اولین‌ حمله دشمن به آموزش‌وپرورش است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
اولین‌ حمله دشمن به آموزش‌وپرورش است

اولین‌ حمله دشمن به آموزش‌وپرورش است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/بوشهر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: یکی از مهمترین نهادهایی که دشمن همواره مورد تهاجم‌ قرار می دهد آموزش و پرورش است.

آیت الله صفایی بوشهری در همایش ملی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بوشهر عنوان کرد: آموزش و پرورش یکی از مهمترین زیرساخت‌های تمدن کشوری بوده و شاید بتوان گفت همه وزارتخانه‌ها برای آموزش و پرورش و آموزش و پرورش برای کل نظام است.

وی افزود: آموزش و پرورش یک حوزه استراتژیک و مهم است و یک کشور آنگاه می تواند به پیشرفت دست پیدا کند که دارای سیستم آموزشی درخور و شایسته باشد، به همین‌ جهت حوزه و عرصه آموزش و پرورش یک ریل گذاری کاملا مشخص و معین به سمت پیشرفت و تمدن است و اگر غیر از این باشد قطعا آن‌ کشور یا در شرایط کنونی و یا در آینده دچار مشکلات و چالش های گوناگون در عرصه های مختلف خواهد شد.

به گزارش ایسنا، امام جمعه بوشهر اظهار کرد: آموزش و پرورش در هندسه مدیریت منابع و تولید حوزه‌های انسانی زیرساخت و فونداسیون این هندسه است و اگر دارای قوام درخور و شایسته نباشد قطعا تمامی نهادها در هندسه جعرافیایی نظام دچار چالش خواهند شد.

صفایی بوشهری خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در هندسه جغرافیایی مدیریتی حکم زیر بنا را دارد لذا نیاز به توجهات و مدیریت و بازتولید پروژه‌های نوین فوق العاده دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: این معنا برای همگان ثابت شده است‌ که یک کشور وقتی موفق می‌شود که آموزش و پرورش موفقی داشته باشد و تمدن در یک کشور مساوی با اقتدار و شایستگی آموزش و پرورش است.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران آمده تا یک افق جدید ایجاد کند و در ایران یک تحول عظیم ‌بیافریند، تمدنی اسلامی ایرانی که شاخصه هایی دارد و آزادی از قیدوبندهای استکبار و استقلال به معنای دقیق کلمه در تمام حوزه‌ها و پیشرفت بر اساس دانش و دانایی و عدالت از ویژگی‌های آن است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

امام جمعه بوشهر عنوان کرد: مشخصا وقتی کشوری مانند ایران با یک جغرافیای فوق العاده و نقش مهم در عرصه‌های مختلف و مناسبات بین المللی و جایگاه کلان هندسه جهان دارد تمام‌ کشورهای استکبار به دنبال حذف و براندازی آن هستند.

وی تصریح کرد: عامل تاخیر و یا تخریب تمدن از بین بردن آموزش و پرورش مهمترین منبع ثروت این مملکت یعنی منابع انسانی است. اگر در جامعه ای مدارس در کلان معماری یک جغرافیا مجهزترین بود امیدی به آموزش و پرورش و تمدن هست اما اگر اینطور نبود و بانک ها مجهز بود بدانید که ایستایی آن جامعه متصور است.

نماینده ولی فقیه در بوشهر با اشاره به آسیب های مختلفی که دانش آموزان را تهدید می کند، گفت: وقتی به محاسبات جبهه دشمن‌ نگاه می شود می بینیم‌ یکی از مهمترین نهادهایی که آنها مورد تهاجم‌ قرار می دهند آموزش و پرورش است. در زمینه های کنترل در پیشرفت علمی، که کشور به تولید علم به ویژه علوم‌ بنیادی مانند نانو و... نرسد، مرجعیت علمی پیدا نکند و خودکفایی و پیشرفتی نداشته باشد و به همین خاطر شما می بینید که دشمنان در حال مصادره، ترور نخبگان و... هستند، لذا اولین‌ حمله آنها حمله به آموزش و پرورش است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / مراسم افتتاح سالن‌های جدید پردیس سینمایی ملت

ایسناایسنا1 روز قبل
طی مراسمی با حضور پروز جناچی شهردار تهران و حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، چند سالن جدید پردیس سینمایی ملت، امروز (دوشنبه، ۷ بهمن) و در آستانه برپایی جشنواره فیلم فجر، افتتاح شد. تصویربردار و تدوینگر: اسماعیل گلرخ

همشهری TV | ده فرمان تئاتر فجر

همشهریهمشهری2 روز قبل
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
بازیگر سریال «مردان آنجلس» گفت: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. خبرگزاری میزان: رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون پیرامون آخرین وضعیت جسمانی خود گفت: نزدیک به دو هفته در کما بودم و وضعیت بسیار بدی را پشت سر گذاشتم، اما خدا را شاکرم که توانستم کما را پشت سر بگذارم و چند روز پیش از کما بیرون آمدم. وی در همین راستا ادامه داد: معتقدم اگر ذره‌ای نسبت به گذشته بهتر شده باشم از لطف خدا و دعای مردم بوده است، مردم اینقدر به من لطف دارند که همیشه شرمنده آن‌ها هستم. این بازیگر پیشکسوت سینما با اشاره به ادامه روند درمان خود اظهار کرد: من به مدت بیست روز کامل در کما به سر بردم، بعد از به هوش آمدن به دلیل زخمی که در بدنم ایجاد شده از بیمارستان مرخص شده و در خانه ادامه مراحل درمان را سپری می‌کنم. بازیگر فیلم سینمایی «دکل» دلیل ترخیص خود را اینگونه تشریح کرد: دلیل ترخیصم از سوی پزشکان احتمال بالای ابتلا به عفونت بیمارستانی بود، به همین خاطر هم اکنون خانه‌ام به صورت کامل ایزوله شده تا زخم به وجود آمده عفونت نکند.
سینماپرسسینماپرس2 روز قبل
سینماپرس: عبدالعلی علی عسکری رئیس صداوسیما امروز ششم بهمن از پشت صحنه سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داود میرباقری بازدید کرد. به گزارش سینماپرس، عوامل سریال «سلمان فارسی» این روزها در جزیره قشم در حال تصویربرداری سریال هستند. عبدالعلی علی عسکری در بازدید از مراحل تصویربرداری سریال «سلمان فارسی» در جزیره قشم، شخصیت این صحابه پیامبر را در ایجاد تمدن جدید اسلامی مؤثر توصیف و تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، نشان دادن شخصیت سلمان در عرصه‌های ملی و بین‌المللی به حرکت سریع ملت ایران در مسیر تمدن سازی نوین اسلامی کمک خواهد کرد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - با حکم ابراهیم داروغه‌زاده، اعضای هیات داوران بخش «سودای سیمرغ» سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر معرفی شدندمعرفی هیات داوران بخش سودای فجر ۹۸با حکم ابراهیم داروغه‌زاده، اعضای هیات داوران بخش «سودای سیمرغ» سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر معرفی شدند. هیات داوران بخش سودای سیمرغ جشنواره فجرنرگس آبیار نویسنده و کارگردان سینماتورج اصلانی کارگردان و مدیر فیلمبرداری سینما عباس بلوندی طراح صحنه و لباس سینما رضا پورحسین مدیر فرهنگی فریدون جیرانی نویسنده و کارگردان سینما سعید راد بازیگر سینما محمدمهدی عسگرپور کارگردان و تهیه‌کننده سینما طهماسب صلح‌جو منتقد سینما مازیار میری کارگردان سینما ۹ داوری هستند که امسال آثار بخش «سودای سیمرغ» سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. این داوران با حکم ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هشتمین جشنواره ملی فیلم فجر، ۲۲ فیلم بخش سودای سیمرغ را داوری خواهند کرد. بیشتر بدانید: فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر ۹۸بیشتر بدانید: هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر معرفی شدند + عکسبیشتر بدانید: فیلم چالش برانگیز جشنواره فجر ۹۸ + عکسبیشتر بدانید: حذفی‌های غیرمنتظره جشنواره فیلم فجر ۹۸ + عکسمنبع: khabargozarisaba. com
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
حضور دارند و قرار است دومین فروشگاه بزرگ کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر بعد از فروشگاه انقلاب تهران در شهر اصفهان افتتاح شود. فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل، تنها سینماکتاب در سطح شهر اصفهان است که بیش از ۱۲ محصول فرهنگی از جمله بیش از ۱۰ هزار عنوان کتاب را در خود جای داده است. این فروشگاه که در متراژ ۴۰۰ متر بنا شده، علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی همچون صنایع دستی، سرگرمی‌های کودکان و نوجوانان، لوازم تحریر و کافی شاپ را هم داراست. علاوه بر افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل، قرار است از جدیدترین رمان سیاسی عاشقانه وحید یامین پور با عنوان «ارتداد» رونمایی شود. همراه با این دو برنامه، از محسن کاظمی نویسنده کتاب «نقاشی قهوه خانه»، احمد یوسف زاده نویسنده «اردوگاه اطفال» و مسعود سلطانی نویسنده کتاب «گرنوشته» که در جایزه ادبی جلال برگزیده و نامزد دریافت این جایزه شده بودند هم تقدیر خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر