باید برنامه جمعی برای توسعه روابط اقتصادی بین هرمزگان و مسندم تدوین شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
باید برنامه جمعی برای توسعه روابط اقتصادی بین هرمزگان و مسندم تدوین شود

باید برنامه جمعی برای توسعه روابط اقتصادی بین هرمزگان و مسندم تدوین شود

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/هرمزگان استاندار هرمزگان بر لزوم تدوین برنامه جامع جهت توسعه روابط و مبادلات تجاری، گردشگری و اقتصادی میان دو استان هرمزگان و مسندم تأکید کرد.

فریدون همتی در دیدار با والی مسندم عمان بر لزوم تدوین برنامه جامع جهت توسعه روابط و مبادلات تجاری، گردشگری و اقتصادی میان دو استان هرمزگان و مسندم تأکید کرد.

وی ادامه داد: با توجه به همسایگی این دو استان علاقه‌مندیم رابطه تجاری و اقتصادی بیشتری بین استان‌های هرمزگان و مسندم وجود داشته باشد.

استاندار هرمزگان انجام سرمایه‌گذاری‌های مشترک با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی و تجارت و صادرات کالا را دیگر فرصت جهت توسعه روابط دو استان دانست.

همتی همچنین خواستار توسعه خط کشتیرانی و حمل‌ونقل دریایی و تقویت ارتباطات گردشگری بین دو استان شد.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی گفت: راه‌اندازی بازارچه‌های دائمی در شهر خصب استان مسندم و تبادل کالا بین بازارچه‌های محلی خصب و ملوانی استان هرمزگان می‌تواند گام مهمی برای همکاری بین دو استان باشد.

سعید الحارسی، والی مسندم نیز در این دیدار ضمن تشکر از پیشنهادات استاندار هرمزگان از وی برای سفر به استان مسندم و شهر خصب دعوت کرد تا مباحث موردتوافق و راهکارهای توسعه همکاری میان دو استان هرمزگان و مسندم عمان مورد پیگیری قرار گیرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا؛ دکتر رسول انتظار مهدی ضمن ارائه توصیه‌های کاربردی در مناسبات فردی و اجتماعی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری حاد تنفسی از جمله کرونا و آنفلوانزا و سایر عوامل بیماری زا افزود: این بیماری مثل بیماری‌های تنفسی دیگر هست که قبلا داشتیم، اهمیت آن به این هست که ناشناخته بوده و اینکه بالاخره سیستم ایمنی بدن جامعه انسانی خیلی با این ویروس آشنایی ندارد و گرنه این بیماری هرچند پتانسیل انتقال آن بیشتر است ولی از نظر کشندگی، درصد آن خیلی پائین است، ۲ درصد درصد بالایی در مقایسه با سایر عوامل بیماری زا که می‌توانند بیماری‌های شدید را ایجاد کنند نیست. وی افزود: در بهداشت فردی تاکید شده که حتما رعایت بکنند و دست هایشان را با آب و صابون روزانه به کرات بشویند و درخواست می‌کنیم که اصراری بر استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده یا ژل‌های ضد عفونی کننده نداشته باشند. آب و صابون به خصوص اگر امکان داشته باشد صابون مایع کفایت می‌کند و این مهم است که دستها به کرات شسته شود. دکتر انتظار مهدی بااشاره به اینکه در محیطی که حضور پیدا می‌کنیم، در مرودات اجتماعی، در محیط کار و در جاهای مختلف احتمال آلودگی دست‌ها بسیار بالاست و ناخواسته بصورت عادتی ممکن است دست هایمان را به چشم یا بینی بمالیم که می‌تواند باعث انتقال آلودگی بشود، اظهار کرد: لذا از این افعال باید اهتراز کنیم و یا اینکه اگر نیاز ضروری نباشد در جاهایی که ازدحام جمعیت هست شرکت حضور پیدا نکنیم بخاطر اینکه در محل تجمع پتانسیل آلودگی و انتقال آلودگی بیشتر می‌باشد.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
فعالیت کارخانه‌ای چین در فوریه با سریعترین روند بی سابقه تاکنون منقبض شد که گویای آسیبهای ناشی از شیوع ویروس کرونا بر دومین اقتصاد بزرگ جهان است. به گزارش ایسنا، اداره ملی آمار چین اعلام کرد شاخص مدیران خرید چین از ۵۰ واحد در ژانویه به ۳۵٫۷ واحد در فوریه نزول کرد. این شاخص نخستین تصویر رسمی از وضعیت اقتصاد چین از زمان شیوع ویروس کرونا به شمار می‌رود. بخشهای حمل و نقل، گردشگری و سرگرمی هم از زمان شیوع ویروس کرونا به شدت لطمه دیده‌اند. شاخص فعالیت ساخت و ساز از ۵۹٫۷ واحد در ژانویه به ۲۶٫۶ واحد نزول کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایبنا، بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد: پیرو بخشنامه شماره ۹۰/۲۶۲۷۱۳ مورخ ۱۳۹۰٫۱۱٫۵ موضوع ابلاغ سیاست‌های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور مصوب جلسه مورخ بیستم دیماه سال ۱۳۹۰ شورای پول و اعتبار، بدینوسیله به استحضار می‌رساند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با هدف تسهیل تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی به ویژه فعالان عرصه تولید در کشور و در پاسخ به درخواست‌های فراوان واصله در این رابطه، پیشنهاد اصلاح تبصره (۳) ذیل ماده (۱۷) فصل چهارم ضوابط یاد شده را به شورای محترم پول و اعتبار تسلیم نمود که نهایتا در یک‌هزار و دویست و هشتاد و هشتمین جلسه مورخ ۱۳۹۸٫۱۱٫۱۵ آن شورا به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت: «در اعطای تسهیلات و ایجاد تعهدات به/برای اشخاص حقوقی و حقیقی که حسب «قانون مالیات‌های مستقیم» مکلف به نگهداری دفاتر قانونی هستند، اخذ صورت‌های مالی الزامی است. پرداخت تسهیلات و ایجاد تعهدات بیش از ٥٠ میلیارد ریال /به برای اشخاص حقیقی و حقوقی در هر بانک/مؤسسه اعتباری غیربانکی و در هر سال شمسی منوط به ارایه صورت‌های مالی حسابرسی شده است.»
ایسناایسنا1 ساعت قبل
به گزارش ایسنا، حسین مدرس درباره تنظیم بازار شب عید، با اشاره به نحوه تامین کالاهای اساسی کشور، اظهار کرد: اصل تامین نیازهای مازاد کشور، از ابتدای سال در دستور کار ما بود. کمبود، گرانی و نارضایتی مردم رمز عملیات رسانه‌ای دشمن است و ما برای همه شرایط کالاهای مور نیاز کشور را تامین کرده‌ایم. هیچ کمبودی نداریموی بیان کرد: در طول سال ۱۳۹۸ ضمن اینکه نیاز کشور را تامین کرده‌ایم، ذخایر خوبی از کالاهای اساسی نیز ذخیره کردیم. مدرس گفت: بیش از ۴۰ درصد ورودی کشتی‌های کالاهای اساسی کشور افزایش پیدا کرده که این حجم از کالاها بی‌نظیر است. امروز ما باید از صنعت خودرو کشور حمایت کنیم؛ میانگین تولید کشور به روزانه ۴۰۰۰ دستگاه رسیده است.
ایران‌جیبایران‌جیب1 ساعت قبل
براساس ابلاغیه سازمان بورس و اوراق بهادار، فرآیند صدور کد معاملاتی برای مشتریان جدید در بازار سرمایه تغییر کرد. براساس ابلاغیه سازمان بورس و اوراق بهادار، فرآیند صدور کد معاملاتی برای مشتریان جدید در بازار سرمایه تغییر کرد. در این ابلاغیه آمده است: مشتریان جدید یک ماه پس از صدور کد امکان معامله خواهند داشت. در این راستا، قبولی در آزمون کانون کارگزاران یا سازمان بورس شرط صدور کد معاملاتی است. بنابر تصمیم‌گیری کانون کارگزاران، در راستای افزایش دانش افراد حقیقی که قصد معامله در بورس دارند آزمون به صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سید محمد موسوی درباره اجرای مصوبات دولت برای پرداخت کمک بلاعوض به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی از سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل تا تاریخ پنجم اسفندماه سال جاری، از تعداد ۲۵۸۷۱۷ پرونده به مبلغ ۱۵,۳۲۰ میلیارد ریال در کمیته‌های تخصصی شهرستان‌های استان‌های خسارت دیده از سیل پس از بازدید میدانی، بررسی و تأیید شد و تعداد ۲۳۹۳۹۳ پرونده به مبلغ ۱۱,۶۳۸ میلیارد ریال ضمن تصویب در کارگروه استانی به مرحله پرداخت رسیده است. وی ادامه داد: از این میزان، مبلغ ۱۰,۲۹۵ میلیارد ریال برای ۲۲۹۵۲۶ پرونده به حساب خسارت دیدگان واریز شده است. مدیرکل دفتر مدیریت بحران و کاهش مخاطرات بخش کشاورزی درباره پرداخت تسهیلات قرض الحسنه بانکی به خسارت دیدگان از سیل در بخش کشاورزی، اظهار کرد: تاکنون، تعداد ۱۷۲۸۳۶ پرونده به مبلغ ۱۶,۰۶۷ میلیارد ریال از طریق سازمان جهاد کشاورزی استان‌های خسارت دیده از سیل به بانک‌های عامل معرفی و تعداد ۸۱۵۳۵ پرونده به مبلغ ۸,۵۳۷ میلیارد ریال به خسارت دیدگان پرداخت شده است.

نظرها

اخبار بیشتر