با وجود تحریم، صادرات کالای ایرانی به خارج کشور ادامه دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
با وجود تحریم، صادرات کالای ایرانی به خارج کشور ادامه دارد

با وجود تحریم، صادرات کالای ایرانی به خارج کشور ادامه دارد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/البرز معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار البرز گفت: در هفت ماهه امسال البرز  حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات کالا به سایر کشورها داشته است.

جهانگیر شاهمرادی امروز دوشنبه ۱۸ آذر در جریان رویداد ملی و بین‌المللی تبادل فناوری بنگاه‌های کوچک و متوسط و استارتاپ‌ها در استان البرز اظهار کرد: در حال حاضر ۹۴ تا ۹۶ درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی کوچک و متوسط چابک هستند؛ ادامه داد: اگر در جریان فعالیت این واحدها اتفاقی رخ دهد، به سرعت خط تولید خود را تغییر داده و موقعیت خود را حفظ می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه در کنار پتانسیل‌های زیاد، واحدهای صنعتی کوچک آسیب پذیر هستند؛ گفت: برای بقای فعالیت این واحدها دولت باید حمایت خاصی صورت دهد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز با بیان اینکه واحدهای صنعتی کوچک برای ثبت سفارش و بازاریابی نیز ممکن است مشکلاتی داشته باشند، عنوان کرد: متاسفانه اغلب این واحدها شناخت و آگاهی زیادی از هم ندارند که این امر تعامل و ارتباط آنها را با مشکل مواجه کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برگزاری این رویداد ملی و بین المللی در البرز اتفاق خوبی است، توضیح داد: در شرایط سختی که امروز بر بازار حاکم است باید بتوانیم بین واحدهای صنعتی هم افزایی و تبادل اطلاعات ایجاد کنیم تا از این طریق بتوانیم در مسیر افزایش تولید گام برداریم.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

شاهمرادی با بیان اینکه در کنار نقش کیفیت کالا باید قیمت تمام شده آن نیز رقابت پذیر در دنیا باشد، افزود: هر چند در شرایط تحریمی سختی قرار داریم ولی در همین شرایط هم کالاهای ایرانی به سایر کشورها صادر می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: در هفت ماهه امسال البرز حدود ۴۰۰ میلیون دلار صادرات کالا به سایر کشورها داشته است.

وی در ادامه در بحث اهمیت تبادل فناوری بین دانشگاه و صنعت توضیح داد: طی سال‌های‌های قبل ارتباط صنعت و دانشگاه بیشتر شده و حاصل یافته‌های دانشگاهی به صنعت معرفی می‌شود و مراکز علمی به سمت رفع نیازهای صنعت حرکت می‌کنند.

معاون هماهنگی امور افتصادی استانداری البرز با اشاره به واحدهای دانش بنیان فعال در استان گفت: بالغ بر ۱۶۰ واحد دانش بنیان در البرز وجود دارد.

شاهمرادی ابراز کرد: در البرز صنایعی فعال است که از صفر تا صد فعالیت آنها حاصل اقدامات حوزه دانش بنیان است.

وی با اشاره به اینکه امروز در میان دانشگاهیان و صنعتگران کشور فضای تعاملی مناسبی برقرار شده که با حمایت باید این ارتباط، قوی‌تر شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله آشوبگران به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده مردم فرانسه علیه برنامه اصلاحات نظام بازنشستگی + فیلمانتهای پیام/

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی تحریم باقیمانده اقتصاد ایران را فراهم کرد. به گزارش فارس؛ حدود ۵ روز پیش منوچین وزیر خزانه داری آمریکا پس از قرارگرفتن تعدادی از نظامیان و شرکت‌های بخش فلزات در لیست تحریم اعلام کرد که ترامپ رئیس جمهور این کشور به زودی دستور اجرایی در زمینه تحریم سایر بخش‌های اقتصاد ایران را نیز صادر می‌کند. این دستور اجرایی توسط ترامپ در همان روز صادر شده است و اکنون در سایت وزارت خزانه داری آمریکا قابل رویت است. ترامپ با صدور این دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی قرار گرفتن تمام اقتصاد ایران در لیست تحریم را فراهم کرده است. این دستور اجرایی بدین معناست که تمامی اقتصاد ایران شامل تحریم است و هرکس هر نوع فعالیتی به هر نحوی در اقتصاد ایران داشته باشد باید به طور کامل خود را از نظام مالی آمریکا، سفر به آمریکا و نظام پرداخت دلار جدا کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسن روحانی، رییس‌جمهور در مجمع بانک مرکزی حاضر شد. در حاشیه این مجمع اعلام شد عملیات بازار باز بانکی از شنبه کلید خواهد خورد. بر این اساس نظام سیاستگذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده خواهد شد. عملیات بازار باز، از جمله ابزارهای سیاست پولی غیرمستقیمی است که نقش تنظیم‌کننده مقدار ذخایر بانکی از طریق نرخ بهره را بر عهده دارد. بعنوان مسئول شورایعالی امنیت ملی روزانه مراقبت می‌کنم؛ همه چیز‌ را نمی‌توانم بگویم ولی اگر مراقبت روزانه صورت نگیرد بین جنگ و صلح یک گلوله فاصله است؛ البته اختیارات در قانون اساسی توزیع شده، است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر