روش‌ها‏ و کاربردهای تحقیق در هنر و معماری بررسی می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
روش‌ها‏ و کاربردهای تحقیق در هنر و معماری بررسی می‌شود

روش‌ها‏ و کاربردهای تحقیق در هنر و معماری بررسی می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
همزمان با هفته پژوهش، سمینار علمی - پژوهشی روش‌‏ها و کاربردهای تحقیق در هنر، معماری و شهرسازی در دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با هفته پژوهش، سمینار علمی-پژوهشی روش‏ها و کاربردهای تحقیق در هنر، معماری و شهرسازی، سه‌شنبه ۱۹آذرماه، ساعت ۹ تا ۱۲ در دانشگاه تربیت‌مدرس برگزار می‌شود. این سمینار با نظارت علمی محمدرضا بمانیان و با هدف آموزش و آشناسازی دانشجویان ارشد و دکترای رشته‌های هنری و پژوهشگران هنر با اصول، راهبردها و کارکردهای پژوهش‌های هنری است.

هدفمندسازی و طراحی نظام بهره‌وری از طرح‌های پژوهشی و پایان‌نامه‌ها در عرصه هنر یکی از دغدغه‌های اساسی جامعه پژوهش هنر در کشور است. فقدان نقشه علمی و الویت‌بندی نیازمندی‌های پژوهشی باعث هدررفت و ناکارآمدی بسیاری از دستاوردهای پژوهشی در هنر شده است. انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران، نقد و بررسی وضعیت موجود و شناسایی و معرفی روش‌های بهینه‌سازی پژوهش‌های هنری را به عنوان یک ماموریت سازمانی دنبال می‌کند و در این راستا به آموزش پژوهشگران علاقمند می‌پردازد.

در سایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

سمینار مشترک این انجمن با دانشگاه تربیت مدرس با محورهای زیر برگزار خواهد شد:

۱- روش‏های پژوهش ترکیبی در هنر و معماری

با سخنرانی رضا افهمی، مدیر گروه پژوهش هنر دانشگاه تربیت مدرس

۲- راهبردهای ارزش‌‏آفرینی در پژوهش هنر (اقتصاد، سرمایه فرهنگی، جایگاه ملی)

با سخنرانی بهنام زنگی، رییس انجمن علمی پژوهش‌های هنری ایران

۳- اجرایی‌سازی پژوهش‏های هنری و تجاری‌سازی

با سخنرانی بدرالدین احمدی رییس اداره پژوهش دانشکده هنر و معماری

مدیریت برگزاری پنل نیز بر عهده محمدجواد مهدی‌نژاد، عضو هیات علمی دانشگاه تریت مدرس خواهد بود.

این سمینار سه شنبه۱۹ آذرماه از ساعت ۹تا۱۲ در تالار سیمرغ دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود و شرکت در آن برای پژوهشگران و علاقمندان آزاد است. ثبت نام از طریق نشانیhttps: //evnd. co/۷mgOB و یا به صورت حضوری انجام می‌پذیرد و برای شرکت‌کنندگان گواهی رسمی صادر می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
اسفند ماه است و ما ایرانی‌ها نزدیک نوروز باستانی هستیم. مردم از مدت‌ها قبل برای سفرهای نوروزی و خرید‌های شب عیدبرنامه ریزی کرده‌اند. این روزها با خبر ورود کرونا ویروس به کشور، مردم نگران سلامتی خود و خانواده هایشان هستند و همین امر سفرهای نوروزی و خرید بلیط هواپیما را تحت تاثیر قرار داده است. به طوری که با گسترش تعداد مبتلایان، مسافران دچار تردید می‌شوند که آیا به سفر بروند و یا بلیط خود را کنسل کنند و برای حفظ سلامتی از خیر سفر کردن بگذرند؟
ایسناایسنا1 ساعت قبل
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از ارائه طرح از سوی چهار شرکت دانش‌بنیان برای ساخت کیت کرونا خبر داد. قانعی خاطر نشان کرد: تاکنون چند طرح در این زمینه ارائه شده و در کشور نیز ساخت کیت تشخیص کرونا آغاز شده است. وی با اشاره به حمایت‌های معاونت علمی از شرکت‌های دانش‌بنیان، یادآور شد: در صورتی که شرکتی نیاز به حمایت داشته باشد و اداره آزمایشگاه‌های مرجع تایید کند که شرکت در ساخت کیت توانمند است، معاونت علمی حمایت خواهد کرد تا کیت تولید شود. به گفته وی، تاکنون چهار شرکت اعلام آمادگی کردند و امروز نیز این تعداد افزایش می‌یابد. به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت برای تولید کیت تشخیص ویروس کورونا، با هدف تولید انواع کیت‌های تشخیصی ویروس کورونا CORVID ۱۹ مولکولی و تشخیص سریع در داخل کشور و حمایت از تولیدکنندگان داخلی، اقدام به انتشار فراخوان عمومی کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ساعت قبل
کاوه ذاکری در این کتاب، تحقیق دقیقی ارائه داده از چگونگی سیر و مراحل جنگ و قرارداد صلح دیتون که منجر به پایان جنگ شد. ذاکری که مدرس تخریب و انفجار بوده، در بوسنی، نظامیان و داوطلبان مردمی را با نحوه خنثی کردن مین‌ها و تله‌های انفجاری آشنا می‌کرده است. او در کنار این آموزش‌ها به کمک رسانی و توزیع اقلام ضروری زندگی در میان مردم جنگ زده بوسنی هم می‌پرداخته است. کتاب «محاصره سارایوو» مملو از وقایع تلخ و شیرین است و صداقت و صمیمیت و مردمی بودن روحیه نویسنده باعث می‌شود کتاب برای خواننده خواندنی و عبرت آموز شود. انتشارات سوره مهر این کتاب را ۴۶۸ صفحه با قیمت ۶۰ هزار تومان منتشر کرده است.
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
بحرالعلوم به تعطیلی فعالیت‌های قرآنی در فضای دانشگاهی علوم پزشکی اشاره کرد و گفت: درست است که محتوای فعالیت ما در این مرکز، قرآنی است اما نظر کارشناسان اهل فن به عنوان افرادی که در این شرایط درحال تلاش و فعالیت برای کنترل و ممانعت از شیوع ویروس کووید ۱۹ هستند، بر تعطیلی برنامه‌های قرآنی استوار است. وی افزود: این مهم را دوستان ما در سازمان‌های مختلف نیز قبول کرده‌اند. رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت از برگزاری برخی فعالیت‌های قرآنی دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور به صورت مجازی خبر داد و گفت: برای فروردین ماه ۹۹ به صورت مجازی برنامه‌های قرآنی را تدوین و طراحی کرده‌ایم و در این خصوص در انتظار تصویب از سوی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت هستیم. وی گفت: همچنین ثبت نام بیست و پنجمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز مدتی است آغاز شده که دانشجویان و علاقمندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند از این فرصت استفاده کرده و برای شرکت قوی‌تر در این جشنواره به مطالعه کتاب‌های اعلام شده، بپردازند. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر