یاوری: مربی خارجی فقط برانکو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. ورزشی

یاوری: مربی خارجی فقط برانکو

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
محمود یاوری از جمله پیشکسوتان فوتبال ایران است که سابقه مربیگری در چندین باشگاه و البته تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان را در کارنامه دارد

ایران ورزشی: محمود یاوری از جمله پیشکسوتان فوتبال ایران است که سابقه مربیگری در چندین باشگاه و البته تیم‌های ملی جوانان و بزرگسالان را در کارنامه دارد. یاوری که در ۸۱ سالگی از مربیگری دور شده و بیشتر در نقش کارشناس ظاهر می‌شود، درباره فسخ قرارداد فدراسیون فوتبال با مارک ویلموتس می‌گوید: «نمی‌دانم چطور به نام مارک ویلموتس رسیدند و او را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کردند. او با نتایجی که کسب کرد و بخصوص مقابل بحرین و عراق شکست خورد، نشان داد شناختی از فوتبال آسیا ندارد. اوج حرکات غیر حرفه‌ای او هم به قبل از بازی با عراق مربوط می‌شود. جایی که به خاطر پرداخت نشدن پولش دیرتر اردو را برگزار کرد و نشان داد بحث مالی مهم‌تر از کارش است.»

این روزها بحث درباره مبلغ قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال فراوان است. عده‌ای معتقدند او با قراردادی سالانه به ارزش دو میلیون و ۷۰۰ هزار یورو روی نیمکت تیم ملی نشسته اما فدراسیون فوتبال معتقد است با این مربی بلژیکی زیر دو میلیون دلار توافق کرده است. یاوری در این باره می‌گوید: «هیچکدام‌‌مان دقیق نمی‌دانیم قرارداد ویلموتس با فدراسیون فوتبال چقدر است. من هم شنیده‌ام که می‌گویند دو میلیون و ۷۰۰ هزار یورو یا زیر دو میلیون دلار اما اگر هم رقم گفته شده توسط فدراسیون فوتبال درست باشد، او نمی‌ارزید و مشخص نیست چرا ویلموتس را با این رقم جذب کردند. ویلموتس در این چند بازی اخیر تیم ملی ثابت کرد که ارزش این همه پول و قرارداد بالا را نداشت. تیم ملی با ویلموتس به جایی نمی‌رسید و همان بهتر که فدراسیون فوتبال قرارداد او را فسخ کرد تا مربی جدیدی را استخدام کند.»

قبل از جدایی رسمی ویلموتس، صحبت از بازگشت برانکو به تیم ملی بود که حالا شکلی جدی‌تر به خود گرفته است. آیا برانکو گزینه مناسبی برای نیمکت تیم ملی است؟ یاوری می‌گوید: «خیلی‌ها بر این عقیده‌اند که مربی تیم ملی حتما باید خارجی باشد اما به نظر من در این مقطع تنها مربی خارجی که به درد تیم ملی می‌خورد برانکو است. او فوتبال آسیا را می‌شناسد، در ایران هم کار کرده و میان طرفداران هم مقبول است. به همین دلیل است که نام برانکو را به زبان می‌آورم. به جز برانکو، جذب یک مربی خارجی دیگر اصلا به صلاح نیست. بخصوص در این مقطع که تیم ملی شرایط حساسی را تجربه می‌کند.»

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

سرمربی سابق تیم ملی ایران که همیشه نشان داده تعصب خاصی به مربیان داخلی هم دارد، درباره آنها هم صحبت می‌کند: «متأسفانه در طول چند سال اخیر مربیان داخلی ما را سرخورده و اذیت کرده‌اند. چه در دوران مربیگری کی‌روش و چه ویلموتس. شما می‌دانید اگر تیم ملی با مربی ایرانی مقابل بحرین و عراق شکست می‌خورد، چه اتفاقی رخ می‌داد؟ باور کنید تا ماه‌ها از او انتقاد می‌کردند و مشخص نبود چه بر سر او خواهد آمد. مربیان خارجی نظیر ویلموتس می‌آیند، می‌بازند و پول‌شان را می‌گیرند و می‌روند. تازه غرامت هم طلب می‌کنند و فدراسیون فوتبال باید به دنبال توافق با آنها باشد.»

سرمربی سابق سپاهان، شاهین‌بوشهر، راه‌آهن، ذوب‌آهن، پاس، برق شیراز و فجرسپاسی باز هم به حمایت از مربیان ایرانی می‌پردازد: «ما در مربیگری سرمایه‌های بسیار خوبی داریم که به آنها اهمیت نمی‌دهیم. با وجود این سرمایه‌ها می‌رویم، ناز مربی خارجی را می‌کشیم و او هم می‌گوید تا پولم را ندهید نمی‌آیم. مربیان ایرانی به پرچم ما عرق دارند و مطمئن باشید هر کدام از آنها جای ویلموتس بودند، هرگز شرط مالی نمی‌‌گذاشتند و اردوی قبل از بازی با عراق را زودتر برگزار می‌کردند. ویلموتس اما دو، سه روز مانده به بازی لیست داد و تیم ملی با چند جلسه تمرین به مصاف عراق رفت و در نهایت هم دیدید چه نتیجه‌ای به‌دست آمد.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لیگ برتر والیبال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شدا و سیما؛ در پایان این هفته تیم باریج اسناس کاشان سایپا و اکسون تهران با نتایج مشابه ۳ بر صفر حریفان خود را شکست دادند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
برخورد‌های مشابه، تصمیمات متفاوتورکیچ تا آخر فصل می‌ماندالبرز آبکناری به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره بازی با شهرداری بندرعباس گفت: بازی سنگینی برای ما بود. شاید حساسیت مسابقه روی کیفیت کار تیم تاثیر گذاشت. عواملی که در زمین قضاوت می‌کنند، نباید با تیم یا بازیکنی لج کنند. مهم این است که همه جا بتوانیم از این سیستم استفاده کنیم و فقط سالن آزادی نباشد. خیلی خوب است که این تکنولوژی همه جا باشد و به داور کمک کند که تصمیمات بهتری بگیرد.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
رسول مظفری به خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره شوت سه امتیازی تاثیرگذار خود در پایان بازی با مهرام گفت: من خوب شوت می‌زنم، نمی‌دانم چرا بعضی تیم‌ها روی شوتم ریسک می‌کنند، البته پاس خود حامد حسین زاده به محمد یوسف وند و پاس یوسف وند به من هم در آن صحنه تاثیرگذار بود. صمد بیشترین اقدام را در تیم مهرام دارد و همه هفته روی مهار او تمرکز کرده بودیم. وقتی مهرامی‌ها صمد را از بازی بیرون گذاشتند، تمرکز ما پایین آمد. بازیکنان جوان مهرام هم خیلی خوب امتیاز آوردند. بازیکن پتروشیمی درباره گل نشدن شوت‌های بازیکنان پتروشیمی در نیمه نخست افزود: نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد. به نظرم مسابقات معوقه روی این مسائل هم تاثیرگذار است.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
فرزاد کوهیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره پیروزی مقابل مهرام تهران بعد از یک نیمه بد توضیح داد: ما نیمه اول خیلی خوب بازی نکردیم. بازیکنان ما توپ‌های خود را با دقت پرتاب کردند؛ اما منجر به گل نشد. برعکس تیم مقابل خیلی بهتر کار کرد و توپ‌های آن‌ها در جای مناسب گل شد. وی افزود: اتفاق نیمه نخست بازی برای همه تیم‌ها می‌افتد که اقدام‌ها به گل تبدیل نمی‌شوند. مهم این است که تیم بتواند همیت خود را حفظ کند. سرمربی پتروشیمی درباره تغییر شرایط بازی در نیمه دوم گفت: نیمه دوم بازیکنان ما عزم خود را برای برگشت جزم کردند. خدا هم کمک کرد و توپ‌ها گل شد، به این ترتیب برگشت خوبی برای تیم ما رقم خورد. کوهیان در واکنش به استفاده از سیستم بازبینی فیلم تاکید کرد: سیستم بازبینی فیلم به داوری کمک می‌کند، ولی تعداد دوربینی که باید این سیستم را حمایت کنند، باید بیشتر باشد.
صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، هفته بیست و یکم لیگ برتر بسکتبال امروز با هفت مسابقه برگزار شد. تیم توفارقان آذرشهر که در جمع میانه جدولی‌ها برای صعود به پلی آف رقابت می‌کند، باخت غیرمنتظره‌ای در خانه مقابل مس انتهای جدولی داشت. ذوب آهن اصفهان که هفته قبل به رده هفتم رسیده بود، با اختلاف ۲۹ امتیاز از آویژه شکست خورد. شهرداری بندرعباس در رقابت مهم دو تیم میانه جدولی، اختلاف نیمه نخست را مقابل اکسون جبران کرد، اما در پایان با اختلاف سه امتیاز شکست خورد. تیمهای پتروشیمی بندرامام، نفت آبادان، شهرداری گرگان و شیمیدر قم از دیگر برنده‌های این هفته بودند.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
سرمربی تیم بسکتبال مهرام تهران گفت: گاهی تصمیمات در بازی درست از آب در نمی‌آید و یقینا تصمیمات بد من در نیمه دوم مقابل پتروشیمی بندرامام باعث شد که بازی به ثانیه‌های آخر بکشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ مصطفی هاشمی سرمربی تیم بسکتبال مهرام بعد از شکست مقابل پتروشیمی بندرامام در جمع خبرنگاران گفت: بازی ما مشکل داشت، خوب بازی نکردیم و بازی را باختیم. یقینا تصمیمات بد من در نیمه دوم باعث شد که بازی به ثانیه آخر کشیده شود. بالاخره گاهی تصمیمات شما درست از آب در نمی‌آید. حرفم به این دلیل بود که افرادی از مهرام یک تابو درست کردند و گفتند مهرام تیم فدراسیون است.

نظرها

اخبار بیشتر