دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از ۲۲ تا ۲۴ دی‌ماه برگزار می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تکراتو
  4. تکنولوژی
دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از ۲۲ تا ۲۴ دی‌ماه برگزار می‌شود

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از ۲۲ تا ۲۴ دی‌ماه برگزار می‌شود

تکراتوخبرگزاری تکراتو |

دومین نشست سیاست گذاری دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند با حضور و پشتیبانی همه جانبه وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی از این نمایشگاه برگزار شد.

به گزارش ستاد خبری دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند، در این نشست رضاییان دبیر اجرایی نمایشگاه اظهار داشت: امسال دومین دوره نمایشگاه شهر هوشمند از بیست و دوم تا بیست و چهارم دی ماه در مصلی تهران برگزار می‌شود. محورهای نمایشگاه نیز شامل حمل و نقل، هوشمند، انرژی هوشمند، تجهیزات و زیرساخت مخابراتی، آموزش و ورزش و امنیت در شهرهای هوشمند، ساختمان‌های هوشمند و همچنین حوزه سلامت هوشمند است.

وی ادامه داد: «تاکنون برخی از سازمانها و وزارتخانه‌ها لوگوهای خود را در اختیار دبیرخانه نمایشگاه شهر هوشمند گذاشته‌اند و در سایت‌های خود در خصوص دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند اطلاع رسانی کردند. همچنین جلسه‌ای با صندوق نوآوری و شکوفایی داشتیم که بسته‌های حمایتی مالی برای ما تعریف کردند. این بسته‌ها در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه قرار می‌گیرد و شامل تسهیلاتی برای حضور در پاویون صندوق نوآوری و یا به صورت مستقل است که البته برای حضور در نمایشگاه لازم است که شرکت‌های دانش بنیان ابتدا در سایت صندوق نوآوری ثبت نام کنند تا بتوانند از این خدمات استفاده کنند.»

دبیر اجرایی نمایشگاه شهر هوشمند افزود: «ما برای نمایشگاه تشکیل ستاد خبری داریم و از طریق وزارت امور خارجه نیز نامه‌نگاری‌های به سفارتخانه‌های ایران در کشورهای خارجی داشتیم و در خصوص نمایشگاه اطلاع رسانی کردیم. امسال در نمایشگاه حدود ۲۲ هزار متر فضای نمایشگاهی وجود دارد که چیزی حدود ۱۶ هزار متر آن فضای مفید است همچنین طبقه فوقانی نمایشگاه به سخنرانی‌ها اختصاص دارد.» وی افزود:

ما در نمایشگاه پنل‌های مختلفی را در نظر گرفته‌ایم اولین پنل ما هم به بخش خصوصی و هم به دولت اختصاص دارد و هم سخنران داخلی و هم خارجی برای این بخش داریم. افزون بر این دو پنل دیگر نیز در نمایشگاه خواهیم داشت. در خصوص برنامه‌های استارتاپی نیز باید بگویم برنامه هایی تدارک دیده شده که یکی از آنها «استارتاپ بتل» (نبرد استارتاپی) است که در این بخش کسب و کارها می‌آیند و باید حضار را قانع کنند که کسب و کارشان ارزش سرمایه گذاری را دارد؛ کسب و کارهای برتر در این حوزه نیز در روز آخر معرفی می‌شوند.

رضاییان ادامه داد: «بخش دیگر نمایشگاه اما «ریورز پیچ» نام دارد که در آن از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها خواسته‌ایم که نیازهای خود را به ما اعلام کنند تا آنها را بررسی کرده و برایشان راه‌حل‌هایی ارائه دهیم که تا این لحظه وزارت راه نیازهای خود را اعلام کرده است. همچنین یکی دیگر از بخش‌های نمایشگاه در حوزه استارتاپی نیز مربوط به «استارتاپ ویکند» است. متاسفانه همواره این مشکل وجود داشته که بعد از آنکه یک ایده‌ای در نمایشگاهی مطرح شده بعد از مدتی به فراموشی سپرده شده است اما برنامه ما این است که سرمایه گذار و یا گروه دولتی که می‌تواند از نتیجه کار استارتاپ استفاده کند به استارتاپ مربوطه معرفی شود و نتیجه را در طول سال نیز اعلام خواهیم کرد.»

خبری: اخبار تکنولوژی ایران و جهان

دومین نمایشگاه بین‌المللی شهر هوشمند از ۲۲ تا ۲۴ دی‌ماه برگزار می‌شود - 8

جلسه شورای سیاست گذاری دومین نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند

دبیر اجرایی نمایشگاه افزود:

یکی دیگر از رویدادهای ما نیز در نمایشگاه «کافه سرمایه» نام دارد که به حوزه سرمایه‌گذاری پرداخته و با مشارکت اتاق بازرگانی ایران و اتاق بازرگانی تهران برگزار می‌شود. در خصوص بحث ثبت نام و رجیستری نمایشگاه نیز باید بگویم که در سال جاری این ثبت نام کاملا هوشمند بوده و ورودی ما با هدف حمایت از محیط زیست، کاغذی نبوده و متقاضیان جهت ورود به نمایشگاه یا می‌بایست در سایت ثبت نام کنند و یا ورودی آنها در کنار درب ورودی به صورت آنلاین اخذ شده و سپس وارد می‌شوند.

همچنین کنار درب تمام غرفه‌ها کدهایی به صورت «کیو آر» نمایش داده می‌شوند که دسترسی به اطلاعات آنها از طریق اپلیکیشن مربوطه در گوشی‌های هوشمند امکان پذیر است و بازدیدکنندگان می‌توانند اطلاعات کاملی از غرفه، نام شرکت و یا استارتاپ مربوطه را به دست آورند.

رضاییان ضمن تاکید بر این که زمان ثبت نام اینترنتی نمایشگاه شهر هوشمند از شنبه آغاز می‌شود به برنامه‌های دبیرخانه اجرایی نمایشگاه برای حضور شرکت‌های خارجی اشاره داشته و گفت: «در خصوص برنامه دبیرخانه نمایشگاه برای حضور شرکت‌های خارجی باید بگویم ما از ورود شرکت‌های خارجی به نمایشگاه استقبال می‌کنیم و هزینه‌های ترانسفر، اقامت و تشریفاتشان در ایران با دبیرخانه نمایشگاه بین المللی شهر هوشمند خواهد بود. البته این خدمات صرفا برای شرکت‌های متقاضی شرکت کننده در نمایشگاه است. اما اگر سخنرانی از کشورهای خارجی نیز در نمایشگاه حاضر باشد در صورتی که به ما معرفی شود می‌توانیم با همفکری سازمان‌های مربوطه بررسی کنیم که از چه طریقی میتوان به آنها خدمات و کمک‌هایی را ارائه داد.»

دبیر اجرایی نمایشگاه در خصوص بحث فرهنگ سازی در نمایشگاه شهر هوشمند نیز گفت:

در نمایشگاه امسال ما تورهای دانش آموزی و دانشگاهی را خواهیم داشت تا دانش آموزان و دانشجویان را با آخرین دستاوردهای حوزه هوشمندسازی در ایران و جهان آشنا کنیم. در واقع مسئله فرهنگ سازی یکی از دستور کار‌های اصلی ما در نمایشگاه شهر هوشمند است و در در این خصوص حتی آماده هستیم که با وزارت خانه‌ها برای پوشش هزینه‌های مربوط به فرهنگ سازی در حوزه شهر هوشمند همکاری داشته باشیم. همچنین هفته آینده جلسه‌ای با خانم ابتکار خواهیم داشت تا بحث زنان در هوشمندسازی و حضور زنان در دومین نمایشگاه شهر هوشمند را بررسی کنیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت iransmartcityمراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:یک هوش مصنوعی سیاستمدار از حسن روحانی رئیس جمهور بهتری خواهد بودبهترین شهرهای دانشجویی 2019 جهان کدامند؟ ؛ دانشجویان بین‌المللی پاسخ می‌دهندبوی نامطبوع تهران ناشی از چیست؟ ؛ بازگشت بوی بد تهران پس از یک سال

منبع: techrato

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
شما قبلا به این مطلب رای داده ایدبه گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، اتحادیه خودروفروشان چین (سی‌پی‌سی‌ای) گزارش داد که در ۱۶ روز ابتدایی ماه فوریه، تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا در این کشور، فروش خودرو توسط خرده‌فروشان با ۹۲ درصد سقوط نسبت به سال گذشته روبرو شده است. این اتحادیه پیش‌بینی کرد به علت تأثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر بازار خودرو، میزان فروش خودرو در نیمه اول امسال با سقوطی بیش از ۱۰ درصد همراه باشد و در کل سال ۵ درصد افت کند. البته در این گزارش پیش‌بینی شده است که اپیدمی کرونا تا قبل از ماه آوریل کاملا مهار شده باشد. وزارت تجارت چین اعلام کرد برای پایدار کردن بازاری که سال گذشته در آن بیش از ۲۵ میلیون خودرو فروخته شده بود، ابزارها و مشوق‌های بیشتری برای تقویت مصرف خودرو در این کشور به کار خواهد گرفت. میزان فروش خودروی شخصی چین در ۱۶ روز ابتدایی ماه فوریه ۴۹۰۹ دستگاه بوده است که نسبت به فروش ۵۹۹۳۰ دستگاه در مدت مشابه سال گذشته، نتیجه‌ای بسیار ضعیف به حساب می‌آید. تابناک۲۰۲۵
فردا نیوزفردا نیوز18 ساعت قبل
شاید این طور به نظر برسد که خرید کوییک برابر است با خرید بهترین خودروی داخلی سایپا! شاید این طور به نظر برسد که خرید کوییک برابر است با خرید بهترین خودروی داخلی سایپا! در ادامه مقاله معایب سایپا کوییک با ما همراه باشید تا اگر قصد خرید کوییک را دارید، با معایب این خودرو بیشتر آشنا شوید. گیربکس اتومات سایپا کوییک به‌قدری اذیت‌کننده است که خرید کوییک دنده‌ای، امری کم‌دردسرتر محسوب می‌شود. چراغ‌های سایپا کوییک نیز همانند ساینا هست و تنها فرق‌شان، دودی شدن چراغ سوگلی سایپا (کوییک) است.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، خیرالله خادمی درخصوص زمان افتتاح منطقه‌یک آزادراه تهران-شمال اظهار داشت: «طبق هماهنگی انجام‌شده و اعلام دفتر رئیس‌جمهوری روز ششم اسفندماه برای افتتاح رسمی منطقه یک آزادراه تهران-شمال مشخص شده است و درصورت تغییر زمان افتتاح، از دفتر رئیس‌جمهوری به‌وزارت راه‌وشهرسازی اعلام می‌شود.» وی بااشاره به‌فرآیند تعیین نرخ عوارض منطقه‌یک آزادراه تهران-شمال نیز گفت: «براساس مصوبه و شرایط قراردادی که میان وزارت راه‌وشهرسازی با بنیاد مستضعفان وجود دارد، ۶۰ درصد مبلغ سرمایه‌گذاری بابت عوارضی از سوی دولت پذیرفته شده است که در غیر این صورت مبلغ عوارضی به‌حدود ۱۰۰ هزار تومان می‌رسید.»
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اما زمانی که اقدام به خرید خودروی کارکرده می‌کنید باید به چند نکته مهم توجه داشته باشید. ۱- گذشته خودروبه گزارش خودروبانک و به نقل از گسترش نیوز، اولین نکته در هنگام خرید خودروی کارکرده چک کردن گذشته خودرو است. ۴- بازدید ظاهریسعی کنید بازدید خودرو را در روز انجام دهید و اگر این بازدید در منزل صاحب خودرو باشد بهتر است. ۶- چک کردن لاستیک هامیزان درصد آج لاستیک‌ها را در هنگام خرید خودرو بررسی کنید. اگر میزان درصد آج لاستیک‌ها کم باشد یعنی شما باید یک هزینه اضافه برای خرید لاستیک انجام دهید.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، عدم تأثیر کرونا ویروس بر عرضه آیفون SE ۲ در ماه آینده، تولید دستگاه نشت‌یاب گاز، قرار گیری شیشه UTG در گلکسی Z Flip و ویژگی جدید گلکسی اس ۲۰ سامسونگ را در بسته تکنولوژی ایمنا بخوانید. کرونا ویروس تاثیری بر عرضه آیفون SE ۲ نداردباوجود اختلالی که ویروس کرونا در روند تولیدی کارخانجات ایجاد کرده، اپل برای عرضه آیفون SE ۲ آماده است و آی‌پد پرو جدید نیز در نیمه دوم سال جاری میلادی معرفی می‌شود. باتری گلکسی Z Flip به دلیل محدودیت وزن و فضا، به دو بخش تقسیم شده است؛ در نیمه بالایی دستگاه، باتری کوچک‌تر بوده و ظرفیت آن ۹۳۰ میلی‌آمپرساعت است. هنگام اجرای بعضی اپلیکیشن‌ها مانند برنامه دوربین و نقشه‌های گوگل به‌صورت هم‌زمان نیز نرخ نوسازی به ۶۰ هرتز تغییر می‌کند. این قابلیت بسته به سناریوهای مختلف، به‌طور خودکار نرخ نوسازی را بین ۶۰ هرتز و ۱۲۰ هرتز تغییر می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر