شب شعر هورامی به همت انجمن ماموستا بیسارانی برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
شب شعر هورامی به همت انجمن ماموستا بیسارانی برگزار شد

شب شعر هورامی به همت انجمن ماموستا بیسارانی برگزار شد

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج – شب شعر هورامی به همت انجمن ماموستا بیسارانی به پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه یکشنبه سالن شماره دو پردیس سینمایی بهمن سنندج میزان شب شعر هورامی به همت انجمن ماموستا بیسارانی بود که این مراسم در میان استقبال خوب مردم برگزار شد.

در این شب شعر که به همت انجمن ماموستا بیسارانی و با حمایت و همراهی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان برگزار شد، شمار زیادی از شاعران هورامی زبان به قرائت اشعار خود پرداختند.

در ابتدای این مراسم رحیم غلاویسی مسئول انجمن ماموستا بیسارانی در سخنانی ضمن خوش آمد به فعالان فرهنگ و ادب هورامی زبان، اظهار داشت: برگزاری برنامه‌ها و نشست‌های فرهنگی این چنین یکی از اولویت‌های اصلی انجمن ماموستا بیسارانی است.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود که در سایه همراهی و حمایت‌های همه دلسوزان شاهد فعالیت‌های بهتری در راستای پاسداشت زبان و فرهنگ مردم هورامی زبان باشیم.

غلاویسی با اشاره به ارزش و جایگاه فرهنگ هوارمان، گفت: هوارمان در حوزه‌های فرهنگی و هنری دارای ظرفیت‌های نهفته بسیاری است که همه باید در راستای حفظ این ارزشها تلاش بیشتری داشته باشیم.

صبح شیانی، ماریا عزیز، فیسل هدایتی، دلیر اداک، صابر عزیزی، حکمت محمدی، احمد عبدالهی، حسین وفایی، محی الدین محمدی، کیوان محمدی، اسمر ابراهیمی و الهام مرادی از جمله افرادی بودند که در این مراسم به قرائت شعر خود پرداختند.

در دو بخش جداگانه نیز هیوا شاه محمدی و نائب منبری هم با همراهی گروه موسیقی به اجرای برنامه پرداختند.

در پایان این مراسم از شماری از شاعران شرکت کننده در این شب شعر با اهداء لوح تقدیر تجلیل شد.

در جریان برگزاری این مراسم شماری از مسئولان استان از جمله رئیس حوزه هنری کردستان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، اعضای شورای اسلامی شهر سنندج و شماری از چهره‌های فرهنگی و هنری استان نیز حضور داشتند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دلیل استعفای ناگهانی نخست وزیر روسیه چه بود؟

همشهریهمشهری17 ساعت قبل

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

بشنوید | حمله حسن عباسی به مسعود کیمیایی | زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد …

همشهریهمشهری1 روز قبل
حسن عباسی می‌گوید: ما به امثال شما شرایطی دادیم که تو این مملکت بالا بیایید. زیر تابوت شماها را پنج‌ هزار نفر هم نمی‌گیرد اما زیرتابوت افرادی متعلق به فکر ما را میلیون‌ها تشییع‌کننده هستند. دریافت ۱ MB کد خبر ۴۷۸۹۷۵

گل‌ها و حرکات تکنیکی مهاجم الجزایری تراکتور (ویدو)

ایلناایلنا1 روز قبل

واقعیت یک ویدئو …

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
این خانم در ویدیوی پنج دقیقه‌ای که از اتاق نشیمن خانه‌اش ساخته به جامعه آمریکا می‌گوید گول حرف رسانه‌های آمریکا را در غیرقانونی خواندن ترور سلیمانی نخورند. او می‌گوید از اینکه می‌بینم ماشین تبلیغاتی و رسانه‌های ایران از قاسم سلیمانی تجلیل می‌کنند کاملا عصبانی هستم. اما پشت پرده این ویدوی ساده چیست؟ وقتی رسانه‌های معتبر دنیا به دنبال کشف واقعیت این ویدیو رفتند به نکات قابل تاملی دست یافتند. ارتش آزاد همان گروه مسلحی است که لیبی را جهنم کرده و یکی از علل برپا شدن بازار‌های برده فروشی در این کشور شده است. کسی که همکاری تنگاتنگی با این اتاق فکر دارد که طرح بولتون برای مسلح کردن قومیت‌ها جهت تجزیه ایران را تهیه و به کاخ سفید برد.

نظرها

اخبار بیشتر