نمایشگاه توانمندی روستاییان گیلان اسفند برگزار می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
نمایشگاه توانمندی روستاییان گیلان اسفند برگزار می‌شود

نمایشگاه توانمندی روستاییان گیلان اسفند برگزار می‌شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گیلان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته از ۱۳ لغایت ۱۶ اسفندماه امسال نمایشگاه توانمندی روستاییان گیلان برگزار می‌شود.

یاور پیرعلایی در جلسه رسیدگی به مشکلات روستاهای شهرستان بندرانزلی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: بیمه روستایی یکی از موارد مهمی است که باید مورد توجه باشد و با پیگیری‌های صورت گرفته یک طرح جامع را تهیه کردیم و به زودی با جمع‌بندی نهایی به فرمانداران و سپس به تمام دهیاران ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه به لحاظ قانونی هیچ اجباری برای اجرای بیمه مذکور وجود ندارد، تصریح کرد: با توجه به حوادثی که ممکن است برای هر شهروند و همچنین روستاییان به وجود بیاید، استفاده از مزایای بیمه باید مورد توجه قرار گیرد لذا تقاضا داریم همه دهیاران اهتمام لازم برای تبلیغ حداکثری طرح را در سطح روستاها داشته باشند و از ظرفیت مساجد در این زمینه استفاده کنند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با اشاره به اینکه مبلغ حق بیمه برای استفاده از طرح مذکور ناچیز است، تاکید کرد: همچنین بیمه حوادث مسئولیت دهیاران را پیش بینی کردیم که طی آن در مباحث عمرانی که توسط دهیار و در سطح روستاها انجام می‌شود بیمه پاسخگو باشد.

پیرعلایی با اشاره به پیگیری بیمه تکمیلی دهیاران و کارشناسان فنی و مالی دهیاری ها، گفت: با توجه به اینکه شش هزار شورا داریم اجرای این طرح وظیفه سختی است، اما درصدد هستیم به صورت قانونمند طرح را اجرا کنیم.

وی توجه دهیاران به مباحث آموزشی و دوره هایی که در نظر گرفته شده را مهم برشمرد و تاکید کرد: طی قرادادی که با جهاددانشگاهی و سازمان همیاری شهرداری ها بستیم محدودیتی برای تعداد شرکت کنندگان در کلاس ها وجود ندارد و همه دهیاران باید تلاش کنند تا در دوره‌های آموزشی پیش‌بینی شده حضور جدی داشته باشند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان به اجرای قراردادی که سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در سطح کشور با پست بانک منعقد کرده اشاره کرد و گفت: در این طرح به دهیاری هایی که طرح درآمدزا دارند بدون وثیقه تسهیلات پرداخت خواهد شد. طی چهار سال گذشته تنها استانی بودیم که از این تسهیلات استفاده نکردیم، اما در سه ماه اخیر و با پیگیری های صورت گرفته طرح های خوبی در این حوزه ارائه شد.

خبری: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

وی با اشاره به اینکه از موارد پرداخت تسهیلات در زمینه ماشین آلات درآمدزاست و نیاز به طرح توجیهی ندارد، عنوان کرد: متقاضیان به صورت انفرادی یا به صورت اشتراکی در قالب توافقنامه دهیاری های همجوار می توانند با ۲۰ درصد آورده، ۸۰ درصد تسهیلات چهار ساله بدون وثیقه با ۱۰ درصد کارمزد استفاده کنند.

پیرعلایی همچنین به برگزاری نمایشگاه توانمندی روستاییان اشاره کرد و متذکر شد: این نمایشگاه همه ساله در سطح کشور برگزار می‌شود و استان گیلان هر ساله توانسته از جمله استان های برتر در این نمایشگاه باشد و به معنای واقعی کلمه اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشد. امسال نیز تصمیم گرفتیم با توجه به اینکه استان گیلان مهد جشنواره های بومی و محلی و صنایع دستی و گردشگری است، نمایشگاه توانمندی روستاییان استان را برگزار کنیم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه از استان های دیگر هم برای حضور در نمایشگاه مذکور دعوت به عمل آمده، تصریح کرد: پیش بینی شده این نمایشگاه ۱۳ لغایت ۱۶ اسفندماه امسال برگزار شود.

این مقام مسئول هدف از اجرای نمایشگاه توانمندی روستاییان را معرفی این توانمندی ها به سایر استان ها دانست و گفت: شهرستان انزلی برای حضور در این نمایشگاه از پتانسیل خوبی برخوردار است.

وی اضافه کرد: برای اینکه آیین های بومی و محلی ما به فراموشی سپرده نشود پیش بینی کردیم برای سال آینده با حمایت های مالی و همچنین حضور پرشور روستاییان این جشنواره‌ها با جدیت بیشتر برگزار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مسابقات معاملات الگوریتمی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پاسخی به حاشیه سازی‌های اخیر اردکانیان: برنامه رییس مجلس، بازدید از مناطق سیل زده بود/ ما از فرصت حضور ایشان در استان برای افتتاح طرح آبرسانی استفاده کردیم

الفالف1 روز قبل
گروه اقتصادی الف، ۲۹ دی ۱۳۹۸، ۱۱:۴۵ ۳۹۸۱۰۲۹۰۸۷به گزارش الف، وزیر نیرو به حاشیه سازی در فضای مجازی درباره افتتاح طرح آبرسانی توسط رییس مجلس در سیستان و بلوچستان پاسخ داد. فیلم را ببینیدگفتنی است د کتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی (۲۳ دی ماه) در پی بارندگی شدید در استان سیستان و بلوچستان و برخی نقاط دیگر در جنوب شرقی کشور که به آب‌گرفتگی مشکل‌ساز برای مردم و در مواردی ویرانگر و خسارت‌بار انجامید، عازم سیستان و بلوچستان شد. رییس قوه مقننه در بدو ورود مورد استقبال رسمى استاندار و مقامات استان قرار گرفت و جمع خبرنگاران هدف از سفر خود به این استان را وقوع سیل اخیر در این استان عنوان کرد. دکتر لاریجانی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های واصله از استان درباره سیل اخیر، مجموع نیازهای فوری استان و سایر نیازهای استان در زمینه زیرساخت‌ها از جمله ساخت راه آهن، بزرگراه‌ها و همچنین ایجاد اشتغال از دیگر اولویت‌های این سفر است. وی بازسازی منازل، تعمیر و نوسازی زیرساخت‌ها را اولویت اصلی در این شرایط برشمرد و تاکید کرد: خسارات وارده ناشی از سیل اخیر در حوزه کشاورزی نیز نیازمند برآورد و رسیدگی است.

تولید گاز بی‎ وقفه ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
مشکین فام از سکوی ۱۴ D به عنوان آخرین سکوی فاز ۱۴ برای نصب و بهره برداری یاد کرد و گفت: این سکو هم اکنون به محل استقرارحمل شده است و منتظر بهبود شرایط جوی هستیم تا این سکو نیز در موقعیت نصب شود تا بر این اساس کل ۴ سکوی فاز ۱۴ وارد مدار تولید و بخش دریایی این فاز تکمیل شود. مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بیان اینکه نزدیک به ۷۰ درصد گاز مصرفی کشور در پارس جنوبی تولید می‌شود، افزود: همکاران ما در شرکت نفت و گاز پارس شبانه روز تلاش می‌کنند که در این فرایند وقفه‌ای ایجاد نشود. وی به مصرف بسیار بالای گاز کشور در بخش خانگی اشاره کرد و گفت: هر سکوی پارس جنوبی تقریبا گاز یک استان را در کشور تأمین می‌کند؛ به طور مثال گاز مصرفی استان مازندران برابر با ۳۵ میلیون متر مکعب در روز است و سکویی که ۲۸ میلیون متر مکعب در روز تولید دارد، بخش عمده‌ای از مصرف استان را پوشش می‌دهد و از این منظر برای ما حیاتی است که هیچ یک از سکو‌ها از مدار تولید خارج نشوند و در صورت توقف تولید به دلیل شرایط عملیاتی، این آمادگی وجود دارد که در اسرع وقت مجددا سکو را وارد مدار تولید کنیم. مشکین فام از شکسته شدن رکورد مصرف گاز در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت: باید در نظر داشته باشیم که منابع هیدروکربونی ما محدود است و اینکه هرچه تولید می‌کنیم مصرف شود، خوب نیست، بنابراین باید مکانیسمی به منظور کنترل این رویه داشته باشیم. وی افزود: هم اکنون تولید روزانه ما از میدان مشترک پارس جنوبی برابر با نصف مصرف روزانه گاز در اروپاست، اگر بنا باشد به این ترتیب پیش برویم و هرچه تولید می‌کنیم، مصرف شود، قطعا در سال‌های آینده با چالش مواجه خواهیم شد؛ بنابراین ضمن دعوت از عموم مردم و هموطنان عزیز برای مصرف بهینه گاز، امیدواریم تدبیری اتخاذ شود تا این مصرف با یک مکانیسم ویژه کنترل شود تا در آینده این رویه مشکلی ایجاد نکند.

رشد شاخص بورس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاخص کل بورس امروز از شاخص ۴۱۰ هزار واحد عبور کرد و تقریبا تمام گروه‌ها با رشد قیمت مواجه هستندبا ورود پول‌های جدید، ارزش بازار سرمایه به عددی معادل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است، ظرفیت خوبی که باید مدیریت شود به‌ویژه با ارزش سهام شرکت‌هایی که قرار بود در قالب خصوصی‌سازی به بورس بیایند تا از نقدینگی موجود به بهترین شکل استفاده شود.

باور توان داخلی و ساخت تجهیزات نفتی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، باور به توان داخلی و فشار تحریم‌ها باعث شده است که با اتکا به خلاقیت متخصصان داخلی، محصولی به مراتب بهتر از نمونه خارجی تولید شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل1 نظر

نظرها

اخبار بیشتر