نگرانی نخست وزیر انگلیس از ناکامی در انتخابات پارلمانی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

نگرانی نخست وزیر انگلیس از ناکامی در انتخابات پارلمانی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ نگرانی نخست وزیر انگلیس در استانه انتخابات پارلمانی از احتمال ناکامی در کسب اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان موجب شد با اذعان به فشرده بودن رقابت در این انتخابات، از افرادی که هنوزتصمیم سیاسی خود را نگرفته‌اند بخواهد برای اجرای برگزیت و خروج کشور از بلاتکلیفی به حزب او رای دهند.

بوریس جانسون در مصاحبه‌ای که در رسانه‌های این کشور منتشر شد گفت: ما به تک تک آرا نیاز داریم و اگر بتوانیم اکثریت مطلق کرسی‌های پارلمان را بدست اوریم می‌توانیم ۳۱ ژانویه روند خروج کشور از اتحادیه اروپا را آغاز کنیم و به پیشرفت، سرمایه گذاری و رهایی از بن بست برگزیت دست یابیم.

وی در عین حال این فرصت را اخرین شانس برای آنچه که نجات این کشور و خروج از بن بست برگزیت توصیف کرد دانست و ادعا کرد: با اجرای طرحش برای جدایی این کشور از اتحادیه اروپا سرمایه گذاری و رونق اقتصادی به این کشور باز خواهد گشت و دوپارچگی در جامعه هم از بین خواهد رفت.

جانسون به تمجید از برنامه هایش اکتفا نکرد و با حمله به اصلی‌ترین حزب رقیبش یعنی کارگر و جرمی کوربین رهبر این حزب که نتایج نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد نسبت به روزهای گذشته به او نزدیکتر شده است گفت: با روی کار امدن کوربین این کشور ورشکست می‌شود و بحران برگزیت تداوم می‌یابد و بی ثباتی‌ها نیز ادامه خواهد یافت

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

این در حالی است که قریب به اتفاق ناظران اقتصای معتقدند با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رشد اقتصادی این کشور دست کم تا چندین سال کاهش خواهد یافت یا نامطلوب خواهد شد.

در پی انحلال پارلمان انگلیس دومین بار طی دو سال اخیر و پس از همه پرسی برگزیت، انتخابات زود هنگام در این کشور ۲۱ آذر در سراسر انگلستان برای تعیین ۶۵۰ نماینده مجلس عوام انگلیس برگزار می‌شود وهر حزبی که بتواند اکثریت مطلق یعنی ۳۲۶ کرسی این مجلس را از ان خود کند می‌تواند دولت جدید را تشکیل دهد و زمام امور را بدست گیرد.

اخرین نظرسنجی‌ها از پیشتازی حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون حکایت دارد اما برخی با استناد به نتایج نادرست نظر سنجی‌ها درباره نتیجه همه پرسی برگزیت که نشان می‌داد موضوع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا رای نمی‌اورد انرا خیلی قابل اعتماد نمی‌دانند.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «‌فریاد انتقام ملت ایران، سوخت حقیقی موشک‌هایی بود که پایگاه آمریکایی را زیر و رو کرد.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «فریاد انتقام ملت» را منتشر کرد.

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر21 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر22 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر