احیای بیش از ۲۰ هزار طرح توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
احیای بیش از ۲۰ هزار طرح توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

احیای بیش از ۲۰ هزار طرح توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گفت: در طول یک سال گذشته موفق شدیم نزدیک به ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح که ۲۰ هزار مورد آن خرد و خانگی رها شده بود را احیا کنیم که به تولید کشور کمک شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، نساجی، واژه‌ای آشنا ولی غریب در مازندران است که روزگاری نه تنها در کشور بلکه در دنیا سیطره محصولاتش زبانزد خاص و عام بود.

ولی همین نشان و هویت مازندران و به‌ویژه قائم‌شهر با گذشت زمان و سوء مدیریت‌ها کم کم به روزهای بی‌خبری و نابودی رسید و یکی از سه‌گانه‌های نساجی در قائم‌شهر یعنی کارخانه نساجی شماره دو با چندصد کارگر تعطیل و بعد به طور کامل تخریب شد و نان خیلی‌ها را از سر سفره برد.

*سرنوشت نساجی

نساجی و سرنوشت آن، آلتی شده بود در دست کاندیداهای انتخابات و هرکسی از راه می‌رسید ادعای احیای نساجی را جز اهم برنامه‌های کاری خود در صورت انتخاب شدن اعلام می‌کرد و این ادعا تنها در تیزرها و شوآف‌های تبلیغاتی بسنده می‌شد و می‌رفت در بایگانی تا چهارسال بعد و انتخاباتی دیگر و وعده وعیدهای واهی دیگر.

حال شنیده‌ها حاکی از آن است که صنعت تب‌دار و مریض قائم‌شهر بعد از کش و قوس‌های فراوان حالا در راه احیاء شدن است و می‌توان دوباره ه آینده آن امید داشت.

احیای بیش از ۲۰ هزار طرح توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) - 6

*ایجاد ۲۱۰ هزار شغل

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در بازدید از کارخانه نساجی مازندران با بیان اینکه یکی از جهت‌گیری‌هایی که از اواسط سال گذشته در ستاد اجرایی شکل گرفت و با اعلام سال به نام رونق تولید توسط مقام معظم رهبری سرعت بیشتری گرفت بحث احیای بنگاه‌های تعطیل شده و یا با ظرفیت کامل کار نکرده بود، اظهار کرد: این اتفاق بزرگی افتاد و در طول یکسال گذشته موفق شدیم نزدیک به ۲۰ هزار و ۵۰۰ طرح که ۲۰ هزارتای آن خرد و خانگی رها شده بود را احیا کنیم که به تولید کشور کمک شد.

محمد مخبر افزود: توانستیم با هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه که توسط ستاد اجرایی آورده شد در حدود ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه را زنده کنیم و قریب به ۲۱۰ هزار شغل ایجاد شد.

*ایجاد ۷۰۰ شغل با احیای کامل نساجی مازندران

وی از استاندار خواست تا تیم کنترل کننده‌ای انتخاب کنند و برنامه‌ریزی شود تا بتوانیم ظرف شش ماه آینده همه فازهای کارخانه را که ۷۰۰ شغل ایجاد می‌کند را راه اندازی کنیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: در حال حاضر برای مالکیت ورود نکردیم و تصمیم گرفتیم با ابزاری که در استان وجود دارد برای ساماندهی تولید آن کاری کنیم و امیدواریم تصمیم درستی برای آن گرفته شود تا عواید و منفعت آن به استان و مرم برگردد و کارخانه برای شهر بماند.

مخبر با بیان اینکه در استان مازندران تقریبا ۵ هزار و ۸۰۰ طرح که احیا و تأسیسی است تا پایان سال انجام می‌شود، اظهار کرد: هزار و ۱۲۰میلیارد تومان در مازندران در مجموع در بخش‌هایی همچون سیل اشتغال و عمرانی انجام شد.

وی افزود: هزار و ۴۳۰ پروژه زیربنایی در مازندران راه انداختیم که از جمله آن می‌توان به ساخت ۵۲ مدرسه با ۳۵۰ کلاس، ۱۴۰ مسجد، ۹۰ پروژه زیربنایی و هزار و ۱۵۰ مسکن محرومان اشاره کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تصریح کرد: طبق برآورد فاز نخست کارخانه نساجی مازندران با ۱۷ میلیارد تومان جمع می‌شود و برای ادامه کار هم کمک می‌کنیم.

مخبر به وضعیت کارخانه نساجی شماره یک اشاره کرد و گفت: در مورد نساجی شماره یک هیچ اطلاعاتی وجود دارد ولی کلیات آن را قبول دارم و باید جلسه بگذاریم و اگر به جمع‌بندی برسیم در آنجا هم کار می‌کنیم.

احیای بیش از ۲۰ هزار طرح توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) - 18

*نساجی مازندران در وضعیت خوبی به سر می‌برد

مدیرعامل کارخانه نساجی مازندران در این بازدید با بیان اینکه امسال به نام رونق اقتصادی نامگذاری شد و خوشحالم اعلام کنم که کارخانه نساجی مازندران سال را با رونق تولید آغاز کرد، اظهار کرد: به جرأت می‌توان گفت که در بهترین موقعیت طی ۱۰ الی ۱۵ سال گذشته قرار دارد و این را مرهون زحمات شورای تأمین هستیم و پشتوانه ما بود.

