چرا استفاده از دست خشک کن‌های سرویس بهداشتی می‌تواند خطرناک باشد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی

چرا استفاده از دست خشک کن‌های سرویس بهداشتی می‌تواند خطرناک باشد؟

انتخابخبرگزاری انتخاب |
این روزها اغلب سرویس های بهداشتی خارجی دارای دست خشک کن هایی هستند که هوای گرم را به سمت دست افراد انتشار می دهند اما جالب است بدانید که استفاده از این دستگاه می تواند بسیار خطرناک تر از چیزی باد که تصور می شود.
چرا استفاده از دست خشک کن‌های سرویس بهداشتی می‌تواند خطرناک باشد؟ - 0

این روزها اغلب سرویس‌های بهداشتی خارجی دارای دست خشک کن هایی هستند که هوای گرم را به سمت دست افراد انتشار می‌دهند اما جالب است بدانید که استفاده از این دستگاه می‌تواند بسیار خطرناک‌تر از چیزی باد که تصور می‌شود.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، برخی مطالعات نشان داده‌اند که خشک کن‌های دستی به جای خلاص شدن از شر باکتری‌ها درواقع باکتری‌های بیشتری را به سمت دستان ما می‌آورد و این موضوعی است که می‌تواند خطرناک باشد.

. مطابق مطالعه‌های انجام شده درمورد کارآیی بهداشتی روشهای مختلف خشک کردن دست، مشخص شده که یک حوله کاغذی دستها را با کارایی بیشتری خشک می‌کند و باکتری‌های بیشتری را از روی دستان شما خارج می‌کند. محققان دریافتند که خشک کن‌های هوای گرم و جت می‌توانند انواع باکتری‌های موجود در دستان شما را افزایش دهند.

دلیل این امر ناشی از باکتری هایی است که در هوای عمومی شکل می‌گیرد. به گفته دانشکده پزشکی هاروارد، هر بار که در توالت دست‌های افراد مختلف شستشو می‌شود، میکروب‌های باکتریایی بیشتری در هوا شکل می‌گیرند و می‌توانند در مساحتی به بزرگی ۶ متر مربع پخش شوند. محققان گمان می‌کنند که باکتری‌ها توسط دستگاه‌های خشک کن هوا جذب می‌شوند و تا زمان روشن شدن مجدد دستگاه در آن باقی می‌مانند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

دانشمندان آزمایش این تئوری‌ها را با استفاده از صفحات جمع آوری کننده باکتری انجام داده‌اند. هنگامی که دست‌ها به مدت ۳۰ ثانیه در معرض هوای گرم دست خشک کن قرار گرفت، بین ۱۸ تا ۶۰ کلنی باکتری در این فضا رشد کردند. با این حال، به گفته پل سویتز، مدیر کنترل عفونت در دانشگاه پزشکی Upstate، خشک کن‌های دستی برای استفاده ایمن هستند.

این پژوهشگران حوله‌های کاغذی را بیش از خشک کن‌های دستی توصیه می‌کند، اما تنها به این دلیل که می‌توانید هنگام خروج از حمام از آنها برای باز کردن درب استفاده کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرز تهیه خورش ملا قرمه

تابناکتابناک15 ساعت قبل
خورش ملاقرمه یکی از انواع خورش‌های ایرانی است که ریشه آن به گیلان بازمی‌گردد. این خورش به خورش قورمه سبزی شباهت‌هایی دارد و در آن بادمجان استفاده می‌شود. طرز تهیه این خورش را در تابناک فرامی‌گیرید.

فیلم | ویروس کرونا چه می‌کند؛ رقت انگیز است

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | کولبران می‌توانند برای کولبری قانونی ثبت نام کنند

همشهریهمشهری6 ساعت قبل

فیلم | داستان آتش‌نشانی که کولبر شد

همشهریهمشهری10 ساعت قبل
روزنامه شهروند با انتشار فیلمی از کولبران کرد ایرانی در مرز سلیمانیه با بیانی تاثیرگذار و نقب زدن به زندگی پیام، مرد جوانی که دوره آتش‌نشانی دیده اما نتوانسته است در این سازمان شغلی پیدا کند و منابع طبیعی هم زمین کشاوری آبا و اجدادیش را از او گرفته به سختی‌های زندگی این قشر از جامعه ایرانی می‌پردازد. دریافت ۷ MB کد خبر ۴۸۰۳۵۷

نظرها

اخبار بیشتر