بازار سرمایه، راه کم هزینه تامین مالی / احتمال صعود ادامه دار شاخص
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. بازار سرمایه ایران
  4. اقتصادی
بازار سرمایه، راه کم هزینه تامین مالی / احتمال صعود ادامه دار شاخص

بازار سرمایه، راه کم هزینه تامین مالی / احتمال صعود ادامه دار شاخص

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا گفت: دولت برای تامین مالی پروژه های ملی باید نگاه واقعی به بازار سرمایه داشته باشد و از نگاه دستوری پرهیز کند.

کمال خانزاده در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) بیان کرد: تامین مالی به دو شیوه در بورس انجام می‌شود، نخست با استفاده از ابزارهای مختلف و دوم سرمایه گذاری سهامداران. اگر افزایش سرمایه شرکت‌ها از طریق سرمایه‌گذاری سهامداران انجام شود این پول بدون هزینه وارد چرخه تولید و شرکت آنها می‌شود، و اگر با ابزارهایی همچون انتشار اوراق، صندوق‌های سرمایه گذاری و عرضه اولیه انجام شود، باز هم کم هزینه‌تر از بازار پول است.

وی ضمن بیان اینکه بازار سرمایه بستری وسیع، جذاب و هموارتر از بانک‌ها دارد اما برای عموم ناآشناست، افزود: با توجه به کمبود نقدینگی در بانک‌ها و چالش‌های بازار مالی، بهتر است که تامین مالی به طور جدی از بازار سرمایه دنبال شود.

مدیرعامل کارگزاری ملل پویا با اشاره به اینکه تامین مالی از بورس بهتر از استقراض منابع خارجی است، گفت: پروژه‌های ملی و سود آور نیازمند سرمایه زیادی است که نمی‌توان آن را از بانک‌ها تامین کرد. در شرایط فعلی تحریم نیز نمی‌توانیم از منابع خارجی استفاده کنیم. بنابراین با حضور موثر دولت در بازارسرمایه و توجه به بورس در بودجه سال ۹۹، قطعا سرمایه پروژه‌ها بدون نگرانی بدست خواهد آمد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

خانزاده با تاکید بر اینکه ریشه نظام مالی کشور بانک محور است، اظهار کرد: قدرت تبلیغات صنعت بانکداری در کشور بیشتر از بازار سرمایه بوده و بنابراین نفوذ آنها در تمامی صنایع به خوبی دیده می‌شود. شعب بانک در خیابان‌ها و جلوی چشم مردم هستند که این موضوع باعث اعتماد بیشتر می‌شود در صورتی که هیچ‌یک از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاری‌ها، تامین سرمایه‌ها و …. به اندازه شعب بانک‌ها حضور فیزیکی قدرتمندی ندارند.

وی با اشاره به تاثیر بودجه و نرخ ارز در روند معاملات بازار سهام گفت: از آنجایی که امسال دولت برای فروش نفت با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند، اگر کنترل دستوری در بازار ارز نباشد، به عقیده بنده دلار تغییراتی خواهد داشت که این موضوع برای شرکت‌های صادراتی حائز اهمیت است و باعث رشد سرمایه آنها و در نتیجه صعود دوباره شاخص بورس می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مجری طرح پنبه: افزایش ۴۰ درصدی تولید پنبه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او در پاسخ به این پرسش که چرا سطح زیر کشت پنبه در ۱۷ سال اخیر کاهش یافته است؟ گفت: پنبه یکی از محصولات راهبردی است که مورد استفاده صنعت نساجی قرار می‌گیرد. در سال‌های دورتر شاهد رونق پنبه و نساجی بودیم اما به علل مختلفی از جمله واردات، مزیت اقتصادی کشت پنبه کاهش و هزینه‌های آن افزایش یافت بنابراین سال‌های پررونق کشت پنبه کم شد. وی درباره برنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی برای پنبه کاران با اشاره به اینکه امسال سال پررونقی در تولید پنبه بود، گفت: قیمت تضمینی پنبه در سال‌های گذشته استفاده می‌شد اما در دو سال اخیر با توجه به رونق بازار و خرید پنبه به قیمت مناسب و حتی بیشتر از قیمت تضمینی از کشاورزان, دولت در قیمت گذاری, ورود نمی‌کند. آقای هزارجریبی با بیان اینکه دولت قیمت تضمینی گندم را حدود سه هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرد، افزود: این قیمت کف بازار است، امسال با توجه به رونق محصول پنبه، قمیت‌های بازار خیلی بیشتر از قیمت تضمینی آن است و کشاورزان از این بابت خوشحال هستند. مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تولید پنبه از ۱۸۰ هزار تن در سال ۱۳۹۶ به ۱۶۵ هزار تن در سال ۱۳۹۷ کاهش یافت، گفت: پارسال پر آفت بود و به مزارع پنبه خسارت زد اما امسال با توجه به برنامه‌های اجرا شده، خسارات ناشی از آفات کاهش یافت و پررونق بود.

ویدئو / خروج هواپیما از باند فرودگاه ماهشهر

ایسناایسنا1 روز قبل
یک فروند هواپیمای بوئینگ MD، صبح امروز (دوشنبه) از باند فرودگاه ماهشهر خارج شد. تمام ۱۳۵ مسافر این هواپیما در سلامت کامل هستند و این سانحه هیچ قربانی و مصدومی نداشته است. این هواپیمای متعلق به شرکت کاسپین از تهران به ماهشهر رفته بود که پس از فرود در فرودگاه مقصد از باند خارج شد. سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفته هنوز هیچ علتی برای این حادثه نمی‌توان ارائه کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-به اطلاع مشتریان و نمایندگی‌های گروه خودروسازی سایپا میرساند، شرایط فروش محصولات این شرکت به مناسبت دهه مبارک فجر از ساعت ۱۰ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۱۱/۰۸ تا زمان تکمیل ظرفیت به شرح جدول ذیل فعال می‌باشد. کلیه مشتریانی که در ۱۸ ماه گذشته نسبت به ثبت نام خودرو اقدام نموده‌اند و یا در این مدت خودرو تحویل گرفته‌اند قادر به ثبت نام در این بخشنامه نیستند. بدیهی است هر ثبت نام مغایر با شرایط این بخشنامه، از سوی شرکت یک طرفه ابطال خواهد. شرایط صلح در این بخشنامه فعال نمی‌باشد.
کرد آنلاینکرد آنلاین18 ساعت قبل
عصر کرد - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال ۹۹ گفت که مبلغ یارانه در سال آینده به ۷۲ هزار تومان افزایش خواهد یافتمبلغ یارانه سال ۹۹هادی قوامی در نشست خبری ظهر امروز (دوشنبه) خود با تشریخ آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. سال آینده یک یارانه ترکیبی هم به حساب مردم واریز می‌شودسخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه: در سال آینده یک یارانه ترکیبی از یارانه معیشتی بنزین و نقدی به یارانه‌بگیران پرداخت می‌شود. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق از ابتدای فروردین ماه سال ۹۹ رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان اضافه خواهد شد و بر این اساس بساط سرکشی به حساب‌ها و دارایی مردم و در نتیجه اعتراضات برچیده خواهد شد. طبق مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق به ۱۸ میلیون نفر که به آنها یارانه معیشتی پرداخت نمی‌شد، یارانه تعلق خواهد گرفت و این متناسب با تعداد اعضای خانواده افزایش می‌یابد. یارانه ۷ میلیون نفر از مددجویان کمیته امداد که به آنها یارانه معیشتی تعلق می‌گیرد ۲۰ درصد علاوه بر آن افزایش می‌یابد و بر این اساس یارانه آنها علاوه بر ۵۰ هزار تومان یارانه معمول ۱۲۲ هزار تومان خواهد بود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
با توجه به اینکه سامانه اطلاعات بازار املاک ایران (وابسته به وزارت راه و شهرسازی) به روزرسانی نمی‌شود، قیمت‌های مسکن اعلام شده در جدول مربوط به آگهی‌های فروش است. جهت اطلاع از قیمت مسکن و نرخ معاملات انجام شده انواع آپارتمانروزانه به سرویس «قیمت مسکن» در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

برای سود بیشتر، سال آینده کجا سرمایه گذاری کنیم؟

3+
تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر