‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود را با ائمه جمعه در میان بگذارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خوزستان آنلاین
  4. فرهنگ

‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود را با ائمه جمعه در میان بگذارند

خوزستان آنلاینخبرگزاری خوزستان آنلاین |
‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود را با ائمه جمعه در میان بگذارند - 0

بزرگنمایی:

پیام خوزستان - اهواز- نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز گفت: حق همه مردم‌‎است با ائمه جمعه گفت و شنود داشته باشند و مشکلات خود را با آنان در میان‌بگذارند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سیدعبدالنبی موسوی فرد یکشنبه در دیدار نمایندگان خوزستانی مجلس شورای دانش آموزی و مجمع دانش آموزان استان با وی در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز افزود: در اتاق امام جمعه و روحانیت به روی همه قشرهای مختلف مردم باز است و همچون برخی اداره‌ها نیست که برای ملاقات با مردم وقت تعیین‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه با دهها شهروند دیدار و گفت و گو می‌کند اظهار داشت: وقت امام جمعه متعلق به مردم است و کسی نمی‌تواند مانعی برای دیدار با وی ایجاد کند.

تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب تنها راه برون رفت از مشکلات است

نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی گفت: کادرسازی و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی تنها راه حل برون رفت از مشکلات کشور است.

وی اظهار کرد: یکی از راهبردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی که بارها نیز مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است مقوله کادرسازی و تربیت نیروی انسانی در تراز انقلاب اسلامی است که آموزش و پرورش با داشتن ظرفیت‌های گسترده فرهنگی و اجتماعی می‌تواند نقش مهمی در تحقق این راهبرد ایفا کند.

امام جمعه اهواز با اشاره به نقش تشکل‌های دانش آموزی در تربیت دانش آموزان تراز انقلاب افزود: تربیت نیروی‌های انقلابی و ارزشی می‌بایست از سازمان دانش آموزی آغاز شود وباید از همه ظرفیت‌های موجود برای تقویت سازمان دانش آموزی در راستای تحقق اهداف متعالی استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در عین حال با اظهار اینکه تربیت نیروی انسانی می‌بایست از دوره ابتدایی آغاز شود، توضیح داد: تجربه نشان داده است که از سنین کودکی آموزش‌ها بسیار اثربخش و سازنده است. بر همین اساس فرآیند تربیت نیروی انسانی و کادرسازی بر مدار آموزه‌های انقلابی می‌بایست از دوره ابتدایی آغاز شود.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

حجت الاسلام موسوی فرد اظهار داشت: شد: بی شک تنها راه مرتفع شدن مشکلات کنونی کشور گام برداشتن در مسیر تربیت نیرو در تراز انقلاب اسلامی و بسترسازی برای رشد فکری و عملکردی این افراد است.

وی استعدادیابی و پرورش نیروهای نخبه و تقویت باورهای دینی و اعتقادی را از وظایف آموزش و پرورش بیان کرد.

کوروش مودت مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این نشست به برخی آسیب‌های اجتماعی در مدارس اشاره کرد و افزود: تشکل‌های دانش آموزی می‌توانند نقش مهمی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و تربیت دینی در مدارس داشته باشند.

وی فقدان مهارت‌های زندگی در مقطع پیش دبستانی و ابتدایی را از خلاءهای نظام آموزش و پرورش بیان کرد و گفت: اجرایی شدن سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش می‌تواند بسیاری از چالش‌های پیش رو در آموزش و پرورش را حل کند.

انتقاد از تعطیلی‌های بی رویه مدارس، ضرورت تقویت روحانیت و نهاد امام جمعه با مدارس، اجتناب از برنامه‌های بی محتوا و صوری در مدرسه‌ها، ضرورت فعال کردن روزهای پنجشنبه برای جبران عقب ماندگی‌های آموزشی ناشی از تعطیلات غیررسمی، راه اندازی کارگاه‌های استعدادیابی دانش آموزی، دیررسیدن کتاب‌های فنی در مدارس، بهره گیری بهتر از اردوگاه‌های دانش‌آموزی در خوزستان، راه اندازی هیات‌های اندیشه ورز و اتاق فکر در مدارس و حمایت از پارلمان دانش آموزش از مهمترین انتقادها، نظرات ودغدغه‌های اعضای مجلس شورای دانش آموزی و مجمع دانش آموزان استان خوزستان بود.

برچسب‌ها

امام جمعه اهواز خوزستان آموزش و پرورش

‌نماینده ولی فقیه در خوزستان: مردم‌ حق دارند مشکلات خود را با ائمه جمعه در میان بگذارند - 21

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

خاطره بازیگر معروف ایرانی از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه +عکس و فیلم

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. خبرگزاری فارس: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد. داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد.

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.

بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با کارشناسی دکتر حشمت الله قنبری استاد دانشگاه و پژوهشگر مسائل دینی درباره موضوع «بصیرت رمز موفقیت جامعه اسلامی در برابر دسیسه‌های دشمنان» فردا جمعه ساعت ۱۰ صبح برگزار می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر