زمانبندی ثبت‌نام مسکن ملی در ۲۳ استان اعلام شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
زمانبندی ثبت‌نام مسکن ملی در ۲۳ استان اعلام شد

زمانبندی ثبت‌نام مسکن ملی در ۲۳ استان اعلام شد

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه از فردا ثبت‌نام مسکن ملی برای 6 استان سمنان، ایلام، شرق سمنان، ایرانشهر، آذربایجان غربی و خراسان رضوی آغاز می‌شود، گفت: ثبت نام از مردم استان‌های تهران، البرز، قزوین، جنوب کرمان و کرمان نیز 30 آذرماه آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت.

اعتمادآنلاین| محمود محمودزاده، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی روز دوشنبه برنامه زمانبندی ثبت‌نام متقاضیان مسکن ملی در۲۳ استان باقیمانده را اعلام کرد.

قرار بود فردا استان‌های جدیدی که می‌توانند در طرح مسکن ملی ثبت نام کنند مشخص شد که با اعلام معاون مسکن وزیر راه ترتیب ثبت نام در ۲۳ استان مشخص شد.

وی خبر داد که چهار استان سمنان، ایلام، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و همچنین شرق سمنان و شهرستان ایرانشهر از ۱۹ آذرماه به مدت سه روز فرصت دارند تا در سامانه مسکن ملی به نشانی https: //tem. mrud. ir/ ثبت نام کنند.

معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶ استان دیگر از ۲۳ آذرماه وارد فرایند ثبت نام شده که شامل استان‌های اصفهان، زنجان، گیلان، هرمزگان، مازندران و لرستان هستند.

بعد از ثبت نام گروه یاد شده، متقضایان ثبت نام خانه در استان‌های فارس، اردبیل، آذربایجان‌شرقی، مرکزی و بوشهر میتوانند با ورود به سامانه مدارک مورد نیاز را آپلود کنند.

ثبت نام در این استان‌ها از ۲۶ آذرماه به مدت ۳ روز انجام می‌شود.

بر این اساس ثبت نام استانهای تهران، البرز، قزوین، جنوب کرمان و کرمان نیز ۳۰ آذرماه آغاز می‌شود و به مدت سه روز ادامه خواهد یافت.

ثبت‌نام نخستین گروه از متقاضیان مسکن ملی روز ۲۱ آبان آغاز شد و مردم استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و قم برای ثبت نام مسکن ملی در سایت https: //tem. mrud. ir/مدارک خود را بارگذاری کردند.

سه روز بعد مردم استان‌های گلستان، کهگیلویه و بویراحمد و کردستان با ثبت نام در سامانه مسکن ملی در روز ۲۵ آبان ماه در این طرح مشارکت داشته باشند.

استان کرمان قبلا به عنوان پایلوت انتخاب شده بود و اکنون متقاضیان واقعی در این استان درحال شناسایی هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی شامل ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و ۱۰۰ هزار واحد در بافت‌های فرسوده احداث شود.

ثبت نام مسکن‌ ملی از روز ۱۶ آذر آغاز و تا ۱۴ روز دیگر ادامه خواهد شد و مردم تهران در آخرین هفته ماه آذر می‌توانند در یکی از شهرهای جدید اطراف که فعلا پرند و پردیس اعلام شده است ثبت‌نام کنند.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

منبع: ایرنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اولین ویدئو از زلزله‌زدگان ترکیه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد23 ساعت قبل
حالا بعد از گذشت دو ماه از افت قیمت کاغذ تحریر، بابک عابدینی، رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران از ادامه ثبات قیمت در بازار کاغذ خبر داد و گفت: با توجه به تسهیل واردات کاغذ، در حال حاضر شاهد تعادل عرضه و تقاضای این محصول هستیم. وی افزود: در چنین شرایطی می‌توان گفت تغییرات نرخ ارز تاثیری بر بازار کاغذ نخواهد داشت و تنها در صورتی که روند تامین کاغذ و واردات آن دچار مشکل شود قیمت کاغذ مجددا افزایش خواهد داشت. عابدینی همچنین با بیان اینکه با توجه به تعادل عرضه و تقاضا و ثبات قیمت در ماه‌های اخیر به نظر می‌رسد قیمت‌ها بیش از این کاهش نخواهد داشت، اظهار کرد: قیمت درج شده در سامانه ۱۲۴ مربوط به کاغذهای وارداتی با ارز دولتی است، اما قیمت کاغذ در بازار مربوط به محصولاتی است که با ارز نیمایی وارد شده است. به گفته وی در حال حاضر امکانات و تسهیلات لازم برای کسانی که در بخش واردات کاغذ فعالیت می‌کردند فراهم شده تا بتوانند در سطح رتبه‌بندی کارت بازرگانی و بدون توجه به سابقه، محصول مورد نظر خود را وارد کنند. این در حالی است که به‌طور مثال پیش از این واردکننده‌ای که سال گذشته کاغذ تحریر وارد نکرده بود، امسال هم نمی‌توانست این محصول را وارد کند یا اگر به میزان کمی وارد کرده بود باید به همان نسبت کاغذ تحریر وارد می‌کرد؛ بنابراین افزایش عرضه و رقابت تاجران باعث کاهش قیمت شده است. رئیس هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ ایران همچنین قیمت هر بند کاغذ تحریر ۷۰ گرمی ۷۰ در ۱۰۰ و ۶۰ در ۹۰ را به ترتیب ۲۹۰ و ۲۱۰ هزار تومان اعلام کرد. قیمت هر بند کاغذ ۸۰ گرمی ۶۰ در ۹۰ هم ۲۹۰ هزار تومان اعلام شد.

صادرات چاقوهای چینی با نام چاقوی زنجان از ایران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، جان کارلن بازیگری که بیشتر برای بازی در سریال «سایه‌های تاریک» مشهور بود، از دنیا رفت. او که در چهار دهه فعالیت هنری بین سال‌های ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰ در بیش از ۱۰۰ نقش تلویزیونی بازی کرده بود، برنده معتبرترین جایزه تلویزیونی (جایزه امی) هم شده بود. کارلن در سینما هم فعالیت داشت و از آثار سینمایی او می‌توان به «شهری کوچک در تگزاس» در سال ۱۹۷۶، «سکه‌هایی از بهشت» به کارگردانی پنی راس و «مسابقه با ماه» ‌ اشاره کرد. او در فیلم «مسابقه با ماه» کنار شان پن و نیکلاس کیج جلوی دوربین رفت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز11 ساعت قبل
غرب در مواجه با انقلاب اسلامی وقتی در فضای حقیقی شکست خورده، تلاش کرده در فضای مجازی این شکست را به پیروزی تبدیل کند. غرب و نظام سلطه و رئیس جمهور تروریست آمریکا فکر می‌کرد به پیروزی دست یافته است. حاج قاسم از حوزه رسانه دور نبود و بعد از جنگ یک رسانه به نام ثارالله را برای جنوب شرق کشور منتشر کرد که هنوز هم چاپ می‌شود. نظام سلطه با بهره گیری از رسانه، فضای مجازی و ماهواره شکست را به پیروزی تبدیل می‌کند. ارزش پول ملی ما بالاتر از این جایی است که الان وجود دارد ولی دشمن با بازی رسانه باعث کاهش ارزش پول ملی ما شد.
ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
خودروساز بزرگ ژاپنی (تویوتا) در بیانیه خبری خود اعلام کرد که ۲٫۹ میلیون خودروی خود را به علت نقص ایربگ، از آمریکا فرامی خواند. خودروساز بزرگ ژاپنی (تویوتا) در بیانیه خبری خود اعلام کرد که ۲٫۹ میلیون خودروی خود را به علت نقص ایربگ، از آمریکا فرامی خواند. به گزارش ایران جیب از اسپوتنیک، خودروساز بزرگ ژاپنی تویوتا در بیانیه خبری خود اعلام کرد ۲٫۹ میلیون خودروی خود را از آمریکا فراخوان می‌کند؛ چراکه نگرانی‌هایی از این وجود دارد که ایربگ این خودروها در تصادف باز نشوند. در این بیانیه آمده است: خودروهای کرولای مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹، ماتریکس مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، آوالون ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ و آوالون هایبرید مدل ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ فراخوان ایمنی شده‌اند و تقریبا ۲٫۹ میلیون خودرو شامل این فراخوانی خواهند شد. شرکت تویوتا در کل ۳٫۴ میلیون خودرو را از سراسر جهان، به علت نقص ایربگ فراخوانی کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

دربی تهران در چنین روزی (۸۰)؛ استقلال ۰-۰ پرسپولیس؛ دربی معمولی

طرفداریچند ثانیه قبل

هر آنچه باید درباره بز کوهی بدانید/کل و بز کوهی جمعیتی در خطر تهدید

میزان‌آنلاین8 دقیقه قبل

سرودن قصیده‌ای در مدح دختر سپهبد شهید سلیمانی

صدا و سیما9 دقیقه قبل

برگزاری سوگواره یاس نبوی در ۱۲امامزاده و مکان مذهبی شهرستان کرمان

مهر12 دقیقه قبل

کره و قطر فینالیست‌های قهرمانی هندبال آسیا شدند

ایسنا15 دقیقه قبل

تفاهم نامه همکاری مشترک ژئوپارک‌های جهانی قشم و پرتغال امضا شد

ایرنا18 دقیقه قبل

پرواز تهران- استانبول ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد

ایرنا19 دقیقه قبل