خورسندی: زبان استاد «موسوی قهار» هیچگاه به شکوه باز نشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
خورسندی: زبان استاد «موسوی قهار» هیچگاه به شکوه باز نشد

خورسندی: زبان استاد «موسوی قهار» هیچگاه به شکوه باز نشد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرعامل خانه مداحان با اشاره به ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی مرحوم استاد موسوی قهار گفت: هیچ‌وقت ندیدم که شکوه کند و دائماً خداوند را شاکر بود.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، ارتحال استاد سیدقاسم موسوی‌قهار، قلب مؤمنان و قرآنیان را متأثر و اندوهگین کرد. صدای گرم و با اخلاص این مناجات‌خوان خوش‌لحن و با اخلاق همواره دل‌ها را به آسمان‌ها روانه می‌کرد و این‌بار خود به آسمان‌ها سفر کرد و به سر منزل مقصود رسید.

مصطفی خورسندی مدیرعامل خانه مداحان و رئیس کانون مداحان کشور در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی مرحوم استاد موسوی قهار گفت: یکی از خصوصیات رفتاری مرحوم استاد موسوی، ادب و تواضعش بود. او همواره با پیشکسوتان احترام زیادی می‌گذاشت و با ادب و کلام شیوای خود در محافل و مجالس عزاداری حضور پیدا می‌کرد.

وی با بیان اینکه استاد موسوی همواره توکلش به خداوند بود، افزود: از وقتی که بیمار شد و تا زمانی که بیماری‌اش به اوج رسید و در بیمارستان بستری شد، هیچ‌وقت ندیدم که شکوه کند و دائما خداوند را شاکر بود.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مدیرعامل خانه مداحان به ویژگی دیگر نوحه‌خوان مشهور کشورمان اشاره کرد و گفت: وقتی از او برای حضور در محافل دعوت می‌کردند، تواضع می‌کرد و بدون تکبر و با آغوشی باز دعوت را می‌پذیرفت. نمونه آن، مراسمی بود که در روز عید غدیر امسال در خانه مداحان برگزار شد و از ایشان دعوت کردم که تشریف بیاورد و با روی گشاده پذیرفت.

خورسندی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش‌مان این است که مراسم تشییع استاد مرحوم موسوی‌قهار از مقابل ساختمان خانه مداحان صورت گیرد که منتظریم خانواده مرحوم موسوی، پاسخ قطعی دهند تا مقدمات آن فراهم شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سومین همایش کاردیوانکولوژی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ماجرای بخاری‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
حضورش در مدرسه‌ها حادثه ساز شده است، سالهاست صحبت خداحافظی با توست. در این دوسال، اما فقط۴۲ هزار بخاری از کلاس‌ها رفتند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، عوارضی که اگر در بودجه سال آینده آموزش و پرورش افزایش، و بطور کامل هم اختصاص پیدا کند، سال ۹۹ سال خداحافظی با بخاری‌های غیر استاندارد مدارس خواهد بود.

مرمت میراث مکتوب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های مرمت آثار تاریخی باید شرایط نور و دما و رطوبت در وضعیت استاندارد باشد تا در مراحل مختلف مرمت، آسیبی به این آثار تاریخی وارد نشود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جزء آن‌ دسته از کشورهایی است که بیشترین کتب تاریخی و خطی را در اختیار دارد، که نیازمند حفاظت و مرمت دقیق است. برای مرمت کتاب‌های تاریخی از آزمایشگاه تشخیص و درمان بیماری‌های قدیمی و خطی استفاده می‌کنند که در آن نمونه‌برداری‌های میکروسکوپی انجام می‌شود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
گفتم آیا گروه ریگی که سابقه ترور دارد، دستشان به افراد برسد، خوششان می‌آید؟ از هیچ کسی اسمی نبردم. ایرناپلاس: اما شما کلمه خانم را به کار بردید و به فراخوان خانمی اشاره کردید. بله؛ مثل این که یک نفر بگوید اگر دزد وسایلتان را ببرد خوشتان می‌آید؟ گروه ریگی به تروریسم و آدم‌کشی معروف است. گروه ریگی جنایت جنسی کرده تا حالا؟ اصلا نبوده است. وی در پایان با اشاره به توصیه برخی افراد درباره لزوم عذرخواهی کردن، گفت: به من زنگ می‌زنند که عذرخواهی کن، از چی عذرخواهی کنم؟ عذرخواهی ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ خانم دکتر آذین علیزاده اصل در سومین همایش کاردیوانکولوژی در بیمارستان شهید رجایی افزود: خطر بروز بیماری‌های قلبی در بیماران سرطانی حدود یک چهارم یا ۲۵درصد است. وی ادامه داد: دارو‌های شیمی درمانی و رادیوتراپی می‌تواند در دراز مدت موجب نارسایی ماهیچه قلب و حتی عروق کرونر قلبی شوند که این همایش با هدف آموزش گروه‌های درمانی در بیماران سرطانی تشکیل شده است. وی افزود: متخصصان قلب، جراحان قلب، انکولوژیست‌ها، جراحان عمومی و پرستاران در این همایش حضور دارند و این همایش سعی دارد به طور ویژه به درمان تیمی سرطان و حفظ سلامت ارگان‌های مختلف در بیماران سرطانی اشاره کند. خانم دکتر علیزاده اصل گفت: تغییر سبک زندگی و توجه به هر نوع علامتی در بیماران سرطانی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

نظرها

اخبار بیشتر