‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود با ائمه جمعه در میان بگذارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود با ائمه جمعه در میان بگذارند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود با ائمه جمعه در میان بگذارند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز- نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: حق همه مردم‌‎است با ائمه جمعه گفت و شنود داشته باشند و مشکلات خود را با آنان در میان‌بگذارند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فرد یکشنبه در دیدار نمایندگان خوزستانی مجلس شورای دانش آموزی و مجمع دانش آموزان استان با وی در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز افزود: در اتاق امام جمعه و روحانیت به روی همه قشرهای مختلف مردم باز است و همچون برخی اداره‌ها نیست که برای ملاقات با مردم وقت تعیین‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه با دهها شهروند دیدار و گفت و گو می‌کند اظهار داشت: وقت امام جمعه متعلق به مردم است و کسی نمی‌تواند مانعی برای دیدار با وی ایجاد کند.

تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب تنها راه برون رفت از مشکلات است

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی گفت: کادرسازی و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی تنها راه حل برون رفت از مشکلات کشور است.

وی اظهار کرد: یکی از راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی که بارها نیز مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است مقوله کادرسازی و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی است که آموزش و پرورش با داشتن ظرفیت‌های گسترده فرهنگی و اجتماعی می‌تواند نقش مهمی در تحقق این راهبرد ایفا کند.

امام جمعه اهواز با اشاره به نقش تشکل‌های دانش آموزی در تربیت دانش آموزان تراز انقلاب افزود: تربیت نیروی‌های انقلابی و ارزشی می‌بایست از سازمان دانش آموزی آغاز شود وباید از همه ظرفیت‌های موجود برای تقویت سازمان دانش آموزی در راستای تحقق اهداف متعالی استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در عین حال با اظهار اینکه تربیت نیروی انسانی می‌بایست از دوره ابتدایی آغاز شود، توضیح داد: تجربه نشان داده است که از سنین کودکی آموزش‌ها بسیار اثربخش و سازنده است. بر همین اساس فرآیند تربیت نیروی انسانی و کادرسازی بر مدار آموزه‌های انقلابی می‌بایست از دوره ابتدایی آغاز شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

حجت الاسلام موسوی فرد اظهار داشت: شد: بی شک تنها راه مرتفع شدن مشکلات کنونی کشور گام برداشتن در مسیر تربیت نیرو در تراز انقلاب اسلامی و بسترسازی برای رشد فکری و عملکردی این افراد است.

وی استعدادیابی و پرورش نیروهای نخبه و تقویت باورهای دینی و اعتقادی را از وظایف آموزش و پرورش بیان کرد.

کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این نشست به برخی آسیب‌های اجتماعی در مدارس اشاره کرد و افزود: تشکل‌های دانش آموزی می‌توانند نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و تربیت دینی در مدارس داشته باشند.

وی فقدان مهارت‌های زندگی در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی را از خلاءهای نظام آموزش و پرورش بیان کرد و گفت: اجرایی شدن سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش می‌تواند بسیاری از چالش‌های پیش رو در آموزش و پرورش را حل کند.

انتقاد از تعطیلی‌های بی رویه مدارس، ضرورت تقویت روحانیت و نهاد امام جمعه با مدارس، اجتناب از برنامه‌های بی محتوا و صوری در مدرسه‌ها، ضرورت فعال کردن روزهای پنجشنبه برای جبران عقب ماندگی‌های آموزشی ناشی از تعطیلات غیررسمی، راه اندازی کارگاه‌های استعدادیابی دانش آموزی، دیررسیدن کتاب‌های فنی در مدارس، بهره گیری بهتر از اردوگاه‌های دانش‌آموزی در خوزستان، راه اندازی هیات‌های اندیشه ورز و اتاق فکر در مدارس و حمایت از پارلمان دانش آموزش از مهمترین انتقادها، نظرات ودغدغه‌های اعضای مجلس شورای دانش آموزی و مجمع دانش آموزان استان خوزستان بود.

برچسب‌ها

امام جمعه اهواز خوزستان آموزش و پرورش

‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود با ائمه جمعه در میان بگذارند - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / ضدعفونی کردن مدارس تهران برای مقابله با کروناویروس

ایسناایسنا21 ساعت قبل
در پی‌شیوع کرونا در برخی از شهرهای ایران از جمله تهران، صبح دوشنبه (۵ اسفند) مدارس عدالت و ۱۵ خرداد در منطقه یک تهران برای مقابله با کروناویروس، در حضور خبرنگاران ضدعفونی شدند. مسئولان سلامت آموزش و پرورش می‌گویند این اقدام از دیروز در مدارس شهر تهران آغاز شده است؛ اما این اقدام در تمام مدارس تهران انجام خواهد شد؟ خبرنگار: فرزاد گمار / تصویربردار و تدوینگر: اسماعیل گلرخ

ببینید | انتقاد باشگاه خبرنگاران از بهنوش بختیاری برای تبلیغ شربت ضد کرونا!

خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل

ببینید | تکذیب فایل صوتی جنجالی در بیمارستان مسیح دانشوری پس شیوع کرونا توسط علی‌اکبر ولایتی

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

ببینید | راهنمای ساده جست و جوی موبایلی برای یافتن نزدیکترین مرکز مبارزه با کرونا در اطراف‌تان در تهران

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.
همشهریهمشهری20 ساعت قبل
او در این کتاب، از ویروسی نوشته است که در شهر ووهان چین، در آزمایشگاه ساخته شده است. این کتاب در سال ۱۹۸۱ منتشر شده است. در این کتاب از ویروسی به نام ووهان-۴۰۰ به عنوان سلاحی آزمایشگاهی نام برده شده؛ ویروسی که در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است. اما پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد کتاب ویرایش شده و در نسخه‌ای که سال ۱۹۸۹ منتشر شده، نام ویروس به ووهان-۴۰۰ تغییر پیدا کرده است. او در کتاب پایان روزها End of Days نوشته است: «در حوالی سال ۲۰۲۰، یک بیماری در سراسر جهان گسترش پیدا می‌کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- امین حیایی، آریا عظیمی‌نژاد، سید بشیر حسینی و رویا نونهالی به عنوان داوران فصل دوم مسابقه عصرجدید شناخته شدند. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی برنامه عصر جدید، داوران فصل دوم بزرگترین مسابقه استعدادیابی عصرجدید معرفی شدند. امین حیایی، آریا عظیمی‌نژاد، سید بشیر حسینی و رویا نونهالی به عنوان داوران فصل دوم مسابقه عصرجدید شناخته شدند. داوران معرفی شده که در فصل اول عصرجدید نیز شرکت کنندگان را مورد گزینش و ارزیابی قرار داده بودند در فصل جدید از این برنامه برای دومین بار بر کرسی قضاوت نشستند. فصل دوم بزرگترین مسابقه استعدادیابی عصرجدید با اجرا و کارگردانی احسان علیخانی شنبه‌ها و یکشنبه‌های هر هفته ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر