۸۰۰ دانشجو با ۸ ملیت در دانشگاه امام رضا (ع) تحصیل می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
۸۰۰ دانشجو با ۸ ملیت در دانشگاه امام رضا (ع) تحصیل می‌کنند

۸۰۰ دانشجو با ۸ ملیت در دانشگاه امام رضا (ع) تحصیل می‌کنند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) گفت: دانشگاه امام‌رضا (ع) بیش از ۶۰۰ دانشجو از کشور عراق دارد  و ۸۰۰ دانشجو با ۸ ملیت در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

مرتضی رجوعی، در مراسمی که در سالن همایش دانشگاه بین‌المللی امام‌رضا (ع) برگزار شد، عنوان کرد: دانشگاه بین‌المللی امام‌رضا (ع) یک دانشگاه انقلابی در مکتب علم و دانش است و در طول دو دهه فعالیت خودش تلاش کرده تا به تربیت انسان‌های متخصص، متعهد و وفادار به آرمان‌ها بپردازد و بتواند نیازهای آستان‌قدس رضوی در شهر مشهد، استان خراسان رضوی و کشور را تامین کند و در عرصه‌های بین‌المللی فعالیت‌های در خور شأنی داشته‌باشد.

وی ادامه داد: راهبردهای دانشگاه بر سه محور اصلی طراحی شده و اعتقاد داریم باید ظرفیت‌ها و فرصت‌هایی که در آستان قدس وجود دارد را تلفیق کنیم و با نگاه به آینده در جهت تحقق به آینده تلاش کنیم. مهم‌ترین راهبردی که در دانشگاه دنبال شده، تعالی فکری و بصیرتی دانشجویان از طریق ایجاد محیطی سالم، اجرای برنامه‌های متعدد، طرح‌های طریق رضوی و دیگر اقدامات است.

رجوعی با بیان اینکه «دومین راهبرد در این دانشگاه، تکمیل زنجیره ارزش آموزش‌های رسمی با رویکردهای دینی و انقلابی است»، اظهار کرد: در جهت تحقق این راهبرد، مدرسه و دانشگاه یک کانال ارتباطی مشخص ندارد و دانش‌آموزان در مرحله نظام آموزش عالی رها می‌شوند و تعداد دانشگاه‌ها برای جذب به شدت محدود است. سومین رویکرد و راهبرد اساسی این دانشگاه، تبدیل دانشگاه به پایگاه‌های پژوهشی و کاربردی آستان قدس است. این سازمان دارای نهادهای اقتصادی، فرهنگی و غیره است و صنعت لایه اول دانشگاه محسوب می‌شود و این ارتباط بین صنعت و دانشگاه، ارتباط بین دانشگاه و نیازهای آستان قدس است.

وی خاطرنشان کرد: در طی دوسال گذشته، بیش از ۱۰ طرح پژوهشی بزرگ را برای حرم مطهر به اجرا درآورده‌ایم و این ارتباط باید تدوام پیدا کند. چهارمین راهبرد این دانشگاه، توسعه رشته‌های آموزشی ماموریت‌گراست که در جهت نیاز شهر، استان و کشور باشد و دانش‌جویان مستعد را جذب می‌کنیم و طرح بورسیه را ویژه ۳۵۰ دانشجو مستعد برای دانشجویان محروم، داریم و همچنین دانشجویانی را از کشورهای تاثیرگذار بورس کرده‌ایم.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا (ع) با بیان اینکه «در وزارت‌ علوم، درصد اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاه امام‌رضا (ع) بعد از دانشگاه علم و صنعت در رتبه دوم قرار دارد»، عنوان کرد: تقویت نوآموزان، نوآوران و پژوهشگران از دیگر اقدامات این دانشگاه است و دانشگاه امام‌رضا (ع) دانشگاهی پژوهش‌محور و کارآفرین است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته مرکز نوآوری دانشگاه امام‌رضا را راه‌اندازی کردیم و بیش از ۲۰ تیم نوآوری فعالیت دارند و اختراعاتی ثبت کردند که دستگاه‌های تاثیرگذار دنبال انعقاد قرارداد هستند. راهبرد دیگر این دانشگاه توسعه همکاری‌های علمی و افزایش جذب دانشجویان خارجی است.

رجوعی در خصوص تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه عنوان کرد: در سال ۹۸، دانشگاه امام‌رضا (ع) بیش از ۶۰۰ دانشجو از کشور عراق داشته و ۸۰۰ دانشجو با ۸ ملیت در این دانشگاه تحصیل می‌کنند. تنها دانشگاه غیردولتی هستیم که مرکز ارائه خدمات کنسولی به دانشجویان خارجی را داریم و مجوز مرکز آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی را گرفته‌ایم. دانشگاه ماموریت‌گرای امام‌رضا (ع) که قصد دارد به عنوان بازوی آستان قدس فعالیت کند، لازم‌ است ارتباطی پویا بین دیگر دانشگاه‌ها و مراکز علمی داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کنسرت «حاشیه‌های» ارکستر سمفونیک تهران/ صهبایی: شهرداد روحانی فرار کرد! (+عکس و فیلم)

عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
منوچهر صهبایی: گویا رهبر ارکستر سمفونیک تهران به دلیل مشکلاتی که به وجود آمده بود، دو هفته پیش بدون اینکه با مسئولان بنیاد رودکی صحبتی کرده باشد، از ایران فرار کرده است! تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران در حالی به رهبری منوچهر صهبایی در تالار وحدت تهران برگزار شد که این مجموعه دولتی یکی از شب‌های پرحاشیه خود طی سال‌های اخیر را برای مخاطبان رقم زد. اجرای بخش اول با رهبری منوچهر صهباییصحبت‌ها و انتقادات تند صهبایی در واکنش به این اطلاعیه در حاشیه اجرا، باعث شد تازه‌ترین کنسرت ارکستر سمفونیک تهران تبدیل به پرحاشیه‌ترین کنسرت این ارکستر در سال‌های اخیر شود. در حالی که فشار سنگین ناشی از رهبری ارکستر کنسرت نمایش «مری پاپینز» بارها من را راهی اورژانس کرد و حتی روزهای گذشته مجبور شدم آپاندیسم را عمل کنم. این در حالی است که عودت بلیت‌های خریداری شده به تماشاگرانی که خواهان حضور در یک کنسرت ارکستر سمفونیک تهران بودند نیز می‌توانست یکی از راه‌های دلجویی از مخاطبان این کنسرت پرحاشیه باشد.

زندگی به رنگ امید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم/ میدان التحریر عراق مملو از مخالفان حضور آمریکایی‌ها

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
این گزارش همچنین به دیگر ابزارهای فشار آمریکا علیه دولت عراق از جمله رد تمدید معافیتهای تحریمی واشنگتن علیه ایران اشاره کرده است. درحالیکه مشخص نیست عراق چه مقدار پول در این حساب در اختیار دارد، روزنامه وال استریت ژورنال می‌گوید که تا پایان سال ۲۰۱۸ بغداد حدود ۳ میلیارد دلار در آن حساب پول دارد. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هفته گذشته در واکنش به مصوبه پارلمان عراق درباره اخراج نیروهای آمریکایی، عراق را به اعمال تحریمهای گسترده از سوی واشنگتن تهدید کرد. ما پول زیادی از آنها را در اختیار داریم. فکر می‌کنم که آنها با پرداخت پول موافقت کنند در غیر اینصورت ما در آنجا می‌مانیم».

از خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا دارایی

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
بدون تعارف با کمیل نظافتیاز خودگذشتگی عجیب یک طلبه؛ از کلیه تا داراییمهمان این هفته بدون تعارف، مبلغی است که با رفتار و کردار خود به تبلیغ دین می‌پردازد و با اهدای کلیه‌اش به کودکی ۸ ساله، جان وی را نجات می‌دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین23 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- تحلیل‌گر مسائل بین الملل پستی به این شرح در فضای مجازی منتشر کرده است: به خیابان‌های بغداد نگاه کنید. به خیابان‌های بغداد نگاه کنید. امریکا از همان جایی ضربه نهایی را خواهد خورد که به آن امید نهایی بسته بود: ‘مردم’» براساس گزارش میزان، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در شهادت سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و تعدادی از مبارزان مقاومت حشد الشعبی، پارلمان عراق با اکثریت آرا طرح اخراج نیرو‌های آمریکایی را به تصویب رساند. تظاهرات امروز در بغداد نیز ماحصل اقدامات اخیر است. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر