نگاهی به ثبت نام‌های انتخاباتی در فارس/ کارناوال‌های حاشیه ساز
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
نگاهی به ثبت نام‌های انتخاباتی در فارس/ کارناوال‌های حاشیه ساز

نگاهی به ثبت نام‌های انتخاباتی در فارس/ کارناوال‌های حاشیه ساز

مهرخبرگزاری مهر |
شیراز- پس از پایان مهلت قانونی ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس حواشی جالبی نیز ثبت شد، از کارناوال هایی اتوبوسی که نامزدها راه انداختند تامتقاضیان غیر بومی که از شهرستان ها نام نویسی کردند.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: فرایند ثبت نام از کاندیداهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز شنبه شانزدهم آذر ماه راس ساعت ١٨ پایان یافت و تنها کسانی می‌توانستند روند ثبت نام را ادامه دهند که در سایت نام نویسی بودند.

بر اساس آمار بیش از ٩١٢ نفر به صورت قطعی در انتخابات ثبت نام کردند و با توجه به این که ٢٧ نفر دیگر دارای نقص در پرونده بودند شاید این آمار به ٩٣٩ نفر در فارس برسد.

حوزه انتخابیه شیراز و زرقان دارای بیشترین علاقه مند به حضور در انتخابات و داراب و زرین دشت هم کمترین ثبت نام کننده را داشتند و در این میان جوانترین فرد داوطلب حضور در انتخابات ٣٠ سال سن داشت.

استان فارس دارای ١۵ حوزه انتخابیه اصلی و بیش از٧٣ حوزه فرعی نیز دارد

مدعیان کرسی‌های مجلس در شیراز

در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان بیش از ٣٧٠ نفر نام نویسی کردند و از مهمترین رویدادهای این حوزه انتخابیه می‌توان به عدم حضور یکی از نمایندگان فعلی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در انتخابات یازدهم عنوان کرد.

چهره هایی که از شیراز وارد عرصه ثبت نام شدند سوابقی مانند فرمانداری، استانداری، شهرداری و … داشته‌اند.

نگاهی به ثبت نام‌های انتخاباتی در فارس/ کارناوال‌های حاشیه ساز - 8

حضور یکی از نماینده‌ها با هیئت همراهی که با اتوبوس به محل ثبت نام آمدند تا روزها محل انتقاد و گفتگوی محافل شده بود.

از کارناوال همراهان تا رابطه داماد و پدرهمسر

اگر از حوزه انتخابیه شیراز و زرقان گذر کنیم و به جنوب استان و حوزه انتخابیه لارستان، خنج، گراش و اوز برویم باز هم چهره‌های جذاب سیاسی را می‌بینیم اولین نکته اینکه یکی از کاندیداهای احتمالی در زمان ثبت نام کارناوالی از حامیان خود به همراه داشت.

حضور یکی از نمایندگان فعلی مجلس در این حوزه انتخابیه نیز در نوع خود جالب بود وی علت حضور خود را رابطه خویشاوندی و معتمد بودن پدر همسر خود در این منطقه عنوان کرده بود.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

جمع مدیران سابق و اسبق در این حوزه انتخابیه جمع بود و بیشتر کسانی که پیشتر در این شهرستان دارای مقام سازمانی بودند برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس نام نویسی کردند.

رقبای دوره‌های قبل به هم رسیدند

در حوزه انتخابیه لامرد و مهر رقابتی که از دوره‌های قبل شکل گرفته بود در دوره یازدهم هم وجود دارد و در میان افراد شاخص این حوزه انتخابیه چهره‌های هستند که از جمله رقبای دیرینه هم برای تصاحب کرسی مجلس به شمار می‌روند.

حوزه انتخابیه کازرون و کوه چنار باز هم شاهد حضور چهره‌ای بین المللی در این حوزه بود یکی از اهالی این شهرستان که پیشتر دارای پست کلانی در کشور بود خود را به عنوان داوطلب معرفی کرده است.

حوزه انتخابیه جهرم و خفر دارای دو چهره شاخص است که رقابت را در آینده گرم‌تر می‌کند.

جمع فرمانداران در فیروزاباد، فراشبند و قیروکارزین

در این حوزه انتخابیه چهره‌های سیاسی بیشتری دیده می‌شوند و در میان افراد شاخص فرمانداران ادوار مختلف هم به چشم می‌خورد.

افراد شاخص این حوزه بیشتر از سایر شهرستان‌ها است و نام برخی از نمایندگان فعلی و سابق هم در میان چهره‌های شاخص دیده می‌شود.

تنور داغ انتخابات در سردی هوای اقلید

در حوزه انتخابیه اقلید نیز همچون فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین چهره‌های سیاسی زیادی دیده می‌شود از مدیران بانکی تا نماینده‌های ادوار این شهرستان به چشم می‌خورد.

برخی از مدیران کل هم در لیست افراد شاخص این حوزه انتخابیه دیده می‌شوند که پیش‌تر با خداحافظی از پست سازمانی خود در پی حضو در این عرصه در شهرستان بودند.

آنچه که مسلم است انتخابات دوم اسفند باید به صورت آگاهانه و پرشور برگزار شود تا مجلسی قدرتمند را تشکیل داده و سرعت رشد و توسعه در فارس فزونی یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برخورد چند راکت در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، منابع خبری از برخورد چند موشک کاتیوشا به منطقه سبز و نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد خبر می‌دهند. خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع امنیتی خبر داد که دست کم ۲ راکت به نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد اصابت کرده است. اسکای‌نیوز خبر داد که سه موشک نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد برخورد کرده و آژیرهای هشدار در سفارت آمریکا به صدا در آمده است. الحدث مدعی شد دو موشکی که به منطقه سبز بغداد برخورد کرده از منطقه الزعفرانیه در جنوب شرق پایتخت عراق شلیک شده است. طی هفته‌های اخیر منطقه سبز بغداد شاهد حملات راکتی متعددی بوده است.

همدردی وزیر خارجه کانادا با یک نانوا ایرانی که خانواده‌اش در حادثه هواپیما فوت شدند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

:: باکو - بررسی همکاری‌های مرزی ایران و جمهوری آذربایجان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از باکو؛ در دیدار ژنرال «الچین قلی اف» فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان و سردار سرتیپ «قاسم رضایی» فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار شد دو طرف درباره آخرین وضعیت امنیت مرزها‌ی دو کشور، شرایط فعلی منطقه، فعالیت دوجانبه در زمینه‌ مبارزه با جرایم فرامرزی، وضعیت اجرای توافقات و توسعه همکاری‌های متقابل تبادل نظر کردند. در این دیدار دو طرف همچنین با در نظر گرفتن طرح‌های حمل و نقل بین المللی اجرا شده با همکاری دو کشور بر تحکیم زیرساخت‌های مرزی و سرعت بخشی به فرایند نظارت بر زمینه‌ گذر از مناطق گمرکی مشترک تاکید کردند. برگزاری نشست سه جانبه فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان در آینده نزدیک و ایجاد گذرگاه‌های مرزی جدید بین ایران و جمهوری آذربایجان از جمله توافقات این نشست صمیمی بود. در این دیدار همچنین طرفین درخصوص توسعه همکاری‌های دوجانبه، ادامه‌ دیدار‌های کاری و تبادل نظر درخصوص مسایل مورد علاقه دو طرف توافق کردند.

:: وین - نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از وین، درباره نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووساظهارت:۱- سیمونتا سوماروگوا، رئیس جمهور سوئیس۲- روبرت هایک، سیاستمدار و نویسنده و یکی از سران ارشد حزب سبز آلمان و شرکت کننده در اجلاس داووس

الیزابت وارن خواستار توقف اخراج دانشجوی ایرانی شد+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، الیزابت وارن نامزد پیشتاز حزب دموکرات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا در ارتباط با جلوگیری از ورود یک دانشجوی ایرانی از سوی اداره گمرکات و حفاظت مرزی این کشور، رفع بازداشت و جلوگیری از روند اخراج او از آمریکا را خواستار شد. مقام‌های کاخ سفید در حالی که مدعی حمایت از مردم ایران هستند، ویزای معتبر برخی از دانشجویان را باطل و در ورود ایرانی‌ها بسیار سختگیری می‌کنند. این مساله سبب شد تا مدافعان مهاجرت، شامگاه دوشنبه (۳۰ دی‌ماه) در فرودگاه بین‌المللی بوستون لوگان در اعتراض به بازداشت و ابطال روادید معتبر یک دانشجوی ایرانی گردهم آمدند. این دانشجو قرار بود نیم‌سال تحصیلی خود را در دانشگاه نورث ایسترن آغاز کند. در همین رابطه الیزابت وارن روز سه‌شنبه (یکم بهمن‌ماه) در حساب توئیترش در انتقاد به این اقدام خصمانه دولت ترامپ علیه ایرانیان نوشت: این یک دانشجوی ایرانی با روادید از نوع اف‌۱ (F۱ - ویزای درجه اول دانشجویی در آمریکا) و برای پایان تحصیلاتش به آمریکا بازگشته بود.

فیلم و تصاویر | جزئیات دیدار وزیران امور خارجه ایران و عمان

همشهریهمشهری1 روز قبل
دو طرف در این دیدار ضمن تاکید بر روابط برادرانه، ممتاز و راهبردی دو کشور در خصوص آخرین تحولات منطقه‌ای گفت وگو و تبادل نظر کردند. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه روز گذشته از سفر مهم یکی از مقامات کشورهای منطقه خبر داده بود. این دیدار در حالی انجام می‌شود که وزیر امور خارجه روز جمعه در بازگشت از سفر هند در توقف کوتاهی که در مسقط داشت، با همتای عمانی خود دیدار کرده بود. همچنین ظریف هفته گذشته با حضور در مسقط برای شرکت در مراسم گرامیداشت سلطان فقید عمان، با سلطان هیثم بن طارق پادشاه جدید عمان و دیگر مقامات عالی‌رتبه این کشور دیدار کرد. حدود دو هفته پیش نیز یوسف بن علوی برای شرکت در مجمع گفت‌وگوی تهران، به ایران سفر کرده بود.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

درمان سراسری سرطان؛ کشف جدیدی که درمان همه سرطان هاست

تکراتوچند ثانیه قبل

قیمت گلکسی اس ۲۰ (Galaxy S۲۰) چقدر است؛ پرچمدار جدید سامسونگ با چه قیمتی عرضه می‌شود؟

تکراتوچند ثانیه قبل

انفجار عامدانه موشک توسط اسپیس ایکس‌؛ چرا ایلان ماسک یک فالکون ۹ را منفجر کرد؟

تکراتوچند ثانیه قبل

تاکید سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور بر ساماندهی افراد بی سرپناه با توجه به برودت هوا

ایلنا8 دقیقه قبل

سناتور روس: ایران نمی‌خواهد حقوق هسته‌ای این کشور ضایع شود

ایرنا11 دقیقه قبل

عمران‌خان: ترامپ بداند، جنگ با ایران فاجعه‌بار خواهد بود

ایرنا12 دقیقه قبل

رسانه روسی: کانتینر روسیه جنگنده‌های آمریکایی را در مرز ایران شناسایی کرد

ایرنا15 دقیقه قبل