خراسان جنوبی| مردم نگران کمبود کالای شب عید نباشند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
خراسان جنوبی| مردم نگران کمبود کالای شب عید نباشند

خراسان جنوبی| مردم نگران کمبود کالای شب عید نباشند

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
تأمین مایحتاج مردم یکی از وظایف مسئولان است و در اوضاع اقتصادی فعلی و در شرایطی که مردم نگران تامین مایحتاج خود هستند مسئولان در خراسان جنوبی به مردم اطمینان خاطر می‌دهند که هیچ گونه مشکلی در زمینه اقلام اساسی مورد نیاز مردم در استان وجود ندارد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، بعد از اصلاح قیمت بنزین مسئولان در خراسان جنوبی در تلاش هستند تا مردم نگرانی از بابت افزایش قیمت‌ها و کمبود کالاهای اساسی نداشته باشند از این رو تلاش می‌کنند با توزیع کالاهایی تنظیم بازار قمیت‌ها را در حالت تعادل قرار داده و مانع از سوء استفاده دلالان شوند.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: بحث تظیم بازار و توزیع اقلام اساسی در یک ماه اخیر با توجه به تغییرات نرخ بنزین با حساسیت بیشتری در سطح استان پیگیری می‌شود که در این راستا مهمترین موضوع کمبود برنج پاکستانی در سطح استان بود.

الیاس جویبان با بیان اینکه همه ساله همزمان با فصل برداشت برنج ایرانی ورود برنج خارجی در کشور ممنوع می‌شود گفت: این موضوع تا ۱۵ آبان ماه ادامه دارد که امسال هم ممنوعیت واردات را در سطح کشور داشتیم.

وی با بیان اینکه در حوزه برنج‌ هندی هیچ گونه مشکل و کمبودی در استان نبوده است افزود: در حوزه برنج ‌پاکستانی کمبود شدیدی احساس شد که در این راستا درخواست سهمیه برنج به خراسان جنوبی داشتیم که خوشبختانه ۴۰۸ تن برنج مرغوب پاکستانی با قیمت هر کیسه ۱۰ کیلوگرمی ۸۹ هزار تومان در مرحله نخست به این استان تخصیص پیدا کرد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه کار توزیع این میزان برنج از شنبه هفته گذشته در سطح استان آغاز شد بیان کرد: در این راستا ۱۵۰ تن در مرکز استان و به هر شهرستان نیز ۲۴ تن تعلق گرفت که با توزیع این برنج‌ها سطح قیمتی آن در بازار کاهش یافت.

توزیع ۲۱۲۷ تن برنج در استان از ابتدای سال

جویبان با بیان اینکه طبق تاکید مسئولان ستاد تنظیم بازار استان این روند در بازار ادامه دارد تصریح کرد: ۳۶۰ تن روز گذشته و ۲۶۸ تن نیز امروز سهمیه برنچ پاکستانی به استان تعلق گرفت که برای توزیع در هفته جاری و هفته آینده به فروشندگان داده می‌شود که در این راستا مشکلی جهت تامین برنج پاکستانی در استان نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه از امروز توزیع محموله دوم آغاز می‌شود گفت: سهم برنج هندی برای استان نیز ۵۴۱ تن بود که تاکنون ۳۵۰ تن جذب شده و مابقی چون متقاضی نداشته هنوز جذب نشده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه از ابتدای امسال بالغ بر ۲ هزار و ۱۲۷ تن برنج در سطح استان توزیع شده است ادامه داد: برنج‌ها در مرکز استان در بین ۱۶۰ مرکز واحد صنفی و خرده فروشی تقسیم و توزیع می‌شود و از طریق تماس با تلفن ۱۲۴ آدرس مراکز توزیع نزدیک به محل زندگی خود را دریافت کنند.

جویبان با بیان اینکه سهمیه اول توزیع شده، سهمیه دوم در حال انجام و سهمیه سوم در حال جذب است ظهار داشت: هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد و مردم از احتکار خانگی جلوگیری کرده و نگران شب عید نیز نباشند چرا که دوباره تامین می‌شود.

توزیع ۶۱۰۰ تن شکر در استان

وی با اشاره به توزیع شکر در استان نیز گفت: از ابتدای امسال ۶ هزار و ۱۰۰ تن شکر در سطح استان توزیع شده که در بسته‌های ۹۰۰ گرمی و یک کیلوگرمی توزیع می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه قیمت شکر قبلا برای مصرف کننده ۳ هزار تومان بود ادامه داد: اما با تغییر ارز شکر به ارز نیمایی این قیمت برای مصرف‌کننده به ۴ هزار و ۷۰۰ تومان افزایش یافت.

جویبان با بیان اینکه ۴۸۲ تن شکر در حال توزیع داریم گفت: ۲۴۴ تن سهمیه جدید نیز از محل با تنظیم بازار به استان تخصیص پیدا کرده که توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به توزیع گوشت مرغ منجمد نیز افزود: سهمیه ستاد تنظیم بازار استان ۱۴۰ تن بوده که اگر کسی می‌خواهد تحویل می‌دهیم اما چون قیمت آن با مرغ گرم تفاوتی نداره متقاضی ندارد و قیمت هر کیلومرغ گرم برای مصرف کننده نیز بالغ بر ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان است که در مراکز عرضه مستقیم به صورت روزانه در حال توزیع است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به توزیع گوشت قرمز نیز گفت: با توجه به افزایش دام زنده قیمت هر کیلو گوشت گوسفند از ۸۵ هزار تومان به ۷۵ هزار تومان و در برخی فروشگاه‌ها به ۶۸ هزار تومان کاهش یافته است.

۱۱۰۰ تن میوه برای شب عید در استان ذخیره می‌شود

جویبان با اشاره به ذخیره میوه شب عید استان بیان کرد: در این زمینه هیچ گونه نگرانی وجود ندارد و ۶۵۰ تن پرتقال تامسون و والنسیای جنوب و ۴۵۰ تن سیب زرد و قرمز با کیفیت برای شب عید در استان ذخیره سازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در مجموع یک هزار و ۱۰۰ تن میوه خریداری و ذخیره سازی می‌شود گفت: توزیع این میوه‌ها از اسفند ماه در استان آغاز و تا نیمه فروردین ماه ادامه خواهد داشت که پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش برداشت، قیمت از سال گذشته پایین‌تر باشد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در ادامه به بحث مشاغل خانگی اشاره و تصریح کرد: در ۸ ماهه امسال ۳۴۶ فقره مجوز مشاغل خانگی در استان صادر شده که ۲۲۷ نفر با مبلغ ۲۱ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند که ۹۹ نفر تاکنون وام دریافت کردند.

وی از برگزاری ۵ دوره آموزشی برای ۱۵۰ بافنده فرش خبر داد و گفت: شرکت تولیدکنندگان و فروشندگان فرش دستباف استان در نمایشگاه تهران نیز از دیگر اقدامات خوب بوده که همان روز اول فرش خود را در این نمایشگاه به فروش رساندند.

اختصاص ۳ میلیارد تومان تسهیلات به بافندگان فرش استان

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از اختصاص ۳ میلیارد تومان تسهیلات به بافندگان فرش خبر داد و اظهار داشت: در این راستا ۳۰۰ نفر هر کدام به مبلغ ۱۰ میلیون تومان به صندوق کارآفرینی امید معرفی و از مزایای آن بهره‌مند شدند.

جویبان از برگزاری چهاردهمین دوره المپیاد فرش دستباف کشور در بهمن ماه به میزبانی استان خبر داد و گفت: ۹۰ درصد فرش استان صادر می‌شود و سالانه ۱۶۰ هزار مترمربع فرش در استان به ارزش ۱۴۵ میلیارد تومان تولید می‌شود که بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع آن صادر شده و ۱۰ میلیون دلار ارزآوری دارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پنجاه و نهمین اجلاس مجمع عمومی بانک مرکزی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی، گزارش عملکرد مالی سال ۹۷ و شاخص‌های مالی سال ۹۸ را ارائه کرد.

حمله آشوبگران به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. بیشتر بخوانید: تظاهرات گسترده مردم فرانسه علیه برنامه اصلاحات نظام بازنشستگی + فیلمانتهای پیام/

حمله معترضان به خودروها و ساختمان بانک مرکزی لبنان + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، گروهی آشوبگر با پرتاب مواد آتش‌زا به سمت ساختمان بانک مرکزی لبنان به ساختمان آن خساراتی وارد کردند و در منطقه جدیتا در شرق لبنان با پرتاب سنگ به چندین خودرو، به شدت آنها آسیب رساندند. در منطقه کورنیش مزرعه در بیروت و در نزدیکی پادگان الحلو نیز، تعدادی آشوبگر با نیروهای امنیتی در گیر شده و به طرف این نیروها سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند، نیروهای امنیتی هم برای پراکنده کردن این آشوبگران مجبور به استفاده از گاز اشک آور شدند. در شهر صیدا نیز گروهی با آتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک چند خیابان را مسدود کردند. این اغتشاشات و حمله به اموال عمومی به بهانه تاخیر در تشکیل کابینه دولت انجام شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با صدور دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی تحریم باقیمانده اقتصاد ایران را فراهم کرد. به گزارش فارس؛ حدود ۵ روز پیش منوچین وزیر خزانه داری آمریکا پس از قرارگرفتن تعدادی از نظامیان و شرکت‌های بخش فلزات در لیست تحریم اعلام کرد که ترامپ رئیس جمهور این کشور به زودی دستور اجرایی در زمینه تحریم سایر بخش‌های اقتصاد ایران را نیز صادر می‌کند. این دستور اجرایی توسط ترامپ در همان روز صادر شده است و اکنون در سایت وزارت خزانه داری آمریکا قابل رویت است. ترامپ با صدور این دستور اجرایی جدید، زیرساخت حقوقی قرار گرفتن تمام اقتصاد ایران در لیست تحریم را فراهم کرده است. این دستور اجرایی بدین معناست که تمامی اقتصاد ایران شامل تحریم است و هرکس هر نوع فعالیتی به هر نحوی در اقتصاد ایران داشته باشد باید به طور کامل خود را از نظام مالی آمریکا، سفر به آمریکا و نظام پرداخت دلار جدا کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، حسن روحانی، رییس‌جمهور در مجمع بانک مرکزی حاضر شد. در حاشیه این مجمع اعلام شد عملیات بازار باز بانکی از شنبه کلید خواهد خورد. بر این اساس نظام سیاستگذاری پولی کشور دچار تغییر و تحول عمده خواهد شد. عملیات بازار باز، از جمله ابزارهای سیاست پولی غیرمستقیمی است که نقش تنظیم‌کننده مقدار ذخایر بانکی از طریق نرخ بهره را بر عهده دارد. بعنوان مسئول شورایعالی امنیت ملی روزانه مراقبت می‌کنم؛ همه چیز‌ را نمی‌توانم بگویم ولی اگر مراقبت روزانه صورت نگیرد بین جنگ و صلح یک گلوله فاصله است؛ البته اختیارات در قانون اساسی توزیع شده، است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به دنبال افشای فشار رییس جمهوری آمریکا بر اوکراین، ۲۱۹ نماینده از مجموع ۴۳۵ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در پنجم مهرماه رای به استیضاح ترامپ دادند. قرار است سنا جلسه محاکمه ترامپ را آغاز کند. بر اساس قوانین استیضاح در سنا، روند محاکمه همان روزی که پلوسی مفاد استیضاح را ارائه دهد، آغاز می‌شود مگر این که روز ارائه آن یکشنبه باشد. پلوسی در بیانیه‌ای اعلام کرد که مفاد استیضاح ترامپ به همراه هفت مدیر دموکرات به سنا ارسال خواهد شد. مدیران استیضاح از مجلس نمایندگان آمریکا قرار است به عنوان دادستان در محاکمه ترامپ در سنا حاضر شوند.

نظرها

اخبار بیشتر