نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام چه گفتند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام چه گفتند؟

نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام چه گفتند؟

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/ایلام در مراسم روز دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی ایلام مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ، دبیر شورای صنفی ، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان و نماینده خانه نشریات غرب کشور از دغدغه‌های خود گفتند.

«پژمان اکبری» مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه در این مراسم اظهار کرد: شهادت سه دانشجو در این روز، نماد اسکتبارستیزی و استبدادستیزی و الگویی برای تمام افراد آزاده و استکبارستیز در سراسر جهان است که هیچ وقت تحت ظلم و ستم قرار نگیرند.

برای حل مسائل کشور کمر همت بسته‌ایم

وی گفت: ورود به گام دوم این انقلاب اسلامی حاصل رشادت‌ها و جانفشانی مردان و زنان آسمانی است و گام دوم انقلاب به معنای ورود به وادی جهاد و عمل و آمادگی میدانی برای پرداختن به اولویت‌های کشور و برآورده کردن نیازهای جامعه و پیشرفت به سمت تمدن اسلامی است و جایگاه دانشجو و دانشگاه در گام دوم انقلاب ویژه و تعیین‌کننده است.

|

نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام چه گفتند؟ - 5

اکبری ادامه داد: در این میان، بسیج دانشجویی که برگرفته از نگاه استکبارستیزانه‌ معمار کبیر انقلاب می‌باشد در همه سطوح و زمینه‌ها تشکلی راهبردی است که گوش به فرامین ولی امر مسلمین جهان دارد و برای اجابت خواست ایشان از هیچ تلاشی فرو گذار نیست.

وی اضافه کرد: بسیج دانشجویی مفتخر است که با ایجاد شبکه‌های بسیار غنی و گسترده و تخصصی به صورت هسته‌های مسئله‌محور، کمر همت برای رفع تک‌تک مسائل کشور بسته است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه خاطرنشان کرد: امروزه افتخارمان این است که در عرصه‌های علمی، کار آفرینی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و به عبارتی در همه عرصه‌های موردنیاز برای تحقق تمدن نوین اسلامی به طور جهادی ورود کرده‌ایم و جهادی عمل می‌کنیم و جهادی پیش می‌رویم.

مسیر دانشگاه در شان دانشجو و دانشگاه نیست

«سیدمیلاد موسوی» دبیر شورای صنفی دانشجویان نیز در این مراسم اظهار کرد: به عنوان نماینده دانشجویان در شورای صنفی از برخی اقدامات مانند بهبود وضعیت تغذیه تشکر می‌کنم و امیدوارم حل سایر مسائل صنفی و رفاهی نیز در دستور کار مسئولین دانشگاه قرار گیرد.

|

نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام چه گفتند؟ - 12

وی با اشاره به جاده‌ منتهی به پردیس ۱ و ۲ هم گفت: در واقع روزانه جمعیتی بالغ بر ۴ یا ۵ هزار نفر در دانشگاه علوم پزشکی ایلام بر روی جاده‌های دانشگاه تردد دارند و با توجه به اینکه اقشار مختلفی از دانشجویان وجود دارند و حتی دانشجویانی از استان‌های مختلف و نیز دانشجویان بین المللی در دانشگاه ما در حال تحصیل هستند لذا باید اذعان داشت که واقعا این جاده در شأن دانشجو و دانشگاه علوم پزشکی نیست.

موسوی رسیدگی به امور دانشجویان از سوی مسئولان دانشگاه را امری مهم خواند و افزود: با تمام احترامی که برای مسئولین عزیز قائلم اما باید گفت که این جایگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی ایلام با وجود دانشجوهای این دانشگاه پایدار است پس خواهش می‌کنم در رسیدگی به امور دانشجویان هیچ‌گونه کم و کاستی نداشته باشید.

دانشجویان مشکلات را به مشاور جوان رئیس دانشگاه انتقال دهند

«حسام مرادنژادی» دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه در این مراسم اظهار کرد: از همه‌ شما عزیزان می‌خواهم علاوه بر درس خواندن که وظیفه اصلی همه‌ ماست در فعالیت‌ها و برنامه‌های تشکل‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی و تحقیقاتی حضور پیدا کنید.

در وبسایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

|

نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام چه گفتند؟ - 19

مرادنژادی با اشاره به انتخاب به عنوان مشاور جوان رئیس دانشگاه، گفت: از اینکه رئیس دانشگاه به بنده اعتماد کردند و من را به عنوان مشاور جوان خود انتخاب نمودند تشکر کرده و اعلام می‌دارم به عنوان فرزند کوچک دانشگاه در حال خدمتگزاری به دانشجویان عزیز هستم و از همه دانشجویان می‌خواهم تا مسائل و مشکلات دانشگاه را به اینجانب انعکاس دهند تا با همکاری و همفکری مجموعه مسئولین دانشگاه درصدد رفع آنها برآییم.

فقط برای کانون‌های فرهنگی کف‌گیر به ته دیگ خورده است

«متین نصیری» دبیر کانون اخلاق حرفه‌ای و نماینده خانه نشریات غرب کشور نیز در این مراسم اظهار کرد: جامعه دانشجویی امروزی باید جامعه‌ای پویا و به دنبال اصلاحات باشد، کشور ما یک کشور بسیار با فرهنگ و متمدن است و قانون اساسی این ظرفیت را برای فعالیت همه اقشار دانشجویان در دانشگاه‌ها مهیا کرده است که از حقوق خود دفاع کنند بنابراین هیچ شخصی نمی‌تواند مانع فعالیت دانشجویان شود.

وی در خصوص فعالیت کانون‌های دانشجویی، گفت: ۱۴ کانون فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی ایلام فعالیت می‌کنند که با توجه به اینکه فعالیت فرهنگی با شور و نشاط در بین دانشجویان ارتباط مستقیم دارد انتظار دارم هر ساله از برترین‌های آنها تقدیر شود.

نصیری در خصوص نشریات دانشگاه هم تصریح کرد: در حوزه نشریات پس از مدت‌ها فعال شدیم و جان دوباره در بین فعالین نشریات دمیده شده است اما متاسفانه جای خالی فعالین نشریات و دانشجویان اهل قلم و خوش‌فکر در بین برترین‌ها دیده می‌شود و انتظار می‌رود معاونت فرهنگی در جهت ایجاد انگیزه و امید، برترین آنها را نیز معرفی می‌کرد.

|

نمایندگان دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی ایلام چه گفتند؟ - 26

وی در خصوص تغییرات گسترده در سطح وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه معاون و مدیر جدید فرهنگی آمده‌اند و فعالیت‌هایشان خوب و پویا است و امیدواریم حداقل ایشان نیز در مسیر تغییر و تحول قرار نگیرند.

دبیر کانون اخلاق حرفه‌ای ادامه داد: در خصوص کانون‌های فرهنگی نیز باید بگویم تا کی مجامع کانون‌های فرهنگی وزارت بهداشت باید بدون مجوز فعالیت کنند؟ آیا باید همچون برخی دانشگاه‌ها ما نیز کانون‌ها را تعطیل کنیم تا وزارتخانه مجوز فعالیت کانون‌ها را صادر کند؟ هر وقت که برای بودجه جهت برگزاری مجامع کانون‌ها مراجعه کردم متوجه شدم که فقط برای کانون‌های فرهنگی کف‌گیر به ته دیگ خورده است.

نصیری در پایان گفت: دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و بتواند از حقوق خود دفاع کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

شهادت بزرگ در آینه اشعار

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

همت مردم در احیای بناهای تاریخی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ این آثار نیاز به مرمت دارند و اینبار شهروندان آستینها را برای مرمت بالا زدند و حمام قدیمی تهران را مرمت کردند.

از نماز جمعه تهران تا سیل سیستان

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ از نماز جمعه باشکوه تهران تا سیل سیستان و بلوچستان و حراج تهران را در این قسمت داغ‌های مجازی ببینید.
صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نمونه مهندسی ماهواره ملی «ظفر» در دانشگاه علم و صنعت و به سفارش سازمان فضایی ایران طراحی و ساخته شده که با فناوری‌های پیشرفته‌تر نسبت به ماهواره نوید، قابلیت عکسبرداری رنگی با قدرت تفکیک بهتر از ۸۰ متر را دارد. این ماهواره پس از ماهواره «نوید»، به عنوان دومین پروژه فضایی در دستور کار دانشگاه علم و صنعت قرار گرفته است. به گفته دکتر بلندی رئیس مرکز تحقیقات فضایی دانشگاه علم و صنعت، مقایسه این دو ماهواره نشان می‌دهد که فناوری دوربین‌ها در ماهواره ظفر، ارتقای ۵ برابری یافته و دو برابر شدن دقت کنترل و افزایش بیش از ۱۵ برابری نرخ ارسال داده‌های تصویری از دیگر مزایای ماهواره ظفر است. دکتر بلندی افزوده است: این ماهواره مجهز به دوربین‌های رنگی و قادر به تصویر برداری از سطح زمین است و ۳۰۰ درصد نسبت به ماهواره نوید در وضع بهتری قرار دارد و دارای سیستم کنترل پیشرفته‌تری نیز است. تصاویر ماهواره ظفر می‌تواند در پایش ذخایر نفت، معادن، بررسی جنگل‌ها، بررسی زمین‌های شور و قلیایی، بررسی امراض و آفات گیاهی و استفاده از تصاویر در جهت بررسی بحران‌های طبیعی به کار برده شود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای اسحاق جهانگیری صبح امروز در همایش ملی گرامیداشت هفته شورا‌های آموزش و پرورش که در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، با تأکید بر اینکه شورا‌های آموزش و پرورش باید خود را مسوول آموزش و پرورش استان‌ها بدانند، گفت: در نخستین فرصتی که قانون اساسی اصلاح می‌شود، باید موضوع نظام مدیریت متمرکز مورد توجه و اصلاح قرار بگیرد. وی افزود: امروز به محض تفویض اختیار به استان‌ها، از سوی وزرا اعلام می‌شود که از آنجایی که وزیر در برابر رئیس جمهوری و مجلس پاسخگو است، این تفویض اختیار امکان پذیر نیست. این در حالیست که ایران کشور بزرگی است و به طور مثال یک وزیر نمی‌تواند از تهران برای فلان جاده در فلان منطقه کشور تصمیم گیری کند. آقای جهانگیری در ادامه صحبت‌های خود به عضویت ۱۷ دستگاه در شورای آموزش و پرورش استان‌ها اشاره کرد و گفت: همه این دستگاه‌ها باید در کنار خیرین، سرمایه گذاران و علاقه‌مندان به کار‌های توسعه‌ای به آموزش و پرورش کمک کنند. سرمایه گذاران و خیرین بدانند هیچ کاری قابل قبول‌تر از کمک به آموزش و پرورش نیست.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

خبری6 روز قبل

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

خبری6 روز قبل

واکنش‌ها به قربانی شدن هموطنانمان در حادثه شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی

خبری6 روز قبل

انتقاد نمایندگان از مخالفت لاریجانی با مطرح شدن پیشنهادهای مخالفان طرح تشکیل وزارت بازرگانی

فارس7 دقیقه قبل

حبس و غرامت برای قاچاق اثر «پیکاسو»

همشهری9 دقیقه قبل

مادر اژدهای «بازی تاج و تخت» به تئاتر بازمی گردد | نمایشی از چخوف

همشهری10 دقیقه قبل

جو سنگین علیه ترامپ بعد از دروغگویی درباره تلفات انتقام موشکی ایران

مشرق‌نیوز10 دقیقه قبل

کفاشیان: رفاقت‌ها در AFC ظاهری است/ نمی‌گویم «تاج» نمی‌تواند کاری بکند

عصر ایران13 دقیقه قبل

زدن دکمه خروج کافی نیست، نازل را بگذارید!

ایسنا14 دقیقه قبل

از «درگیری» و «جنگ» به کودکان نگویید

ایسنا14 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


همایش تجلیل از نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور رییس جمهور

4 روز قبلایسنا1

فیلم | اولین اظهارنظر روحانی درباره سقوط هواپیمای اوکراینی؛ خطای نابخشودنی بود | درخواست مهم از قوه قضاییه

4 روز قبلهمشهری1

گمانه‌زنی‌ها درباره سانحه هواپیمای اوکراینی/ احتمال «جنایت جنگالی آمریکا» به موازات خطای انسانی پدافند

5 روز قبلتسنیم1

پیکر یک تبعه اوکراینی در حادثه سقوط هواپیما شناسایی شد

5 روز قبلمهر1

حرکت زشت دو مجری زن صداوسیما +عکس

6 روز قبلفردا نیوز1

مراسم یادبود دو نفر از جان‌باختگان هواپیمای اوکراین برگزار شد

6 روز قبلایرنا1

کیمیا علیزاده از ایران خداحافظی کرد

6 روز قبلروزنو1

دیشب ۲۱ دی‌ماه مردم در مقابل دانشگاه امیرکبیر و شریف به یاد کشته‌شدگان هواپیمای اوکراین تجمع کرند

6 روز قبلپوشش خبری1

انصراف جمعی از هنرمندان از شرکت در جشنواره فجر

6 روز قبلپوشش خبری1

قادری: به تعویق انداختن اعلام خطا در ماجرای هواپیمای اوکراین اشتباه بود

1 هفته قبلایسنا1