مسعود فرشباف در پایان گفت: تلاش‌مان این بود شرایط خوبی را فراهم کنیم که ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با رغبت بیشتری اینجا سرمایه گذاری کند چراکه من جز ایجاد اشتغال از این ستاد چیزی ندیدم و تنها هدفشان احیای صنعت است و این مجموعه فقط به اشتغال پایدار و تولید فکر می‌کند.

به گزارش فارس، در پایان این بازدید تفاهم‌نامه‌ای مابین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و مدیرعامل کارخانه نساجی مازندران امضا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بغض حاج قاسم برای هم‌رزم شهیدش!

مهرمهر1 روز قبل

تصادف مرگبار پراید و کامیون در بوشهر

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل

خواننده و نوازنده‌ای که فرنگی‌ها را هم به شگفتی واداشت (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینکه ایران به لحاظ برخورداری از انواع موسیقی‌های محلی مناطق مختلف خود، الگویی متنوع از موسیقی نواحی در میان کشورهای دنیا محسوب می‌شود، امری بدیهی است. طبعا در این میان موسیقی خراسان و به‌طور مشخص، شمال خراسان نیز به عنوان نمونه‌ای درخشان از موسیقی نواحی ایران جایگاه مهمی در این عرصه دارد. یکی از مثال‌های مهم در این زمینه، می‌توان به اجرای ستال ۲۰۰۰ حاج قربان سلیمانی فقید به همراه پسرش علیرضا و نوه‌اش هیبت‌الله در فرانسه اشاره کرد. اجرای حاج قربان، علیرضا و هیبت‌الله سلیمانی از آن‌رو اهمیت دارد که بیش از هر چیز بیانگر انتقال این سنت موسیقایی از نسلی به نسل دیگر است. این از غرایب روزگار ما در این سرزمین گربه‌سان نیست؟ موسیقی شمال خراسان-بحرطویل-استاد حاج قربان سلیمانی

جاده موزیکال در مجارستان + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| جاده شماره ۶۷ مجارستان یک جاده خاص و جالب است. طبق برنامه‌ریزی‌های مدیران محلی، به منظور بزرگداشت لازلو بودی، خواننده درگذشته مجار، یکی از آهنگ‌های او در این جاده به شکل جالبی تعبیه شده است. توسط شیار‌هایی که در جاده به وجود آمده، با عبور لاستیک روی آن‌ها صدای موسیقی شبیه سازی می‌شود. برای اینکه آهنگ به طبیعی‌ترین شکل ممکن شنیده شود، خودرو‌های عبوری باید سرعتی نزدیک به هشتاد کیلومتر بر ساعت داشته باشند. منبع: فرارو

معاون وزیر بهداشت: با خیال راحت شیر بخورید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

آنونس «کتونی زرنگی» منتشر شد/ پخش پس از ایام فاطمیه

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی پروژه، سریال تلویزیونی «کتونی زرنگی» به کارگردانی علی ملاقلی پور و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه، پس از ایام فاطمیه روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود. تصویربرداری این سریال آخرین روزهای خود را سپری می‌کند و مراحل فنی آن به طور همزمان پیش می‌رود تا بزودی آماده پخش شود. به همین مناسبت نخستین آنونس رسمی این سریال منتشر شد. ساخت این آنونس را سیاوش کردجان برعهده داشته است. هدایت هاشمی، افسانه چهره‌آزاد، ملیکا شریفی‌نیا، علی سلیمانی، جواد پورزند، شاپور کلهر، با معرفی زوج علیرضا جعفری و مصطفی ساسانی، با حضور محمود جعفری، با هنرمندی برزو ارجمند و سحر ولدبیگی و بازیگران خردسال رادمهر رزمجوی و عماد شعبانی در «کتونی زرنگی» به ایفای نقش می‌پردازند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

پرفروش‌ترین فیلم‌های هفته سوم سال ۲۰۲۰/جدول فروش فیلم‌های در حال اکران

تکراتوچند ثانیه قبل

ارسال دو هزار بسته ویژه دانش آموزان به مناطق سیل زده شرق هرمزگان

ایسنا9 دقیقه قبل

یک زندانی به همت اوقاف ساوه آزاد شد

ایسنا10 دقیقه قبل

مسعود سلطانی فر: تضمین برای برگزاری مسابقات در امنیت کامل را یک هفته پیش به AFC ارائه کردیم؛ در فرانسه همه مسابقات باید تعطیل شود

طرفداری10 دقیقه قبل

با ۶۰ میلیون‌ چه خودرویی می‌توان خرید؟ +جدول

اقتصاد آنلاین11 دقیقه قبل

مهلت نام‌نویسی در بزرگترین جشن ازدواج کشور تمدید شد

ایسنا11 دقیقه قبل

گزارش پایگاه تی ۲۴ از پشت پرده ترور حاج قاسم

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل