افزایش طرح‌های دانشگاه امیرکبیر در حوزه نفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

افزایش طرح‌های دانشگاه امیرکبیر در حوزه نفت

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
امسال اتفاق خوبی در این دانشگاه شکل گرفته، زیرا تعداد طرح‌های ارتباط با صنعت این دانشگاه در حوزه نفت قابل توجه بوده است.
افزایش طرح‌های دانشگاه امیرکبیر در حوزه نفت - 0

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، آقای دکتر مالک نادری در جلسه انعقاد قرارداد میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت توسعه پترو ایران پدکو گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه‌های مرتبط با نفت و در دیگر حوزه‌ها علاقه مندانه و حرفه‌ای ورود پیدا کرده است.

وی افزود: بسیاری از اعضای هیأت علمی این دانشگاه که در حوزه نفت فعالیت می‌کنند از تجربه ارتباط با صنعت برخوردارند.

مدیرکل فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در طرح‌های بزرگ نفتی که قرارداد آن‌ها با وزارت علوم تحقیقات و فناوری امضا شد، طرح دارخوین به دانشگاه صنعتی امیرکبیر اختصاص داده شد.

آقای دکتر نادری افزود: این طرح جزو طرح‌های بالا دستی موفق است و ناظران آن تأکید دارند که کارفرمای نفتی از دانشگاه در این طرح رضایت دارد.

وی ادامه داد: این دانشگاه در دو طرح پایین دست نیز فعالیت می‌کند که به این طرح‌ها نگاه حرفه‌ای دارد.

مدیرکل فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی امیرکبیر تأکید کرد: امسال اتفاق خوبی در حوزه ارتباط با صنعت دانشگاه به وجود آمده به نحوی که تعداد طرح‌های نفتی دانشگاه قابل قبول بوده است، اما باتوجه به ظرفیت دانشگاه این تعداد همچنان می‌تواند افزایش یابد.

راه اندازی مرکز نوآوری انرژی در دانشکده مهندسی نفت دانشگاه صنعتی امیرکبیر

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی مرکز نوآوری انرژی در دانشکده مهندسی نفت این دانشگاه خبرداد و گفت: این مرکز نوآوری در فضایی به مساحت ۸۰۰ مترمربع راه اندازی خواهد شد که بستری برای توسعه ایده‌ها و فناوری‌ها در راستای نیاز‌های صنعت و جامعه خواهد بود.

آقای دکتر حسین حسینی تودشکی در جلسه انعقاد قرار داد میان دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت توسعه پترو ایران پدکو گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ۶ سال گذشته راهبرد حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم را تدوین کرده است.

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

وی افزود: حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم به این معنی است که تحقیقات دانشگاه منجر به خروجی مورد نیاز برای صنعت و جامعه شود و ضریب تأثیر دانشگاه ابتدا در سطح ملی و سپس در سطح بین المللی افزایش یابد.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تأکید کرد: براساس این رویکرد در دو محور افزایش سطح طرح‌های صنعتی و ایجاد مراکز نوآوری به منظور حمایت از تجاری سازی ایده‌ها و خلاقیت‌های دانشگاهیان برنامه ریزی صورت گرفته است.

آقای دکتر حسینی تودشکی عنوان کرد: در این راستا قوانین ارتقاء اعضای هیأت علمی نیز تغییرداده شد به این نحو که تجاری سازی و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان، فعالیت استادان با صنعت و فعالیت‌های فناورانه و نوآورانه در شاخص‌های ارزیابی ارزیابی استادان مورد توجه قرار گرفتند.

وی افزود: براساس راهبرد دانشگاه که توجه ویژه به نوآوری و تبدیل ایده به فناوری و محصول است، اکنون ۲۰۰ شرکت دانش بنیان و واحد فناور در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: بخش عمده‌ای از این شرکت‌ها درحوزه‌های مرتبط با نفت و گاز فعالیت می‌کنند.

آقای دکتر حسینی تودشکی گفت: پارسال از صنایع دعوت کردیم که دفاتر تحقیق و توسعه و مرکز نوآوری در دانشگاه داشته باشند تا براین اساس نیاز‌های صنعت از طریق انجام طرح‌ها و پایان نامه‌ها مرتفع شود و یا کسب و کار‌های نوپایی (استارت آپ) شکل گیرند که بتوانند همواره به صنعت و جامعه سرویس دهند.

معاون پژوهشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: به زودی مرکز نوآوری انرژی با مشارکت بخش خصوصی و تعامل با وزارت نفت در دانشکده نفت این دانشگاه در مکانی به مساحت ۸۰۰ مترمربع راه اندازی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کشف کوسه هایی که در آب راه می‌روند

مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس، دانشمندان ۴ گونه جدید کوسه کشف کرده‌اند که به شیوه عجیبی در آب حرکت می‌کنند. محققان متوجه شده‌اند این آبزیان با استفاده از باله هایشان کف دریا راه می‌روند. کوسه‌ها به ندرت در آب چنین حرکتی از خود نشان می‌دهند. این ۴ گونه کوسه جدید، در آب‌های بین اندونزی و استرالیا کشف شده‌اند. پژوهشگران معتقدند کوسه‌های تازه کشف شده، مدت‌ها پیش از همتایان خود جدا شده‌ و به گونه‌های جدیدی تبدیل شده‌اند.

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو22 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.

معرفی کتاب هفته

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، یکم بهمن ماه ر سال ماصادف با سالروز یکی از بزرگترین شاعران تاریخ ادبیات فارسی حکیم ابوالقاسم منصور بن حسن فردوسی طوسی است، اهالی ادب و هنر فردوسی را حماسه سرای بزرگ ایران لقب داده‌اند. اما تاریخ نظم این داستان‌ها مشخص نیست و تنها بعضی از آن‌ها دارای تاریخ نسبتا روشن و آشکاری است. آغاز نظم شاهنامهاما نظم شاهنامه، یعنی شاهنامه‌ای که در سال ۳۴۶ هجری به امر ابومنصور محمد بن عبدالرزاق سپهسالار خراسان فراهم آمده بود، دنباله‌ی اقدام دقیقی شاعرست در همین مورد. تذکره نویسان در شرح حال فردوسی نوشته‌اند که او به تشویق سلطان محمود به نظم شاهنامه پرداخت. در ترجمه‌ای که فتح بن علی بنداری اصفهانی به حدود سال ۶۲۰ – ۶۲۴ از شاهنامه به عربی ترتیب داد، باز تاریخ ختم شاهنامه سال ۳۸۴ است.
مهرمهر1 روز قبل
محمدعلی رجبی دبیرکل نمایشگاه نگارگری آسمان‌نگاره‌ها درباره ضرورت برگزاری این نمایشگاه گفت: تاکنون هنر نگارگری، نمایشگاهی به صورت مستقل نداشته است؛ می‌دانید نگارگری، هنر ملی ماست و هنری است که به فرمایش مقام معظم رهبری «هنر آینده ما باید از دل هنر نگارگری بیرون بیاید»، این هنر در دوره جدید از حالت کتاب‌آرایی بیرون آمد و نگارگری نامیده شد. چون می‌خواستیم روند تأثیر هنر انقلاب بر این هنر را به نمایش بگذاریم، این آثار را نیز قبول کردیم. رجبی بیان کرد: جنبه مطالعاتی برای شناخت هنر انقلاب بیشتر مهم است، بشر همیشه از هنر پاسداری کرده چراکه هنر مسأله‌ای را از او حل می‌کرده که وجه حقیقی او را به نمایش می‌گذاشته است. خشایار قاضی‌زاده دبیر نشست‌های تخصصی نمایشگاه آسمان‌نگاره‌ها نیز در پایان درباره نشست‌های تخصصی گفت: بحث نشست‌های تخصصی در کنار کار عملی اهمیت دارد چراکه آموزش و پژوهش در عرصه تولید هنری بسیار مهم است. نشست‌ها به صورت چهار پنل طی دو روز ۲۷ و ۲۸ بهمن ماه در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.

نظرها

اخبار بیشتر