۴ هزار یتیم اصفهانی بدون حامی هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. اجتماعی
۴ هزار یتیم اصفهانی بدون حامی هستند

۴ هزار یتیم اصفهانی بدون حامی هستند

ایمناخبرگزاری ایمنا |
مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: ۲۳ هزار و ۳۳۱ نفر از فرزندان ایتام و محسنین تحت پوشش این نهاد هستند که از این تعداد چهار هزار و ۳۴۳ نفر حامی ندارند.

محمدرضا متین‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، در خصوص تعداد ایتام و محسنین تحت پوشش این نهاد در استان اصفهان، اظهار کرد: ۲۳ هزار و ۳۳۱ نفر از فرزندان ایتام و محسنین تحت پوشش این نهاد هستند که درصدد جذب حامی برای آنها هستیم.

وی در خصوص حامیان این فرزندان افزود: از این تعداد چهار هزار و ۳۴۳ نفر حامی ندارند که امیدواریم با طرح‌های مختلف برای این فرزندان بتوانیم از اقشار مختلف جذب حامی داشته باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ خیر و احسان در جامعه، اظهار کرد: به‌ منظور آشنایی دانش‌آموزان با فرهنگ نوع ‌دوستی طرح «همیاران امداد» در مدارس استان اجرایی می‌شود تا دانش‌آموزان داوطلب و علاقه‌مند به امور خیر بتوانند در این زمینه در کنار تحصیل فعالیت‌هایی داشته باشند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی با بیان اینکه طرح «هر کارمند یک حامی» هم در استان اجرایی می‌شود، افزود: برای حمایت بیشتر از نیازمندان تحت پوشش، طرح «هر کارمند یک حامی» در سراسر استان اجرا می‌شود و امیدواریم که با توجه به سابقه نیکوی معلمان در این زمینه، شاهد مشارکت گسترده‌ این قشر فرهیخته در این امر خیر باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با تاکید بر لزوم احیای ظرفیت ارتباطات کمیته امداد با دیگر دستگاه‌ها و جذب رابطین بیشتر، گفت: امیدواریم با همکاری اداره کل آموزش پرورش بتوانیم از میان مدیران و معلمان داوطلب در هر مدرسه استان اصفهان، یک رابط برای هماهنگی و کمک مؤثرتر به دانش آموزان نیازمند داشته باشیم. کد خبر ۴۰۰۲۴۶

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
وی در ادامه در منزل خانواده شهید وحید زمانی‌نیا حاضر شد و از درگاه خداوند برای آن شهید رحمت الهی و برای خانواده او صبر و اجر را مسألت کرد. رئیسی با اشاره به اظهارات خانواده شهید وحید زمانی‌نیا در یک برنامه تلویزیونی، روحیه این خانواده شهید را ارزشمند توصیف کرد و گفت: این روحیه نشان می‌دهد که شهید زمانی‌نیا در یک خانواده متدین، انقلابی و با بصیرت رشد کرده است. رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه این شهدا جز برگزیدگانی بودند که خداوند آن‌ها را گزینش کرد و در این جایگاه قرار داد، تشییع باشکوه پیکر مطهر آن‌ها را یادآور شد و گفت: تشییع باشکوه شهدای مقاومت و همچنین شهید زمانی‌نیا در شهرری از برکت و اخلاص خود این شهدا بود. وی از شهدای مقاومت به عنوان شهدایی یاد کرد که خدا آن‌ها را بلند آوازه کرده است و خطاب به خانواده شهید زمانی نیا، اظهار کرد: نشان این بلند آوازه شدن شهید زمانی‌نیا در نسل‌ شما نیز خواهد بود. بر اساس این گزارش، در این دیدار، پدر، مادر، همسر و برادران شهید وحید زمانی‌نیا نیز به بیان ویژگی‌ها و خاطره‌هایی از این شهید پرداختند.

نظرها

اخبار بیشتر