«کسوف» منتشر می‌شود/ رمانی با پس‌زمینه رخدادهای سال‌های ۲۰ تا ۳۲
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
«کسوف» منتشر می‌شود/ رمانی با پس‌زمینه رخدادهای سال‌های ۲۰ تا ۳۲

«کسوف» منتشر می‌شود/ رمانی با پس‌زمینه رخدادهای سال‌های ۲۰ تا ۳۲

مهرخبرگزاری مهر |
رمان «کسوف» آخرین مجلد از مجموعه رمان‌های با پس زمینه تاریخی منیژه آرمین منتشر می‌شود.

منیژه آرمین به خبرنگار مهر گفت: هم‌اکنون مشغول نوشتن رمان «کسوف» هستم که چهارمین مجلد از مجموعه رمان‌های من با محوریت تاریخ معاصر ایران است. سه عنوان قبلی «شب و قلندر»، «شباویز» و «شانزده سال» نام داشتند. من برای نگارش این رمان‌ها صد سال تاریخ معاصر ایران را در نظر گرفتم.

وی افزود: پس زمینه این آثار تاریخ معاصر ایران است. «شب و قلندر» از اوایل قاجاریه تا دوران مشروطیت، «شباویز» از مشروطیت است تا سال ۱۳۰۴ که سال روی کار آمدن رضاشاه است، پس زمینه «شانزده سال» دوران رضاشاهی است و در نهایت «کسوف» هم پس‌زمینه‌اش رخدادهای ۱۳۲۰ تا ۱۳۳۲ است.

آرمین ادامه داد: همانطور که گفتم این آثار رمان هستند با پس‌زمینه تاریخی و تاریخ در این کتاب‌ها اهمیت بسیاری دارد چرا که تاریخ جزء مهمی از هویت انسان‌هاست. قصدم از نگارش این رمان‌ها نیز شناختن و شناساندن هویت است. هویت ایرانی تابع هیچ جریان سیاسی نیست. این هویت باید مطرح شود و من خودم را مقید به این موضوع می‌دانم.

این نویسنده و هنرمند همچنین به ضرورت شناساندن هویت ایرانی اشاره کرد و گفت: من خیلی از کشورهای دنیا را دیدم اما همه نوشته‌هایم ایرانی است و روی این موضوع تعصب دارم. وظیفه ما شناساندن هویت ایرانی است. تا کسی وطن خودش را نشناخته باشد در مجامع بین الملل هم نمی‌تواند جایی داشته باشد.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

آرمین اضافه کرد: همچنین قرار است نمایشگاهی هم از آثار حجمی‌ام برپا شود که به مناسبت همین نمایشگاه از کتاب مجموعه آثار حجم و سفالی من نیز رونمایی خواهد شد.

این نویسنده پیشکسوت در پایان گفت: آخرین کتاب منتشر شده من «شخصیت شناسی در مثنوی و کمدی الهی» نام داشت که سال گذشته توسط انتشارا سوره مهر منتشر شد. «شخصیت شناسی در مثنوی و کمدی الهی» یک کتاب صلح است و نشان می‌دهد که دو شاعر با دو فرهنگ مختلف چقدر از نظر ایده پردازی و شناخت انسان به هم نزدیک بوده‌اند. من این کتاب را کتاب صلح می‌بینم.

همچنین انتشارات عهدمانا نیز امسال (۱۳۹۸) چهارمین چاپ خود از رمان «روزی که عمه خورشید مرد» منیژه آرمین را با شمارگان هزار نسخه، ۱۸۴ صفحه و بهای ۱۸ هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار داد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همه دنیام؛ بهنام بانی

تابناکتابناک1 روز قبل
همه چی واسه تو ولی دل تو برامچیزی به غیر تو نمیخوام نه نمیخواماونی که نفسم بنده به نفساشتویی که فقط میمونه پاش بدونی کاشدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشهمی‌دونی چقدر خاطره دارم ازت دار و ندارم تویی فقط تویی فقطدیوونه توام من عاشق تو شدم تو رو می‌خوامت واسه خودم واسه خودمدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامدنیام اومدی تو دنیام دل بده بمون بام عاشق توامتو شدی همه دنیام هر جا بری اونجام دست تو دستام عاشق توامعاشق تواممیشناسم تو رو بهتراز هر کی که بگیاحساسم واسه هیچکسی نیست جز تو یکیعشق تو واسه من تکراری نمیشهدلتنگم دیگه دل تو دلم نیست واسه تودلتنگم میدونی فقط این حس و به تو دارم چون تو برام میمونی همیشه «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید. «همه دنیام» یکی از قطعات موسیقی بهنام بانی است. موزیک ویدیو این قطعه را در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

«سین_ی_لام»؛ سیستان و بلوچستان را دریابیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگی این هفته به موضوعاتی چون اخبار جشنواره‌های فجر و فعالیت هنرمندان به منظور کمک به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در بسته فرهنگی این هفته خواهید دید: >> اهالی رسانه زمان نمایش فیلم‌های سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر را مشخص کردند>> راهیابی چهار فیلم اولی به بخش سودای سیمرغ>> شهادت مظلومانه سردار سلیمانی یک سیمرغ به سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر اضافه کرد>> چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با نگین سلیمانی مهمان گلزار شهدای کرمان شد>> دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر در پی حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی>> سیل سیستان و بلوچستان، هنرمندان را به صحنه آورد

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

اولویت اول کشور آموزش و پرورش است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
جهانگیری در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هیچ گاه نباید از اولویت کشور خارج شد، خاطرنشان کرد: حتی در مواقعی که با کمبود منابع در کشور مواجه هستیم، آموزش و پرورش باید همچنان در صدر اولویت‌ها باشد چرا که می‌تواند با تربیت نیروی انسانی، آینده کشور را بسازد. مقام معظم رهبری نیز بار‌ها تاکید کرده‌اند که سرمایه گذاری در آموزش و پرورش جزو هزینه‌های سرمایه‌ای کشور است. جهانگیری همچنین با تاکید بر اینکه بدون مشارکت عموم نمی‌توان برنامه‌های آموزش و پرورش کشور را به نحو مطلوب اجرایی کرد، گفت: شورا‌های آموزش و پرورش یک ظرفیت بسیار مهم است که در کشور شکل گرفته است و می‌توانند برای تعریف و تحقق مشارکت عمومی برنامه ریزی کنند و از ظرفیت‌های سایر دستگاه‌های اجرایی نیز برای پیشبرد برنامه‌های آموزش و پرورش استفاده کنند. معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: مهمترین کار شورا‌های آموزش و پرورش باید این باشد که راهکار‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌ها و منابع مادی و معنوی کشور تدوین کنند و با جلب مشارکت مردم، این ظرفیت‌ها را در خدمت آموزش و پرورش کشور قرار دهند. جهانگیری با اشاره به اینکه در قانون شورا‌های آموزش و پرورش آمده است که ۱۷ دستگاه باید با آموزش و پرورش همراهی کنند، گفت: وقتی آموزش و پرورش از این درجه اهمیت برخوردار است، در سخت‌ترین شرایط سیاسی و اقتصادی آن را از اولویت کشور خارج نمی‌کنیم، این یعنی اگر کمترین احساس مسئولیتی به آینده ایران داریم باید به آموزش و پرورش کمک کنیم.

از نماز جمعه تهران تا سیل سیستان

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

نمایندگان ایران رسما از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا محروم شدند

نامه‌نیور2 دقیقه قبل

نکته آماری؛ زلاتان ابراهیموویچ به سریع‌ترین بازیکن سری آ از فصل ۱۹۹۴/۹۵ تبدیل شد که به ۱۵۰ پیروزی در این لیگ می‌رسد

طرفداری3 دقیقه قبل

نظامیان لبنان برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند

ایرنا4 دقیقه قبل

عراقچی: لغو میزبانی باشگاه‌های ایرانی سیاسی است/باید مقابل سوء استفاده عربستان ایستاد

الف7 دقیقه قبل

کانال بشردوستانه سوئیس و ایران در داووس بررسی می‌شود

قدس آنلاین7 دقیقه قبل

حمله به عین الاسد محال بودن رهگیری موشکهای ایران را نشان داد

ساعت ۲۴7 دقیقه قبل

برف تمرین استقلال را تعطیل کرد

روزنو8 دقیقه قبل