حقوق ورودی مواد اولیه وارداتی در چه صورتی بازگردانده می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
حقوق ورودی مواد اولیه وارداتی در چه صورتی بازگردانده می‌شود؟

حقوق ورودی مواد اولیه وارداتی در چه صورتی بازگردانده می‌شود؟

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
بررسی لایحه بودجه سال ۹۹ کشور نشان می‌دهد که اگر مواد اولیه و قطعات وارداتی در کالاهای صادراتی مورد استفاده قرار گیرند، گمرک ایران موظف است طی ۱۰ روز حقوق ورودی دریافت شده را به صاحب کالا بازگردانند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس بند «ب» تبصره ۷ ماده واحده لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، گمرک جمهوری اسلامی ایران مکلف است پس از تأیید اسناد مربوط، نسبت به استرداد حقوق ورودی مواد و قطعات وارداتی که در کالاهای صادراتی مورد استفاده قرار گرفته‌اند، موضوع مواد (۶۶) تا (۶۸) قانون امور گمرکی مصوب ۲۲/۸/۱۳۹۰ و هزینه انبارداری موضوع تبصره (۲) ماده (۴۵) قانون امور گمرکی، ظرف مدت ۱۵ روز، از محل تنخواه دریافتی از خزانه که تا پایان سال تسویه می‌کند، اقدام کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، صبح امروز (یکشنبه) لایحه بودجه ۴۸۴ هزار میلیارد تومانی سال ۹۹ را به مجلس ارائه کرد.

بودجه سال ۹۹ کل کشور از نظر منابع حدود ۱۹ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۳۷۰ میلیارد و ۹۱۰ میلیون (۱۹٫۸۸۷٫۳۷۰٫۹۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال و مصارف بودجه نیز معادل همین رقم تعیین شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شفافیت مالی، راهکار جلوگیری از امضا فروشی

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم آیین معارفه و تکریم رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سطح کشور عضو سازمان نظام مهندسی هستند، گفت: این افراد با مدیریت و نظارت در ساخت و ساز‌ها و ساخت خانه‌های با کیفیت در طرح اقدام ملی مسکن نقش آفرینی می‌کنند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم که در چارچوب پروانه صادرشده اقدام به ساخت و ساز کنند و مهندسین اجازه ندهند خلاف پروانه ساخت و سازی صورت گیرد. وی بیان کرد: شفافیت مالی و مقابله با فساد یکی از کار‌های آقای خرم، رئیس جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است و وی در تعاملی که با دولت و سایر دستگاه‌ها دارد دوره امضا فروشی را خاتمه دهد و با رویکرد جدید، جایگاه نظام مهندسی را نزد جامعه ارتقا دهد. اسلامی گفت: روز گذشته جلسه ستاد ملی باز آفرینی برگزار شد و بزودی در استان‌های مختلف شاهد شروع طرح‌های مختلفی توسط توسعه گران در بافت فرسوده خواهیم بود. وزیر راه و شهرسازی بااشاره اینکه ۲۰ هزار واحد برای نوسازی بافت‌های فرسوده به بانک معرفی شدند و ۲۰ هزار واحد نیز برای دریافت پروانه اقدام کردند، تصریح کرد: تسهیلات و تمهیداتی اندیشیده‌ایم که از محل تبصره ۱۸ یارانه به آن‌ها پرداخت می‌کنیم تا مردم بتوانند خانه‌ها را در بافت فرسوده بسازند. اسلامی افزود: تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده ۱۸ درصد است که ۹ درصد آن را دولت پرداخت می‌کند. وی بیان کرد: ۶۰ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده را در استان‌های مختلف کلنگ زنی خواهیم کرد. اسلامی افزود: شناسایی و خرید اراضی در بافت فرسوده از دلایل تاخیر در طرح‌های نوسازی این بافت‌ها است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از بافت‌های فرسوده واجد ارزش هستند، گفت: تا سال ۱۴۰۰ چند محله از محلات هدف از فهرست نوسازی خارج می‌شوند. اسلامی درباره محله سیروس گفت: این محله متاسفانه مشکلات حقوقی وجود دارد که در حال رفع آن هستیم. وی درباره قیمت مسکن بیان کرد: قیمت مسکن اساسا تابع مولفه‌های اقتصادی کشور است برنامه جدید ما رونق تولید است و تسهیلاتی هم تصویب شد برای اوراق حق تقدم تا از این طریق سرمایه در گردش صندوق تامین مسکن مهیا شود.

کاهش قاچاق سوخت

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر کشور افزود: در حوزه قاچاق کالا از داخل به خارج بیش از ۸۰ درصد بخش سوخت است که با کاهش بسیار خوبی یعنی حدود ۹ میلیارد لیتر مواجهیم. وی ادامه داد: با طرح تکمیلی در حوزه صادرات فرآورده‌ها توسط مرز نشینان که اخیرا توافق شد و وزارت نفت همکاری بسیاری خوبی داشت، امیدواریم در ماه‌های باقی مانده سال و در سال ۹۹ با کاهش چشمگیر در حوزه قاچاق سوخت مواجه باشیم. وی گفت: گزارش بعدی جلسه بحث سامانه‌ها بود. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم. اگر بتوانیم با هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی بحث سامانه‌ها از مبدا تا مقصد را که مردم هستند هم در حوزه مالی، حوزه کالایی، حوزه تجارت و تولید به کار بگیریم، می‌توانیم بحث قاچاق و بازار‌های غیر رسمی را به دقت کنترل کنیم.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: پرواز شماره ٩٧١٦ هواپیمای ایرتور از تهران به استانبول توسط یک فروند ایرباس ٣٠٠-٦٠٠ ساعت ١٩:٥٠ از فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) انجام شد، اما دقایقی پس از برخاستن، خلبان با اعلام بروز نقص فنی در هواپیما درخواست بازگشت به فرودگاه را به برج مراقبت پرواز اطلاع داد. کاشانی حیدری بیان داشت: به دنبال این مساله کلیه نیرو‌ها و تجهیزات اداره ایمنی زمینی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به حالت آماده باش صد در صدی درآمده و تمامی تمهیدات لازم برای فرود ایمن این هواپیما در فرودگاه امام (ره) مهیا شد. مدیرکل دفتر ارتباطات، اطلاع رسانی و امور بین الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) افزود: با وجود آمادگی صد در صدی در فرودگاه امام (ره) خلبان پرواز با بررسی وضعیت هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر داد و در ساعت ٢١:٥٦ در این فرودگاه به سلامت به زمین نشست.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز18 ساعت قبل
در ادامه با ما همراه باشید تا چند نرم‌افزار مخرب را به شما معرفی کنیم. به تازگی Cybernews (سایبر نیوز) لیستی از نرم‌افزار‌های مخرب منتشر کرده که اگر آن‌ها را بر روی دستگاه اندرویدی خود دارید، پیشنهاد می‌شود فورا این نرم‌افزار‌ها را حذف کنید. شاید تعجب کنید، اما نرم‌افزار Beauty Camera با بیش از نیم میلیون بار نصب یکی بدافزار‌هایی است که با تبلیغات آزار دهنده و فروش اطلاعات کاربر را کلافه خواهد کرد. هنگامی که پایگاه سایبرنیوز به بررسی ۳۰ نرم‌افزار پرطرفدار برای عکاسی پرداخت (که تصاویر را به هر روشی زیباتر می‌کنند!) مشخص شد اغلب این برنامه‌ها که در مجموع بیش از ۱٫۳۹ میلیون بار نصب شده‌اند، دارای مشکلات امنیتی جدی هستند.
ایرناایرنا12 ساعت قبل
همچنین شاخص کل (هم وزن) با هزار و ۷۹۱ واحد افزایش به ۱۳۷ هزار و ۳۳۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با هزار و ۱۹۵ واحد رشد به ۹۱ هزار و ۶۱۶ واحد رسیدند. شاخص آزاد شناور نیز با ۲ هزار و ۴۸۷ واحد افزایش به رقم ۵۰۱ هزار و ۳۱۳ واحد رسید، شاخص بازار اول ۳۱۱ واحد و شاخص بازار دوم ۵ هزار و ۵۳۳ واحد افزایش داشتند. نماد صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۴۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۹۰ واحد، پالایش نفت بندر عباس (شبندر) با ۲۵۵ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۱۵۸ واحد و صنعتی و معدنی چادرملو (کچاد) ‌ با ۱۵۱ واحد هم بیشترین تاثیر منفی را بر معاملات امروز بورس داشتند. آخرین وضعیت شاخص فرابورسشاخص فرابورس نیز بیش از ۱۰ واحد کاهش داشت و بر روی کانال پنج هزار و ۶۴۰ واحد ثابت ماند. همچنین نماد افرانت (افرا)، بیمه کوثر (کوثر) شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، سرمایه گذاری مسکن پردیس (ثپردیس) و صنایع فولاد آلیاژی یزد (فولای) مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محمد مهدی گویا اظهار داشت: وزارت بهداشت، تمامی مراقبت‌های بهداشتی لازم در پیشگیری از ویروس جدید کرونا را انجام داده است و ماموران بهداشت در مبادی ورودی به کشور مستقر هستند. وی با اعلام اینکه سازمان جهانی بهداشت هنوز در مورد ویروس جدید کرونا وضعیت اضطراری اعلام نکرده است، گفت: هموطنانی که به کشور چین سفر می‌کنند، باید مراقب باشند که در چند شهر این کشور که بیماری شایع شده است، تردد نکنند. گویا با عنوان این مطلب که عامل انتقال این ویروس از حیوان به انسان است، افزود: این احتمال وجود دارد که سازمان جهانی بهداشت ظرف هفته‌های آینده در مورد وضعیت این بیماری، تصمیم دیگری بگیرد. رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با تاکید بر اینکه هیچ موردی از این بیماری در کشور گزارش نشده است، گفت: رعایت نکات بهداشتی، مهم‌ترین عامل پیشگیری از ابتلا به این بیماری است که هموطنان باید با ماموران بهداشتی ما در این زمینه همکاری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

ناظم الشریعه: در شخصیت فوتسال ما نیست که از ژاپن بترسیم

ایسنا4 دقیقه قبل

واکنش پل پوگبا به درگذشت کوبی برایانت: قهرمانان می‌آیند و می‌روند، اما افسانه‌ها همیشگی هستند

طرفداری7 دقیقه قبل

واکنش احساسی مایکل جردن به خبر درگذشت کوبی برایانت: من عاشق کوبی بودم، او مانند برادری کوچک برایم بود

طرفداری8 دقیقه قبل

تشدید آلودگی هوا برای چند شاخه «سیم»

ایسنا11 دقیقه قبل

لوکاس وازکز: کسب پیروزی در زمین وایادولید برای هر تیمی سخت است

طرفداری13 دقیقه قبل

واکنش کریم عبدالجبار به خبر درگذشت کوبی برایانت: او ورزشکاری افسانه‌ای و الهام بخش یک نسل بود

طرفداری21 دقیقه قبل

۳ کشته در تظاهرات پایتخت گامبیا

صدا و سیما21 دقیقه قبل