نامزدهای اقتصاد و زبان‌شناسی جشنواره نقد کتاب معرفی شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
نامزدهای اقتصاد و زبان‌شناسی جشنواره نقد کتاب معرفی شدند

نامزدهای اقتصاد و زبان‌شناسی جشنواره نقد کتاب معرفی شدند

مهرخبرگزاری مهر |
نامزدهای نهایی دو گروه اقتصاد و زبان‌وزبان‌شناسی شانزدهمین جشنواره نقد کتاب معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مقاله‌های راه‌یافته به مرحله دوم شانزدهمین جشنواره نقد کتاب در دو گروه اقتصاد و زبان‌وزبان‌شناسی توسط دبیرخانه این‌جشنواره معرفی شدند.

پیش از این‌ و طی روزهای گذشته، نامزدهای گروه‌های حوزه‌های «علوم تربیتی و روان شناسی»، «کلیات اسلام»، «قرآن و حدیث»، «فقه و حقوق»، «علوم اجتماعی»، «علوم سیاسی» و «ارتباطات» توسط دبیرخانه این‌رویداد فرهنگی معرفی شدند.

در گروه اقتصاد، مقاله‌های نقدکتاب «توسعه اقتصادی» نوشته سیدحسین میرجلیلی، پژوهشنامه انتقادی متون، شماره ۱، فروردین ۱۳۹۷، نقدکتاب «دموکراسی: مقدمه‌ای بر انتخاب عمومی» نوشته هادی امیری و وحید مقدم، پژوهشنامه انتقادی متون، شماره ۹، آذر ۱۳۹۷، نقد و تحلیل کتاب «اقتصاد مقاومتی از نظریه تا عمل» نوشته فرهاد ترحمی و فاطمه بزاران، پژوهشنامه انتقادی متون، شماره۹، آذر ۱۳۹۷، نقدی بر «ترجمه جلد اول سرمایه» نوشته سیاوش فراهانی، نگاه نو، ش۱۱۷، بهار ۱۳۹۷ و نقدی بر کتاب «بهبود فضای کسب و کار و تحقق اقتصاد مقاومتی» نوشته حمید پاداش، محمد باشکوه اجیرلو و بهمن خداپناه،، پژوهشنامه انتقادی متون، شماره۹، آذر ۱۳۹۷ به عنوان نامزدهای شانزدهمین جشنواره نقد کتاب معرفی شدند.

در گروه زبان و زبان­شناسی هم مقاله‌های «ارزیابی کتاب آموزش زبان انگلیسی پایه اول دوره متوسطه اول: «پراسپکت یک»» نوشته محمداحمدی صفا، شادی دنیایی و …، پژوهشنامه انتقادی متون، شماره۸، آبان ۱۳۹۷، «ارزیابی و نقد کتاب‌های درسی زبان انگلیسی پراسپکت و ویژن ۱ از منظر توانش ارتباطی بینافرهنگی و فرافرهنگی» نوشته حسن سودمند افشار و …، مطالعات اندازه گیری و ارزشیابی آموزشی، شماره۲۱، بهار ۱۳۹۷، «آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان کم توان ذهنی، نقد برنامه، کتاب پایه هفتم و کتاب معلم» نوشته احمد رمضانی و پیوند میهن دوست، پژوهشنامه انتقادی متون، شماره ۸، آبان ۱۳۹۷، «بر صفه آموزه‌های نور: مروری بر ترجمه فارسی کفالایای مانی» نوشته محمد شکری فومشی، جهان کتاب، شماره ۳۴۹-۳۵۱، خرداد و مرداد ۱۳۹۷ جواز ورود به مرحله نیم نهایی را کسب کردند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

همچنین مقاله‌هایی «جهت داری فرهنگی زبان انگلیسی در فرایند جهانی شدن: بررسی و تحلیل محتوای کتاب‌های آموزشی اینترچنج» نوشته غلامرضا زارعی، محمود خالصی و حسین پورقاسمیان، زبان پژوهی، شماره ۲۹، زمستان ۱۳۹۷، «چند انتقاد واجب از فصل دوم کتاب رده شناسی زبان‌های ایرانی» نوشته سید احمدرضا قائم مقامی، گزارش میراث، شماره ۷۸-۷۹، بهار و تابستان ۱۳۹۶ (انتشار زمستان ۱۳۹۷)، «درباره ترجمه فارسی کفالایا» نوشته سید احمدرضا قائم مقامی، گزارش میراث، ش ۷۷-۷۶، زمستان ۱۳۹۵ (انتشار بهار ۱۳۹۷)، «متن، من و مردم در تأویل‌های محمدتقی غیاثی» نوشته مازیار مهیمنی، پژوهشنامه انتقادی متون، ش۳، خرداد ۱۳۹۷، معرفی کتاب «تاریخ ترجمه» نوشته اسماعیل فرنود، نقدنامه زبان‌های خارجی، شماره ۱، ۲۰۱۸ و نقد و معرفی کتاب «نظام انطباق در زبان تاتی» نوشته راحله ایزدی‌فر و جهاندوست سبزعلی پور، پژوهش‌های زبان‌شناسی تطبیقی، شماره ۱۶، پاییز و زمستان ۱۳۹۷ نیز در گروه زبان و زبان­شناسی به‌عنوان نامزد این دوره از جشنواره شناخته شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو) آموزش بستن زنجیر چرخ

فراروفرارو20 ساعت قبل
نحوه بستن زنجیر چرخزنجیر چرخ یکی از ملزومات سفر در جاده‌های برفگیر زمستانی است. پیشنهاد ما به شما این است که اگر اهل مسافرت هستید از همین حالاتا پایان زمستان زنجیر چرخ خود را در صندوق عقب ماشین قرار بدهید. با این حال برای بستن زنجیر چرخ ابتدا باید وضع ظاهری زنجیر چرخ را کنترل کرده و پیچ خوردگی‌های آن را باز کنید. ۱- زنجیر چرخ را همیشه تمیز و در جای خشک در صندوق عقب خودرو نگهداری کنید، اگر خودروی شما تک دیفرانسیل (جلو یا عقب) است دو زنجیر چرخ برای خودرو کافیست که برای دیفرانسیل جلو به چرخ‌های جلو می‌بندیم و برای خودرو‌های دیفرانسیل عقب به دو چرخ عقب؛ اگر خودروی شما دیفرانسیل جلو و عقب است بهتر است هر چهار چرخ را مجهز به زنجیر کنید. ۲- زنجیر چرخ را بر روی زمین طوری پهن کنید تا خار‌های زنجیر به سمت زمین و سطح صاف زنجیر با لاستیک در تماس باشد، سپس خودرو را به وسط آن هدایت کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
رضا کیانیان در تازه‌ترین حضور خود در تئاتر با بازی و طراحی صحنه نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» به تالار وحدت می‌رود. البته این حضور تنها به ایفای نقش خلاصه نمی‌شود و او با این نمایش، به عرصه طراحی صحنه هم باز می‌گردد. او که دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشکده هنرهای زیباست، از دوره دانشجویی‌اش در زمینه طراحی صحنه و لباس نیز فعالیت داشته است. رضا کیانیان سال ۹۵ نیز طراحی صحنه نمایش «حرفه‌ای» را انجام داد که با بازی و کارگردانی خودش روی صحنه رفت و حالا با طراحی صحنه نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» حضوری دوباره در عرصه طراحی صحنه دارد. حال در کودتای ۱۳۳۲از اسفندیار (دکتر نون) که از یاران نزدیک و وفادار دکتر مصدق است، خواسته می‌شود مصاحبه‌ای ضد نخست وزیر انجام دهد که با مخالفت او مواجه می‌شود.

ماجرای تنبیه دانش آموز در مدرسه رونقی فهرج!

رکنارکنا16 ساعت قبل
به گزارش رکنا، اسماعیلی مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد گفت: در سایت‌های خبری و فضای مجازی مطلبی تحت عنوان ضرب و شتم دانش آموز پایه دوم ابتدایی دبستان رونقی فهرج به دست معلم وی منتشر شد که بلافاصله با حساسیت کامل, تیمی از کارشناسان این اداره مسئول پیگیری مساله شدند. او ادامه داد: پس از بررسی تیم کارشناسی مشخص شد که این خبر کذب است و به دلیل مشکلات شخصی والدین یکی از دانش آموزان با مدیر مدرسه، این خبر را در خبرگزاری‌ها و فضای مجازی منتشر کردند. مدیر آموزش و پرورش ناحیه دو یزد بیان کرد: بخشنامه‌های متعددی در خصوص ممنوعیت تنبیه بدنی در آموزش و پرورش صادر شده و کلاس‌های آموزشی هم برای آموزگاران و مدیران در خصوص تبیین این بخشنامه‌ها برگزار شده است. اسماعیلی درخواست کرد: خبرگزاری‌ها قبل از انتشار این گونه اخبار صحت آن را از روابط عمومی آموزش و پرورش استعلام کنند. او اظهار داشت: والدین دانش آموزان در صورت مشاهده هر گونه موارد تنبیه بدنی موارد را به صورت حضوری و از طریق سایت شکایات طرح کنند تا سریعا رسیدگی شود.

نانو ذرات هیبریدی کربنی

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
گزارش اختصاصینانو ذرات هیبریدی کربنینانو ذرات هیبریدی کربنی، موادی هستند که در دارو رسانی، کاتالیست‌ها و حوزه‌هایی که ذخیره انرژی در آن مطرح است کاربرد دارند؛ محققان دانشگاه امیرکبیر برای تجاری سازی این محصول گامی مهم برداشته‌اند.

زنگ همدلی در مدرسه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
زمان بازجویی وی از سال ۶۵ تا ۶۸ به طول انجامید. بشیری تاکید کرد: رشادت‌های جوانان ایران در عرصه هشت سال دفاع مقدس برای کسانی که مستقیما با آنان روبرو می‌شدند قابل تحسین بود، این حقیقت را بار‌ها از زبان محمدرضا جعفرعباس الجشعمی که در لشکر رژیم بعث خدمت کرده بود شنیدم. وی در بیان شخصیت محمدرضا جعفرعباس الجشعمی ابراز کرد: محمدرضا جعفرعباس الجشعمی در جایی زندگی کرد و رشد یافت که عموما شیعه بودند، ولی با این حال خصوصیات فردی او به یک مسلمان نمی‌خورد او فردی ظاهر فریب بود، به همین دلیل توانسته بود به جایگاه خاصی در ارتش رژیم بعث دست یابد. این کتاب، دفاع مقدس را از نگاه ارتشیان عراقی مطرح می‌کند و حاوی اطلاعاتی جذاب برای خوانندگان است. لازم به ذکراست که کتاب «گزارش یک بازجویی» به چاپ دوم رسیده و توسط رهبر معظم انقلاب نیز مورد تقریظ قرار گرفته است، رهبر معظم انقلاب در مورد کتاب «گزارش یک بازجویی» فرموده‌اند: «اثر جالبی است.

نظرها

اخبار بیشتر