود نمی‌کند. آقای هزارجریبی با بیان اینکه دولت قیمت تضمینی گندم را حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد، افزود: این قیمت کف بازار است، امسال با توجه به رونق محصول پنبه، قمیت‌های بازار خیلی بیشتر از قیمت تضمینی آن است و کشاورزان از این بابت خوشحال هستند. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید پنبه از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۵ هزار تن در سال ۱۳۹۷ کاهش یافت، گفت: پارسال پر آفت بود و به مزارع پنبه خسارت زد اما امسال با توجه به برنامه‌های اجرا شده، خسارات ناشی از آفات کاهش یافت و پررونق بود.
خانه ملتخانه ملت1 روز قبل
رضا انصاری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن را اقدامی مناسب در جهت تکمیل زنجیره تولید آهن و فولاد در داخل ارزیابی کرد و گفت: اگرچه ممکن است این سیاست در کوتاه مدت عوارضی به دنبال داشته باشد اما در بلند مدت به نفع کشور است زیرا از یک سو سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرایی شده و از سوی دیگر رونق تولید محقق می‌شود. تکمیل زنجیره تولید فولاد در داخل کشور موجب اشتغالزایی می‌شودنماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید فولاد در داخل کشور موجب اشتغالزایی می‌شود، افزود: سیاستگذاران باید در اخذ هر تصمیمی به دنبال کاهش عوارض آن باشند که برای تحقق این مهم باید فرآیند سیاست‌گذاری در حوزه صنایع معدنی با مشارکت ذی‌نفعان آن از جمله انجمن‌های تولیدکننده سنگ معدن، آهن، فولاد، کارشناسان دولت و … باشد. وی با بیان اینکه فرآیندهای سیاست‌گذاری در داخل کشور مشکل دارد، اظهار کرد: وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن موجب زیان تولید کنندگان خرد سنگ معادن می‌شود بنابراین باید با اخذ تدابیر ویژه آنها را از آسیب‌های احتمالی مصون کرد. وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن موجب زیان تولیدکنندگان خرد می‌‌شوداین نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: اگرچه ممکن است وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن موجب زیان تولیدکنندگان خرد ‌شود اما این تصمیم لازمه تکمیل زنجیره تولید است. درواقع سیاست مذکور باید به درستی و به تدریج اجرایی شود تا تولیدکنندگان از آسیب‌های احتمالی آن مصون بمانند. /پایان پیام

ویدئو / خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر

ایسناایسنا13 ساعت قبل
یک فروند هواپیمای بوئینگ MD، صبح امروز (دوشنبه) از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. تمام ۱۳۵ مسافر این هواپیما در سلامت کامل هستند و این سانحه هیچ قربانی و مصدومی نداشته است. این هواپیمای متعلق به شرکت کاسپین از تهران به ماهشهر رفته بود که پس از فرود در فرودگاه مقصد از باند خارج شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی‌توان ارائه کرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
او بیان کرد: «بر اساس ماده ۱۳ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، صادرات کالا و خدمات به خارج کشور از طریق مبادی خروجی رسمی، مشمول مالیات بر ارزش‌افزوده نیستند، ضمن این‌که، طبق بند ۵ تصویب‌نامه مورخ ۱۵ مرداد ۱۳۸۴ شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، درآمد ارزی ناشی از ارائه خدمات دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت‌های گردشگری به گردشگران خارجی، از مصادیق معافیت صادرات کالا و خدمات بوده و از پرداخت هرگونه عوارض و مالیات معاف است.» او با اشاره به مصوبات جلسه علنی مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۲۹ دی ۹۸ با بیان این‌که نمایندگان مجلس موارد معاف از پرداخت مالیات و عوارض در لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده را مشخص کردند، اضافه کرد: «بر اساس تبصره ۳ ماده ۱۰ این لایحه، خدماتی که توسط اشخاص مقیم ایران (اشخاص حقیقی یا حقوقی ایرانی و یا شعب شرکت‌های خارجی مقیم ایران) ارائه می‌شود، محل مصرف خدمات و یا مقصد ارائه خدمات داخل یا خارج از کشور باشد، درصورتی‌که مستقیم یا غیرمستقیم ارز حاصل وارد کشور شود، صادرات خدمت محسوب می‌شود. » مونسان با قدردانی از مساعدت‌های نمایندگان مجلس خاطرنشان کرد: «بر اساس آنچه در تبصره ۳ ماده ۱۰ این لایحه آمده است، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری که در حوزه ورود تورهای گردشگری به کشور فعالیت می‌کنند از پرداخت مالیات و عوارض معاف خواهند بود.»

نظرها

اخبار بیشتر