آیا نسل جدید بی تفاوت و خود محور شده‌اند؟ / ۴۰ درصد جوانان در مترو صندلی خود را به سالمندان و بانوان باردار نمی‌دهند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

آیا نسل جدید بی تفاوت و خود محور شده‌اند؟ / ۴۰ درصد جوانان در مترو صندلی خود را به سالمندان و بانوان باردار نمی‌دهند

انتخابخبرگزاری انتخاب |
تا به حال برایتان پیش آمده که در مترو با یک بانوی باردار یا فردی سالمند مواجه شوید و فورا جای خود را به این افراد بدهید؟ به نظر می رسد این موضوع در حال کمرنگ شدن است.
آیا نسل جدید بی تفاوت و خود محور شده‌اند؟ / ۴۰ درصد جوانان در مترو صندلی خود را به سالمندان و بانوان باردار نمی‌دهند - 0

تا به حال برایتان پیش آمده که در مترو با یک بانوی باردار یا فردی سالمند مواجه شوید و فورا جای خود را به این افراد بدهید؟ به نظر می‌رسد این موضوع در حال کمرنگ شدن است.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، آداب و رسوم فعلی با آنچه والدین ما و مادربزرگ و پدربزرگ‌های ما انجام می‌دادند، به شدت در حال تغییر است. نتایج تحقیقات پژوهشگران انگلیسی نشان می‌دهد که افراد جوان و امروزی کمتر از قدیمی‌ها حاضرند از صندلی خود بگذرند.

در ادامه نگاهی داریم به آمارها و نتایج: بیش از دو نفر در پنج نفر (۴۲ درصد) حاضر نیستند برای سالمندان یا بانوان باردار از روی صندلی خود در وسایل نقلیه عمومی بلند شوند، تقریبا یکی از سه مورد (۲۸ درصد) از قوانین و مقررات صف چشم پوشی می‌کنند و بیش از نیمی (۵۳ درصد) وقتی عطسه می‌کنند دان خود را نمی‌پوشانند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

آیا نسل جدید بی تفاوت و خود محور شده‌اند؟ / ۴۰ درصد جوانان در مترو صندلی خود را به سالمندان و بانوان باردار نمی‌دهند - 6

نیمی از این افراد می‌گویند رفتارهای خود را تحت تاثیر شبکه‌های اجتماعی آموخته‌اند و یک پنجم از مردم گفتند که برنامه‌های تلویزیونی در رفتارهایشان مور است. رفتارهای دیگری مثل پخش موسیقی بسیار بلند از تلفن (۵۶ درصد) و صحبت کردن بیش از حد با صدای بلند در وسایل حمل و نقل عمومی (۵۳ درصد) نیز به عنوان رفتارهای نامتعارف مدرن تلقی می‌شوند. بر اساس پژوهش‌های انجام شده مردان ۲۲ درصد بیشتر از زنان چنین رفتارهایی را نشان می‌دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نخستین فیلم از سقوط هواپیما در افغانستان

همشهریهمشهری9 ساعت قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
یک راننده ۶۲ ساله در ایالات متحده به دلیلی عجیب دستگیر شده است. این مرد از یک اسکلت جعلی به عنوان مسافر در صندلی جلوی ماشین خود استفاده می‌کرد و در نتیجه توجه پلیس را به سمت خود جلب کرد. سپس پلیس به موضوع حساس شد و این راننده را که اسکلتی را با خود همراه کرده بود دستگیر کرد. بعد از این که پلیس این مرد را در آریزونا دستگیر کرد، مشخص شد که درواقع اسکلت همراه وی، جعلی است. این مرد به اسکلت پلاستیکی، لباسهای کامل پوشانده و حتی کلاهی روی سر این اسکلت گذاشته بود.

اجرای خیابانی ابی در تهران + فیلم

رکنارکنا13 ساعت قبل
ویدئویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که یک رهگذر را در حال خواندن قطعه «قصه عشق» ابی (ابراهیم حامدی) نشان می‌دهد. ​​گفته می‌شود این رهگذر وقتی می‌بیند نوازندگان خیابانی در حال نواختن «قصه عشق» هستند با آنها همراه می‌شود و این اثر را با صدای بسیار خوبش می‌خواند. برخی از کاربران قدرت صدای این رهگذر را با خواننده اصلی اثر مقایسه کرده‌اند و برخی نیز معتقدند با چنین اجراهایی در خیابان می‌توان شهر را زیباتر کرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ادامه جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شاخ‌های اینستاگرام به ریاست قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب برگزار شد. مدتی است که رسیدگی به اتهامات تعدادی از کاربران اینستاگرام از جمله «فاطمه خویشوند» معروف به «سحر تبر» به اتهام معاونت در افساد فی‌الارض در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب انجام می‌شود و امروز ادامه جلسه رسیدگی به آن برگزار شد. بر اساس شنیده‌ها پرونده شاخ‌های اینستاگرامی حدود ۵۰۰ متهم دارد. وجود بیش از ۱۰ متهم در پرونده «سحر تبر» سعید دهقان وکیل فاطمه خویشوند (سحر تبر) درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش اظهار کرد: قاضی ختم رسیدگی به پرونده را اعلام نکرده است، این پرونده متهمان دیگری هم دارد که باید برای ارائه توضیحات به دادگاه احضار می‌شدند که این کار انجام شد. وی افزود: این پرونده به غیر از موکلم بیش از ۱۰ متهم دارد و هنوز آخرین دفاعیات از او اخذ نشده است.
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
آتوسا حجازی، دختر مرحوم ناصر حجازی، از خود و مادرش کنار مجسمه او عکسی را در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش منتشر کرد که مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی مجازی قرار گرفت. کد خبر ۴۸۰۸۳۱
همشهریهمشهری10 ساعت قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از عصر ایران، نکات کلیدی ثبت‌نام اینترنتی محصولات ایران‌خودرو شامل ۷ نکته زیر است:۱- دریافت نام کاربری و کلمه عبور در سایت فروش اینترنتی الزامی است (طرح رجیستری) ۲- مشتریان باید در زمان تعیین‌شده ثبت‌نام (ساعتی که در بخشنامه درج شده است) وارد سایت فروش اینترنتی شوند۳- مد نظر قرار دادن محدودیت‌های هر ثبت‌نام: • محدودیت ۱۸ ماه ثبت‌نام و ۱۸ ماه تحویل خودرو ملاک است (به‌جز بخشنامه‌های مشارکت در تولید) • محدودیت هر کد ملی یک دستگاه• محدودیت گواهینامه رانندگی۴- سقف برداشت از هر کارت بانکی در یک روز ۵۰ میلیون تومان است• در مواردی که مبلغ پیش‌پرداخت بیش از ۵۰ میلیون تومان است، مشتری باید روز بعد از طریق میز کار خود در سایت فروش نسبت به تکمیل وجه اقدام کند۵- پس از ثبت‌نام طی مدت ۴۸ ساعت نمایندگی باید انتخاب شود۶ - اینترنت پرسرعت۷- سرعت عمل

نظرها

اخبار بیشتر