از ثبت‌نام کاندیداها در خراسان جنوبی چه خبر؟ / پوشش رسانه‌ای انتخابات بر محور قانون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
از ثبت‌نام کاندیداها در خراسان جنوبی چه خبر؟ / پوشش رسانه‌ای انتخابات بر محور قانون

از ثبت‌نام کاندیداها در خراسان جنوبی چه خبر؟ / پوشش رسانه‌ای انتخابات بر محور قانون

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: در بین ثبت نام‌کنندگان هفت نفر سابقه نمایندگی مجلس و 24 نفر نیز سابقه داوطلبی در انتخابات را داشته‌اند و از نمایندگان فعلی نیز دو نفر ثبت نام کردند.

ناصر خوش‌خبر، امروز یکشنبه ۱۷ آذر در نشست با اصحاب رسانه خراسان‌جنوبی با محوریت بیان مشکلات خبرنگاران در ایام انتخابات اظهار کرد: خبرنگاران نقش کلیدی در ایجاد شور انتخاباتی در جامعه دارند.

وی افزود: به عنوان کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات و رئیس ستاد انتخابات خراسان‌جنوبی همه رسانه‌ها از جمله منتقد دولت و چه همراه با سیاست‌های دولت را به یک چشم می‌بینیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: پوشش رسانه‌ای برنامه‌های انتخابات مانند سایر وجوه انتخابات بر محور قانون خواهد بود و این تأکید نه به علت سخت‌گیری بر فعالیت خبرنگاران، بلکه برای پرهیز از اعمال سلیقه، ایجاد مصونیت و نظم‌بخشی به امور است.

خوش خبر ادامه داد: ۱۲۷ نفر به طور قطعی برای انتخابات مجلس در چهار حوزه انتخابیه در خراسان جنوبی ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد در حوزه انتخابیه بیرجند درمیان و خوسف ۴۰ نفر، حوزه انتخابیه قائنات و زیرکوه ۲۷ نفر، حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه ۲۵ نفر و در حوزه انتخابیه طبس، فردوس، سرایان و بشرویه نیز ۳۵ نفر ثبت‌نام کردند.

وی افزود: جوانترین و پیرترین ثبت‌نام کننده برای نامزدی مجلس از حوزه انتخابیه فردوس بوده که جوانترین فرد متولد سال ۶۸ و پیرترین فرد متولد سال ۲۸ است.

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی بیان‌کرد: کاهش تعداد اساتید دانشگاه در بین ثبت‌نام کنندگان در حوزه‌های انتخابیه خراسان‌جنوبی یکی از تفاوت‌های این دوره از انتخابات است که به ۱۲ نفر رسیده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

خوش خبر ادامه داد: از بین ثبت‌نام کنندگان سه نفر لیسانس، ۹۲ نفر فوق لیسانس، ۲۰ نفر دکترا و ۱۲ نفر نیز تحصیلات حوزوی داشتند.

وی به ترکیب جنسیتی و سن ثبت‌نام کنندگان نیز اشاره کرد و افزود: ۱۱۴ نفر مرد و ۱۳ نفر زن بوده و ۸۶ نفر زیر ۵۰ سال و ۴۱ نفر نیر بالای ۵۰ سال سن داشتند.

وی اظهار کرد: در بین ثبت نام‌کنندگان ۷ نفر سابقه نمایندگی مجلس و ۲۴ نفر نیز سابقه داوطلبی در انتخابات را داشته‌اند و از نمایندگان فعلی نیز دو نفر ثبت نام کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: به خبرنگاران پیشنهاد می‌کنم که قانون انتخابات به ویژه بخش مرتبط با تبلیغات را مطالعه کنند چرا که این مهم از رخ دادن برخی از مشکلات و مسائل جلوگیری خواهد کرد.

خوش خبر اظهار کرد: در راستای موضوعات امنیتی انتخابات فضای مجازی را نیز رصد می‌کنیم هرچند که معتقدیم فعالیت سالم در فضای مجازی نیز در افزایش شور انتخاباتی مؤثر است.

وی یادآور شد: بر گردش آزاد اطلاعات تاکید می‌کنیم اما به واسطه ممنوعیت‌های قانونی نمی‌توانیم برخی مسائل چون چرایی رد صلاحیت یک نفر را بیان کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظاتی از بازی کردن شهید سردار سلیمانی با یک نوزاد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر16 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

نظرها

اخبار بیشتر