تصویب پیشنهادات سه‌گانه وزارت راه و شهرسازی در کمیسیون امور زیربنایی دولت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اجتماعی
تصویب پیشنهادات سه‌گانه وزارت راه و شهرسازی در کمیسیون امور زیربنایی دولت

تصویب پیشنهادات سه‌گانه وزارت راه و شهرسازی در کمیسیون امور زیربنایی دولت

ایسناخبرگزاری ایسنا |
در جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست هیئت دولت که به ریاست وزیر راه و شهرسازی برگزار شد درخصوص سه مورد از پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی تصمیم‌گیری شد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، در این جلسه، اعضای کمیسیون با پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی که با محوریت استفاده از مشارکت بخش خصوصی در انجام پروژه‌های «کریدور بزرگراهی غرب کشور»، «احداث قطار حومه‌ای شهر جدید بهارستان – اصفهان» و «احداث خط دوم ریلی بافق - زرین شهر» ارائه شده، ضمن اعمال تغییرات موردنظر معاونت حقوقی رئیس جمهور موافقت کردند.

صدور مجوز مشارکت در طرح احداث و تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور

پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی درخصوص مشارکت بخش خصوصی در طرح احداث و تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور در حد فاصل بازرگان تا بندر امام خمینی (ره) که با هدف توسعه شبکه بزرگراهی کشور، ‌ افزایش ایمنی، سرعت در جا به جایی بار و مسافر، صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش زمان سفر و آلودگی محیط زیست، افزایش ظرفیت ترافیکی، ‌ تکمیل حلقه‌های مفقوده در کریدورهای مصوب این وزارت و اتصال نقاط جمعیتی، گردشگری، ‌ کشاورزی و صنعتی در سطح کشور و جذب حداکثری سرمایه‌های بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه‌های مهم راه و شهرسازی، به دولت ارسال شده، ‌ در جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، بررسی و با قید تغییرات مدنظر معاونت حقوقی رئیس جمهور به تصویب رسید.

تصویب مشارکت در طرح احداث قطار حومه‌ای شهر جدید بهارستان–اصفهان

پیشنهاد مشارکت بخش خصوصی در طرح احداث قطار حومه‌ای شهر جدید بهارستان – اصفهان که از سوی وزارت راه و شهرسازی در راستای توسعه شبکه قطار حومه‌ای کشور، افزایش ایمنی و سرعت جا به جایی مسافر، کاهش میزان آلودگی محیط زیست، افزایش ظرفیت ترافیکی و اتصال نقاط جمعیتی استان اصفهان و نیز جذب حداکثری سرمایه‌های بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه‌های راه و شهرسازی ارائه شده، در کمیته اصلی کمیسیون، مطرح و با اعمال تغییرات موردنظر معاونت حقوقی رئیس جمهور تصویب شد.

در خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

موافقت با مشارکت در احداث خط دوم ریلی بافق - زرین شهر

موضوع مشارکت بخش خصوصی در طرح احداث و تکمیل قطعات باقی‌مانده از خط دوم راه آهن بافق-زرین شهر استان کرمان که از سوی وزارت راه و شهرسازی و با هدف توسعه شبکه ریلی، افزایش ایمنی و سرعت در جا به جایی بار، صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کاهش زمان سفر و آلودگی محیط زیست، افزایش ظرفیت ترافیکی و اتصال نقاط کشاورزی و صنعتی در سطح کشور و نیز جذب حداکثری سرمایه‌های بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه‌های مهم راه و شهرسازی، در جلسه اصلی کمیسیون، مطرح و با قید تغییرات مدنظر معاونت حقوقی رئیس جمهور به تصویب رسید.

گفتنی است، ‌ جلسه اصلی کمیسیون امور زیربنایی، ‌ صنعت و محیط زیست به ریاست محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و با حضور عیسی کلانتری، ‌ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و سازمان انرژی اتمی ایران، اطهره نژادی، سرپرست کمیسیون، نمایندگان وزارت‌خانه‌های نیرو، ‌ راه و شهرسازی، کشور، صمت، جهاد کشاورزی، استانداری‌های سمنان، مرکزی و اصفهان، سازمان‌های برنامه و بودجه کشور و حفاظت محیط زیست روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه ۱۳۹۸ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.

نظرها

اخبار بیشتر