سازمان تنظیم مقررات: طی ۲ هفته قطع اینترنت حدود ۴۸۳۰ سیم کارت ارسال پیامک مزاحم را غیر فعال کردیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اجتماعی

سازمان تنظیم مقررات: طی ۲ هفته قطع اینترنت حدود ۴۸۳۰ سیم کارت ارسال پیامک مزاحم را غیر فعال کردیم

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
سازمان تنظیم مقررات: طی ۲ هفته قطع اینترنت حدود ۴۸۳۰ سیم کارت ارسال پیامک مزاحم را غیر فعال کردیم - 0

برخورد با افرادی که با شماره‌های شخصی و سرشماره‎‌ها اقدام به ارسال پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم می‌کنند، تشدید خواهد شد، مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات در این‎‌باره گفت: با اپراتورها جلسه گذاشتیم و به زودی در قراردادها بندی اضافه خواهد شد که اگر مشترک از سیم‌کارت خود برای پیامک‌های مزاحم استفاده کند، امکان ارسال پیامک برای تمام سیم کارت‌های متعلق به او غیرفعال خواهد شد.

به گزارش ایرنا؛ پس از قطعی دو هفته‌ای اینترنت در بیشتر شهرهای کشور، افراد برای تبلیغ کالا و خدمات خود دوباره به همان شیوه سنتی خود رجوع کردند و به این ترتیب تعداد پیامک‌ها نسبت به گذشته کمی افزایش یافت، برخورد با ارسال کنندگان پیامک‌های مزاحم از مدتی قبل در دستور کار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفت و به این واسطه سامانه ۱۹۵ برای حمایت از حقوق مصرف کننده بیش از گذشته فعالیت خود را گسترش داد.

این سامانه برای درج شماره‌هایی طراحی شده که به هر طریقی با ارسال پیامک‌ یا تماس مزاحم برای کاربران مشکلاتی را ایجاد می‌کنند. عزم جزم وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات برای کاهش حداکثری پیامک‌های مزاحم تقریبا از یک سال گذشته آغاز شد و بنا به گزارش سازمان تنظیم مقررات رصد آنلاین سیم‌کارت‌هایی که پیامک مزاحم ارسال می‌کنند همچنان ادامه دارد.

پیمان قره داغی در خصوص تدبیر تازه‌ای که از سوی سازمان تنظیم مقررات و اپراتورها برای جلوگیری از ارسال پیامک مزاحم اندیشیده شده و به زودی اجرایی می‌شود به خبرنگار ایرنا گفت: جلساتی را با اپراتورها ترتیب دادیم تا به زودی بندی در قرارداد فروش سیم کارت اضافه شود که اگر کاربر با سیم‌کارتی که متعلق به اوست، پیامک انبوه و مزاحم ارسال کند، این اجازه را به سازمان تنظیم مقررات و اپراتورها می‌دهد که امکان ارسال پیامک تمامی سیم کارت‌های او را غیرفعال کنند.

وی افزود: سامانه کنترلی ۱۹۵ تبلیغات مزاحم را به شکل سیستمی کنترل می‌کند و اگر سیم کارتی برای ارسال پیامک مزاحم استفاده شود بلافاصله توسط سازمان غیر فعال می‌شود. او در خصوص روند پیامک‌های مزاحم در زمان قعطی اینترنت گفت: روندی که در آن روزها طی کردیم مانند گذشته عادی بود و آمار نشان می‌دهد اتفاق عجیبی در این بین رخ نداده است.

سهم ۸۰ درصدی ایرانسل از تخلفات پیامک انبوه

قره داغی درباره سهم هر کدام از اپراتورها در ارسال پیامک مزاحم طی دو هفته قطعی اینترنت اظهار داشت: طی دو هفته قطع اینترنت حدود ۴۸۳۰ سیم کارت ارسال پیامک مزاحم را غیر فعال کردیم که متاسفانه سیم کارت‌های ایرانسل سهم ۸۰ درصدی از این تخلفات دارند. سهم همراه اول ۱۱٫۷ دهم درصد است و رتبه بعدی با سهم ۶٫۸ درصد به اپراتور رایتل می‌رسد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

او در ادامه به نکته مهمی اشاره کرد، این که باید سهم هر کدام از اپراتورها در بازار را هم در نظر بگیریم که به این واسطه به این نتیجه خواهیم رسید که اپراتور رایتل وضعیت خوبی ندارد و همراه اول در این زمینه خوب عمل کرده است؛ اپراتور ایرانسل با ۴۹ میلیون و ۸۰۰ هزار سیم کارت فعال ۴۳ درصد سهم بازار را در دست دارد و طی این دو هفته ۸۰ درصد متوجه آن بوده است.

او ادامه داد: رایتل سهم ۳٫۸ دهم درصدی بازار را با ۴ میلیون و ۴۲۰ هزار و ۱۲۶سیم کارت فعال دارد و سهم ۶٫۸ درصدی تخلفات نشان می‌دهد این اپراتور عملکرد خوبی در زمینه رصد و برخورد با پیامک‌های مزاحم نداشته است، در مقابل اپراتور همراه اول با دارا بودن سهم ۵۳٫۲ درصدی بازار و نزدیک به ۶۲ میلیون سیم کارت فعال، نشان داده که در این زمینه خوب عمل کرده و در کنار سامانه کنترلی ۱۹۵ خودش نیز به خوبی سیم کارت‌های مزاحم را شناسایی و اعمال قانون می‌کند.

مدیر کل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات معتقد است مردم، اپراتورها و سازمان تنظیم مقررات هر سه ضلع در کنار هم می‌توانند معضل پیامک‌های مزاحم را حل کنند، درخواست ما از مردم این است که اگر دریافت پیامک‌های تبلیغاتی را غیر فعال کرده‌اند اما هنوز از سرشماره‌های خاص پیامک دریافت می‌کنند حتما به سامانه ۱۹۵ اطلاع بدهند. با کمک مردم و اپراتورها این مساله برای ارسال کنندگان پیامک‌های انبوه مسجل شده که در برخورد با آن‌ها کوتاهی نمی‌کنیم.

او در خصوص افرادی که از سیم کارت‌شان برای ارسال پیامک انبوه استفاده کرده‌اند اما از کار خود پشیمان هستند، گفت: اگر فردی که سیم کارت او مسدود شده بخواهد دوباره سیم کارت خود را فعال کند، صرفا «یک مرتبه» امکان پذیر است، فرد می‌تواند با مراجعه به سازمان تنظیم مقررات یا اپراتورها (هر کدام که سیم کارت را قطع کرده‌اند) مراجعه و با دادن تعهد کتبی، امکان ارسال پیامک را فعال کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - در پی فوت دو بیمار در بیمارستان کامکار قم دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ شواهدی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا در این دو نفر دیده نشده استتوضیح درباره فوت دو بیمار در قمدر اطلاعیه علوم پزشکی قم آمده است: به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در یکی از مراکز درمانی قم، به استحضار می‌رساند تاکنون هیچ گونه شواهدی تشخیصی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا دیده نشده است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمنا دو بیمار فوت شده هیچ گونه مسافرت خارج از کشور یا تماس مشکوکی نداشته‌اند. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: شایان ذکر است، تمامی مراکز درمانی استان در آماده باش کامل به سر برده و جای نگرانی از سوی همشهریان نیست. در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ضمن تکذیب کلیپ منتشره در فضای مجازی، همانگونه که مسولان وزارت بهداشت و درمان و رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرده است، به اطلاع مردم عزیز استان قم می‌رسانیم تاکنون هیچ مورد مثبت کرونا مشاهده نشده است. در پایان این اطلاعیه افزوده شده است: رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست از جمله مسائلی مورد تاکید است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز در همایش طرح ملی مسکن با بیان اینکه همواره یکی از چالش‌های کشور نظام شهری بوده است، گفت: متأسفانه نظام شهری ما از بیماری سندروم کلان شهری رنج می‌برد که نتیجه مهاجرت گسترده مردم از روستاها به شهرها و سپس از شهرهای میانی به کلان شهرها بوده و در دهه ۸۰ این مهاجرت‌ها به اوج خود رسید. وی ادامه داد: در زمانی که مسکن مهر اجرا می‌شد همواره یکی از دغدغه‌های نظام شهری این بود که اقداماتی انجام شود تا در کنار ساخت مسکن، نظام شهری دچار آسیب نشود این موضوع باید در زمان اجرای طرح ملی مسکن نیز مدنظر قرار گیرد. معاون وزیر کشور با اشاره به سرشماری سال ۹۵ گفت: در این سرشماری برای نخستین بار از تکنولوژی‌هایی برای تبادلات جمعیتی استفاده شد که در نتیجه آمار دقیقی از مهاجرت‌ها به دست آمد. رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: بر اساس این آمارها استان تهران دیگر جزو استان‌های مهاجرپذیر نیست و شهر تهران دارای مهاجرت منفی شد به گونه‌ای که مردم ساکن در شهر تهران به شهرستان‌های استان مهاجرت کردند. جمالی نژاد افزود: چهار شهر کرج، رشت، شیراز و قم مهاجرپذیرترین شهرهای ایران به حساب می‌آیند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
در این مقاله ۶ ورزش چربی سوزی که برای شروع عالی هستند همراه با دفعات تکرار آن‌ها در ابتدای برنامه آورده است. چربی سوزی با پلانکروی زمین دراز بکشید و ساعد را روی زمین قرار دهید در حالی که آرنج درست زیر شانه‌ها قرار گرفته باشد. چربی سوزی با کرانچ دوچرخهروی زمین دراز بکشید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. برای سوزاندن چربی و سالم بودن باید مداوم ورزش کنید و بهترین زمان برای ورزش کردن زمانی است که بتوانید به طور موثر ورزش کنید. معایب ورزش هنگام غروببعد از یک روز کاری سخت ممکن است خسته باشید و انرژی کافی برای ورزش کردن نداشته باشید.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
مهر گزارش می‌دهد؛ پیام مازند - ساری - روزهای تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات از نیمه گذشت و بساط شام و ناهار صلواتی، مینی بوس‌های مجانی و برپایی همایش‌هایی با چاشنی موسیقی پاپ و جشن‌های مختلط گرم است. خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: پیام‌های بی شمار نامزدهای انتخابات در فضای مجازی و تماس‌های صوتی و تلفنی امان را بریده است، پیام را که می‌خوانی آمده است «همه دعوتید به جشن همدلی دکتر … در تالار… به صرف شام با حضور خواننده محبوب». فضای مجازی را مرور می‌کنی اوضاع وخیم‌تر از تبلیغات حقیقی است، نامزدها علنا به سیم آخر زده‌اند و از هر شیوه‌ای در حال بهره گیری هستند تا بتوانند خود را به صندلی سبز بهارستان برسانند. در حوزه انتخابیه غرب مازندران، پای شعر و شاعری هم به تبلیغات باز شده است و در ستاد یکی از کاندیداها، شاعر به اصطلاح پرآوازه این گونه شعر می‌سراید و دیگران به به می‌گفتند «به باغ می‌رود، ده به ده، مردمان کرد و عجم، همه به انتخاب تو به پا خواسته‌اند، شور و حالی برپاست… خبری در راه است». به هر سوی خیابان که می‌نگری، تمثال مبارک نامزدی هویدا است، درختان، تیرها و پست‌های برق، دیوارهای منزل اشخاص و دستگاه‌های دولتی، بیلبوردهای تبلیغاتی نامزدهایی شده‌اند که قرار است فردا با ورود به خانه ملت، قانون گرایی کنند و ناظر بر حسن اجرای قانون باشند.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
عصر کرد - در پی فوت دو بیمار در بیمارستان کامکار قم دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ شواهدی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا در این دو نفر دیده نشده استتوضیح درباره فوت دو بیمار در قمدر اطلاعیه علوم پزشکی قم آمده است: به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در یکی از مراکز درمانی قم، به استحضار می‌رساند تاکنون هیچ گونه شواهدی تشخیصی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا دیده نشده است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمنا دو بیمار فوت شده هیچ گونه مسافرت خارج از کشور یا تماس مشکوکی نداشته‌اند. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: شایان ذکر است، تمامی مراکز درمانی استان در آماده باش کامل به سر برده و جای نگرانی از سوی همشهریان نیست. در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ضمن تکذیب کلیپ منتشره در فضای مجازی، همانگونه که مسولان وزارت بهداشت و درمان و رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرده است، به اطلاع مردم عزیز استان قم می‌رسانیم تاکنون هیچ مورد مثبت کرونا مشاهده نشده است. در پایان این اطلاعیه افزوده شده است: رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست از جمله مسائلی مورد تاکید است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
به دلیل بارش برف؛ عصر کرد - سنندج – به دلیل بارش برف و برودت هوا، مدارس ابتدایی شهرستان بیجار در نوبت صبح امروز سه شنبه تعطیل اعلام شد و مدارس شهرستان سقز نیز با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند. به گزارش خبرنگار مهر و بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش کردستان، به دلیل بارش برف، لغزندگی معابر و برودت هوا، بر اساس پیشنهاد مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه و موافقت فرمانداران محترم، امروز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۸ تعدادی از مدارس استان در نوبت صبح تعطیل و یا با تاخیر آغاز می‌شود. بر این اساس مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی سطح شهر و روستا در شهرستان بیجار در نوبت صبح امروز سه شنبه تعطیل است. کلیه مدارس سطح شهر و روستا در شهرستان سقز و منطقه زیویه امروز سه شنبه با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 ماه قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 ماه قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 ماه قبل

همه توانمان را برای مراقبت از شهروندان در برابر کرونا ویروس به کار می‌گیریم

اعتمادآنلاین32 دقیقه قبل

اهتمام ویژه هیأت اجرایی و نظارت اسلامشهر در اجرای مر قانون باشد

مهر33 دقیقه قبل

سهم ۴۴ درصدی اسناد خزانه اسلامی در بازار بدهی

بازار سرمایه ایران33 دقیقه قبل

سیمان ساوه مهمان جدید بازار دوم

بازار سرمایه ایران34 دقیقه قبل

جام حذفی فوتبال| برتری یک نیمه‌ای تراکتور مقابل مس کرمان

تسنیم34 دقیقه قبل

طلسم آسیایی استقلال؛ تحویل سال بدون کلین‌شیت

نود34 دقیقه قبل

آیا می‌توان به صعود تیمهای ایرانی از مرحله گروهی لیگ قهرمانان امیدوار بود؟

نود34 دقیقه قبل