بی‌توجهی منطقه آزاد اروند به شورا به رده‌های بالا گزارش می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
بی‌توجهی منطقه آزاد اروند به شورا به رده‌های بالا گزارش می‌شود

بی‌توجهی منطقه آزاد اروند به شورا به رده‌های بالا گزارش می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
خرمشهر- رئیس شورای شهر خرمشهر گفت: بی‌توجه سازمان منطقه آزاد اروند به دعوت شورا برای حضور در جلسات تخلف است که موضوع به مراتب بالا به صورت رسمی منعکس می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی مطور جزیره عصر امروز در جلسه شورای اسلامی شهر خرمشهر که با حضور تمام اعضا برگزار شد، با یادآور شدن غیبت اسماعیل زمانی مدیرعامل و یا نماینده‌ای از سوی سازمان منطقه آزاد اروند در جلسه پیشین این شورا از حضور نیافتن معاون عمرانی و زیرساختی این سازمان در این جلسه با وجود دعوت قبلی انتقاد کرد.

وی در این رابطه اظهار کرد: بنا به ماده ۱۰۳ قانون اساسی و ۱۱ قانون شورا همه دستگاه‌ها باید به دعوت شورای شهر توجه و در صورت دعوت شدن به جلسات، در آن‌ها حاضر شوند و بر اساس همین قانون غیبت امروز شمخانی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند تخلف است.

وی افزود: این تخلف طی نامه‌ای به سازمان بازرسی کشور، دبیرخانه مناطق آزاد ارسال و رونوشت آن به دادگستری و استانداری نیز داده می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر خرمشهر شرکت نکردن مدیران سازمان منطقه آزاد اروند در جلسات شورای شهر را نشان از بی‌توجهی این سازمان به مردم منطقه دانست و گفت: منبع اصلی درآمدهای شهرداری در اختیار سازمان منطقه آزاد اروند است که از محل این درآمدها به صورت قطره‌چکانی به شهرداری‌ها تزریق می‌کند و زمانی که برای رفع مشکلات مردم جلسه تشکیل می‌شود از حضور در جلسات امتناع می‌کند که این رفتار جز بی‌توجهی به نیازهای مردم تعبیر دیگری ندارد.

در این جلسه که با سه دستور جلسه بررسی وضعیت مناطق ام التلول، کوی‌های کارمندان، آریا، فیصلی و طویجات و وضعیت خدمات‌رسانی به معلولان و همچنین بررسی لوایح را داشت، مشکلات معلولان خرمشهر توسط نمایندگان انجمن‌های نابینایان و ناشنوایان این شهرستان مطرح شد.

موضوع اشتغال، مسکن عمده مسائل مطرح شده بود در این جلسه بود که طی آن در اختیار قرار دادن محلی برای کار و کمک به راه‌اندازی کسب‌وکار زودبازده همچون بازارچه ویژه معلولان بررسی شد.

در طی این جلسه مقرر شد با هماهنگی میان شورا، اداره بهزیستی و شهرداری محلی برای راه‌اندازی محل عرضه صنایع دستی معلولان در خرمشهر تعیین و نسبت به راه‌اندازی آن اقدام شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی ظهر چهارشنبه در پنجمین نشست شورای معادن استان با تاکید بر همراهی و همکاری مجموعه مدیران از سرمایه گذاری در استان، هشدار داد: مدیرانی که در مسیر سرمایه گذاری مانع ایجاد می‌کنند از سر راه برداشته می‌شوند. وی با اشاره به این مهم که نباید روند مطلوب سرمایه گذاری در استان متوقف شود، تاکید کرد: آنچه که متوقف می‌شود ادامه کار مدیرانی است که حضور آنان مانع ایجاد سرمایه گذاری در استان می‌شود. استاندار ایلام در ادامه به تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد امنیت سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: امروز استان ایلام امن‌ترین استان کشور برای سرمایه گذاران است و هرگز اجازه نخواهیم داد عده‌ای با ندانم کاری این وضعیت مطلوب را خراب کنند. وی امنیت سرمایه گذاری را برداشتن مانع بروکراسی از سر راه سرمایه گذاران عنوان کرد و گفت: امنیت سرمایه‌گذاری یعنی همکاری و تعامل ادارات و سیستم مدیریتی با سرمایه گذاران و ایجاد تسهیل در مسیر آنان است. وی در ادامه خواستار پرداختن مدیران به متن قضایا شد و گفت: متن امروز رسیدگی به امور مردم، ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال و حرکت در مسیر توسعه استان است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، امشب (سه‌شنبه) تیم فوتبال زنیت سن‌پترزبورگ در نخستین بازی اردوی زمستانی خود در شهر دوحه به مصاف تیم الوینه رفت و به پیروزی ۱۰ بر صفر دست یافت. الکساندر کوکورین (۶، ۹ و ۳۶)، آرتم جیوبا (۱۳ و ۳۴)، اوسوریو (۵۶)، سردار آزمون (۵۹، ۶۷ و ۸۳) و سباستین دریوسی (۷۲) زننده ۱۰ گل تیم زنیت بودند. زنیت در آخرین بازی اردوی زمستانی قطر رو در روی تیم سالزبورگ اتریش قرار خواهد گرفت. این تیم پس از پایان اردوی قطر برای ادامه تمرین‌های آماده‌سازی زمستانی راهی کشورهای اسپانیا و قطر خواهد شد. انتهای پیام/

منابع مالی و درآمدهای پایدار شهری تقویت می‌شود

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
لایحه مربوط به مالیات بر ارزش افزوده به درآمد‌های پایدار در شهرداری توجه کرده است و از شهرفروشی جلوگیری می‌کند. وی افزود:، اما در کشور ما به دلیل اینکه شهرداری‌ها متکی به درآمد‌های ناپایدار بودند مثل فروش تراکم و فروش زمین؛ در عمل به درآمد‌های پایدار توجهی نمی‌شد. الویری گفت: خوشبختانه مجلس به این موضوع مهم توجه کرد و سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده اضافه شد. از ۹ درصد مالیات ارزش افزوده طبق قانون ۳ درصد سهم شهرداری، ۵ درصد سهم دولت و یک درصد هم سهم بهداشت و ورزش بوده است که تغییر می‌کند. عضو شورای شهر تهران گفت: در لایحه درآمد پایدار مسیر‌های مختلفی برای تامین درآمد‌های پایدار شهرداری‌ها پیش بینی شده است.

نانو ذرات هیبریدی کربنی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
گزارش اختصاصینانو ذرات هیبریدی کربنینانو ذرات هیبریدی کربنی، موادی هستند که در دارو رسانی، کاتالیست‌ها و حوزه‌هایی که ذخیره انرژی در آن مطرح است کاربرد دارند؛ محققان دانشگاه امیرکبیر برای تجاری سازی این محصول گامی مهم برداشته‌اند.

سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی، در دست بررسی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
تعداد بازدید: ۱ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوزیر راه و شهرسازی گفت: در جلسات تاکید شد که روند بررسی سانحه با مشارکت و طبق ساختار‌های موجود در بررسی سوانح، تا انتها انجام و نتایج به صورت شفاف اطلاع رسانی شود. آقای اسلامی درباره جعبه سیاه هواپیما نیز افزود: جعبه سیاه که شامل (CVR و FDR) هست جزو جدانشدنی اجزاء بررسی سانحه است و سانحه در ایران رخ داده و مسئول بررسی سانحه، هیئت بررسی سانحه هواپیمایی کشوری جمهوری اسلامی ایران است که طبق قوانین ایکائو در حال بررسی کار است. آقای اسلامی با بیان اینکه جعبه سیاه باید به عنوان یکی از آیتم‌های بررسی سانحه، بررسی شود افزود: اگر تیم بررسی سانحه در بازگشایی اطلاعات و بازبینی آن دچار مشکل شود ممکن هست که در خصوص اینکه چگونه از سایر کسانی که امکانات دارند کمک بگیرد، تصمیم بگیرد تا بتواند بازخوانی کند. اسلامی افزود: از مردم می‌خواهیم که وقتی هواشناسی اعلام می‌کند، از سفر‌های غیرضرور خودداری کنند و رانندگان به تذکر پلیس راه توجه کنند. اسلامی افزود: وقتی شرایط آب و هوایی سخت است، مردم رعایت کنند و حفظ جان خود را درنظر بگیرند تا با یک بی احتیاطی دچار غم و اندوه نشویم.

ماه عسل؛ بهنام بانی

تابناکتابناک7 ساعت قبل
مثل پرسه تو بارونیمثل حال یه مهمونیمثل ماه عسل می‌مونیچی بهت بگم از حالماز تو از خودم از خیالمتو که حال منو می‌دونیپای این همه خاطره با دل خوناگه میشه بمونبری جونمو می‌بری پشت سرتنرو جون دوتاموناز خیال تو دل کندن؟! از تصورشم می‌میرم منباور کننرو از همه خاطره‌هام ای رویامنرو ای همه دنیاممن بدون تو تنهامتو که میدونیچه نباشی چه باشی من عاشقتماز من رد شی من عاشقتمحتی بد شی من عاشقتمچه نباشی چه باشی تو باورمیفکر هر شب تو سرمیعشق آخر و اولمینرو از همه خاطره‌هام ای رویامنرو ای همه دنیاممن بدون تو تنهامتو که می‌دونی «ماه عسل» یکی از قطعات بهنام بانی است که برای برنامه‌ای به همین نام در تلویزیون خواند. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «ماه عسل» یکی از قطعات بهنام بانی است که برای برنامه‌ای به همین نام در تلویزیون خواند. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

قیمت گلکسی اس ۲۰ (Galaxy S۲۰) چقدر است؛ پرچمدار جدید سامسونگ با چه قیمتی عرضه می‌شود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

انفجار عامدانه موشک توسط اسپیس ایکس‌؛ چرا ایلان ماسک یک فالکون ۹ را منفجر کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

همکاری اسراییل با بن‌سلمان در هک موبایل مالک آمازون

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

شطرنج باز ایرانی مقابل حریفی از رژیم صهیونیستی حاضر نشد

ایسنا11 دقیقه قبل

کلینیک فوق تخصصی محمدزاده در قزوین افتتاح شد

مهر13 دقیقه قبل

چهار میلیون کانادایی برای تامین غذا با مشکل مواجه هستند

مهر13 دقیقه قبل

کشمکش دو باشگاه در لیگ دسته چهارم اسپانیا برای مالکیت ماتیاس پوگبا

طرفداری14 دقیقه قبل