جایگاه مرزبانی در حال پیشرفت است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. اجتماعی

جایگاه مرزبانی در حال پیشرفت است

انتخابخبرگزاری انتخاب |
فرمانده مرزبانی ناجا گفت: جایگاه واقعی مرزبانی در حال پیشرفت است که این رشد و توسعه مرهون تلاش مرزبانان در سراسر مرزهای ایران اسلامی است.
جایگاه مرزبانی در حال پیشرفت است - 0

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: جایگاه واقعی مرزبانی در حال پیشرفت است که این رشد و توسعه مرهون تلاش مرزبانان در سراسر مرزهای ایران اسلامی است.

سردار قاسم رضایی در نشست فصلی فرماندهان مرزبانی و مراکز آموزش با قدردانی از زحمات شبانه‌روزی مرزبانان و همرزمان در سراسر مرزهای ایران اسلامی، اظهارکرد: یکی از خصوصیات مرزبانان ولایتمداری، روحیه انقلابی و تکلیف‌مداری است که در همه فرماندهان و مرزبانان مشهود و ملموس است.

وی با اشاره به شعار مرزبانی «من یک انقلابی‌ام» گفت: امروز این شعار در مرزبانی تبدیل به شعور شده و در کلیه ماموریت‌ها جاری است و همه فرماندهان با اعتماد به نفس لازم در ماموریت‌ها توانسته‌اند اهداف را هدفمند دنبال کنند.

رضایی عملکرد مطلوب مرزبانان در مرزهای کشور را ناشی از حمایت‌های بی‌دریغ خانواده مرزبانان در سراسر کشور دانست و اظهارکرد: فرمانده نیروی انتظامی با اعتماد و نگاه ویژه به مرزبانی با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح عملکرد مرزبانی را به مقام معظم رهبری ارجاع دادند که به برکت مقام عظمای ولایت، طرح جامع مرزبانی تصویب و ابلاغ شد.

وی با اشاره به عملکرد مرزبانی در حوزه پشتیبانی، آموزش و مدیریت میدانی که باعث کاهش آسیب‌پذیری مرزبانان شده است، اظهارکرد: در مرزبانی عملکرد و جهت‌گیری‌ها هدفمند و هوشمندانه دنبال می‌شود و جایگاه واقعی مرزبانی در حال پیشرفت است که این رشد و توسعه مرهون تلاش مرزبانان در سراسر مرزهای ایران اسلامی است.

فرمانده مرزبانی ناجا هدف‌گذاری مناسب در تراز جمهوری اسلامی را در برنامه‌های سال ۹۹ از مهمترین عناوین مرزبانی نام برد و اظهارکرد: مرزبانی با تلاش شبانه‌روزی باید جایگاهش را در مرزها حفظ کند و روند رو به رشد در پیش بگیرد.

وی ادب در گفتار و منش را از اصول مهم یک مرزبان حرفه‌ای دانست و تاکید کرد: آموزش‌ها باید حین خدمت تداوم بیشتری داشته باشد و در جهت ارتقای سطح آگاهی و دانش مرزی مرزبانان گام‌های موثری برداشته شود.

رضایی نگاه مثبت به خودی و نگاه منفی به دشمنان را جزو اصول مهم مرزبانی نام برد و گفت: منشور مرزبانی، آینه تمام نمای مدیریتی ما در حوزه سازمان است و سه راهبرد فرماندهی مرزبانی ناجا ارتقاء آمادگی عملیاتی، ارتقای تعاملات، کاهش آسیب پذیری در همه حوزه‌های مرزی باید عملیاتی شود.

فرمانده مرزبانی با تاکید بر ساماندهی، استقرار و آرایش نیروهای مرزبانی در مرزها به هدفگذاری در مرزها اشاره و تصریح کرد: اگر اقتدار می‌خواهیم باید ارتقای آمادگی عملیاتی بالایی داشته باشیم و هم‌افزایی و ارتقای تعاملات را افزایش دهیم تا با کاهش آسیب‌پذیری در مرز و مرزبانی روبرو شویم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی نیروی انسانی را یکی از ابزارهای مهم در مرزبانی دانست و اظهارکرد: تغییر رویکرد از پلیسی به نظامی و دفاعی در ماموریت‌ها مرزبانی در دستورکار قرار گرفته است و با توجه به نوع ماموریتی که در مرزهای ایران اسلامی داریم، مرزبانان باید با روحیه نظامی و دفاعی بتوانند نقش خود را که حراست از مرزهاست به خوبی ایفا کنند.

رضایی با اشاره به اینکه فرهنگ سازمانی به ما پویایی و درخشش می‌دهد و مرزبانان را مقاوم می‌سازد، گفت: فرهنگ سازمانی برای ما ارزش است و همکارانم باید در این خصوص تلاش ویژه داشته باشند و ایثار، رشادت، غیرت به کشور و مرز و بوم را با بصیرت بالا سرلوحه کار خود قرار دهند.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: مرزبانان به معنای واقعی، مجاهدان فی سبیل الله هستند که در مرزهای ایران اسلامی به فرمانده معظم کل قوا در حراست و پاسداری از ثغور و حدود کشور لبیک گفتند.

وی در ادامه به برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی (ع) در سال جاری اشاره کرد و گفت: اربعین، مأموریت جهان اسلام است که بخشی از آن را ایران اسلامی در حوزه امنیت و تسهیل تردد انجام می‌دهد و مرزبانی هم به نوعی در این ماموریت تاثیرگذار است.

رضایی با اشاره به عشق‌ورزی مرزبانان به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین اظهارکرد: در تمامی حوزه‌های اربعین، مرزبانان عاشقانه به زائران خدمات‌رسانی کردند و آخرین بدرقه کننده و اولین استقبال کننده در مرزها بودند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر نقش تاثیرگذار فرماندهی مرزبانی استان‌های ایلام، خوزستان و کرمانشاه در برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی (ع)، گفت: خدمات جانانه فرهنگی، اجتماعی و امنیتی به زائران در مرزها و نقش تأثیرگذار روابط دیپلماسی مرزی، بخشی از موفقیت نیروی انتظامی در تردد ۷ میلیون زائر در ایام اربعین بود.

وی با بیان عملکرد مطلوب رسانه‌ای مرزبانی در ایام اربعین خاطرنشان کرد: فعالیت‌های رسانه‌ای موثری در حوزه اطلاع رسانی، مستندات و تبلیغات میدانی صورت گرفت که در بازدارندگی جرایم و تخلفات زائران اثرگذار واقع شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار قاسم رضایی از دست‌اندرکاران اربعین حسینی (ع) مرزبانی ناجا، معاونان ستادی، فرماندهان مرزبانی استان‌ها و فرماندهان هنگ‌های مرزی دخیل در اربعین قدردانی کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صحبت‌های رایان پورجم فرزند‌ منصور پورجم از جان‌باختگان سقوط هواپیمای اوکراینی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

این اسباب‌بازی هوشمند را به کودکان خلاق خود معرفی کنید (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران19 ساعت قبل
هوشمند است و به خلاقیت بیشتر کودکان کمک می‌کند. آن‌ها را وادار به تحرک بیشتر کرده و نوآوری را به آن‌ها آموزش می‌دهد. اما بازی با آن نیاز به آموزش دارد.

صحنه‌های دیده نشده از تمرین روزانه بروسلی (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

امشب، وضع نامناسب آب و هوا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محبی در ارتباط زنده تصویری با بخش خبر ۲۱ شبکه یک سیما افزود: وضع تردد در جاده‌های کشور نامناسب است و چنانچه سفر کردن در ساعات پیش رو ضرورت دارد توصیه می‌شود رانندگان زنجیر چرخ و ترجیحا اغذیه مناسب و پتو به همراه داشته باشند. وی ادامه داد: به علت بارندگی برف و باران در بیشتر محور‌های مواصلاتی کشور، مخصوصا جاده‌های کوهستانی شمال کشور، رعایت سرعت مطمئن و فاصله قانونی از ضروریات تردد در این ایام است.

بارش برف و باران در بیشتر مناطق

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
امیر سرکرده در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: بارش در نواحی شمالی به صورت برف و در نواحی جنوبی به صورت باران خواهد بود. کارشناس هواشناسی گفت: همچنین برای مراکز جنوبی، بارش‌ها به صورت رگبار و رعد و برق و در استان‌های بوشهر، فارس، کرمان، یزد و اصفهان بارش برف و باران پیش بینی می‌شود. سرکرده ادامه داد: امروز و فردا در نواحی شرقی و جنوب شرقی وزش باد پیش بینی می‌شود. کارشناس هواشناسی گفت:: همچنین برای جاده‌های کوهستانی البرز و شمال غرب زاگرس مرکزی بارش برف، مه غلیظ، کاهش دید و ایجاد کولاک را پیش رو داریم. وی افزود: در تهران بارش برف پیش بینی می‌شود و دما در حال حاضر صفر درجه است که در بیشترین حالت به سه درجه بالای صفر خواهد رسید.

خسارت‌های شدید به روستاییان سیل‌زده سیستان و بلوچستان (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری1 هفته قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری1 هفته قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری1 هفته قبل

تازه‌ترین اخبار از فعالیت صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران

ایسنا2 دقیقه قبل

مداح مشهور خواستار شد: انتقام سخت شامل داخل کشور هم بشود | واکنش به کناره‌گیری برخی هنرمندان؛ به درک!

همشهری10 دقیقه قبل

سناریوهای وحشتناک شوهربرای قتل همسر +عکس

فردا نیوز10 دقیقه قبل

چگونه با ۲۲ میلیون تومان وام ۲۴۰ میلیونی بگیریم؟

آفتاب‌نیوز11 دقیقه قبل

شفافیت یعنی معرفی مسئول نابودی ۱۸ میلیارد دلار

مشرق‌نیوز11 دقیقه قبل

ده علت کارتن خواب شدن مردان به جز اعتیاد / نیاز به اصلاح سیستم تولید بی خانمان

رکنا12 دقیقه قبل

صدا و سیما باید به نفع صندوق رأی تبلیغات کند، نه یک جناح خاص / رسانه ملی کارنامه مناسبی در اعتمادسازی و انسجام پروری ندارد

ایلنا12 دقیقه قبل