۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. سیاسی

۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: از محل سود حاصل از صادرات سوخت به منطقه شمال عراق، ۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستانی واریز شد.

علی اصغر عباسی روز دوشنبه در گفت و گو یا خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مبلغ در قالب کمک به معیشت مرزنشنیان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزهای این استان و به حساب ۲۸ هزار و ۴۰۰ خانوار واریز شده است.

وی با بیان اینکه این میزان کمک معیشتی از سال ۱۳۹۵ ابتدای شروع طرح تاکنون پرداخت شده است، افزود: در طرح پرداخت سود حاصل از فروش سوخت، کردستان سهمیه ماهیانه پنج میلیون لیتری دارد که توسط ۱۹ تعاونی مرزنشین به خارج از کشور صادر می‌شود.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

عباسی اضافه کرد: مرزنشینان ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزها در این طرح ۲۰ درصد سود حاصله را به عنوان کمک معیشتی دولت دریافت می‌کنند.

۱۹ تعاونی مرز نشین کردستان با عضویت ۲۱۵ هزار عضو ساکن در شهرها و روستاهای شعاع ۲۰ کیلومتری مرز تشکیل شده که ۸۹ هزار و ۷۰۰ خانواده را تحت پوشش خود قرار می‌دهند و سود فروش سوخت فقط به خانواده‌های ساکن شعاع ۲۰ کیلومتری تعلق می‌گیرد.

استان کردستان دارای ۲۲۶ کیلومتر مرز با کشور عراق است که سه شهرستان سروآباد، مریوان و بانه جز مناطق مرزنشین آن محسوب می‌شوند.

برچسب‌ها

صادرات کردستان سنندج عراق سوخت مرزنشینان

۶۰۰ میلیارد ریال به حساب مرزنشینان کردستان واریز شد - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / بازار اقلام پیشگیری از کرونا؛ تقاضای زیاد، قیمت بالا، دسترسی کم

ایسناایسنا1 روز قبل
شش روز از اعلام اولین آمارها درباره ابتلای چندین نفر به ویروس کرونا در ایران می‌گذرد. مدت زیادی از این خبر نگذشته بود که از گوشه و کنار خبرهایی درباره کمبود اقلام بهداشتی مورد نیاز مانند محلول‌های ضدعفونی‌کننده و ماسک شنیده شد. با هجوم مردم برای خرید و سودجویی محتکران و دلالان، قیمت این اقلام به شدت افزایش یافته است و اغلب در دسترس نیستند. خبرنگار: سارا سبزی/ تصویربردار: امیرحسین شهسواری، محمد جلایی/ تدوینگر: امیرحسین شهسواری

فیلم | جزئیات جلسه مجلس با وزیر بهداشت درباره کرونا

همشهریهمشهری1 روز قبل
توضیحات سخنگوی هیات رئیسه مجلس از جلسه غیر علنی با وزیر بهداشت: به گفته وزیر بهداشت در کل کشور تقریبا ۴۷ نفر به کرونا مبتلا شدند و متاسفانه ۱۲ نفر تا امروز بر اثر این بیماری فوت کردند. دریافت ۴ MB کد خبر ۴۸۶۴۷۳

فیلم | واکنش معاون وزیر بهداشت به آمار کرونایی نماینده قم | یک چهارم آمارش درست باشد استعفا می‌دهم

همشهریهمشهری1 روز قبل
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تعداد کشته شدگان قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم باشد، من استعفا می‌دهم. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۶۵۳۵

سرعت رشد جهانی شیوع کرونا

ایمناایمنا1 روز قبل
سرعت انتشار و فراگیر شدن ویروس کرونا به قدری زیاد است که بسیاری از کشورهای جهان را تا به حال درگیر کرده است. نمودار سرعت شیوع بیماری کرونا در جهان را می‌توانید در ویدئو زیر ببینید.

فیلم | توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره مسدود شدن مرزهای ایران

همشهریهمشهری1 روز قبل

ببینید | کرونا به شهر وان ترکیه رسید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر