مشکل حقوقی در برخی قراردادهای شهرداری وجود دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
مشکل حقوقی در برخی قراردادهای شهرداری وجود دارد

مشکل حقوقی در برخی قراردادهای شهرداری وجود دارد

فارسخبرگزاری فارس |
شهردار تهران در خصوص نامه یکی از اعضای شورای شهر تهران درخصوص یک مجتمع تجاری در غرب تهران گفت: این نامه دارای طبقه بندی است اما طبیعی است که در برخی قراردادها مشکلات حقوقی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس پیروز حناچی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران و در حاشیه برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی تهران هوشمند در پاسخ به سوالی خبرنگار فارس درخصوص اینکه توسعه سامانه‌های برخط افزایش فعالیت‌ها در حوزه شهر هوشمند چه تأثیری در کاهش آلودگی هوا و ترافیک شهر تهران خواهد گذاشت گفت: از این موضوع نمی‌توان غافل شد که بسیاری از تردد‌های درون شهری امروز برای حل کارهایی که میتوان به صورت الکترونیک آنها را انجام داد.

وی افزود: اگر شهر هوشمند به طور کامل اجرا شود و همچنین سامانه‌های برخط بتوانند به مردم سرویس‌دهی درستی داشته باشند به طور قطع از بخش عظیمی از ترددهای روزانه مردم کاسته می‌شود و همین هم در کاهش آلودگی تهران و کاهش ترافیک شهری خواهد گذاشت.

پیروز حناچی در پاسخ به این سوال که در میانه برگزاری این همایش از سوی رئیس شورای شهر تهران لایحه درباره عدم دسترسی به بیگ دیتا مطرح شد چه اقدامی در این خصوص قرار است انجام بگیرد گفت: این موضوع را در جریان باشید که در همه دنیا در ابتدای شکل‌گیری شهرهای هوشمند مقاومت هایی در خصوص دسترسی به دیتا‌ها و اطلاعات وجود دارد.

وی افزود: اما به مرور وقتی این پروژه‌ها شکل گرفته و توسعه پیدا می‌کند ناچار آن سایر افراد دارای اطلاعات و صاحبان اطلاعات مجبور به اشتراک‌گذاری دیتای شان می‌شود که امروز ما هم با همین پدیده مواجه‌ایم و بسیاری از شرکت‌ها پایه کار آمده‌اند.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به سوال دیگری در خصوص اینکه شهرداری چه بنایی برای حمایت از استارتاپ‌ها و توسعه فعالیت آنها داشته باشد گفت همانطور که به وزیر ارتباطات و اعدادی که قرار است به زودی لایحه برای حمایت از کسب و کارهای اینترنتی و توسعه فعالیت‌های استارتاپی آماده کرده و به شورای شهر تهران ارائه کنیم.

حناچی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه دلیل قطع همکاری شهرداری تهران با دوچرخه‌های نارنجی چه بوده است گفت: ما همکاری خود را با این شرکت قطع نکرده است.

وی ادامه داد: این شرکت پس از یک دوره فعالیت اعلام کرد که دخل و خرج‌ها و هزینه‌ای که در تهران صرف کرده تا این کسب و کار بگیرد مطابقتی با سود به دست آمده نداشته است و به این دلیل فعلا فعالیت خود را متوقف کرده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

شهردار تهران همچنین در پاسخ به این سوال که یکی از دستاوردهای کسب و کارهای اینترنتی و توسعه استارتاپ‌ها باید ارزان اداره شدن شهر تهران و کاهش هزینه‌های مصرفی از شهروندان باشد گفت: حتما همین طور است که قطعا باید تهران ارزان‌تر ارایه شود و همین طور هم خواهد شد.

وی افزود: وقتی شرایط رقابت درست و صحیح برای همه استارتاپ‌ها ایجاد شود شرکت‌های ارائه کننده خدمات می‌شوند تا در یک رقابت عادلانه هزینه خدمات شان را پایین بیاورند و به این ترتیب مردم از آن سود خواهند برد.

شهردار تهران همچنین در پاسخ به سوال یکی دیگر از خبرنگاران مبنی بر اینکه یکی از الزامات توسعه کسب و کار‌های استارتاپی استفاده و بهره مندی است خطوط پرسرعت اینترنت و به طور مشخص در دسترس بودن فیبر نوری است حال آنکه فیبر نوری در اختیار شهرداری تهران است چه برنامه‌ای برای امکان استفاده صاحبان کسب و کارها باید گفت: اینگونه نیست که امروز صاحبان کسب و کارها نتوانند از شبکه فیبر نوری شهرداری استفاده کنند که اتفاقا امروز در بسیاری از موارد دیتایی که دست شبکه‌های خصوصی و استارتاپ‌ها وجود دارد از دیتای ما بیشتر است.

حناچی گفت اما علی ایحال حتما موضوع دسترسی صاحبان کسب و کارها به دیتا و فیبر نوری را پیگیری کرده و برای آن اقدام جدی انجام خواهیم داد.

حناچی همچنین در پاسخ به سوالی درباره اینکه اخیرا یکی از اعضای شورای شهر در خصوص فعالیت یک مجتمع تجاری در غرب تهران به شما فرستاده‌اند و در آن در خصوص ایرادات موجود در قرارداد آن توضیحاتی داده‌اند گفت: این نامه طبقه بندی شده است و در حال بررسی است.

وی ادامه داد: البته این را باید بگویم که ما ایرادات حقوقی در قراردادهای مان وجود دارد و کسی منکر آن نیست اما این موضوع هم بررسی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لزوم جلوگیری از بخشی نگری در حریم شهر تهران

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
زهرا نژادبهرام عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درباره اهمیت راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران افزود: از این طریق میزان کنترل بر حریم شهر را افزایش یافته و دقت آن بیشتر می‌شود. هرچه میزان حضور مدیران شهری در حوزه حریم شهر تهران بیشتر شود، پیشگیری از بروز تخریب‌های احتمالی در آن هم بیشتر می‌شود. عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در طرح جامع شهر تهران در سال ۸۶ به صراحت اشاره شده است که بیش۵ هزار کیلومتر مربع برای حریم شهر تهران در نظر گرفته شده است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیوی گفت: تقسیمات کشوری در شهر تهران در سه بخش شمیرانات، ری و تهران دارد. اگر بخواهیم حریم شهر تهران را در قالب این تقسیمات کشوری تعریف کنیم از حریم چیزی باقی نخواهد ماند.

ویدئو / وضعیت آبگرفتگی در برخی از نقاط اهواز

ایسناایسنا1 روز قبل
موج جدید بارش باران در شهرستان اهواز باعث آبگرفتگی برخی از معابر نقاط مختلف این شهرستان شده است. بیشترین میزان این بارش‌های اخیر مربوط به شهر «بستان» بوده است. در شهر اهواز نیز حدود ۲۲ میلی‌متر بارن باریده است که موجب آبگرفتگی معابر و بروز مشکلاتی در عبور و مرور شهروندان شده است. شهروندان مناطق آبگرفته به دلیل افزایش بیماری‌ها و عدم رسیدگی مسئولان شهری در رفع مشکلات پیش‌آمده معترض‌اند و خواستار رفع فوری مشکلات محله‌هایشان هستند. تصویربردار: مهناز دژبان / تدوینگر: آرام توکلی

کمک دستگاه قضا به صیانت از حریم شهر

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
هدف از راه اندازی سامانه پایش حریم شهر تهران جبران این کمبود جدی است. گلپایگانی ادامه داد: خوشبختانه دستگاه قضا بصورت فعال در بحث پاسداری از حریم کمک زیادی به شهرداری کرده است. امیدواریم نتایج همه هماهنگی‌ها به بهتر شدن وضعیت حریم شهر تهران و شهر‌های اطراف بیانجامد. حریم شهر تهران از نظر مساحتی نزدیک به دو برابر محدوده تهران است. بطور حتم سامانه پایش حریم شهر تهران کمک بیشتری در این رابطه به ما خواهد کرد.

منع واردات پسماندهای پلاستیکی غیرقابل بازیافت در مالزی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، دولت مالزی اعلام کرده است طی ۳ ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله پلاستیکی را به ۱۳ کشور مبدا این زباله‌ها باز پس فرستاده است. از سه ماه گذشته ۱۵۰ کانتینر زباله به کشور‌های تولید کننده باز پس فرستاده شده‌اند که بیشترین آن با ۴۳ کانتینر متعلق به فرانسه است. همچنین ۴۲ کانتینر به انگلیس، ۱۷ کانتینر به آمریکا، ۱۱ کانتینر به کانادا، ۱۰ مورد به اسپانیا و مابقی به هنگ کنگ، ژاپن، سنگاپور، پرتغال، چین، بنگلادش، سریلانکا و لیتوانی برگردانده شده‌اند. وی پیش‌بینی کرد ۱۱۰ کانتینر دیگر نیز تا اواسط سال جاری میلادی باز پس فرستاده می‌شود. بیشتر بخوانید: لحظه شکار یک مرد توسط ببر + فیلمانتهای پیام/
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار رکنا، جهان روزهای تلخی را به دلیل شیوع ویروس کرونا سپری می‌کند، بار دیگر ثابت شد که هرچقدر نیز انسان در علوم رشد کند باز ناشناخته‌های زیادی وجود دارد. حال خبری در فضای مجازی منتشر شده است که خبر می‌دهد نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ایران شناسایی شد. حسین عرفانی رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی رکنا، درباره این شایعه تاکید کرد: هیچ مورد مثبت مبتلا به ویروس کرونا در ایران دیده نشده است و این خبر کذب محض است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
تابناکتابناک1 روز قبل
بیشتر بخوانیدمولتی میلیاردر هروئینی دستگیر شد رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از دستگیری قاچاقچی معروف مواد مخدر در یکی از شهر‌های جنوب کشور خبر داد. سرهنگ امیری از دستگیری ۲ جوان موتور سوار که مواد مخدر و طلا سرقتی همراه داشتند، خبر داد. بیشتر بخوانیدپسر عمو‌های جیب بر حرفه‌ای در مترو تهران دستگیر شدندرئیس پلیس مترو تهران از دستگیری ۲ پسر عمو جیب بر حرفه‌ای در مترو با ۲۰ فقره سرقت خبر داد. رئیس پلیس مترو تهران از دستگیری ۲ پسر عمو جیب بر حرفه‌ای در مترو با ۲۰ فقره سرقت خبر داد. بیشتر بخوانید قتل همسر به خاطر تبعیض بین فرزندانمرد جنایتکار که همسر دومش را با خوراندن سیانور به قتل رسانده بود پس از ۱۱ ماه راز این جنایت را فاش کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

درخواست مهناز افشار از قوه قضائیه +عکس

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

برگزاری همه‌پرسی در فلسطین با مشارکت ساکنان اصلی آن تنها راه پایان اشغال فلسطین است

خانه ملت10 ساعت قبل

عکس | همسر و دختر ناصر حجازی کنار مجسمه او

همشهری1 روز قبل

نگاهی سخت‌گیرانه به تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران حاکم است/ بسکتبال با ویلچر ایران شانس زیادی برای کسب مدال در پارالمپیک توکیو دارد/ اعزام نشدن تیم ملی بسکتبال با ویلچر به پارالمپیک باعث مهاجرت ورزشکاران می‌شود/ کمیته ملی پارالمپیک اگر مشکل مالی دارد باید به دنبال اسپانسر برود/ ورزشکاران معلول می‌توانند برای دیگران الگو باشند

اعتمادآنلاین1 روز قبل

شناسنامه شهید حاج قاسم سلیمانی در قم رونمایی شد

ایرنا1 روز قبل

تعیین حداقل حقوق برای دانشجو معلمان / بازنشستگان اول فروردین امسال از مزایای رتبه‌بندی بهره مند می‌شوند

خانه ملت1 روز قبل

کشور را وارد آزمون و خطای بی‌نتیجه مذاکره نکنید

تسنیم1 روز قبل

تصاویری از سنگ پرانی در دیدار پرسپولیس و تراکتور و شکستن سر یک تماشاگر+ تصاویر

جام نیوز2 روز قبل

یک عضو کمیسیون بهداشت مجلس: قوه قضاییه با وزیر امور خارجه برخورد کند

رکنا1 روز قبل

فیلم | جدیدترین گزارش‌ها از ویروس مرموز؛ افزایش قربانیان و آغاز درمان با داروی ایدز

همشهری2 روز قبل