جانسون راه دشواری برای کسب اکثریت پارلمان انگلیس دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. سیاسی
جانسون راه دشواری برای کسب اکثریت پارلمان انگلیس دارد

جانسون راه دشواری برای کسب اکثریت پارلمان انگلیس دارد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
هر چند در آستانه انتخابات، بیشتر نظرسنجی‌ها از پیشتازی حزب محافظه‌کار حکایت دارد، احتمال می‌رود حزب جانسون اکثریت پارلمان مورد نیاز برای پیشبردطرح «برگزیت» را به دست نیاورد.

به گزارش افکارنیوز،

نتایج نظرسنجی مؤسسه «سرویشن» (Survation) که برای برنامه «صبح به خیر بریتانیا» شبکه «آی تی وی» انجام گرفته و امروز (دوشنبه) منتشر شده است، حزب محافظه‌کاران «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس، اختلاف خود را با حزب کارگر به ۱۴ درصد افزایش داد.

اخبار بین‌الملل- بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، نظرسنجی پیشین این شبکه که هفته گذشته منتشر شد، از پیشتازی حزب محافظه‌کار انگلیس با اختلاف ۹ درصد در مقابل حزب کارگر ‌حکایت داشت.

با این حال که اکثر نظرسنجی‌های قبل از برگزاری انتخابات آخر هفته انگلیس، حکایت از پیشتازی حزب محافظه‌کار دارد، اما برخی از آنها نشان می‌دهد که حزب جانسون مسیر دشواری را برای کسب اکثریت پارلمان در پیش دارد.

در آستانه انتخابات سراسری روز پنجشنبه هفته جاری انگلیس، نظرسجی جدید، حمایت از حزب جانسون را به ۴۵ درصد افزایش و حمایت از حزب کارگر را به ۳۱ درصد کاهش داد.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که ۵۲ درصد از شرکت‌کنندگان رأی تاکتیکی را بررسی می‌کنند و این در حالی است که ۴۴ درصد می‌گویند قصد چنین کاری را ندارند.

این نظرسنجی تلفنی در بین یکهزار و ۱۲ تن در بازه زمانی ۵ دسامبر تا ۷ دسامبر (۱۴ تا ۱۶ آذرماه) برگزار شده است.

روز شنبه هفته جاری، چهار مؤسسه نظرسنجی، نتایجی از نظرسنجی‌های قبل از انتخابات انگلیس را منتشر کردند که در آنها محافظه‌کاران با اختلافی بین هشت تا ۱۵ درصد از حزب کارگر جلوتر بودند.

طبق گزارش رویترز، جانسون احتمالا علیرغم پیروزی در انتخابات نتواند اکثریت مورد نیاز پارلمان را برای خارج کردن بریتانیا از اتحادیه اروپا تا ضرب‌الاجل ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن ماه)، به دست آورد زیرا این احتمال وجود دارد که برخی از رأی‌دهندگان انگلیسی تا با استفاده از رأی تاکتیکی مانع از پیشبرد طرح برگزیت جانسون شوند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

رأی‌دهندگان با رأی تاکتیکی به امید جلوگیری از پیروزی حزبی منفور به حزبی رأی می‌دهندکه واقعا حامی آن نیستند.

نظرسنجی روز شنبه مؤسسه «ساوانتا کامرس» (Savanta ComRes) نشان می‌دهد که اختلاف محافظه‌کاران در مقابل حزب کارگر در مقایسه با نظرسنجی روز چهارشنبه هفته گذشته به هشت درصد کاهش یافت و این در حالی است که در نظرسنجی پیشین، حزب جانسون با اختلاف ۱۰ درصد از حزب کارگر پیشی گرفته بود.

نظرسنجی «Datapraxis» همچنین نشان می‌دهد که حزب جانسون با اکثریت ۳۸ درصد در انتخابات پارلمانی ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) پیروز خواهد شد و این در حالی است که نظرسنجی دو هفته پیش نشان داده بود که حزب وی با کسب ۴۸ درصد آرا در انتخابات پارلمانی پیروز می‌شود.

نظرسنجی «یوگاو» نیز نشان داد که حزب جانسون بدون رأی تاکتیکی، در مسیر کسب ۳۴۵ کرسی پارلمان یا همان اکثریت ۴۰ درصدی پارلمان قرار گرفته است اما رأی تاکتیکی ۴۱ هزار نفر در ۳۶ استان متزلزل که احتمال رأی دادن به هر حزبی وجود دارد، از حزب جانسون برای کسب اکثریت پارلمان جلوگیری می‌کند.

انتخابات زودهنگام در انگلیس قرار است در تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذرماه) برگزار شود. نخست‌وزیر انگلیس درخواست برگزاری این انتخابات را بعد از آن صادر کرد که نتوانست کشورش را در موعد مدنظر خود یعنی ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند.

جانسون پیشتر در مراسم رونمایی از برنامه حزب محافظه کار برای دولت بعدی، وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات، انگلیس روز ۳۱ ژانویه (۱۱ بهمن) اتحادیه اروپا را ترک خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دلتنگی سردار سلامی از نبود همسایه‌اش حاج قاسم‌

آخرین خبرآخرین خبر21 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدخبرگزاری دانشجو/ سردار سلامی می‌گوید: من همسایه او بودم، هر روز صبح خودروی او را که می‌دیدم دلم آرام میگرفت. الآن چند روز است که هر وقت صبح از خانه بیرون می‌‌آیم قاسم نیست، آن خودرو هم نیست …

ملت مقاومت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «آن فریب‌خوردگانی که یک روزی فریاد زدند «نه غزه، نه لبنان»، آن‌ها نه فقط جانشان را فدای ایران نکردند، حتی حاضر نشدند راحتی خودشان و منافع خودشان را هم در راه کشور فدا کنند؛ آن کسانی که جانش را فدای ایران کردند باز همین شهید سلیمانی‌ها بودند؛ این‌ها بودند که در زمانی که نیاز به دفاع از کشور بود، جان خودشان را کف دست گرفتند و به میدان جنگ رفتند از کشور دفاع کردند، از ایران دفاع کردند؛ این‌ها هستند که می‌توانند ادعا بکنند که دفاع می‌کنند از امنیت کشور، از امنیت ملت؛ همین فداکاری و اخلاص این‌ها است که در همه‌ی مراحل، این جور بوده.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از خطبه‌های رهبر معظم انقلاب در نماز جمعه تهران، نماهنگ «ملت مقاومت» را منتشر کرد.

فریاد انتقام ملت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «‌فریاد انتقام ملت ایران، سوخت حقیقی موشک‌هایی بود که پایگاه آمریکایی را زیر و رو کرد.» ۱۳۹۸/۱۰/۲۷پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «فریاد انتقام ملت» را منتشر کرد.

فیلم | فرزند شهید سلیمانی در آغوش جانشین پدر

همشهریهمشهری21 ساعت قبل

فیلم/ سوخت حقیقی موشک‌ها علیه آمریکا

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فرزندان سردار شهید سلیمانی در مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه

آخرین خبرآخرین خبر23 ساعت قبل
برای دیدن این کلیپ لطفا امکان استفاده از جاوا اسکریپت را در مرورگر خود فعال نمایید، و از مرورگر خود را بروزرسانی نماییدصدا و سیما/ آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و پاسداشت مجاهدت‌های سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور فرماندهان و مسئولین عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد. دو فرزند سردار شهید سلیمانی نیز در مراسم معارفه سردار قاآنی فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران حضور داشتند.

نظرها

اخبار بیشتر