برگزیدگان پژوهش و فناوری استان بوشهر تجلیل شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
برگزیدگان پژوهش و فناوری استان بوشهر تجلیل شدند

برگزیدگان پژوهش و فناوری استان بوشهر تجلیل شدند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
به‌مناسبت هفته پژوهش از برگزیدگان پژوهش و فناوری استان بوشهر با حضور معاونان استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر تجلیل شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، به‌مناسبت آغاز هفته پژوهش، ویژه برنامه‌های هفته پژوهش و فناوری استان بوشهر در رئیس دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم معاون پژوهش و فناوری دانشگاه خلیج فارس با تاکید بر نقش مهم پژوهش در توسعه و پیشرفت جامعه اظهار داشت: امروزه پژوهش امری بسیار مهم برای گسترش مرزهای دانش و گشودن افق‌های تازه برای آیندگان است.

روح‌الله فاتحی با بیان اینکه هفته پژوهش و فناوری استان بوشهر تا روز سه‌شنبه ۱۹ آذر ادامه دارد خاطرنشان کرد: رونمایی از ۴ جلد کتاب، تجلیل از برگزیدگان برتر پژوهش و فناوری استان، تجلیل ازدانش‌آموزان پژوهشگر و فناور برگزیده توسط اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از جمله برنامه‌ها است.

وی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار در کتابخانه مرکزی دانشگاه از دیگر برنامه‌های هفته پژوهش دانست.

در این مراسم از کتاب طراحی، ساخت و کنترل کیفیت ستون‌های سنگی، فرهنگ واژگان قرآن کریم بر اساس ترتیب سوره‌ها تالیف منتشر شده توسط انتشارات دانشگاه خلیج فارس، کتاب همگرایی علم و فناوری رهیافتی به دانشگاه نسل سوم و پژشکی ژرف ترجمه ایرج نبی‌پور رونمایی شد.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان برتر پژوهش و فناوری استان بوشهر در حوزه‌های مختلف تجلیل شد که در حوزه علوم پزشکی، حسین ارفعی‌نیا در رشته مهندسی بهداشت محیط، حوزه علوم پایه مراد علیزاده رشته آمار و در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی محمد گنجه رشته علوم و صنایع غذایی تجلیل شدند.

همچنین در حوزه فنی و مهندسی، مسعود مفرحی رشته مهندسی شیمی، حوزه علوم انسانی و هنریوسف دهقانی رشته روانشناسی به عنوان برگزیدگان و فناور برتر خسرو آئین جمشید معرفی و تجلیل شدند.

در این همایش شرکت پتروشیمی نوری و شرکت ارس بوشهر به عنوان واحدهای برتر تحقیق و پژوهش و اداره کل بنادر و دریانوردی، شرکت آب و فاضلاب و اداره کل راه وشهرسازی استان بوشهر به عنوان دستگاه‌های اجرایی برتر حامی پژوهش و فناوری معرفی شدند.

در این مراسم که توانمندی پژوهشی و فناوری دستگاه‌های اجرایی در نمایشگاهی ارائه شده بود شرکت آب و فاضلاب سامانه‌های پژوهشی خود را ارائه کرد.

سامانه پیش تصفیه آب بر اساس غشا uf سرامیکی با بستر SiC، سامانه شیرین‌‌سازی آب بر اساس تکنولوژی تقطیر غشایی با استفاده از فیلترهای پلیمری و سامانه ترکیبی شیرین‌سازی آب لب‌شور به روش الکترودیالیز- الکترودیالیز معکوس از جمله طرح‌های پژوهشی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر است که در جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش استان بوشهر ارائه شده است.

بر اساس داوری‌های انجام شده شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر به‌عنوان دستگاه اجرایی برتر حامی پژوهش و فناوری انتخاب شد و لوح تقدیر از طرف استاندار و رئیس دانشگاه خلیج فارس به حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اهدا شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

چند کیلومتری پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، منطقه حفاظت شده ورجین با ۲۸ هزار هکتار مساحت و بیش از ۳ هزار کل و بز، قوچ و میش وحشی، زیبایی بی نظیری به منطقه لواسانات داده است. در کنار این زیبایی‌ها، علوفه دهی به حیات وحش در فصل سرد سال یکی از مهمترین اقدامات محیط بانان در رو‌زهای برفی است. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

شفافیت مالی، راهکار جلوگیری از امضا فروشی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیتعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ محمد اسلامی امروز در حاشیه مراسم آیین معارفه و تکریم رئیس شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار نفر در سطح کشور عضو سازمان نظام مهندسی هستند، گفت: این افراد با مدیریت و نظارت در ساخت و ساز‌ها و ساخت خانه‌های با کیفیت در طرح اقدام ملی مسکن نقش آفرینی می‌کنند. وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم که در چارچوب پروانه صادرشده اقدام به ساخت و ساز کنند و مهندسین اجازه ندهند خلاف پروانه ساخت و سازی صورت گیرد. وی بیان کرد: شفافیت مالی و مقابله با فساد یکی از کار‌های آقای خرم، رئیس جدید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور است و وی در تعاملی که با دولت و سایر دستگاه‌ها دارد دوره امضا فروشی را خاتمه دهد و با رویکرد جدید، جایگاه نظام مهندسی را نزد جامعه ارتقا دهد. اسلامی گفت: روز گذشته جلسه ستاد ملی باز آفرینی برگزار شد و بزودی در استان‌های مختلف شاهد شروع طرح‌های مختلفی توسط توسعه گران در بافت فرسوده خواهیم بود. وزیر راه و شهرسازی بااشاره اینکه ۲۰ هزار واحد برای نوسازی بافت‌های فرسوده به بانک معرفی شدند و ۲۰ هزار واحد نیز برای دریافت پروانه اقدام کردند، تصریح کرد: تسهیلات و تمهیداتی اندیشیده‌ایم که از محل تبصره ۱۸ یارانه به آن‌ها پرداخت می‌کنیم تا مردم بتوانند خانه‌ها را در بافت فرسوده بسازند. اسلامی افزود: تسهیلات پرداختی به بافت فرسوده ۱۸ درصد است که ۹ درصد آن را دولت پرداخت می‌کند. وی بیان کرد: ۶۰ هزار واحد از ۱۰۰ هزار واحد بافت فرسوده را در استان‌های مختلف کلنگ زنی خواهیم کرد. اسلامی افزود: شناسایی و خرید اراضی در بافت فرسوده از دلایل تاخیر در طرح‌های نوسازی این بافت‌ها است. وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برخی از بافت‌های فرسوده واجد ارزش هستند، گفت: تا سال ۱۴۰۰ چند محله از محلات هدف از فهرست نوسازی خارج می‌شوند. اسلامی درباره محله سیروس گفت: این محله متاسفانه مشکلات حقوقی وجود دارد که در حال رفع آن هستیم. وی درباره قیمت مسکن بیان کرد: قیمت مسکن اساسا تابع مولفه‌های اقتصادی کشور است برنامه جدید ما رونق تولید است و تسهیلاتی هم تصویب شد برای اوراق حق تقدم تا از این طریق سرمایه در گردش صندوق تامین مسکن مهیا شود.

فرونشست زمین درفارس همچنان نگران کننده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، پدیده فرونشست زمین طی چند سال اخیر و در بخش‌های مختلف استان فارس و به‌دنبال تشدید اثرات خشکسالی و افت سطح آب‌های زیرزمینی و افزایش سطح برداشت آب از چاه‌های کشاورزی و برداشت‌های بی‌رویه و بدون برنامه، آغاز شده و مدام در حال افزایش است. در جدیدترین گزارش زمین شناسی اعلام کرده که همچنان وضعیت این دشت‌ها نگران کننده است و باید تدابیری برای کنترل این پدیده انجام شود. بیشتر بخوانید: سقوط خودرو به داخل گودال پس از نشست ناگهانی خیابان + فیلمانتهای پیام/

اقدام وحشیانه راننده تریلی پس از تصادف +فیلم / برزیل

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی ویدیویی در رسانه لایولیک به انتشار گذاشته شد که تصادف وحشتناک تریلی هجده چرخ را با یک خودرو در برزیل به تصویر کشیده است. در ویدیو منتظر شده از این حادثه لحظه وقوع این تصادف را نشان می‌دهد که راننده تریلی هجده چرخ اقدام دیوانه واری پس از تصادف با خودروی سواری کرد. همان طور که در ویدیو نشان داده می‌شود این راننده پس از تصادف، خودروی خود را متوقف نکرد. گفتنی است که پلیس در حال رسیدگی به این حادثه است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

خسارات سنگین سیل سیستان و بلوچستان به روستای نیکوجهان

مهرمهر19 ساعت قبل
روستای نیکوجهان از توابع بخش مرکزی شهرستان نیکشهر در سیستان و بلوچستان است که خسارات زیادی را به خاطر سیل اخیری که در سیستان و بلوچستان آمد، متحمل شد.

همشهری TV | ده فرمان تئاتر فجر

همشهریهمشهری1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر