سفیر سابق ایران در سوریه: پیروزی انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین سیلی بر گوش آمریکا بود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
سفیر سابق ایران در سوریه: پیروزی انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین سیلی بر گوش آمریکا بود

سفیر سابق ایران در سوریه: پیروزی انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین سیلی بر گوش آمریکا بود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
حسین شیخ الاسلام گفت: پیروزی انقلاب اسلامی در منطقه بزرگ‌ترین سیلی بر گوش آمریکا بود که توسط ملت ایران نواخته شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، حسین شیخ‌الاسلام ظهر امروز در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی همدان با تشریح اهمیت روز دانشجو در عرصه استکبارستیزی اظهار داشت: بر اساس آیات قران دودسته افراد وجود دارند افرادی که راه خدا می‌جنگند و افرادی که در راه شیطان هستند.

وی بابیان اینکه جبهه حق و باطل همیشه تاریخ در حال جنگ هستند که عمیق‌ترین نوع درگیری آنها نیز از نوع فرهنگی است افزود: مهم‌ترین نعمتی که خداوند متعال به انسان داده آزادی فردی است که اگر در مقیاس یک ملت بخواهیم این نعمت را تعریف کنیم به معنای به‌حق تعیین سرنوشت یا همان استقلال می‌شود.

سابق ایران در سوریه با اشاره به اینکه جنگ برای استقلال و آزادی در ایران و در مقابله با امریکا به استکبار جهانی ستیزی معنا می‌شود، گفت: تا جنگ جهانی دوم دو کشور فرانسه و انگلستان برجهان حکومت می‌کردند به‌گونه‌ای که جهان را بین خود تقسیم کرده بودند.

وی با تشریح نقش پیدایش نفت در استعمار کشورها توسط استکبار ابراز کرد: برای نخستین بار نفت در منطقه مسجدسلیمان کشف شد موضوعی که به حساسیت منطقه افزود و سبب شد رژیم اشغالگر قدس باهدف سلطه بر این منابع عظیم و با شعار از نیل تا فرات توسط ابرقدرت‌ها شکل بگیرد.

شیخ‌الاسلام با تشریح شرایط ایران در زمان قاجار و پهلوی که سبب به تاراج رفتن منابع ارزشمند کشور شد، عنوان کرد: مهم‌ترین کاری که ایران برای صیانت از نفت انجام داد ملی کردن این صنعت توسط دکتر مصدق بود البته دکتر مصدق در این مسیر یک اشتباه بزرگ کرد و آن اعتماد به امریکا بود.

وی با اشاره به کودتای ۲۸ مرداد آمریکا و انگلیس علیه دولت دکتر مصدق که سبب بازگرداندن شاه به کشور شد، مطرح کرد: امریکا در این کودتا مهم‌ترین داشته ما یعنی حق تعیین سرنوشت را با بازگرداندن شاه به کشور از مردم گرفت.

مشاور وزیر امور خارجه با تشریح دلایل مخالفت مردم و دانشجویان با سفر نیکسون به ایران که سبب شهادت سه تن از دانشجویان شد، ابراز کرد: قرار بود در این سفر به نیکسون رئیس‌جمهور آمریکا دکترای افتخاری حقوق بدهند یعنی در اصل ما با این کار توسط شخص اول مملکت اقدام آمریکا مبنی بر نقض حقوق ملت ایران را تائید می‌کردیم.

وی با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها با تصویب قانون کاپیتولاسیون در ایران رسما از ما اعتراف گرفتند که هر ایرانی پست‌تر از هر آمریکایی است، افزود: در این شرایط وقوع و پیروزی انقلاب اسلامی بزرگ‌ترین سیلی بر گوش آمریکا بود که نواخته شد.

شیخ‌الاسلام بیان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی آمریکایی‌ها موقعیت خود در منطقه را از دست دادند و اگر دست به بزرگ‌ترین تلاش‌ها برای نابودی نظام اسلامی زدند تا ثابت کنند هنوز آقای منطقه هستند اما بازهم نتوانستند.

وی با اشاره به اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی آمریکا در کشورهای منطقه پایگاه‌های نظامی شکل داد تا بتواند بر آبراه‌ها و منابع نفتی منطقه حکمرانی کند، عنوان کرد: آمریکا با پناه دادن شاه خائن ایران دومین اشتباه بزرگ خود در برابر ملت ایران را انجام داد اقدامی که سبب تسخیر لانه جاسوسی در تهران شد.

سفیر سابق ایران در سوریه اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی به حدی مهم بود که امام (ره) آن را انقلاب دوم نامیدند و خطاب به دانشجویان بابیان اینکه خوب جایی را گرفته‌اید گفتند این انقلاب از انقلاب اول نیز مهم‌تر است.

وی بابیان اینکه با تسخیر لانه جاسوسی چالش ایران و امریکا آغاز شد گفت: آمریکایی‌ها در سال ۳۲ اقدام به کودتا علیه دولت دکتر مصدق کردند و اگر ما لانه جاسوسی را نمی‌گرفتیم و بار دیگر آنها علیه مردم ایران کودتا می‌کردند آن‌وقت چگونه ممکن بود که نسل‌های آینده ما را برای این موضوع شماتت نکنند.

شیخ‌الاسلام با تأکید بر اینکه اقدام دانشجویان پیرو خط امام (ره) با استناد به قانون دفاع مشروع در منشور ملل متحد کاملا قانونی است، افزود: ما این قوانین را رعایت کرده و حتی با امریکا قطع رابطه نکردیم اما آنها چون ذلیل‌شده بودند رابطه را قطع کردند.

وی با اشاره به اینکه امام فرمودند تسخیر لانه جاسوسی انقلابی بزرگ‌تر از انقلاب اول است چراکه صحنه این انقلاب، صحنه‌ای جهانی و در مبارزه با استکبار و امریکا بود، عنوان کرد: آمریکایی در قرارداد الجزایر که بعد از آزادی گروگان‌های لانه جاسوسی رخ داد اعلام کردند در امور داخلی ایران مداخله نمی‌کنند اما آنها باهدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران در آب‌های خلیج‌فارس این قرارداد را نقض کردند.

مشاور وزیر امور خارجه بابیان اینکه در جریان انهدام پهباد آمریکایی توسط سامانه پدافند سوم خرداد جمهوری اسلامی می‌توانست هواپیمای خدمه این پرنده شکاری را هم بزند اما این کار را نکرد، ابراز کرد: آمریکایی‌ها این پرنده را ساختند تا آن را بر فراز چین و روسیه به پرواز دربیاورند و مطمئن شوند آنها به تعهدات هسته‌ای و موشکی خود پایبند هستند.

وی با اشاره به اینکه پس‌ازاین اقدام ایران سه جلسه در آمریکا تشکیل‌شده و مقرر گردید ارتش آمریکا پاسخ ایران را بدهد افزود: هنگام ابلاغ این دستور به فرمانده ارتش، او از انجام این کار امتناع کرد و گفت: ما دیگر نمی‌توانیم پاسخی به ایران بدهیم چون نمی‌دانیم آنها چه سطحی از فناوری و تجهیزات را در اختیاردارند.

شیخ‌الاسلام اظهار داشت: با سرنگونی این نوع از پهباد آمریکایی ۲۲ پرنده شکاری نظیر آن نیز در آمریکا از رده خارج شد چراکه دستگاه‌های شبیه به هم داشتند و حالا ایران می‌توانست آنها را سرنگون کند.

وی تأکید کرد: اگرچه آنها ما را تحریم می‌کنند و علیه ما بدترین اقدامات را انجام می‌دهند اما بازهم ما می‌توانیم با تکیه‌بر مردم خود از این مشکلات نیز همچون گذشته عبور کنیم.

سفیر سابق ایران در سوریه درباره اقدام مبارزان یمنی و بمباران آراماکو گفت: کاری که یمنی‌ها در آراماکو کردند بی‌نظیر است چراکه قدرت عربستان بر صادرات نفت متمرکزشده است بنابراین یمنی‌ها باهدف قرار دادن مهم‌ترین مرکز نفتی عربستان و نابود کردن برج تقطیر این مجموعه آنها را فلج کردند.

وی خطاب به دانشجویان با تأکید بر اینکه شما نقشی کلیدی و حساس در جامعه دارید، تصریح کرد: امروز علاوه بر ایمان و اخلاص ما برای ایستادگی در برابر استکبار نیازمند کسب علم در حوزه فناوری هستیم چراکه با این روش می‌توانیم در این هماوردی بزرگ مقاومت کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویدئو / بازار اقلام پیشگیری از کرونا؛ تقاضای زیاد، قیمت بالا، دسترسی کم

ایسناایسنا1 روز قبل
شش روز از اعلام اولین آمارها درباره ابتلای چندین نفر به ویروس کرونا در ایران می‌گذرد. مدت زیادی از این خبر نگذشته بود که از گوشه و کنار خبرهایی درباره کمبود اقلام بهداشتی مورد نیاز مانند محلول‌های ضدعفونی‌کننده و ماسک شنیده شد. با هجوم مردم برای خرید و سودجویی محتکران و دلالان، قیمت این اقلام به شدت افزایش یافته است و اغلب در دسترس نیستند. خبرنگار: سارا سبزی/ تصویربردار: امیرحسین شهسواری، محمد جلایی/ تدوینگر: امیرحسین شهسواری

فیلم/ تصادف وحشتناک عابر پیاده با آمبولانس!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
یک مرد جوان از عرض خیابانی در سن پترزبورگ روسیه عبور می‌کرد که دچار سانحه شد. خودروی آمبولانسی که در حال اعزام به محل حادثه دیگری بود، با این مرد جوان برخورد و او را راهی بیمارستان کرد.

ببینید | پاسخ حریرچی به نماینده قم: اسم یک چهارم ۵۰ کشته بر اثر کرونا را بگویید، من استعفا می‌دهم

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران تنها رویداد تخصصی حوزه گردشگری داخلی است که در تقویم سازمان جهانی گردشگری (WTO) به ثبت رسیده و با حمایت و حضور وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کشور و شرکت‌ها و نهادهای مرتبط از تاریخ ۲۳ الی ۲۶ بهمن ۹۸ با هدف ارائه‌ی دستاوردها و آشنایی با توان و نوآوری‌ فعالان صنعت گردشگری کشور و ظرفیت‌ها و زمینه‌های مختلف سفر برای گردشگران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

همشهری TV | هشدار سیل در ۱۰ استان

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم | واکنش معاون وزیر بهداشت به آمار کرونایی نماینده قم | یک چهارم آمارش درست باشد استعفا می‌دهم

همشهریهمشهری1 روز قبل
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر تعداد کشته شدگان قم، نصف یا یک چهارم عدد اعلام شده نماینده قم باشد، من استعفا می‌دهم. دریافت ۲ MB کد خبر ۴۸۶۵۳۵

فرهنگ تغذیه ایرانی، از بین رفته است/ چرا از سبزی و پیاز در سفره استفاده نمی‌کنید؟ / خوردن زیاد کاهو و خیار، عامل زودسفیدشدن مو می‌شود/ اولین مرکز «غذای سالم» با طبع غذای گرم، افتتاح کردم/ ایرانی‌ها برنج نمی‌خوردند

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
محقق طب سنتی درخصوص عقیده حکمای طب سنتی گفت: حکمای طب سنتی عقیده دارند، غذای انسان، درمان است و درمان انسان، غذای انسان است. ابراهیم ایراندوست در گفتگو با برنامه مشاور به سلامتی جسم و روح اشاره کرد و اظهار داشت: با اصلاح الگوی تغذیه و انتخاب نوع غذایی که انسان می‌خورد، می‌تواند سلامتی جسم و روح را تامین کند. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر خوردن سبزی و پیاز از سفره ایرانیان حذف شده است، در حالی که پیاز بیشترین آنتی‌اکسیدان را دارد.

نظرها

اخبار بیشتر