۴۰ درصد از شهر زاهدان گاز کشی نشده است/ صف‌های بلند مردمی برای دریافت گاز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. رکنا
  4. اجتماعی

۴۰ درصد از شهر زاهدان گاز کشی نشده است/ صف‌های بلند مردمی برای دریافت گاز

رکناخبرگزاری رکنا |
رکنا: آقای روحانی فقط خط لوله به زاهدان افتتاح کرد و خود شهر هنوز گازکشی نشده بود. هم اکنون نیز تنها 50 تا 60 درصد شهر زاهدان گاز کشی شده است بنابراین نزدیک 40 درصد مردم از کپسول استفاده می‌کنند.

۴۰ درصد از شهر زاهدان گاز کشی نشده است/ صف‌های بلند مردمی برای دریافت گاز - 1

به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا،اسفند ۹۵ بود که حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در اجتماع پرشور مردم زاهدان در میدان گازی این شهر دستور بهره برداری از پروژه گازرسانی به زاهدان را صادر کرد که شعله گاز در میدان گازی زاهدان روشن شد. اما در فروردین ماه ۹۶ بود که ائمه جمعه شهرستان‌های سیستان و بلوچستان در خطبه‌های نماز جمعه به غیرواقعی بودن گازرسانی در استان واکنش نشان دادند و گفتند که «دولت اقداماتی انجام داده اما بیش از اصل کار سر و صدای آن کار بوده و این صحیح نیست، طرح گازرسانی و روشن شدن مشعل گاز در زاهدان نمونه این اقدامات است.»

حجت‌الاسلام علی‌اکبر کیخا در خطبه‌های نماز جمعه زابل اظهار داشته است که «تحقق وعده دولت به مردم موقعی است که مشعل گاز در خانه‌ها روشن شود، نه اینکه لوله گاز امروز بیاید و گاز چهار، پنج سال دیگر به منازل مردم برسد.»

آذرماه همان سال بود که حسن روحانی به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد و به دستاور روشن کردن تنها یک شعله گاز بالید. او در ادامه قول داد تا از مهرماه سال آینده گاز به زابل خواهد رسید اما هنوز گاز به خانه‌های اهالی سیستان و بلوچستان نرسیده و صف‌های تحویل مردمی برای دریافت گاز بر جای خود باقی است.

علی سیستانی فعال اجتماعی، رسانه ای در خصوص آخرین وضعیت گازرسانی در استان سیستان وبلوچستان به خبرنگار اجتماعی رکنا گفت : خط لوله صلح بود که در زمان دولت آقای احمدی نژاد تا ایرانشهر کشیده شد و قرار بود تا به پاکستان و سپس هندوستان انتقال داده شود. اولین شهری که در استان در سال ۸۸ گاز کشی شد ایرانشهر بود اما باز روستاهای آن هنوز گاز کشی نشده است. قرار بود یک شاخه این خط لوله به مرز پاکستان برای صادرات برود و از آنجایی که ایرانشهر در وسط استان قرار دارد یک شاخه به شمال و یک شاخه به جنوب استان برود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی افزود: اما شاخه جنوب استان را به دلیل گرمسیری بودن منطقه به عقب انداختند اما شمال استان به دلیل چهارفصل بودن و سردسیری بودن آن، خط لوله را به زاهدان رساندند و آنجایی که آقای روحانی افتتاح کرد، فقط خط لوله به زاهدان رسید و خود شهر هنوز گازکشی نشده بود. هم اکنون نیز تنها ۵۰ تا ۶۰ درصد شهر زاهدان گاز کشی شده است بنابراین نزدیک ۴۰ درصد مردم از کپسول استفاده می‌کنند.

سیستانی با بیان اینکه آقای روحانی دو سال پیش قول داد که مهر سال 97 گاز به زابل می‌رسد اظهار کرد: از خط لوله هیچ خبری نیست و حتی لوله کشی‌های شهری نیز انجام نشده است. بقیه شهرها نیز تنها ایرانشهر کامل گاز کشی شده است. زاهدان ۶۰ درصد و بقیه شهر‌ها نیز هیچکدام گاز کشی نشده‌اند.

این فعال اجتماعی گفت: تجربه همه سالهای ما این بوده است. اگر با یک قطار باری ۳۰ واگن گاز بیاورند مشکل استان تا یک ماه حل می‌شود اما متاسفانه نمی‌دانیم چرا اینکار را نمی‌کنند. فرماندار زابل می‌گوید ما مشکل گاز نداریم اما وقتی از خانه بیرون می‌آییم می‌بینیم که مردم در هر میدانی برای گاز صف کشیده‌اند.

خبرنگار: علی چاهه

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خبرنگار: علی چاهه

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارات تکان دهنده خانمی که سوار بر خودروی مسافربر شخصی شده بود (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

فیلم | وحشت‌ناک است، درگیری با قمه وسط خیابان

همشهریهمشهری1 روز قبل

بخش خبری ۲۰:۳۰ مورخ ۲۵ دی ۹۸ + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری ۲۰:۳۰ به موضوعات مختلفی همچون نماز جمعه به امامت رهبر انقلاب سیل در سیستان بلوچستان و جلسه هیئت دولت … پرداخته است. انتهای پیام/

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد

مهرمهر1 روز قبل
رئیس جمهور در پنجاهمین مجمع عمومی بانک مرکزی درباره اتفاقات اخیر گفت: لحن و رفتار آمریکا بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آنها عوض شد و مجبور به عقب نشینی شدند.

لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد لحظات وحشت و ترس از زبان نظامیان آمریکایی مستقر در عین الاسد

نظرها

اخبار بیشتر