زمین با کاربری آموزشی در ناحیه ٤ شیراز نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
زمین با کاربری آموزشی در ناحیه ٤ شیراز نیست

زمین با کاربری آموزشی در ناحیه ٤ شیراز نیست

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/فارس رئیس ناحیه ٤ آموزش و پرورش شیراز با ابراز تاسف از اینکه هیچ زمینی در ناحیه ٤ برای ساخت فضای آموزشی وجود ندارد، گفت: با بحران فضای آموزشی در این ناحیه ار آموزش و پرورش شیراز مواجه هستیم.

الله یار رضایی بعدازظهر دوشنبه ١٨ آذر با اشاره به وضعیت بد فضاهای آموزشی ناحیه ۴ آموزش و پرورش شیراز و با بیان اینکه بضاعت مالی مردم این منطقه از ناحیه آموزشی خوب نیست و هرجابضاعت مالی کم باشد، فقر و آسیب‌های اجتماعی هم بیشتر است، گفت: علی‌رغم گسترش حاشیه نشینی و فقر در محدوده این ناحیه و لزوم توجه بیشتر اما متاسفانه تفاوت زیادی بین این ناحیه و دیگر نواحی است.

او ادامه داد: موقعیت برای ساخت فضای آموزشی در دیگر نواحی آموزش و پرورش خوب است اما متاسفانه در این ناحیه که نیازمند فضای بهتر است، وجود ندارد. به عنوان مثال؛ حتی یک کانون زبان ایران هم در این ناحیه نداشتیم وبه تازگی در حال راه‌اندازی است.

رئیس ناحیه ٤ آموزش و پرورش شیراز خاطرنشان کرد: فضای آموزشی ناحیه ٤ شیراز به دلیل قدمت زیاد فرسوده شده و والدین هم توکل کمتری برای تحصیل فرزندان خود در این ناحیه دارند.

رضایی به انتقال مدرسه‌ای در شهرک سعدی به دلیل سیل و انتقال دانش آموزان آن به مدرسه شهید ملایمی اشاره و خاطرنشان کرد: وضع برخی از مدارس از جمله مدرسه طوسی خوب نیست و سقف چوبی این مدرسه در بارندگی روزهای اخیر در حالیکه دانش آموزان در مدرسه بودند، ریزش کرد.

او همچنین گفت: مدرسه فردوسی این ناحیه را نیز تخریبی اعلام کرده‌ایم و در حالی‌که خیرین و اداره ‌کل نوسازی مدارس فارس آمادگی برای ساخت مجدد آن را دارند اما متاسفانه هیچ زمینی در ناحیه ٤ برای ساخت وجود ندارد. سال گذشته کنتور گاز این مدرسه را به دلیل اینکه مدرسه فرسوده شده، باز کردند و بردند و هزینه زیادی روی دست ما گذاشتند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

رئیس ناحیه ٤ آموزش و پرورش شیراز مجددا خواستار واگذاری زمین آموزشی برای ساخت فضای آموزشی در این ناحیه شد وگفت: هم‌اینک ٧٥ هزار دانش آموز در این ناحیه در حال تحصیل هستند.

رضایی اظهار کرد که بنا به آمار اداره‌کل نوسازی فارس، ١٨ مدرسه ناحیه۴ آموزش و پرورش شیراز نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دارند.

او از نبود حتی یک استخر در این ناحیه اشاره و بیان کرد: در شورای اموزش و پرورش یزد همه به نفع آموزش و پرورش شورا سخن می‌گویند اما در شیراز نه تنها ادارات خدمات رسان تمایلی به حل مشکلات آموزش و پرورش ندارند که حتی یک استخر هم نداریم.

رئیس ناحیه ٤ آموزش و پرورش شیراز همچنین خواستار اختصاص سرانه‌ای برای ساخت فضای آموزشی توسط شهرداری شد وگفت: ‌ امسال یکهزار و۷۵۰ دانش آموز کلاس اولی به دلیل افزایش جمعیت حاشیه نشین به این ناحیه اضافه شده است.

رضایی یادآور شد: از سال گذشته تاکنون نیز نزدیک به ١٧ فضای آموزشی در این ناحیه در دست اجرا یا مطالعه قرار گرفته که خود انقلابی در ساخت فضا در این ناحیه طی ۱۵ سال اخیر محسوب می‌شود.

او همچنین با بیان اینکه آموزش و پرورش ناحیه ٤ در ارزیابی عملکرد تمام شاخص‌ها رتبه اول استان فارس را به خود اختصاص داده است، گفت: در کنکور سراسری نیز رتبه‌های زیر هزار این ناحیه نسبت به سال‌های گذشته ارتقاء یافته است.

رئیس ناحیه ٤ آموزش و پرورش شیراز یادآور شد: اگرچه شهرداری زمین دارد و امکان تغییر کاربری آنها هم دارد اما در رایزنی‌ها همچنان نتیجه‌ای نگرفتیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / اختتامیه سی‌وپنجمین دوره جشنواره موسیقی فجر

ایسناایسنا14 ساعت قبل
مراسم اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر، شب گذشته در تالار وحدت تهران برگزار شد. این دوره از جشنواره با تجلیل از استادان موسیقی هوشنگ ظریف، افلیا پرتو، عاشیق حسن اسکندری و نادر مشایخی به کار خود پایان داد. اهدای جوایز برگزیدگان جایزه ترانه، جایزه موسیقی و رسانه و اجرای گروه‌های موسیقی از برنامه‌های دیگر اختتامیه سی‌وپنجمین جشنواره موسیقی فجر بود. تصویربردار و تدوینگر: امید ابراهیمی

پایان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با تقدیر از خبرنگار مهر

مهرمهر6 ساعت قبل
ایرناایرنا14 ساعت قبل
به گزارش روابط عمومی استانداری تهران، شکراله حسن بیگی اظهار داشت: هنوز نمی‌توان در خصوص تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس استان تهران در روز شنبه تصمیم گیری کرد. وی گفت: عصر امروز و با توجه به شرایط موجود در شعب اخذ رأی که اغلب در مدارس استان تهران مستقر است، در مورد تعطیلی و یا عدم تعطیلی مدارس این استان تصمیم گیری می‌شود. رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: ۹۰ درصد عوامل اجرایی و اغلب فضای شعب انتخابی از نیروها و امکانات آموزش و پروش این استان تأمین شده است
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
هر چند که بهمن فرمان‌آرا گفته است بر اساس داستان‌های او فیلم‌نامه نوشته اما به تولید فیلم نینجامیده است. «ثریا در اغما» ‌یی که سال ۱۳۶۳ خریده‌ام و نشرنو در ۳۳۰ صفحه منتشر کرده ۵۱ تومان قیمت دارد.۵۱ تا تک تومانی. چاپ سوم «داستان جاوید» در سال ۶۹ قیمت ندارد اما تیراژ آن ۳۳۰۰ نسخه است و چاپ چهارم در سال ۷۱ با ۵۵۰۰ نسخه ۳۸۰ تومان است. جفای اصلی در حق او اما این بود و هنوز هم هست که با آن همه تصویر سازی فیلم وسریال نشد. پس بعد این همه سال دوباره کتاب را می‌گشایم و نقل می‌کنم: «ساعت سه صبح، به تبریز می‌رسیم.
ایسناایسنا16 ساعت قبل
او از افزایش قیمت‌ بلیت‌های جشنواره موسیقی فجر اظهار بی‌اطلاعی کرده و می‌گوید که مهمان بوده و هزینه‌ای پرداخت نکرده است. از او می‌پرسم که نظرش درباره‌ی جشنواره موسیقی فجر و نحوه برگزاری آن چیست؟ می‌گوید: این پنجمین اجرایی است که شرکت می‌کنم. او در این زمینه می‌گوید: من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی فجر شرکت کردم. خانم دیگری اجراهای بین‌الملل در جشنواره موسیقی فجر امسال را باکیفیت و با ارزش عنوان و از حضورش در این اجراها ابزار رضایت می‌کند. وقتی از آنها می‌پرسیم که نظرشان درباره‌ی سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر چیست؟ دختر جوانی پاسخ می‌دهد؟ من سال گذشته هم در جشنواره موسیقی شرکت کردم اما به نظرم امسال گروه‌های بین‌المللی که شرکت کردند خوب بودند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین7 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مهرزاد حمیدی در خصوص تمهیدات وزارت آموزش و پرورش برای جلوگیری از شیوع کرونا در مدارس کشور گفت: زمانی که این بیماری در چین شناخته شد و وضعیت بیماری زایی و خطر آن را متوجه شدیم، پیش بینی‌های لازم را انجام دادیم و دستور العمل‌هایی را با هماهنگی کامل وزارت بهداشت تهیه کردیم. این دستورالعمل‌ها هم اکنون در پورتال وزارت آموزش و پرورش قرار دارد و هم به همه مدارس و استان‌ها بخشنامه شده است تا افراد این آگاهی را کسب کنند که برای بیماری‌های حاد تنفسی از جمله کرونا چه اقداماتی را باید در حوزه بهداشتی انجام دهند. وی با اشاره به اینکه دستور العمل ویژه‌ای هم هفته گذشته مجددا تهیه شده است، افزود: در این خصوص وزارت بهداشت ویدئو کنفرانس مشترکی را برای معاونین سلامت آموزش و پرورش در استان‌ها و معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی در سراسر کشور برگزار کردند. معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: در این خصوص هماهنگی کاملی با وزارت بهداشت صورت گرفته و در استان‌ها نیز معاونین سلامت آموزش و پرورش و معاونین بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی نشست‌های مستمر و ویژه‌ای برگزار کردند. همچنین تمام معاونین سلامت استان‌ها، معاونان مناطق و مدیران مدارس آمادگی لازم را دارند و آگاهی‌های لازم را کسب کرده‌اند و در ادامه نیز اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌ها در اختیارشان قرار می‌گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر