قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان/ یک روز با شوتی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اجتماعی
قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان/ یک روز با شوتی

قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان/ یک روز با شوتی

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
سازندگی نوشت: هر خودرو در مسیری که از ایران به سمت پاکستان می‌رود، کمی بیشتر یا کمتر از ۲۰۰۰ لیتر بنزین یا گازوئیل با خود حمل می‌کند. ‌جابه‌جایی سوخت در راه‌هایی سخت و به شکلی کاملا غیراستاندارد باعث شده تا مخاطراتی در کمین قاچاقچیان سوخت باشد.

فضایی دود گرفته از یک قهوه خانه در شهر بندری چابهار، صدای غالب در این فضا خنده‌های بلند چند مرد و موسیقی هندی است. فضا برایم رعب آور است چون هیچ زنی در این قهوه خانه نیست. نادر به میزی نزدیک می‌شود که عبدالجبار در حال کشیدن قلیان است. او از من می‌خواهد تا در کنار آن‌ها بنشینم و از عبدالجبار می‌خواهد تا به همه سوال‌های من پاسخ دهد؛ «آنها چگونه سوخت قاچاق می‌کنند؟»

اپیزود اول؛ شوتی از نزدیک

من با نادر در چابهار آشنا می‌شوم و به وسیله او با قاچاقچیان سوخت که خانواده نادر هستند صحبت می‌کنم. آن‌ها به من اطلاعاتی واقعی از پیش و بعد از گران شدن قیمت بنزین می‌دهند و پس از آن با یکی از اعضای خانواده نادر مسافر جاده قاچاق سوخت می‌شوم.

اما آن چه در این گزارش اهمیت ویژه‌ای دارد این مهم است که بیش از ۲۰ روز از گرانی بنزین در ایران می‌گذرد و حالا شوتی‌ها از کم شدن قاچاق بنزین توسط قاچاقچیان ایرانی خبر می‌دهند. با این حال

آن‌ها می‌گویند از زمان گرانی بنزین ورود پاکستانی‌ها برای خرید بنزین بدون واسطه و ارزان‌تر، به ایران بیشتر شده است. اما داستان آشنایی من با نادر از ساحل لیپار آغاز

می‌شود.

«از وقتی که قیمت بنزین رفته بالا قاچاق کم شده. خب برای پاکستانیا نمی‌صرفه تا دو ماه قبل باید برای هر لیتر بنزین ایران ۳ یا ۴ هزار تومن می‌دادن الان تقریبا بین ۸ تا ۱۰ هزار تومن شده.» اینها را راننده‌ای که من را از فرودگاه کنارک به سمت چابهار می‌برد، می‌گوید.

در چابهار بی‌مقدمه به ساحل معروف لیپار می‌روم، سه مرد با لباس‌های محلی، کمی آن طرف‌تر از من رو به دریا نشسته‌اند و به زبان بلوچی صحبت می‌کنند. در گفت و گوی آنها چند بار از کلمه بنزین استفاده می‌شود. بی‌مقدمه می‌پرسم: «‌از بعد گرون شدن بنزین، قاچاق سوخت تغییری کرده؟» ناگهان هر سه سکوت می‌کنند و بعد از چند ثانیه یکی از آنها می‌گوید: «بله. خیلی کم شده.»

نام او نادر است، لباس محلی به رنگ قهوه‌ای تیره پوشیده است. دقایقی بعد دوستانش او را ترک می‌کنند.

«کسی رو می‌شناسی که قاچاق سوخت انجام دهد؟»

نادر: «‌برای چی می‌پرسی؟»

«‌خبرنگار هستم و می‌خوام درباره قاچاق سوخت واقعیت رو بدونم.»

او شماره‌اش را به من می‌دهد و از من می‌خواهد تا همان شب حدود ساعت ۹ به او پیام بدهم، بعد به سرعت ساحل را ترک می‌کند.

اپیزود دوم؛ در قهوه خانه

ساعت ۹ شب می‌شود به او پیام می‌دهم، نادر با یک خودروی پرادو به هتل می‌آید. با هم به قهوه خانه‌ای در چابهار می‌رویم. قهوه خانه قدیمی است و حدود ۱۰ مرد در آن نشسته و قلیان می‌کشند و تنها صدای غالب بر فضا صدای خنده چند مرد و موسیقی هندی است. نادر به میزی نزدیک می‌شود که مردی در حال قلیان کشیدن است. پسر نوجوانی هم کنار او به من زل زده است. نادر به مردی که قلیان می‌کشد اشاره می‌کند: «‌این عبدالجباره. چندین ساله که قاچاق سوخت می‌کنه. هر سوالی داری بپرس.»

بعد پسر نوجوان را با انگشت نشان می‌دهد: «‌این هم جواد برادرمه. جواد هم چند بار تا حالا با ماشینا رفته مرز».

معلوم می‌شود که جواد کوچکترین برادر است. ۱۶ سال دارد و ۴ بار در طول تابستان امسال به عنوان شاگرد راننده، بنزین قاچاق کرده است.

دو مرد دیگر که بیشتر از ۲۵ سال به نظر نمی‌رسند، به میز ما نزدیک می‌شوند. آنها هم برادرهای نادر هستند؛ ‌ محمد و امیرحسین. هر دویشان دفعات زیادی، بار قاچاق به پاکستان برده‌اند.

نادر ۵ برادر دارد که همه شان در کار قاچاق سوخت هستند. خود او آن طور که می‌گوید فقط یک بار با ماشین‌های قاچاق سوخت به پاکستان رفته است. نادر بیشتر اهل هنر است و می‌گوید، تصمیم داردخواننده شود.

از جواد می‌پرسم: «‌نترسیدی؟ تو این سن رفتی مرز»

جواد: «‌نه چرا بترسم. از من کوچیکترا خودشون راننده هستن. من که شاگرد بودم. رفیقم ۱۲ سالشه بار می‌بره.»

از عبدالجبار که همین دو روز پیش از پاکستان آمده است می‌پرسم: «قاچاق بنزین کم شده؟»

«بنزین کم شده اما گازوئیل بیشتر شده. البته فک نکنی که مثلا قاچاق بنزین نصف شده اما کمتر از قبل شده. اینجا کار نیست و ما مجبوریم قاچاق کنیم.»

عبدالجبار حالا درباره اینکه در هر بار چند لیتر بنزین جا به جا می‌کند توضیح می‌دهد و می‌گوید: «‌ماشین من نیسان آبیه و حدودا ۱۰ تا بشکه جا می‌گیره و هر بشکه ۲۰۰ لیتر پر میشه. روزی هم ۳۰۰۰ تا ماشین قاچاق می‌برن.» با این حساب هر ماشین تقریبا در هر بار رفتن به پاکستان ۲۰۰۰ لیتر بنزین یا گازوئیل با خود جابه‌جا می‌کند. با توجه به اینکه ۳۰۰۰ خودرو از جاده‌های استان سیستان و بلوچستان سوخت به پاکستان می‌برند، می‌توان نتیجه گرفت که به‌طور میانگین هر روز ۶ میلیون لیتر بنزین و گازوئیل فقط با خودروهای نیسان و لنکروز از ایران خارج می‌شود. در این جاده‌ها هر روز کامیون‌های فراوانی هم با ظرفیت بیشتر از ایران سوخت قاچاق می‌کنند.

اپیزود سوم؛ داستان مرگ

هر خودرو در مسیری که از ایران به سمت پاکستان می‌رود، کمی بیشتر یا کمتر از ۲۰۰۰ لیتر بنزین یا گازوئیل با خود حمل می‌کند. ‌جابه‌جایی سوخت در راه‌هایی سخت و به شکلی کاملا غیراستاندارد باعث شده تا مخاطراتی در کمین قاچاقچیان سوخت باشد.

محمد، بردار کوچکتر نادر که ۲۱ ساله است اما خطوط پیشانی‌اش او را ۳۵ ساله نشان می‌دهد درباره سختی‌هایی که در راه است می‌گوید: «فقط ۲۰ کیلومتر از جاده آسفالته. بقیه جاده صخره‌ای، بیابونی و جاده پر سنگ و کلوخه. بعضی روزا ممکنه ۵ تا ماشین هم توی جاده چپ بشه و آتش بگیره. خیلی وقتا راننده یا شاگرد نمی‌تونن خودشونو از ماشین بکشن بیرون و توی ماشین تا وقتی که بنزین هست می‌سوزن. برای همین به طور متوسط روزی یه نفر توی کل سیستان و بلوچستان توی جاده قاچاق میمیره. جلوی چشمم دیدم راننده‌ای رو که با شاگردش سوخت و ما هیچ کاری نتونستیم بکنیم. تا وقتی ۲۰۰۰ لیتر بنزین دود شد اونا هم توی ماشین حبس شدن و سوختن.»

با توجه به صحبت‌های محمد به طور میانگین ماهانه ۳۰ نفر بر اثر سوختن در جاده‌های قاچاق سوخت، جان خود را از دست می‌دهند.

عبدالجبار هم درباره سوختن خودروهای شوتی می‌گوید: «‌بیشتر نیسان‌های آبی می‌سوزن. لنکروزها کمتر آتش می‌گیرن چون قدرت بیشتری دارن و توی مسیرهای سربالایی و صخره‌ای راحت می‌رن بالا و چپ نمی‌کنن.» امیرحسین، برادر نادر که ۲۰ ساله است هم یک بار پا در جاده قاچاق سوخت گذاشته است اما به دلیل سختی راه و سوختن دست راستش دیگر این کار را انجام نمی‌دهد، ‌ می‌گوید: «‌اونقدر باید فرمونو تو دستت محکم بگیری و از صخره‌ها بالا بری که یه جاهایی ممکنه واقعا دیگه نتونی. داغی هوا و رانندگی شدید باعث شد بین انگشت شصت و سبابه‌م دچار سوختگی شدید بشه. راه خرابه و ۱۰ ساعت باید رانندگی تو جاده‌هایی بکنی که فقط یه ماشین می‌تونه رد شه و به پاکستان برسی. اونجا هم سریع بار بزنی و ۱۰ ساعت دیگه برونی تا برسی ایران.»

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران | اخبار تکنولوژی ایران و جهان

محمد هم می‌گوید: «‌راه خیلی افتضاحه. ممکنه ماشین خراب بشه اگه شانس بیاریم و شاگرد خوب داشته باشیم دو سه شب می‌مونیم تو جاده تا ماشین درست شه، اگه نه که بعضی وقتا یه ماشین ممکنه ۲ ماه هم بمونه تو جاده تا کسی بیاد و ماشین رو یه جوری با خودش ببره.»

اپیزود چهار؛ راهزنان

فقط ناهموار بودن جاده نیست که بلای جان قاچاقچیان سوخت شده است. راهزنان هم در جاده‌ها از دیگر مخاطرات راه‌های قاچاق سوخت هستند.

محمد می‌گوید: «‌راهزن توی جاده خیلی زیاده. اگر راننده‌ای شب توی راه باشه ۱۲ شب به بعد دزدا حمله می‌کنن. یا راننده رو می‌کشنن می‌ندازن تو رودخونه یا یه جایی می‌بندن راننده رو و ماشینو با بار می‌برن. بعضی وقتام با بار کاری ندارن پولای راننده یا موبایلشو می‌گیرن و فرار می‌کنن.»

عبدالجبار هم در همین مورد می‌گوید: «اگه راننده راحت بگه پولش کجاس که کاریش ندارن اما اگه نگه، راننده رو دراز می‌کنن، روی قفسه سینه‌اش جک می‌زنن و ماشین رو می‌ذارن روی سینه‌اش و مجبورش می‌کنن تا بگه پولا کجاس. فرقی هم نمی‌کنه هم راهزن ایرانی داریم و هم پاکستانی.»

اپیزود پنجم؛ بشکه‌های قاچاق

بر اساس آنچه مردان جوان از سود قاچاق سوخت می‌گویند هر بشکه ۲۰۰ لیتری برای آنها ۸۰ هزار تومان یا کمی کمتر سود دارد. هر خودرو ۱۰ بشکه، بنابراین هر بار قاچاق برای یک نیسان آبی ۸۰۰ هزار تومان سودآوری دارد. با این حال آنها می‌گویند که حدود ۴۰۰ هزار تومان هم باید خرج بنزین خودروی خود را بدهند که با این حساب از ۸۰۰ هزار تومان سودی که هر راننده به دست آورده ۴۰۰ هزار تومان نصیبش می‌شود.

عبدالجبار درباره نوع گرفتن پول از طرف‌های پاکستانی می‌گوید: «یه بار کامل ماشین رو اینجا بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومن می‌خریم و اونجا بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومن می‌فروشیم. بعد بارو توی جالگی یا بلو پاکستان خالی می‌کنیم سریع به ایران برمی‌گردیم بعد از ۲، ۳ روز طرفای پاکستانی برامون پول را کارت به کارت می‌کنن.»

از آنها درباره آنچه با خود از پاکستان وارد ایران می‌کنند، می‌پرسم و محمد می‌گوید: «‌بارو که توی پاکستان خالی کردیم اونجا هم یه چیزایی بار می‌زنیم و با خودمون میاریم؛ پارچه، ادویه، وسایل سوزن‌دوزی، انبه، بدلیجات، ترشی، گاو و گوسفند و هر چیزی که خریدارای ایرانی به طرفای پاکستانی سفارش داده باشن بار می‌زنیم و با خودمون میاریم.»

از آنها می‌پرسم که آیا در جاده‌های سیستان و بلوچستان فقط سوخت را به پاکستان قاچاق می‌کنند؟ محمد می‌گوید: «بیشترش همون سوخت قاچاق میشه اما بعضی وقتا شیرخشک هم از ایران خارج می‌کنن که معمولا ایست بازرسی اجازه خروج بهشون نمیده.»

با توجه به خرابی جاده قاچاق و اینکه هر راننده تقریبا ۲۴ ساعت در راه رفت و برگشت زمان صرف می‌کند بیشتر از ۳ بار در هفته نمی‌توان این مسیر را طی کرد بنابراین هر راننده در بالاترین حالت ممکن هر هفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود می‌کند که ماهیانه کمی کمتر از ۵ میلیون تومان می‌شود. با این حال برادران نادر می‌گویند آنها نتوانسته‌اند بیش از دو بار در یک هفته پا در این جاده بگذارند. برادران نادر معتقدند از زمانی که بنزین گران شده بیشتر شوتی‌ها به سمت قاچاق گازوئیل رفته‌اند. آنها خبر از اتفاق دیگری می‌دهند و می‌گویند گران شدن بنزین باعث شده تا ورود پاکستانی‌ها به ایران بیشتر شود و بنزین را بدون واسطه از ایران به طور مستقیم بخرند.

اپیزود آخر؛ جاده قاچاق

صبح پیش از طلوع آفتاب با محمد، برادر نادر از چابهار به سمت شهرستان سرباز می‌روم. آنجا جاده‌ای است که به سمت پاکستان می‌رود.

برای ایمن بودن و احتیاط بار بنزین نمی‌زند و بدون بار و فقط برای طی کردن جاده و آشنایی با آن مسیر را طی می‌کنیم. با این حال مکانی که بشکه‌های سوخت را بار نیسان می‌کنند به من نشان می‌دهد.

حدود ساعت ۷ صبح حرکت می‌کنیم. جاده از شهرستان سرباز تا مرز پاکستان و شهر جالگی ۱۵۰ کیلومتر است. ابتدای راه آسفالت است با جاده‌ای دو طرفه. البته تقریبا همه جاده‌های استان سیستان و بلوچستان به همین شکل هستند.

حدود ۲۰ کیلومتر اول آسفالت است و مشکلی نیست اما کم کم جاده خاکی می‌شود بر تعداد نیسان‌های آبی اضافه می‌شود. در دسته‌های ۳ تایی و ۴ تایی در جاده به زحمت در حال حرکت هستند. حدود ۲۰۰ خودرو پشت هم حرکت می‌کنند.

چند کیلومتر جلوتر یکی‌یکی نیسان‌ها توقف می‌کنند و متوجه می‌شویم که یکی از آنها کمی جلوتر خراب شده است. حدود ساعت ۱۰ شده تا ساعت ۱۲:۳۰ وضع به همین منوال است. همه پشت هم توقف کرده‌اند. از ماشین پیاده می‌شوم و به پشت سر نگاهی می‌اندازم تعداد خودروهای در راه مانده به نزدیک ۵۰۰ تا رسیده است.

جاده ساعت ۱۳ باز می‌شود.

دوباره حرکت می‌کنیم. هنوز به راه‌های صعب العبوری که محمد از آنها گفته بود نرسیده‌ایم. ساعت ۱۵ شده و جاده‌ای که فقط باید با دنده‌های سنگین و به سختی از آن گذشت.

محمد می‌گوید: «بهتر دیگه برگردیم چون جاده خطرناک میشه و راهزنا هم زیادن.»

برمی گردیم اما بر اساس اطلاعاتی که محمد می‌دهد ادامه این مسیر به شهر بلو در پاکستان می‌رسد.

آنچه گفته نشد

۱- خانواده نادر درباره قاچاق اتباع افغانستانی و شکل ورود آنها به ایران هم گفتند که در این گزارش جایی برای گفتن از آنها نبود.

۲- در این گزارش با توجه به ملاحظات درباره نوع گذشتن از ایست‌های بازرسی سخنی به میان نیامد.

۳- صحبت‌های خانواده نادر درباره اما و اگرهای بسته شدن مرزها امکان انتشار ندارد.

۴- درباره اقوام دیگری که در استان سیستان و بلوچستان به کار قاچاق سوخت مشغول هستند نوشته نشد.

۵- درباره قاچاق مواد مخدر که در همین جاده‌ها انجام می‌شود، نوشته نشد.

۶- درباره مکان خرید سوخت و دلال‌های عمده فروش سوخت به قاچاقچیان ایرانی نوشته نشد.

۷- آشنایی با افرادی که درباره قاچاق سوخت صحبت کنند راحت نبود بنابراین در این گزارش از سختی‌های یافتن فردی که اعتماد کند و در این مورد گفت‌وگو کند نوشته نشد.

۸- درباره سختی‌های قرار گذاشتن با نادر هم سخنی به میان نیامده است.

۹- به قاچاقچیان سوخت و هر کالای دیگری در شهرهای غربی و جنوبی ایران، شوتی یا چترباز می‌گویند.

۱۰- در این گزارش همه اسامی تغییر کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چند کیلومتری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، منطقه حفاظت شده ورجین با ۲۸ هزار هکتار مساحت و بیش از ۳ هزار کل و بز، قوچ و میش وحشی، زیبایی بی نظیری به منطقه لواسانات داده است. در کنار این زیبایی‌ها، علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرد سال یکی از مهمترین اقدامات محیط بانان در رو‌زهای برفی است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

ویدئو / وضعیت آبگرفتگی در برخی از نقاط اهواز

ایسناایسنا17 ساعت قبل
موج جدید بارش باران در شهرستان اهواز باعث آبگرفتگی برخی از معابر نقاط مختلف این شهرستان شده است. بیشترین میزان این بارش‌های اخیر مربوط به شهر «بستان» بوده است. در شهر اهواز نیز حدود ۲۲ میلی‌متر بارن باریده است که موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلاتی در عبور و مرور شهروندان شده است. شهروندان مناطق آبگرفته به دلیل افزایش بیماری‌ها و عدم رسیدگی مسئولان شهری در رفع مشکلات پیش‌آمده معترض‌اند و خواستار رفع فوری مشکلات محله‌هایشان هستند. تصویربردار: مهناز دژبان / تدوینگر: آرام توکلی

کمک دستگاه قضا به صیانت از حریم شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
هدف از راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران جبران این کمبود جدی است. گلپایگانی ادامه داد: خوشبختانه دستگاه قضا بصورت فعال در بحث پاسداری از حریم کمک زیادی به شهرداری کرده است. امیدواریم نتایج همه هماهنگی‌ها به بهتر شدن وضعیت حریم شهر تهران و شهر‌های اطراف بیانجامد. حریم شهر تهران از نظر مساحتی نزدیک به دو برابر محدوده تهران است. بطور حتم سامانه پایش حریم شهر تهران کمک بیشتری در این رابطه به ما خواهد کرد.

لزوم جلوگیری از بخشی نگری در حریم شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره اهمیت راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران افزود: از این طریق میزان کنترل بر حریم شهر را افزایش یافته و دقت آن بیشتر می‌شود. هرچه میزان حضور مدیران شهری در حوزه حریم شهر تهران بیشتر شود، پیشگیری از بروز تخریب‌های احتمالی در آن هم بیشتر می‌شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طرح جامع شهر تهران در سال ۸۶ به صراحت اشاره شده است که بیش۵ هزار کیلومتر مربع برای حریم شهر تهران در نظر گرفته شده است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: تقسیمات کشوری در شهر تهران در سه بخش شمیرانات، ری و تهران دارد. اگر بخواهیم حریم شهر تهران را در قالب این تقسیمات کشوری تعریف کنیم از حریم چیزی باقی نخواهد ماند.

منع واردات پسماندهای پلاستیکی غیرقابل بازیافت در مالزی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دولت مالزی اعلام کرده است طی ۳ ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله پلاستیکی را به ۱۳ کشور مبدا این زباله‌ها باز پس فرستاده است. از سه ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله به کشور‌های تولید کننده باز پس فرستاده شده‌اند که بیشترین آن با ۴۳ کانتینر متعلق به فرانسه است. همچنین ۴۲ کانتینر به انگلیس، ۱۷ کانتینر به آمریکا، ۱۱ کانتینر به کانادا، ۱۰ مورد به اسپانیا و مابقی به هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور، پرتغال، چین، بنگلادش، سریلانکا و لیتوانی برگردانده شده‌اند. وی پیش‌بینی کرد ۱۱۰ کانتینر دیگر نیز تا اواسط سال جاری میلادی باز پس فرستاده می‌شود. بیشتر بخوانید: لحظه شکار یک مرد توسط ببر + فیلمانتهای پیام/

آمادگی تامین برق ۱۰ میلیون موتورسیکلت فرسوده

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا اردکانیان در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه مراسم رونمایی از موتورسیکلت‌های برقی گروه‌های عملیاتی برق شرکت‌های برق تهران بزرگ، استان تهران و البرز با اشاره به معضل آلودگی هوای شهر‌های بزرگ، استفاده از خودرو‌ها و موتورسیکلت‌های برقی را یکی از راه‌های موثر در کاهش آلودگی هوا دانست و افزود: دولت در تلاش است تا با استفاده از همه منابع موجود و ممکن، برای بهبود هوای شهر‌های بزرگ و ارتقای کیفیت هوا در این شهر‌ها اقدام کند. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی افزود: وزارت نیرو به عنوان یکی از دستگاه‌های پیشرو در حفظ محیط زیست از خود آغاز کرده و در تلاش است ناوگان عملیاتی خود را از خودرو‌ها و موتور‌های بنزین سوز به برقی تغییر دهد. وی افزود: امسال به طور نمادین تعدادی موتورسیکلت وارد این ناوگان می‌شود و در ادامه، تا پایان سال آینده ۳ هزار موتورسیکلت برقی به ناوگان عملیاتی وزارت نیرو افزوده خواهد شد. وی با بیان اینکه باطری موتور‌های برقی با یک بار شارژ، ۶ ساعت حرکت می‌کند، گفت: هر موتورسیکلت سالانه ۵ میلیون تومان در هزینه سوخت صرفه جویی می‌کند. مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران هم در این مراسم با اشاره به افتتاح ایستگاه شارژ موتورسیکلت در شرکت توزیع برق تهران، گفت: این ایستگاه در مدت ده روز ساخته شده است. حسین صبوری افزود: امروز ۵۰۰ نفر در سطح تهران برای انجام بازرسی و کنتورخوانی مراجعه می‌کنند که هر نفر حدود ۲۰ کیلومتر در روز پیمایش دارد. وی افزود: هر موتورسیکلت با یکبار شارژ قادر است سه تا چهار روز پیمایش عملیاتی داشته باشد. در حال حاضر عامل انتشار ۷۰ درصد ذرات معلق تهران مربوط به وسایل نقلیه است. هر موتورسیکلت تا ۱۸ برابر یک خودروی سواری ذرات معلق تولید می‌کند که عمدتا بدلیل احتراق ناقص سوخت در کاربراتور آن است و این ذرات معلق کمتر از ۲ و نیم میکرون که برای سلامتی انسان بسیار مضر است حتی در صورت استفاده از ماسک به بدن وارد می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری2 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری2 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری2 هفته قبل

روایت یکی از مسافران کاسپین از حادثه امروز

خوزستان آنلاین3 ساعت قبل

مدیر عامل باشگاه صنعت نفت: باشگاه در جریان استعفای دراگان اسکوچیچ نیست

خوزستان آنلاین3 ساعت قبل

خروج هواپیمای مسافربری شرکت کاسپین از باند/ مسافران آسیب ندیدند

خوزستان آنلاین3 ساعت قبل

اقدام هیات فوتبال استان تهران علیه هافبک سابق استقلال

خوزستان آنلاین3 ساعت قبل

بررسی فنی حادثه خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر آغاز شد

خوزستان آنلاین3 ساعت قبل

میزبانی رقابت‌های فوتوالی کشور به اهواز واگذار شد

خوزستان آنلاین3 ساعت قبل

معمای مرگ جمعی در میانکاله؛ کجا بره پرنده؟

خوزستان آنلاین3 ساعت قبل