استفاده ازدفاترخدمات الکترونیک قضایی برای ملاقات مجازی بازندانیان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
استفاده ازدفاترخدمات الکترونیک قضایی برای ملاقات مجازی بازندانیان

استفاده ازدفاترخدمات الکترونیک قضایی برای ملاقات مجازی بازندانیان

مهرخبرگزاری مهر |
مدیر عامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی از ارایه طرح استفاده از ظرفیت این دفاتر برای ملاقات مجازی با زندانیان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر حسن روحانی نیا در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال به خبرنگار مهر در خصوص ملاقات مجازی زندانیان و استفاده از ظرفیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گفت: موضوع زندان یک موضوع حاکمیتی است و تغییر فضا مستلزم تایید مراجع مختلف نظارتی؛ تغییر در برخی آیین نامه است و این روند در حال اجرا است.

وی افزود: در صورتی که سازمان زندان‌ها برای توسعه این موضوع اقدام کند شاهد استفاده از ظرفیت دفاتر خدمات الکترونیک قضایی برای انجام ملاقات خانواده زندانیان از طریق مجاری خواهیم بود.

مدیر عامل کانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی قوه قضاییه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با توجه به استقرار دفاتر خدمات الکترونیک در فضای مسکونی آیا فرم ظاهری این دفاتر تغییر خواهد کرد؟ گفت: استقرار دفاتر در محل‌های مسکونی باید ضوابط و مقررات کشور رعایت شود. مقررات مربوط به آیین نامه آپارتمان‌ها رعایت شود، با تعاملی‌ که با شهرداری داشتیم مدیر دفتر می‌تواند یک واحد مسکونی که در موقعیت اداری باشد را معرفی کنید بنا نداریم در مجتمع‌های مسکونی ایجاد چالش کنیم.

روحانی نیا همچنین در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه مردم از قطع و وصل‌های مکرر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی گله مند هستند این مشکل به چه دلیل است؟ گفت: علیرغم همه تلاش‌ها بخشی از تحریم در این حوزه اثر گذار بوده است، برای تامین بودجه لازم و نسخه اصلی نرم افزار که باید تامین شود، فراهم نشده است.

وی افزود: در حوزه سخت افزار قطعی سیستم و سامانه‌ها بهبود یافته است اما کانون به عنوان امور صنفی دفاتر، سرمایه گذاری با یک شرکت معتبر انجام داده تا قطعی سیستم تا چند ماه آینده با راه اندازی سرورها کاهش یابد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا امتیاز دفاتر خدمات الکترونیک قضایی بیشتر به قضات و یا سردفتران داده می‌شود گفت: قانون دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در این رابطه به وضوح مشخص است. مدیران دفاتر خدمات قضایی از بین سردفتران و با غیر از آن انتخاب می‌شوند. درباره این سوال که چرا به بقیه سردفتران داده نمی‌شود باید گفت در سامانه باید ثبت نام و اگر امتیاز لازم را در رقابت کسب کنند انتخاب می‌شوند.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

روحانی نیا در خصوص درآمد نجومی دفاتر گفت: میانگین عایدی مدیران ما از شغل قبلی خود قطعا کمتر است. در دو عنوان کلان پذیرش دادخواست و شکایت را داریم. علاوه‌بر این مجموع عناوین خدمت بیش از هزار خدمت است.

این مسئول قضایی در رابطه با اخرین وضعیت استفاده از پابندهای الکترونیکی گفت: پروژه پابند یکی از پروژه‌های پیش رو بوده و از سال ۹۴ عملیاتی شده و ۵۰۰ زندانی از این امکان برخوردار و برخی هنوز زندانی و برخی محکومیت شان به اتمام رسیده و پابند منفک شده است.

وی در خصوص نقش دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در رفع اطاله دادرسی گفت: این دفاتر به رفع اطاله دادرسی کمک می‌کند و برای سرعت در صدور و ابلاغ دستورها کمک کننده بوده است و در استان تهران در نظرسنجی انجام شده حدود ۸۰ درصد رضایت وجود داشته است.

وی در خصوص شکایات مردمی در بخش پذیرش گفت: بطور طبیعی مدعی نیستیم دفاتر بی عیب است و باید آسیب شناسی کنیم در دفاتر اگر اشکالی را بخواهم به صراحت بگویم موضوع عدم‌مشاوره حقوقی در دفاتر است که در صدد راه اندازی ان هستیم. مردمی که مراجعه می‌کنند مسایل حقوقی را نمی‌شناسند و با چالش‌هایی در این زمینه رو به رو هستیم. این درحالی است که کانون وکلا و مرکز امور وکلای قوه قضائیه نیروهای مشاوره تربیت می‌کنند و قرار است سازوکار دقیقی انجام و این مراکز نیروهای مورد نیاز را به دفاتر معرفی کنند.

روحانی نیا در رابطه با انفصال از خدمت مدیران متخلف گفت: محکومیت‌های انتظامی به اسم‌پلمب در این دفاتر نداریم و در حد تذکر و ذکر در سایت و انفصال از خدمت به صورت موقت و دایم است که در دفاتر این موضوع وجود دارد و تعدادی لغو پروانه و انفصال دایم شده است که عدم‌پذیرش دادخواست، درخواست وجه اضافی یا وجهی خارج از سیستم بانکی، عدم حضور مدیر در دفتر از جمله این موارد است که منجر به تعلیق پروانه یا انفصال دایم شود.

تکمیل می‌شود..

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی‌نژاد صبح امروز در همایش طرح ملی مسکن با بیان اینکه همواره یکی از چالش‌های کشور نظام شهری بوده است، گفت: متأسفانه نظام شهری ما از بیماری سندروم کلان شهری رنج می‌برد که نتیجه مهاجرت گسترده مردم از روستاها به شهرها و سپس از شهرهای میانی به کلان شهرها بوده و در دهه ۸۰ این مهاجرت‌ها به اوج خود رسید. وی ادامه داد: در زمانی که مسکن مهر اجرا می‌شد همواره یکی از دغدغه‌های نظام شهری این بود که اقداماتی انجام شود تا در کنار ساخت مسکن، نظام شهری دچار آسیب نشود این موضوع باید در زمان اجرای طرح ملی مسکن نیز مدنظر قرار گیرد. معاون وزیر کشور با اشاره به سرشماری سال ۹۵ گفت: در این سرشماری برای نخستین بار از تکنولوژی‌هایی برای تبادلات جمعیتی استفاده شد که در نتیجه آمار دقیقی از مهاجرت‌ها به دست آمد. رئیس سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور یادآور شد: بر اساس این آمارها استان تهران دیگر جزو استان‌های مهاجرپذیر نیست و شهر تهران دارای مهاجرت منفی شد به گونه‌ای که مردم ساکن در شهر تهران به شهرستان‌های استان مهاجرت کردند. جمالی نژاد افزود: چهار شهر کرج، رشت، شیراز و قم مهاجرپذیرترین شهرهای ایران به حساب می‌آیند.
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
در این مقاله ۶ ورزش چربی سوزی که برای شروع عالی هستند همراه با دفعات تکرار آن‌ها در ابتدای برنامه آورده است. چربی سوزی با پلانکروی زمین دراز بکشید و ساعد را روی زمین قرار دهید در حالی که آرنج درست زیر شانه‌ها قرار گرفته باشد. چربی سوزی با کرانچ دوچرخهروی زمین دراز بکشید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. برای سوزاندن چربی و سالم بودن باید مداوم ورزش کنید و بهترین زمان برای ورزش کردن زمانی است که بتوانید به طور موثر ورزش کنید. معایب ورزش هنگام غروببعد از یک روز کاری سخت ممکن است خسته باشید و انرژی کافی برای ورزش کردن نداشته باشید.
کرد آنلاینکرد آنلاین21 ساعت قبل
عصر کرد - در پی فوت دو بیمار در بیمارستان کامکار قم دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ شواهدی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا در این دو نفر دیده نشده استتوضیح درباره فوت دو بیمار در قمدر اطلاعیه علوم پزشکی قم آمده است: به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در یکی از مراکز درمانی قم، به استحضار می‌رساند تاکنون هیچ گونه شواهدی تشخیصی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا دیده نشده است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمنا دو بیمار فوت شده هیچ گونه مسافرت خارج از کشور یا تماس مشکوکی نداشته‌اند. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: شایان ذکر است، تمامی مراکز درمانی استان در آماده باش کامل به سر برده و جای نگرانی از سوی همشهریان نیست. در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ضمن تکذیب کلیپ منتشره در فضای مجازی، همانگونه که مسولان وزارت بهداشت و درمان و رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرده است، به اطلاع مردم عزیز استان قم می‌رسانیم تاکنون هیچ مورد مثبت کرونا مشاهده نشده است. در پایان این اطلاعیه افزوده شده است: رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست از جمله مسائلی مورد تاکید است.
کرد آنلاینکرد آنلاین21 ساعت قبل
به دلیل بارش برف؛ عصر کرد - سنندج – به دلیل بارش برف و برودت هوا، مدارس ابتدایی شهرستان بیجار در نوبت صبح امروز سه شنبه تعطیل اعلام شد و مدارس شهرستان سقز نیز با یک ساعت تاخیر فعالیت خود را آغاز می‌کنند. به گزارش خبرنگار مهر و بر اساس اعلام اداره کل آموزش و پرورش کردستان، به دلیل بارش برف، لغزندگی معابر و برودت هوا، بر اساس پیشنهاد مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق تابعه و موافقت فرمانداران محترم، امروز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه ۹۸ تعدادی از مدارس استان در نوبت صبح تعطیل و یا با تاخیر آغاز می‌شود. بر این اساس مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی سطح شهر و روستا در شهرستان بیجار در نوبت صبح امروز سه شنبه تعطیل است. کلیه مدارس سطح شهر و روستا در شهرستان سقز و منطقه زیویه امروز سه شنبه با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین21 ساعت قبل
مهر گزارش می‌دهد؛ پیام مازند - ساری - روزهای تبلیغات یازدهمین دوره انتخابات از نیمه گذشت و بساط شام و ناهار صلواتی، مینی بوس‌های مجانی و برپایی همایش‌هایی با چاشنی موسیقی پاپ و جشن‌های مختلط گرم است. خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: پیام‌های بی شمار نامزدهای انتخابات در فضای مجازی و تماس‌های صوتی و تلفنی امان را بریده است، پیام را که می‌خوانی آمده است «همه دعوتید به جشن همدلی دکتر … در تالار… به صرف شام با حضور خواننده محبوب». فضای مجازی را مرور می‌کنی اوضاع وخیم‌تر از تبلیغات حقیقی است، نامزدها علنا به سیم آخر زده‌اند و از هر شیوه‌ای در حال بهره گیری هستند تا بتوانند خود را به صندلی سبز بهارستان برسانند. در حوزه انتخابیه غرب مازندران، پای شعر و شاعری هم به تبلیغات باز شده است و در ستاد یکی از کاندیداها، شاعر به اصطلاح پرآوازه این گونه شعر می‌سراید و دیگران به به می‌گفتند «به باغ می‌رود، ده به ده، مردمان کرد و عجم، همه به انتخاب تو به پا خواسته‌اند، شور و حالی برپاست… خبری در راه است». به هر سوی خیابان که می‌نگری، تمثال مبارک نامزدی هویدا است، درختان، تیرها و پست‌های برق، دیوارهای منزل اشخاص و دستگاه‌های دولتی، بیلبوردهای تبلیغاتی نامزدهایی شده‌اند که قرار است فردا با ورود به خانه ملت، قانون گرایی کنند و ناظر بر حسن اجرای قانون باشند.
مازن آنلاینمازن آنلاین21 ساعت قبل
پیام مازند - در پی فوت دو بیمار در بیمارستان کامکار قم دانشگاه علوم پزشکی قم با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هیچ شواهدی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا در این دو نفر دیده نشده استتوضیح درباره فوت دو بیمار در قمدر اطلاعیه علوم پزشکی قم آمده است: به دنبال فوت ۲ بیمار با عوارض تنفسی در یکی از مراکز درمانی قم، به استحضار می‌رساند تاکنون هیچ گونه شواهدی تشخیصی مبنی بر ابتلا به بیماری کرونا دیده نشده است. در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمنا دو بیمار فوت شده هیچ گونه مسافرت خارج از کشور یا تماس مشکوکی نداشته‌اند. در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: شایان ذکر است، تمامی مراکز درمانی استان در آماده باش کامل به سر برده و جای نگرانی از سوی همشهریان نیست. در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: ضمن تکذیب کلیپ منتشره در فضای مجازی، همانگونه که مسولان وزارت بهداشت و درمان و رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اشاره کرده است، به اطلاع مردم عزیز استان قم می‌رسانیم تاکنون هیچ مورد مثبت کرونا مشاهده نشده است. در پایان این اطلاعیه افزوده شده است: رعایت اصول بهداشتی و شستشوی دست از جمله مسائلی مورد تاکید است.

نظرها

اخبار بیشتر