وقتی همسرتان از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند …
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سرگرمی

وقتی همسرتان از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند …

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
سوء استفاده‌ی عاطفی، شکل نامرئی خشونت خانگی است که به سختی می‌توان متوجه آن شد، زیرا موذیانه و نامحسوس روی می‌دهد. سوء استفاده‌ی عاطفی، به چیزی لطمه می‌زند و آن را نابود می‌کند که برای‌مان خیلی عزیز و مهم است: برداشتمان از واقعیت!

برترین‌ها: سوء استفاده‌ی عاطفی، شکل نامرئی خشونت خانگی است که به سختی می‌توان متوجه آن شد، زیرا موذیانه و نامحسوس روی می‌دهد. سوء استفاده‌ی عاطفی، به چیزی لطمه می‌زند و آن را نابود می‌کند که برای‌مان خیلی عزیز و مهم است: برداشتمان از واقعیت!

اگر سعی کنید در برابر کسی که از شما سوء استفاده‌ی عاطفی می‌کند از خودتان دفاع کنید، تنها اتفاقی که می‌افتد این است او استراتژی‌های خود را قوی‌تر می‌کند. اگر احساس ناراحتی و آزردگی یا فرسودگی خود را نشان دهید او سراغ عبارت‌هایی ماند این خواهد رفت: «این‌ها همش خیالات خودت است!» یا «تو زیاد حساسیت به خرج می‌دهی!».

سوء استفاده‌ی عاطفی، شیوه‌ای معمول در روابطی است که در آن‌ها سوء استفاده‌های فیزیکی و هیجانی وجود دارد و نوعی خیانت به پایه‌های اعتماد و اطمینان محسوب می‌شود.

وقتی همسرتان از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند … - 4

اگر شما هم یکی از کسانی باشید که مورد سوء استفاده‌ی عاطفی همسرتان قرار می‌گیرید احتمالا تصور می‌کنید نمی‌توانید از این شرایط رها شوید، اما باید بدانید که هر چند دشوار است، اما این امکان وجود دارد که به واقعیت برگردید. سوء استفاده‌ی عاطفی، علائمی دارد که می‌توانید با کمک آنها، این رفتار مضر را تشخیص دهید. سپس می‌توانید راه‌های محافظت از درک خودتان از واقعیت را یاد بگیرید و برای خودتان ارزش قائل شوید، بنابراین دیگر مهم نیست اطرافیان‌تان چه می‌کنند و چه می‌گویند، چون شما خودتان پشتیبان خودتان هستید.

چرا سوء استفاده‌ی عاطفی بسیار مضر است؟

سوء استفاده‌ی عاطفی، شکلی مرموزانه و مخرب از سوء استفاده است که ما را با درک و دریافت درونی خودمان بیگانه می‌کند. تشخیص سوء استفاده‌ی عاطفی سخت است، زیرا بیشتر اوقات، از سوی افرادی اعمال می‌شود که دوست‌شان داریم و به آن‌ها اطمینان داریم.

همه‌ی ما یک حس یا شم درونی داریم که از آن برای تشخیص درست از نادرست، سالم از ناسالم و مفید از مضر استفاده می‌کنیم و اطمینان داریم افرادی که دوست شان داریم، این دریافت‌های ما را تائید می‌کنند، اما اگر مورد سوء استفاده‌ی عاطفی قرار بگیریم، احتمالا ارتباط با این حس ارزشمند را از دست خواهیم داد.

افرادی که تجربه‌ی تلخی را از سر گذرانده‌اند و ضربه‌ی روحی خورده‌اند، آن‌هایی که شخصیت‌های وابسته‌تری دارند و کسانی که با یک فرد خودشیفته ارتباط عاطفی برقرار کرده‌اند، بیشتر ممکن است که مورد سوء استفاده‌ی عاطفی قرار بگیرند یا اصطلاحا احمق فرض شوند.

اگر کسی به سوء استفاده‌ی عاطفی از شما ادامه دهد، وارد سیکل معیوبی می‌شوید: سوء استفاده عاطفی باعث می‌شود به خودتان شک کنید، و همین شک شما را در معرض سوء استفاده‌ی بیشتر قرار می‌دهد. این چرخه‌ی معیوب، در بلند مدت تاثیر‌هایی بر شما می‌گذارد مانند اضطراب، افسردگی، بد بینی و عدم اطمینان به خود و دیگران.

از کجا بدانید مورد سوء استفاده‌ی عاطفی قرار گرفته‌اید؟

وقتی همسرتان از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند … - 13

کسی که مورد سوء استفاده‌ی عاطفی در رابطه‌ی زناشویی قرار می‌گیرد، وقتی همسرش او را تهدید می‌کند یا مهربان می‌شود، می‌ترسد. دنیا برای این فرد، بیشتر اوقات مه آلود و غیرعادی است، گویی در میان غبار و ابهام به دنبال واقعیت می‌گردد.

مغز ما به گونه‌ای عمل می‌کند که نیاز داریم افکار و رفتار‌های ما، بیشتر اوقات تائید شوند و مورد حمایت و احترام و اعتبار باشند. اگر این تائید و اعتبار را دریافت نکنیم، به خودمان شک خواهیم کرد. هر چند تشخیص اینکه مورد سوء استفاده‌ی عاطفی قرار می‌گیرید کار دشواری است، اما به هر حال علائمی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید:

تمام مدت احساس گنگی و سردرگمی دارید یا انگار مغزتان کار نمی‌کند و احمق شده‌اید.

اگر مدام شک دارید که چیزی در رابطه‌تان خوب پیش نمی‌رود، پس احتمالا خوب پیش نمی‌رود. یک رابطه‌ی سالم باید به شما احساس آرامش و اطمینان بدهد و شادتان کند. دوست داشتن و دوست داشته شدن اصلا به این معنی نیست که احساس کنید هیچ کنترلی روی امور ندارید.. احساس می‌کنید با واقعیت قطع ارتباط کرده‌اید و به سختی می‌توانید به خاطر بیاورید مثلا اتفاقی واقعا روی داده یا نداده است.

اگر طی دوره‌ای دچار ضربه‌ی روحی شده‌اید یا در رابطه‌ای بوده‌اید که از شما سوء استفاده شده و نمی‌توانید جزئیات و مراحل اتفاق‌ها را دقیقا به خاطر بیاورید، این می‌تواند علامت سوء استفاده‌ی عاطفی باشد.

همسرتان به شما آسیبی می‌زند، اما به شما می‌گوید، چون دوست‌تان دارد یا خوبی‌تان را می‌خواهد این کار را می‌کند و شما هم کم کم این حرف را باور می‌کنید. هیچکس نمی‌تواند شما را مورد سوء استفاده‌ی کلامی یا فیزیکی قرار دهد یا مدام شما را تحت نظر بگیرید و مدعی شود این رفتار‌ها به نفع خودتان است.

همسرتان به شما آسیب و لطمه‌ی فیزیکی می‌زند، اما به شما می‌گوید در واقع این خودتان بوده‌اید که اول خشونت به خرج داده‌اید. به حس درونی‌تان و شواهد موجود اعتماد کنید. اگر همسرتان به شما آسیب فیزیکی می‌زند، شما را کنترل می‌کند، یا از توهین و سوء استفاده‌ی کلامی نسبت به شما استفاده می‌کند، این تقصیر شما نیست.

یک راه خوب برای اینکه متوجه شوید چه کسی اول خشونت نشان می‌دهد این است که از خودتان بپرسید: در زندگی مشترک شما چه کسی زندگی‌اش را فدا و از خواسته‌هایش چشم پوشی کرده است؟ اگر به این جواب رسیدید که بخش‌های زیادی از زندگی خودتان و نیازهای‌تان را نادیده گرفته‌اید تا طرف مقابل‌تان را راضی کنید، پس این همسر شماست که نسبت به شما خشونت نشان می‌دهد.

همسرتان به شما آسیب می‌زند، اما منکر رفتارش می‌شود یا آن را بی‌اهمیت جلوه می‌دهد یا می‌گوید اصلا چنین اتفاقی نیفتاده است. اگر می‌دانید همسر شما به شما آسیب رسانده، اما انکارش می‌کند، پس از شما سوء استفاده‌ی عاطفی می‌کند.

چگونه یاد بگیرید به خودتان اطمینان کنید

وقتی همسرتان از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند … - 25

اولین و مهم‌ترین قدم برای نجات خودتان از سوء استفاده‌ی عاطفی این است که یاد بگیرید خودتان را باور کنید. ایجاد اطمینان نسبت به خودتان و حس درونی‌تان، مهارتی است که همه‌ی ما با تمرین روزانه به آن می‌توانیم برسیم. راه‌هایی برای شروع اطمینان به خودتان:

در خبری بخوانید: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

۱. ذهن آگاهی را تمرین کنید

سوء استفاده‌ی عاطفی می‌تواند شما را نسبت به افکار و احساسات خودتان بیگانه کند، بنابراین اولین کاری که باید بکنید این است که به ندای درون‌تان گوش دهید. یاد بگیرید که به خودتان فرصت بدهید احساسات منفی‌تان را حس کنید تا به التیام‌شان کمک کنید.

از نیاز‌های اساسی‌تان شروع کنید و به جای اینکه آن‌ها را نادیده بگیرید به آن‌ها توجه کنید مثلا، گرسنگی، خستگی و تشنگی. سپس قدم دوم را با توجه کردن به هیجانات‌تان بردارید. نیازی نیست تغییرشان دهید یا خودتان را بابت آن‌ها سرزنش کنید؛ فقط کافیست به تجربیات حسی و هیجانی خودتان اهمیت دهید و برای‌شان ارزش قائل باشید.

۲. احساسات و افکارتان را یادداشت کنید

خیلی خوب است عادت کنید افکار و احساسات خود را هر روز یادداشت کنید. این کار کمک‌تان می‌کند با صدای درون‌تان هماهنگ‌تر شوید. شما می‌توانید به الگو‌های معمول در افکار و رفتارهای‌تان آگاه شوید و آن‌ها را بشناسید و متوجه شوید چه احساساتی معمولا بر زندگی‌تان مسلط ترند. اشکالی ندارد گریه کنید و اندوهگین باشید، اما به این شرط که تمام روزتان اینگونه طی نشود. برای احساسات خود محدودیت زمانی در نظر بگیرید و هیجانات خود را تحت کنترل داشته باشید.

یادداشت کردن و نوشتن ضمنا می‌تواند راهی برای جدا کردن افکار و احساسات خودتان از باور‌هایی باشد که همسرتان سعی دارد به شما القا کند تا به این ترتیب از شما سوء استفاده‌ی عاطفی نماید. لیستی از الگو‌های رفتاری منفی همسرتان نسبت به خودتان تهیه کنید. سپس لیستی از احساسات مثبتی که نسبت به خود دارید تهیه کرده و این دو لیست را با هم مقایسه کنید.

۳. احساسات و عقاید خودتان را باور کنید

وقتی همسرتان از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند … - 36

اگر کسی هستید که مدام به دنبال دریافت تائید و تصدیق از سوی همسر و دوستان و آشنایان برای نظرات خود هستید، پس بهتر است آگاهانه تمرین کنید که به خودتان و عقایدتان احترام بگذارید و خودتان به آن‌ها اعتبار بدهید. ایرادی ندارد به دنبال حمایت و تائید از جانب کسی که او را دوست دارید باشید، اما این را هم باید یاد بگیرید که اول خودتان، خودتان را قبول داشته باشید.

این بار که متوجه شدید تمایل دارید یک نفر دیگر عقیده، احساس و یا دریافت‌تان را تائید کند، چند لحظه صبر کنید، بنشینید و پیش خودتان به آن مهر تائید بزنید. در ابتدا ممکن است سخت باشد، اما هر چه بیشتر تمرین کنید، بیشتر به خودتان اعتماد خواهید کرد.

۴. نسبت به ادعا‌های او درست واکنش نشان دهید

یادتان باشد بحث کردن با کسی که از شما سوء استفاده‌ی عاطفی می‌کند، منجر به شکست‌تان خواهد شد. رفتار دفاعی شما مانند سوخت برای اوست و با گفتن اینکه شما یک فرد عصبی، شکاک، احمق یا … هستید به شما جواب خواهد داد. هر چه بیشتر سعی کنید از خودتان دفاع کنید، او بیشتر سعی می‌کند شما را احمق جلوه دهد و برچسب‌های گوناگون به شما بچسابند. پس تمام تلاش‌تان را بکنید تا خودتان را آرام و خونسرد نگه دارید.

پس به جای اینکه روی حرف خودتان پافشاری کنید به همسرتان بگویید هر چند حرف‌هایش را می‌شنوید، اما چیز‌هایی که او می‌گوید، تجربه و احساس شما نیست. می‌توانید گفتگویی را با عبارت‌های غیرتهدید آمیز شروع کنید مثلا: «انگار نگاه من و تو به این مسئله متفاوت است، موافقی در موردش با هم حرف بزنیم؟».

۵. خودتان را دست کم نگیرید

بخشی از سوء استفاده‌ی عاطفی، تحقیر است. پس آگاه باشید که چه زمانی شروع به شک کردن به خودتان و صدای درون‌تان که سعی دارد به شما بگوید حق با شماست می‌کنید. به جای اینکه از خودتان بپرسید: «او اصرار دارد چه چیزی را به من بقبولاند؟»، از خودتان بپرسید: «نظر واقعی‌ام در مورد چیزی که روی داده چیست؟». این رویکرد به شما اجازه می‌دهد در تعاملات‌تان اعتماد بنفس داشته باشید.

افراد خارج از رابطه نیز می‌توانند به عنوان سوم شخص به شما کمک کنند و این نکته‌ی مهمی خصوصا در روابطی است که یکی قصد سوء استفاده‌ی عاطفی از دیگری را دارد و سعی می‌کند به او احساس تنهایی یا بی‌ارزش بودن بدهد. اگر همسرتان سعی می‌کند چیزی را که در اعماق وجودتان می‌دانید درست است، نادرست جلوه بدهد می‌توانید از یک دوست قابل اعتماد نظر بخواهید و عقیده‌تان را با او چک کنید.

۶. از یک درمانگر یا زوج درمانگر حرفه‌ای کمک بخواهید

وقتی همسرتان از شما سوءاستفاده عاطفی می‌کند … - 47

اگر فکر می‌کنید به تنهایی قادر به طی این پروسه نیستید، پس از یک درمانگر کمک بخواهید. این یکی از بهترین کار‌هایی است که برای کمک به خودتان می‌توانید انجام دهید. راهنمایی‌هایی یک درمانگر می‌تواند پروسه‌ی التیام و قوی شدن‌تان را سرعت ببخشد. یک درمانگر خوب به شما کمک می‌کند افکار، نظرات و دریافت‌های خودتان را از باور‌های کسی که قصد سوء استفاده‌ی عاطفی از شما را دارد جدا کنید و به ابزار‌های خود باوری مجهز شوید و یاد بگیرید چگونه بهترین پشتیبان خودتان باشید. یک زوج درمانگر نیز می‌تواند به شما کمک کند رویکرد مناسبی در رابطه‌تان در پیش بگیرید و رفتار نامناسب همسرتان را با درایت اصلاح نمایید.

شما قوی‌تر خواهید شد

کسب توانی دوباره برای گوش دادن به صدای درون و اطمینان کردن به عقاید و باور‌های خودتان شاید زمان‌بر باشد، اما قطعا غیرممکن نیست. التیام پیدا کردن از یک رابطه‌ی عاطفی که با سوء استفاده آسیب دیده، چالش برانگیز است و یاد گرفتن اینکه مرز اعتماد به خودتان و اعتماد به دیگران را تشخیص دهید، قدم گذاشتن به دنیای ناشناخته‌ها به نظر می‌رسد، اما خود باوری یک عضله است؛ هر چه بیشتر آن را تمرین بدهید، قوی‌تر خواهد شد.

به خودتان اطمینان کنید، شما یک انسان شگفت انگیزید. همه‌ی ما این قدرت را داریم که خود را بازیابی کنیم و بعد از حوادث و تجربیات تلخ و گزنده، یک زندگی شاد و رضایت بخش را دوباره شروع کنیم. صدای درون شما نابود نشده است، بلکه عقاید کسی که قصد سوء استفاده‌ی عاطفی از شما را داشته بر آن سایه افکنده است و حالا که تحت این نفوذ نیستید می‌توانید صدای درونی‌تان را قوی‌تر کنید.

منبع: talkspace

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلمی که کاربران شبکه‌های اجتماعی را خشمگین کرد

همشهریهمشهری1 روز قبل

آموزش قدیمی‌ترین غذای حاضری تهرانی

آخرین خبرآخرین خبر23 ساعت قبل

ماجرای خروج شاهزاده هری و همسرش از دربار بریتانیا

همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین، آنها حالا نه تنها پولی از دربار نمی‌گیرند بلکه قرار شده پولی را که خرج اقامتگاه خود در انگلیس کرده‌اند هم برگردانند. علت این را که شاهزاده هری و مگان مارکل از عنوان‌ها و مسئولیت‌های سلطنتی کناره‌گیری کردند در این فیلم ببینید.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، ‌ «مهناز همتی» مدیرکل استاندارد ایلام گفت: پودر لباسشویی با نام تجاری فروماژ که در یک واحد تولیدی غیرمجاز در این استان تولید می‌شود، جعلی و غیراستاندارد است. مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: پرونده این واحد تولیدی بعد از شناسایی جهت برخورد حقوقی به مراجع قضایی معرفی خواهد شد. وی بیان داشت: بر روی بسته بندی محصول علامت استاندارد با کد ده رقمی جعل شده و سیب سلامت با شماره ۱۱۵۵۱ / ۳۸ درج شده است. این مقام مسئول خاطر نشان کرد: علامت استاندارد بدون کد ۱۰ رقمی رهگیری استاندارد قابل اطمینان نیست و در خصوص کالاهایی که دارای علامت استاندارد هستند و از نظر شکل ظاهری و یا کیفیت دارای مشکل بوده احتمال جعل علامت استاندارد وجود دارد. همتی یادآور شد: مردم استان جهت سنجش اصالت علامت استاندارد کد ۱۰ رقمی را به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
به‌گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، آقای علی‌اصغر مونسان در نشست با رئیس و اعضای جامعه تورگردانان ایران که دیروز در محل هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، با اشاره به حوادث و اتفاقات اخیر در کشور و تأثیرات احتمالی آن بر صنعت گردشگری، گفت: «می‌دانم شرایط سخت است و اتفاقاتی که افتاده اثرات منفی آن هنوز تداوم دارد، اما باید تلاش کنیم تا بتوانیم از بحران پیش‌آمده برای این صنعت عبور کنیم.» آقای مونسان ادامه داد: «در همین خصوص برنامه خوبی را معاونت گردشگری کشور آماده کرده که منتظر این هستیم و از روز شنبه هفته آینده برنامه‌های خود را آغاز می‌کنیم که یکی از مهم‌ترین آن‌ها تقویت معرفی ایران در کشور‌های مختلف است.» فعالیت سفارتخانه‌ها باید تقویت شوداو گفت: «ضمن این‌که در گفتگو با وزیر امور خارجه از او خواسته‌ایم تا سفارتخانه‌های ما فعالیت‌های بیشتری داشته باشند.» آقای مونسان گفت: «یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه کرد این است که خودمان ابتدا از شوک خارج شویم و با نشاط و شادابی برنامه‌های خود را ادامه دهیم در این میان یکی از موضوعات مهمی که باید در دستور کار قرار دهیم تقویت و رونق توسعه گردشگری داخلی است چرا که به نشاط و شادابی جامعه کمک کند.» *دعوت از چهره‌های معروف برای سفر به ایراناو ادامه داد: «یکی از موضوعاتی که در این خصوص دنبال می‌کنیم دعوت از چهره‌های معروف برای سفر به ایران با هدف انتقال پیام امن بودن کشور است. این افراد در سفر به ایران با عکس‌ها، فیلم‌ها و پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی خود می‌گذارند، این پیام را به دنیا منتقل می‌کنند که ایران امن است و مشکلی برای ورود گردشگران خارجی نیست.» وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در ادامه گفت: «این مشکلی هست که از آن عبور خواهیم کرد، یقین دارم با کمک شما می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم؛ وقتی جنگ را پشت سر گذاشتیم بنابر این می‌توانیم از این شوکی که به گردشگری وارد شده است نیز با روحیه‌ای سرشار از نشاط و شادابی عبور کنیم.» نمایشگاه‌های خارجی، فرصتی برای معرفی ایراناو در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: «چند نمایشگاه خارجی پیش رو داریم، در این نمایشگاه‌ها باید بتوانیم با حضور پرقدرت در ایران و اطلاع‌رسانی و معرفی ویژه شرایط امن کشور را تبلیغ و معرفی کنیم و به تمام دنیا ایران را به خوبی معرفی کنیم و شرایط امن ایران را به تمام گردشگران منتقل کنیم.» او همچنین به رایزنی با سایر دستگاه‌های برای کمک به فعالان صنعت گردشگری خبر داد و گفت: «در خصوص سایر کمک‌هایی که می‌شود به صنعت گردشگری کرد اقداماتی را انجام داده‌ایم که از آن جمله می‌توان به رایزنی و مکاتبه با وزارت اقتصاد اشاره کرد که فشار‌های مالیاتی را کاهش دهد تا بتوانیم این شرایط را پشت سر بگذاریم.» پیگیری موضوع از طریق دولت و سران قواآقای مونسان ادامه داد: «همه باید تلاش کنیم و با روحیه‌ای مضاعف و با نشاط و شادابی به کارمان ادامه دهیم، تمام قد مشکلات این صنعت را پیگیری می‌کنم و در دولت به‌صورت جدی پیگیری رفع مشکلات پیش آمده برای این صنعت هستیم.» آقای مونسان ادامه داد: «گزارش جامعی را در این خصوص به سران قوا، شورای عالی امنیت ملی، وزارت امور خارجه و وزارت امور اقتصادی ارسال کرده‌ام و پیروی آن پیشنهاد‌هایی را نیز به دستگاه‌هایی مانند وزارت امور خارجه و وزارت امور اقتصادی ارائه داده‌ام تا بتوانیم از این مقطع عبور کنیم.» وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خاطرنشان کرد: «در جلسه اخیر هیئت دولت نیز موضوع مشکلات پیش آمده برای صنعت گردشگری مورد بررسی قرار گرفت. مطمئن هستم که از این مشکل عبور خواهیم کرد، منتها مهم این است که اول خودمان قبول کنیم که باید از شوک خارج شویم؛ بدون اعتنا به اخبار منفی با تقویت روحیه به فعالیت‌ها و به مسیر خود ادامه می‌دهیم.» تقویت ارتباط با سفرااین مقام مسوول در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: «برنامه‌هایی را در دست اقدام داریم که یکی از آن‌ها تقویت ارتباط با سفرای خارجی است که در همین خصوص در نظر داریم تا نشست‌ها با سفرای کشور‌های خارجی افزایش یابد؛ که می‌تواند در قالب تور باشد و از دل این موضوع خبر‌های مثبتی برای دنیا منعکس کنیم.» او ادامه داد: «مصر را می‌توان مثال زد که در این کشور اتفاقات بسیار ناگواری رخ داد و حتی اقدامات تروریستی علیه گردشگران انجام شد؛ اما این کشور در سال بعد از آن حوادث در نمایشگاه‌های بین‌المللی گردشگری بسیار پررنگ ظاهر شد.» آقای مونسان دربخش دیگری از سخنان خود گفت: «برای حضور هرچه بهتر در نمایشگاه‌های بین‌المللی در سال‌های قبل کمک شده است و امسال نیز کمک‌هایی خواهیم کرد تا شرایط بهتری برای حضور و معرفی ایران فراهم کنیم.» او در ادامه به رشد ورود گردشگران خارجی به کشور اشاره کرد و افزود: «خوشبختانه در ۱۰ ماهه اخیر تعداد گردشگران ورودی به کشور با ۱۲ ماهه سال قبل برابری می‌کند و با عبور از این مشکلات به‌طور حتم شاهد رشد ورود گردشگران خارجی به کشور نسبت به سال قبل خواهیم بود.» آقای، ولی تیموری معاون گردشگری کشور نیز در این نشست در سخنانی گفت: «از نظر فنی در مرحله تصویرسازی بودیم که با اتفاقاتی که در کشور روی داد این تصویر دچار خدشه شده، اما به دنبال این هستیم تا این تصویربازسازی شود.» او افزود: «برای این کار برنامه‌هایی را داریم که برخی از آن‌ها برنامه‌های کوتاه‌مدت و اقدامات فوری است.» عقبنشینی نمی‌کنیمآقای ابراهیم پور فرج رئیس جامعه تورگردانان ایران نیز در این نشست با اشاره به بروز برخی از مشکلات در حوزه گردشگری و چالش‌های احتمالی برای ورود گردشگران خارجی به کشور گفت: «بخش دولتی و بخش خصوصی باید باهم همکاری کنند تا شرایطی که برای گردشگری پیش آمده رفع شود و به وضعیت ایده‌آل برسیم.» او با تأکید بر این‌که عقب‌نشینی نمی‌کنیم بلکه با قدرت بیشتر به کارمان ادامه می‌دهیم اضافه کرد: «همه باید کمک کنیم تا شرایط را به وضعیت ایده‌آل برسانیم و از بحران‌های احتم
انتخابانتخاب19 ساعت قبل
این روزها خبر ویروس مرگبار و جدید چین در صدر بسیار از خبرها قرار گرفته است. این ویروس نخستین بار در ۳۱ دسامبر ۲۰۱۹ به سازمان بهداشت جهانی گزارش شد و از آن زمان تحت بررسی است. چند مورد گزارش شده است؟ از ۱۶ ژانویه، ۴۱ مورد از ۵۹ مورد احتمالی در ووهان تأیید شده بود. کمیسیون بهداشت شهرداری ووهان در ۱۸ ژانویه بیانیه مطبوعاتی صادر کرد و ۱۷ مورد جدید از ویروس ناشناخته را گزارش کرد. سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که انتقال انسان به انسان در این مرحله یک نگرانی بزرگ است.

نظرها

اخبار بیشتر