لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارتاپها به شورای شهر می‌رود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارتاپها به شورای شهر می‌رود

لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارتاپها به شورای شهر می‌رود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
شهردار تهران گفت: بزودی لایحه ایجاد فضای مناسب برای استارتاپ‌ها به شورای شهر تهران ارسال خواهد شد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پیروز حناچی شهردار تهران در سومین همایش و نمایشگاه تهران هوشمند که در سالن همایشهای بین‌المللی برج میلاد برگزار شد اظهار کرد: ایجاد محیط مناسب برای کسانی که می‌خواهند در حوزه استارتاپها فعالیت‌های خلاقانه کار کنند در دستور کار شهرداری تهران قرار دارد و به زودی لایحه‌ ایجاد فضای مناسب برای استارتاپها به شورای شهر تهران ارسال خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین تحولات در سه دهه اخیر در مجلس در حال رقم خوردن است که این موضوع مربوط می‌شود به لایحه درآمد منابع پایدار شهرداریها که البته پرداختن به این لایحه به بندهای آخر رسیده و تصویب کامل این لایحه نقطه عطفی برای شهرداری‌ها محسوب می‌شود.

شهردار تهران خاطرنشان کرد برنامه‌های متعددی در حوزه هوشمندسازی در شهردرای تهران پیش بینی شده و بنا داریم برای رسیدن به این اهداف و ریل‌گذاری ایجاد شده، حرکت کنیم.

حناچی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در شهر تهران صورت گرفته است گفت: باید بتوانیم این اتفاقات را در عرصه‌های بین‌المللی منعکس کنیم و شهر تهران در جایگاه خوبی بین شهرهای سایر کشورها قرار بگیرد.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

وی به پویش‌های مختلف در حوزه نوآوری و استارتاپ‌ اشاره کرد و گفت: در همین زمینه هفته گذشته در میادین اصلی شهر تهران از جمله میدان هفت تیر نمایشگاه‌هایی با هدف آشنایی شهروندان و خدمات استارتاپی برگزار شد که بنا داریم این نمایشگاه‌ها را در سطح ایستگاه‌های مترو نیز برگزار کنیم تا مخاطبین و شهروندان با این خدمات آشنا بشوند.

شهردار تهران با تاکید بر بهره‌برداری از دیتاها و داده‌ها گفت: خوشبختانه هم اکنون فضای خوبی در سطح مجلس، نظام مدیریت محله‌ای، دولت و حاکمیت در حوزه فناوریهای اطلاعات ایجاد شده است که باید از این فرصت استفاده کنیم.

وی همچنین به حوزه پسماند اشاره کرد و گفت: در این حوزه که یکی از چالشهای اصلی مدیریت شهری محسوب می‌شود باید حداکثر استفاده را از استارتاپها و فعالیت‌های خلاقانه داشته باشیم و به زودی نیز طرح جامع مدیریت پسمامد تهیه خواهد شد.

شهردار تهران همچنین به کاهش حمل زباله به آرادکوه اشاره کرد و گفت: درگذشته روزانه ۷ هزار تن زباله به آرادکوه منتقل می‌شد که هم اکنون به ۶ هزار تن کاهش پیدا کرده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زجرکش کردن یک الاغ با کامیون + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل

پرستار شجاع

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صداوسیما احمد محمدی سال ۹۴ به عنوان پرستار برای امداد و کمک به مدافعان حرم عازم سوریه میشود و در اذر همان سال در پست امداد به اسارت داعشی‌ها در می‌اید. تعداد بازدید: ۱۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

نیمه نخست بهمن سردتر از همیشه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیمحمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امسال نیمه نخست بهمن در تمام کشور از میانگین سال‌های گذشته سردتر است، اما در نیمه دوم بهمن شرایط به حالت عادی بازخواهد گشت هرچند پیش بینی در این زمینه به زمان نیاز دارد و باید منتظر اتفاقات جوی ماند. کارشناس هواشناسی افزود: سامانه خوبی در کشور بود و به مناطق جنوب شرقی کشور رسیده و اکنون شهروندان هرمزگان و سیستان و بلوچستان در بیشتر شهر‌ها شاهد بارش باران خواهند بود و بهترین باران در جزیره ابوموسی در حال بارش است. وی اضافه کرد: سامانه سردی از شمال غربی کشور در حال ورود است و ابر‌های باران زا وارد کشور شده‌اند که استان‌های آذربایجان غربی و کردستان را در بر گرفته است. اصغری با بیان این که بیشتر بارش‌های این سامانه به صورت برف خواهد بود، گفت: با گذشت زمان، مناطق بیشتری از این سامانه تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. وی گفت: استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سواحل خزر با کاهش دما و بارش برف مواجه می‌شود. اصغری اضافه کرد: استان‌های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال و غرب استان فارس نیز تحت تاثیر این بارش‌ها خواهند بود. کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارش‌های این سامانه سرد در سواحل غربی خزر متمرکز است، اما کوه‌های زاگرس رانیز در بر خواهد گرفت. اصغری گفت: دمای تهران تا روز دوشنبه کاهش می‌یابد و به منهای ۴ درجه سانتی گراد زیر صفر خواهد رسید. کارشناس هواشناسی گفت: دمای چهاردرجه زیر صفر برای تهران غیر معمول نیست.

ایران همچنان برفی و سرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداو سیما، بیشتر شهر‌های ایران بار دیگر سفید پوش شدند که با توجه به افزایش سرما و احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌های بیرونی آب، بهترین کار عایق بندی لوله‌ها می‌باشد همچنین از حرارت مستقیم و ریختن آب جوش روی کنتور و لوله‌ها خودداری زیرا باعث ترکیدگی خواهد شد. مدیر کل مدیریت آبفای کشور از طرح پرداخت پاداش برای مشترکین خوش مصرف گاز و برق خبرداد. تعداد بازدید: ۳ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

ساخت و ساز‌هایی که روز و شب را از مردم گرفته‌اند

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
ساخت و ساز‌هایی که با وجود قوانین درباره زمان و شیوه ساخت و ساز در شهرها، آسایش را از مردم گرفته است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیش از ۱۸ هزار کارگاه ساختمانی در تهران فعال است که در هر ساعت از شبانه روز تولید صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد با توجه به شکایت‌های مکرر مردم در این خصوص مسئولان شهری باید اقدامی فوری و اساسی اتخاذ کنند.

فیلم | روایت تازه از پلاسکو؛ چرا آتش خاموش نشد

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر