گام دوم دانشگاه آزاد عصر کارآمدی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
گام دوم دانشگاه آزاد عصر کارآمدی است

گام دوم دانشگاه آزاد عصر کارآمدی است

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس دانشگاه آزاد گفت: امروز گام دوم دانشگاه آزاد به دست دانشجویان تبدیل به عصر کارآمدی می شود و در آینده‌ای نزدیک شاهد تحول علمی و بنیادی خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که صبح امروز در سالن الغدیر واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد برگزار شد، گفت: این ایام یادآور شجاعت و بزرگی دانشجو است ۴ ماه از ۲۸ مرداد گذشته بود که تعدادی از دانشجویان پرچم جمهوری اسلامی را در دانشگاه تهران به احتزاز در آوردند.

وی ادامه داد: می‌دانیم که از فضای اول دانشگاه که نظام کلاس سالار بروکراتیکی بر دانشگاه حاکم و توسعه کمی غالب بود به فضای دوم حرکت کردیم و گام دوم عصر کارآمدی است بنابراین باید الگوهای ذهنی و رفتاری گام اول کنار گذاشته شود و با گام دوم یعنی نوآوری و خلاقیت فعالیت کنیم.

طهرانچی با بیان اینکه بر اینکه مدیران دانشگاه آزاد باید بدانند ما برای دانشجو هستیم نه امیر آنها، ‌یادآور شد: باید گام دوم را دانشجویان رقم بزنند.

وی با تاکید بر این نکته که نگاه ما به تشکلها و کانونهای دانشجویی باید تغییر کند، ادامه داد: تعداد نشریات و کانون‌ها و تشکل‌ها ۲ برابر شده است اما ما تغییر فرهنگ دانشگاه را باید داشته باشیم. پیشنهاد می‌کنم نشریات دانشجویی در هفته آینده یک روز در سراسر کشور یک شماره را به نقد مدیریت بنده اختصاص دهند چون باید زبان و کلام دانشجو شنیده شود. به بهترین نقد نسبت به عملکرد من جایزه‌ای تعلق خواهد گرفت.

طهرانچی با بیان اینکه دانشگاه باید با افق بلند دانشجویان انقلابی حرکت کند، ‌گفت: امروز دانشجو باید مدیریت زیر ساخت را بسازد چراکه هیات مذهبی، تشکل دانشجویی، کانون‌ها و گروه‌های مختلف دانشجویی رکن ساخت دانشگاه آزاد است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

طهرانچی با تاکید بر اینکه دانشگاه باید به دانشجو پاسخگو باشد، یادآور شد: تحول زیر ساختی، ایجاد معاونت انسانی و هنر از جمله کار‌های ما است و در یک سال گذشته با شکل گیری معاونت انسانی حرکت جدیدی در دانشگاه شکل گرفته است.

رئیس دانشگاه آزاد تصریح کرد: شعار ما این است که در سراسر کشور به جای مدرک دادن، خروجی دانشگاه شرکت دانش بنیان باشد و در هر شهر اقتصاد بررسی و نقش جوانان مورد ارزیابی قرار بگیرد و با کمک صندوق ستارگان و صندوق پژوهش و نوآوری دانشگاه آزاد در شهرهای مختلف انقلاب علمی اتفاق می‌افتد. ما به رکود اقتصادی ایمان نداریم این ملت خودش یک بازار اقتصادی بزرگ است چراکه جمعیت ۸۰ میلیونی مستحق این شرایط اقتصادی نیست مقصر کسانی هستند که بستر سازی نکردند.

طهرانچی افزود: ما به سهم خود می‌خواهیم کلاس‌های خود را به محیط‌های علمی تغییر دهیم در همه رشته‌ها باید مدرک دکتری حرفه‌ای بدهیم ما قصد نداریم مترجم سیستم حاکمی باشیم که بر ای ما جز بد اندیشی چیزی ندارند باید از خود دانشگاه حرکتی را شروع کرد که یک حرکت بعد از رکود باشد.

وی در ادامه گفت: باید یک انقلاب آموزشی در دانشگاه‌ها داشته باشیم و امید به جوانان دانشگاه برگردانده شود و با کمک دانشجویان به دنبال ایجاد تحول علمی هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، احمد شرف خانی در گفتگوی ویژه قرآنی با موضوع ظلم ستیزی در قرآن و روایات گفت:: در قرآن ۲۹۰ آیه درباره ظلم ستیزی و ستمکاری آمده است این آیات به سه قسمت ظلم به خدا، ظلم به خود و نفس انسان و ظلم به دیگران تقسیم می‌شود. وی با بیان اینکه بدترین و بزرگترین ظلم، شرک است گفت:: بزرگترین ظلم شریک قرار دادن برای خداست و همچنین تکذیب آیات و شکستن حریم خدا از جمله بزرگترین ظلم‌ها است. کارشناس دینی گفت:: از بین ظلم‌ها ظلم عقیدتی بالاترین است، زیرا اگر انگیزه و فکرت ظلم کردن باشد بالاترین ظلم محسوب می‌شود، امیر المومنین حضرت علی (ع) می‌گویند ما سه ظلم داریم که برخی از آن‌ها را خدا می‌بخشد و برخی که ظلم به دیگران است بخشیده نمی‌شود. شرف خانی تصریح کرد: در عرصه اجتماعی مهمترین شاخص ولایت الله اصل عدل و ظلم است که در ولایت طاغوت اصل حکومت استکبار، ظلم است. وی گفت:: در حکومتی که عدالت صورت گیرد ظلم ستیزی اتفاق می‌افتد در حکومت اسلامی نباید اجازه دهیم ظلم صورت گیرد امروز شاخصه اصلی حکومت اسلامی عدالت است و اگر این امر محقق نشود ظلم صورت می‌گیرد.

فن آوری در دانشگاه امیر کبیر

صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل

جشنواره فیلم و موسیقی فجر

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
بسته این هفته کلاکت به جشنواره فیلم فجر و سرود قسم به خون سلیمانی میپردازد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کلاکت این هفته به موضوعاتی چون جشنواره فیلم تئاتر و موسیقی فجر و سرود قسم به خون سلیمانی پرداخته است.

پاییز پنجاه سالگی

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ کتاب پاییز پنجاه سالگی از مجموعه کتب خاطرات همسران شهدای مدافع حرم در سیصدو دهمین مراسم شب خاطره، با یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با حضور جمعی از فرماندهان جبهه مقاومت، مسئولان کشوری و لشکری در تالار اندیشه حوزه هنری رونمایی شد. تعداد بازدید: ۰ کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

زندگی به رنگ امید

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل

همدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجر

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسته فرهنگیهمدلی با محور شهید سلیمانی و جشنواره‌های هنری فجربسته فرهنگی این هفته اختصاص دارد به؛ برگزاری کنگره سربداران با عنوان عقیق سلیمانی؛ همدلی هنرمندان حوزه‌های مختلف در جشنواره‌های فجر و نمایشگاه چهل سال آثار نگارگری پس از انقلاب اسلامی.

نظرها

اخبار بیشتر