۸۰ درصد بیماران به علت خرد شدن فک و دندانها به جراح فک و صورت مراجعه می‌‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
۸۰ درصد بیماران به علت خرد شدن فک و دندانها به جراح فک و صورت مراجعه می‌‌کنند

۸۰ درصد بیماران به علت خرد شدن فک و دندانها به جراح فک و صورت مراجعه می‌‌کنند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس انجمن جراحی دهان، فک و صورت گفت: تصادفات باعث خورد شدن استخوان‌ها می‌‌شود و در حدود ۸۰ درصد از بیماران به دلیل خردشدن فک و دندانها به جراح فک و صورت مراجعه می‌‌کنند.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم؛ دکتر بهزاد رهسپار با بیان اینکه سالیانه هزاران نفر به دلیل تصادفات دچار معلولیت می‌‌شوند، اظهار کرد: تصادفات باعث خورد شدن استخوان‌ها می‌‌شود و در حدود ۸۰ درصد از بیماران به دلیل خرد شدن فک و دندانها به جراح فک و صورت مراجعه می‌‌کنند.

رهسپار با اشاره به اینکه سرطان دهان عموما بدون درد است، تصریح کرد: دندان‌پزشکی و به خصوص رشته جراحی دهان و فک و صورت یکی از مهم‌ترین گروه‌ها برای تشخیص سرطان دهان هستند؛ دندان‌‌پزشکان با نمونه‌برداری از بیماران می‌توانند از گسترش و پیشرفت سرطان دهان در افراد پیشگیری کنند.

وی با بیان اینکه جراحی در ناحیه صورت فقط برای زیبایی نیست، متذکر شد: عفونت دندان می‌‌تواند به اندامهای مجاور مثل چشم یا مغز گسترش پیدا کنده و آسیب وارد کند در نتیجه جراح دهان و فک و صورت باید در مورد این نواحی نیز اطلاعاتی داشته باشد همچنین مشکلات گوارشی در افراد می‌‌تواند به علت کشیده شدن دندانها و مشکل در جویدن غذا باشد؛ امروزه بسیاری از افراد به دنبال زیبایی صورت هستند اما باید توجه داشت که سلامتی ناحیه دهان و فک و صورت نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی ادامه داد: درمان بیماران باید به خوبی انجام شود تا بتوانند در کنار ارتباط مناسب فک‌‌ها، تنفس، تکلم و جویدن را به خوبی انجام دهند.

رئیس انجمن جراحی فک و دهان و صورت با تاکید بر اینکه جامعه پزشکی باید برای بهبود درمان بیماران تعامل بیشتری داشته باشند، خاطرنشان کرد: امروزه برخی از جراحی‌ها به ضرر بیمار تمام می‌شود بنابراین کادر درمانی باید تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند همچنین یکی از وظایف سازمان نظام پزشکی همکاری با انجمن‌‌ها برای نظارت در امور درمانی گروه‌‌های تخصصی است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیر صفر درجه

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۶ هزار تن نمک و شن توسط کارگران شهری در مسیر‌های برفی برای تردد بهتر شهروندان ریخته شد. زیر صفر درجهزیر صفر درجهبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ کارگران شهری با فشردگی حجم کاری و تلاش فراوان سعی دارند تا از یخزدگی معابر در این روزهای سرد زمستان جلوگیری کنند.

فیلم/ لحظه هجوم طوفان گرد و غبار در استرالیا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل

صحنه‌ای عجیبی که مرد مست در مترو رقم زد+فیلم

رکنارکنا17 ساعت قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در فضای مجازی و رسانه‌های خارجی به انتشار گذاشته شد که صحنه بامزه از کله پا شدن یک مرد مست را در مترو به تصویر کشیده است. این ویدیو که هنوز موقعیت مکانی اش اعلام نشده است توسط شاهدان عینی ضبط و به انتشار گذاشته شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آسمان برفی پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

آوارگی زلزله در سرپل ذهاب کرمانشاه هنوز ادامه دارد (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
عکس‌های جدید از سرپل ذهاب نشان می‌دهد که هنوز تعداد زیادی از مردم در چادرها و کانکس‌ها زندگی می‌کنند و ریتم ساخت و ساز در شهر کند است.
تابناکتابناک1 روز قبل
از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! از این می‌ترسم که یک جایی تاریک باشد و حس کنم احتمال دارد در آن تاریکی آدم‌ها را از دست بدهم! ساعتی که رفتم داخل ساختمان پلاسکو هیچ وقت فکر نمی‌کردم ساختمان بریزد. خشم از این که چرا این جسارت را داشتم و داخل پلاسکو رفتم و خوشحالی از زنده بودنم. سلیمانی با بیان این که شغل ما هم مثل آتش نشان هاست، گفت: اگر عاشق کارم نبودم داخل پلاسکو نمی‌رفتم.

نظرها

اخبار بیشتر